Jump to content

Forumas forumasu


Amigo

Recommended Posts

9 minutes ago, Kronostime said:

images?q=tbn:ANd9GcSDl7IlWH4_dikoBtRu7_X

:classic_cool:


Haha, ovo kao kad Homer Simpson stane ispred ogladala posle jednog treninga u teretani i vidi sebe kao izvajanog, misicavog, kao da ga je sam Tor iskovao.

Wishful thinking Kronose, ovo je preciznija pitica, bolje te oslikava.

 

dHVgxnI.png

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Eddard said:

 

Jok, nego ću Billie Eilish... 

 

Bili Ajlis ima samo par dobrih si... pesama.

A i vise je simbol zoomera, nego li Gen-Y.
Milenialsi su besmrtni status dali Eminemu, ili Bijons, uz elektronsku muziku, Djidji D'Agostino i (stari) Tiesto npr.

Mada, jedno od obelezja Milenialsa, po kojem se razlikuju od prethodnih generacija je dislojalnost prema odredjenom muzickom zanru.

 

I naposletku, najbitnija stvar koju sam hteo da kazem...
Vi znate da se zezam, jel tako? Obojica ste cool, a clan Div vise nego li malo ko na ovoj stranici.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ako bi neko trebalo da sluša Nirvanu, to su "milenijalci" a i svi ostali koji vole o sebi da govore u množini.

 

Od takvih je prvo i moglo da se čuje kako se obraćaju roditeljima sa "dosadno mi je". Ranije generacije se nisu ni družile sa roditeljima, kao što je normalno. Posebno nisu od roditelja tražile da ih zabavljaju, a zna se koji je Nirvanin najveći hit:

 

...With the lights out, it's less dangerous
Here we are now, entertain us
I feel stupid and contagious
Here we are now, entertain us...

 

Mora da su sve to nekakvi kraljevići, pa baš njih neko treba posebno da zabavlja. I da im obezbeđuje ovo i ono, kad već ne umeju da cene privilegije koje su im pružene, i koje su im obezbedile prethodne generacije.

 

Kao što je na primer da mogu da rade za nekoga u bilo kom delu sveta sedeći u rupi u kojoj su se slučajno rodili, i gde bi bez te mogućnosti mogli samo da pljuckaju u dalj. Ili da budu kmetovi nekima kojima sami dozvoljavaju da ih jašu.

 

I to je samo jedna stavka sa spiska privilegija koje su takvi dobili na tacni, a ne cene ih ni malo. Kao na primer striming servisi. Celokupno znanje čovečanstva na par klikova mišem. Mogućnost da iz svoje sobe posećuju... ma sve, ne mrdnuvši cijenjenom im stražnjicom iz fotelje. Mogućnost da budu u realnom vremenu u toku sa bilo kojim značajnim događajem na planeti, i to kao aktivni učesnici, ne samo kao posmatrači. I tako dalje.

 

Ali ne, njima je dosadno. Imaju primedbe, pa bi da ih neko drugi zabavlja. Onda možda mogu da se uhvate za uši, pa neka igraju, da im nije dosadno.

Link to comment
Share on other sites

Što be ne pričate srpski, da vas ceo svet razume ? Čitam gornje redove i...prc..ništa ne razumem. Ko su zoomeri, ko su boomeri, pa nekakvi "milenijalci", generacija X - twitteraši li su ? Pa još posolite nešto sa engleskim, pa trči na google prevodilac, aono neki recept za ajvar....može li malo razumljivije i jednostavnije za nas polu-obrazovane, što smo učili ruski u školi, da razime i običan svet od šta se radi. Ruski više niko i ne priča. Čak ni Ukrajinci i Rusi. Ako ne može, onda ništa.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Constantin said:

Što be ne pričate srpski, da vas ceo svet razume ? Čitam gornje redove i...prc..ništa ne razumem. Ko su zoomeri, ko su boomeri, pa nekakvi "milenijalci", generacija X - twitteraši li su ? Pa još posolite nešto sa engleskim, pa trči na google prevodilac, aono neki recept za ajvar....može li malo razumljivije i jednostavnije za nas polu-obrazovane, što smo učili ruski u školi, da razime i običan svet od šta se radi. Ruski više niko i ne priča. Čak ni Ukrajinci i Rusi. Ako ne može, onda ništa.

Kaze se govoriti, ne pricati, tako smo mi bumeri ( ti i ja smo bumeri) ucili u skoli, ali ti sad mrtav ladan preuzimas jezik

od svoje dece i unuka ( zumeri, milenijalci) i zaboravljas svoj lep srpski jezik.

 

Izraz bumeri postoji vec decenijama, ovo drugo je novo.

Bumeri su generacije rodjene posle WWII, pa su bumeri recimo oni rodjeni od 1950 do mozda  do1965.

 

I da, mi bumeri smo napravili ovaj lep,vrli, novi svet❤️

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Selina said:

Kaze se govoriti, ne pricati, tako smo mi bumeri ( ti i ja smo bumeri) ucili u skoli, ali ti sad mrtav ladan preuzimas jezik

od svoje dece i unuka ( zumeri, milenijalci) i zaboravljas svoj lep srpski jezik.

 

Izraz bumeri postoji vec decenijama, ovo drugo je novo.

