Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

33 minutes ago, Mama_mia said:

 

2Nek grmi

 

Da videla sam sta kazes, no sa tim njenim afinitetom prema vinu vecem nego prema pivu, to je jos Maya Rudolph lepo prikazala u nekim videima od kojih je jedan na ovom topicu od pre neki dan...

 

Zar je moguce da drugovi ne uvidjaju da se ovde ne kritikuje sto kandidat.kinja pije, vec sto pije onaj kome pice ne cini dobro....ili to mozda nema veze sa alkoholom, Mozda je biti curkom - za kamalu prirodna stvar od rodjenja kao boja kose ili ociju.

 

Ustvari kamala je noj (isto je pernata zivotinja) jer nije moguce praviti glupe intervjue a istovremeno misli da je bila sjajna, pa koji je to nivo zabijanja glave u pesak, mislim stosedmi nivo.

 

 

Spoiler

@Mama_mia

 

Znate kako, meni je to sa njenim vinom sasvim prihvatljive, sve dok ne počne da baulja kao Bajden... A kako se to nije dogodilo, i skoro sam siguran da i neće, to fejk pivo ostaje u granicama krindža i očaja koji je zahvatio njen izborni štab.

 

I, naravno, ostaje pre svega u granicama pomanjkanja ukusa, prilikom čega se ide na nekakve frendli medijske tulume i sedeljke, sa dosta gegova i smeha, dok državu koju želi da vodi pogađa užas sa nebesa, a ljudi se dave kao pacovi u svojim kućama ili beže glavom bez obzira, napuštajući sve što su u životu stekli.

 

Kad sam čitao ono što je Sunčica juče pisala, meni uopšte nije bilo do smeha. Čak sam i supruzi pročitao, jer mi ovde nemamo pravu sliku tog horora.

 

Pitanje je- da li tu sliku ima Mamala?

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Koca Popovic said:

Ja to procitah, i ne mogu da vjerujem. Zar je moguce da neko moze da vjeruje u ove nebuloze.

 

Zaista pitas za one koji imaju oruzje protiv zombija i grade ispod kuca tunele da se sakriju od zombi-apokalipse i misle da je zemlja ravna ploca koju nose 4 slona... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sa slažem da Mask ima sindrom i to ne samo pomenuti.

Kamala može da popije kamion piva, nije osuđena kriminalka.

Može da bude čak i glupa, nije silovatelj.

I sve može, a koliko može se vidi po tome da tranp KUPUJE GLASOVE :classic_laugh:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Danas ce opet posle 2 nedelje istu obalu udariti drugi uragan. Guverner Floride je odbio da razgovara sa governmentom optuzujuci ih da je pomoc politicki motivisana. 

 

 

Desantis je totalno okrenuo pricu naglavacke optuzujuci za politicku motivisanost, gde je on zbog politicke motivisanosti odbio da napravi plan pomoci, samo zato sto je Kamala u kampanji i da bi posle nju napravili losom. Pritom, ona je VP, samo izvrsava posao koji joj se dodeli, a on je jedna neodgovorna budala. 

Demantovao Biden, I Desantis, ustvari Biden je rekao da njih dvojica lepo saradjuju. To je bila lazna optuzba Kamale jer nije prihvatio njen poziv. Zasto bi on prihvatao random poziv kad se ona nikad nije bavila olujama?

 

Evo da ne bude da ja kazem:

 

 

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

Sumnjam da se poziv VP guverneru moze nazvati random poziv... al' ok. Sa Bajdenom je pricao oko uragan Helena, Kamala ga je zvala za pomoc u pripremi za ovo danas.

U sustini, mnogo je doprineo sranjima sa kojima sad ljudi treba da diliju u ovakvim i slicnim situacijama i gde se ostavlja da se posle sleganja 'prasine' sami snadju. 

