Jump to content

ATP turniri 250&500


zoe Bg

Recommended Posts

Pa Tim je i ranije bio bezvenjaković za tenis, samo što je doveo svoj fizički nivo da je mogao da trči do besvesti. Zato sada ne može da dođe sebi, niti ima volje kao pre 5 godina da misli 24/7 o treningu, a na to sve i mlađi.

Link to comment
Share on other sites

Pa to trčanje i igranje million turnira ga je i dovelo blizu samog vrha,i nekoliko godina u top 8,pa i GS titule.Bresnik je postavio osnove sa spartanskim treninzima i igranjem velikog broja turnira,odrzavao se u tom ritmu,dok se nešto nije pokvarilo nakon tog USO.Vec na RG nakon videlo se da nešto debelo nije uredu.Mec protiv Gastona ,videlo se pucanje po svim šavovima Povreda i op zgloba sake 2021,a i od tada proslo 2 godine,a on ne može da se sastavi.

Ne znam ,taj njegov pad je jedna od vecih misterija u tenisu,barem za mene

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam gledao, ali vidim da je bilo baš tesno. Rano je još suditi o tome da li Rafa može dostići vrhunski nivo igre. Ja mislim da ne može, ali to se ne može zaključiti na prvom turniru nakon ravno godinu dana pauze. Neće se znati ni nakon par meseci. Možda bi u maju moglo nešto da se očekuje.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, John Terry said:

Nadal je gotov. Kad je posle samo par meceva na ovom smesnom turniru posustao, kako li ce na grand slam turniru. Sanse nema. Trece kolo max.

 

Naravno da je to tuzno, da se povredom oprosti, ali jebiga, bolje i to nego da se obogalji.

Rafa jednostavno voli tenis tako da nije problem ako se obogalji sve za ljubav sporta. I ne, on nije onaj "obsessed" igrač, to je Novak...😏

 

Što se tiče nastupa Nadala u Brizbejnu, iako je to prvi turnir posle godinu dana, mislim da je bilo loše, jako loše.

😏

Link to comment
Share on other sites

Nadal nikad na pocetku sezone i nije igrao dobro. Bilo bi cudno da je osvojio ovo posle tolike pauze. Mislim da ce mu sve biti priprema za sezonu sljake i da nece puno igrati posle RGa. Inace, i bilo je ocekivano da sva trojica odu sa povredom, to je jedino sto bi ih zaustavilo. Verovatno ce tako i Djokovic za 2-3 godine.

Link to comment
Share on other sites

Ne mislim da ćemo čekati toliko i oni ne trebaju da igraju toliko.

Knjiga je napisana i to je to, treba da žive kao zdravi mladi ljudi a ne da muku muče i sa hodanjem.

Pa Fed se jedva oporavio.

Link to comment
Share on other sites

Novak je rekao da će igrati dokle god bude imao šansu da osvaja najveće titule, a realno je da će imati kroz  sledećih 4-5 godina, ako ne na šljaci i hardu, onda na travi sigurno. Vidim ga u LA 2028. godine na OI.

 

Jedino što može da ga spreči je teška povreda koja će mu prekinuti karijeru.

 

14 minutes ago, Helena said:

Ne mislim da ćemo čekati toliko i oni ne trebaju da igraju toliko.

Knjiga je napisana i to je to, treba da žive kao zdravi mladi ljudi a ne da muku muče i sa hodanjem.

Pa Fed se jedva oporavio.

Nama je možda lako reći da je kraj sa karijerom, ali njima nije. Otkad znaju za sebe, oni se takmiče u udaranju loptice i jako je teško prekinuti vrzino kolo, pogotovo kada je još aktivna borba za istoriju u ovom slučaju njih trojice. Federer kada se povredio, imao je još uvek najveći broj GS titula i sasvim je jasno zašto je želeo da se vrati. Kod Rafe je isti slučaj, samo što je on mlađi u ovom slučaju, pa ima i dalje šanse na njegovom RG.

 

Tako će isto i Novaku biti teško da se povuče čim doživi prvu veću povredu. 

 

To se dešava, kada je neko dosta veća klasa od drugih da čak i njegovih 30% prajma za nekog predstavlja veliki bauk.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bolje da se povuku, Novak izgubio od brke, Nadal izgubio od brke.

I nije problem što su brke, nego je problem što spadaju u slabiju grupu vrhunskih tenisera.

Nadal je izjavio da ni AO nije siguran sad, uopšte sam ton kojim govori zvuči loše.

Neka igraju, ali posle nek se ne žale.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Medvedev je otkazao Roterdam ove nedelje i gubi 500 poena, ali će zato igrati Dohu i Dubai. Siner deluje ubedljivi favorit na ovom turniru, jer svi ostali jači konkurenti se čuvaju/igraju na bliskom istoku i preko bare.

On 1/23/2024 at 1:18 AM, Helena said:

Vrlo jaka Doha, prošlo bi i kao masters:

 

 

 

 

Dobro, preterala sam, ali kao petstotica sigurno :classic_biggrin:

Čudna odluka za Rafu da formu traži na tvrdoj podlozi, a igraju se trenutno Buenos Aires i sledeće nedelje Rio. Na to sve bi imao i odmor pred američke masterse.

Link to comment
Share on other sites

Nije siguran za Dohu, verovatno mu je prerano pa će odlučiti u poslednjem trenutku, zavisi kako se bude osećao. Ali će uraditi sve što može da bude spreman za IW, jako mu je stalo da igra tamo.

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...