Bumeri su generacije rodjene posle WWII, pa su bumeri recimo oni rodjeni od 1950 do mozda  do1965.

 

I da, mi bumeri smo napravili ovaj lep,vrli, novi svet❤️

 

Samo da ti pojasnim...mi u Niš pričamo, ne govorimo. Na žalost, tako je kako je.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Constantin said:

 

Samo da ti pojasnim...mi u Niš pričamo, ne govorimo. Na žalost, tako je kako je.

NIje tacno, ima raznih lokalnih izraza i pojava za govoriti, al tu nije pricati.

Vreviti?

 

а ты говоришь по русски

 

Nije ranije bilo dileme da li se jezik govori, danas ovi tvoji zumeri sve pojednostavljuju i sto je najgore to postaje i standard.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Selina said:

NIje tacno, ima raznih lokalnih izraza i pojava za govoriti, al tu nije pricati.

Vreviti?

 

A šta da kažeš na termin...."Ja ti vikam nemoj"....jel to prevod sa govriti ili pričati. Šta misliš da je množina...vikaju ili vikav ?

 

2 minutes ago, Selina said:

а ты говоришь по русски

 

Я понимаю, немного, забылось. Время проходит.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Constantin said:

 

A šta da kažeš na termin...."Ja ti vikam nemoj"....jel to prevod sa govriti ili pričati. Šta misliš da je množina...vikaju ili vikav ?

 

 

Я понимаю, немного, забылось. Время проходит.

 

Vikam nije govoriti, vikam je kazati, reci.

 

Nema ovo veze s tobom, a narocito ne zato sto si iz Nisa, nego se  srpski nekako i zaboravlja i polako i nestaje pa umesto

recimo 4 glagola ( bez vreve i zbora) tipa reci, kazati, govoriti, pricati ( a isti postoje u istom znacenju u svim indoevropskim jezicima)

sada svi samo pricaju.

1 minute ago, Constantin said:

 

Ne upadaj u zamku da pomešaš staroniški, prizrensko-timočki i selsko-bugarski dijalekt.

Upao je vec😄

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Nego Selinče, dušo moja, aj ti meni lepo objasni koji su to termini na srpskom, za boomera, zoomera, mil-šta već i tako to....:smiley24:

Ne znam kako je pravlno, ali tako mi to koristimo u svakodnevnom govoru.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Constantin said:

Nego Selinče, dušo moja, aj ti meni lepo objasni koji su to termini na srpskom, za boomera, zoomera, mil-šta već i tako to....:smiley24:

Ne znam kako je pravlno, ali tako mi to koristimo u svakodnevnom govoru.

Kosristim i ja kojesta svakodnevno, al se trudim da pisem pravilno, a pravo da ti kazem ja samo znam da sam bumerka i tako

se nadmeno i ponasam😁

Tako sam jel u mogucnosti.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Selina said:

Kosristim i ja kojesta svakodnevno, al se trudim da pisem pravilno, a pravo da ti kazem ja samo znam da sam bumerka i tako

se nadmeno i ponasam😁

Tako sam jel u mogucnosti.

Ono kao da si mi sestra...po ponašanju, eto i ja mu dodjem taj boomer, jedino što se ne trudim da pišem pravilno. Ja to onako, iz duše, i na prvu loptu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Selina said:

Vikam nije govoriti, vikam je kazati, reci.

U jednoj narodnoj pesmi postoji stih:

"Stani, mome, zastani, da ti zborim dva zbora..."

 

 

Edited by Div
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Helena said:

Jel to nije makedonska pesma?

 

Nisam siguran, mislim da je vranjanska, ai većina pesam iz ovih krajeva ima varijantu iz svakog dela Balkana.

Jadna verzija kaže:

Quote

 

Pošla Vanka na vodu

 

Pošla Vanka na vodu

i po njuma bećari,

i po njuma bećari,

sas gidelam, ajde de, vas gidelam.

 

"Stani, Vanke, zastani,

da ti zboram dva zbora,

da ti zboram dva zbora,

sas gidelam, ajde de, vas

 

 

Da ti zboram dva zbora,

dori da te izgora,

dori da te izgora,

sas gidelam, ajde de, vas gidelam!"

 

edit: 

Ima i ova:

Quote

 

Pošla Vanka na voda,

a po njima bećarin,

a po njuma bećarin,

sas gidelam, ajde de, sas gidelam.

 

"Stani, Vanke, zastani,

da ti kažem dva zbora,

da ti kažem dva zbora,

sas gidelam, ajde de, sas gidelam!"

 

Uvati gu za ruku,

iskrši gu prstenče,

iskrši gu prstenče,

sas gidelam, ajde de, sas gidelam.

 

Uvati gu za grlo,

iskida gu đerdanče,

iskida gu đerdanče,

sas gidelam, ajde de, sas gidelam.

 

 

Edited by Div
Link to comment
Share on other sites

Da, ima i "Pošla moma na voda".

Nego me je zbunila Stani mome, to me je orekobacilo na Makedoniju.

I da, mnogo pesama ima svoje varijante, "Žute dunje" čuvene imaju makedonsku verziju "Si zaljubiv edno mome", ja sam je čula od Nine Spirove, po meni najbolje makedonske pevačice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...