 

https://www.politico.com/news/2023/08/31/desantis-florida-gop-sandy-disaster-aid-00113627

https://www.floridapolicy.org/posts/desantis-led-florida-has-rejected-11-billion-in-federal-funding-in-recent-years

https://www.aft.org/press-release/new-report-reveals-gov-desantis-role-florida-home-insurance-crisis-workers-and-allies

 

Najludje od svega, gomila njih koja je ostala bez kuca ili delova kuca ce sutra morati sami da lece rane, posto jel, ne treba drzava da mi pritekne u pomoc, jer osiguranja nema i a kad ima jedva pokriju deo stete. 

 

Quote

In addition, the governor has stripped Floridians of their ability to sue insurance giants who wrongfully deny claims by removing their ability to recover legal fees. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Sumnjam da se poziv VP guverneru moze nazvati random poziv... al' ok. Sa Bajdenom je pricao oko uragan Helena, Kamala ga je zvala za pomoc u pripremi za ovo danas.

U sustini, mnogo je doprineo sranjima sa kojima sad ljudi treba da diliju u ovakvim i slicnim situacijama i gde se ostavlja da se posle sleganja 'prasine' sami snadju. 

 

https://www.politico.com/news/2023/08/31/desantis-florida-gop-sandy-disaster-aid-00113627

https://www.floridapolicy.org/posts/desantis-led-florida-has-rejected-11-billion-in-federal-funding-in-recent-years

https://www.aft.org/press-release/new-report-reveals-gov-desantis-role-florida-home-insurance-crisis-workers-and-allies

 

Najludje od svega, gomila njih koja je ostala bez kuca ili delova kuca ce sutra morati sami da lece rane, posto jel, ne treba drzava da mi pritekne u pomoc, jer osiguranja nema i a kad ima jedva pokriju deo stete. 

 

 

Baby, on je objasnio da ona nije bila deo taskforce koja se bavi olujama, nikada. To sto je naprasno htela da se ugura jer misli da joj je to dobro za kampanju, ne znaci da on to mora da prihvati. Uz to, kao guverner ima dovoljno posla u ovom trenutku da bi se zamajavao politickim pozivima.

 

A sto se tice osiguranja, ti valjda znas, da otkrijemo malu prljavu tajnu Floride, da je insurance fraud lokalni sport. Bukvalno to mi je citirao svaki agent osiguranja koga sam kontaktirala, I kod koga sam se raspitivala zasto je osiguranje toliko skupo. Niko nije rekao "pa znas Desantis...". Uz to mi je objasnjeno da u slucaju uragana, imas osiguranje za uragan, I imas osiguranje za poplavu, pa kad dodje do isplate stete, svako osiguranje tvrdi da je ono drugo odgovorno.

 

I to u slucaju da si kupio oba, a vecina nema ni jedno, jer su skupi, nego kupuje obicno homeowners liability and property damage.

 

Situacija sa osiguranjem u celoj US, kako gde je problematicna I komplikovana, I ne moze se staviti kao odgovornost specificnog guvernera. 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Angelia said:

Baby, on je objasnio da ona nije bila deo taskforce koja se bavi olujama, nikada. To sto je naprasno htela da se ugura jer misli da joj je to dobro za kampanju, ne znaci da on to mora da prihvati. Uz to, kao guverner ima dovoljno posla u ovom trenutku da bi se zamajavao politickim pozivima.

 

A sto se tice osiguranja, ti valjda znas, da otkrijemo malu prljavu tajnu Floride, da je insurance fraud lokalni sport. Bukvalno to mi je citirao svaki agent osiguranja koga sam kontaktirala, I kod koga sam se raspitivala zasto je osiguranje toliko skupo. Niko nije rekao "pa znas Desantis...". Uz to mi je objasnjeno da u slucaju uragana, imas osiguranje za uragan, I imas osiguranje za poplavu, pa kad dodje do isplate stete, svako osiguranje tvrdi da je ono drugo odgovorno.

 

I to u slucaju da si kupio oba, a vecina nema ni jedno, jer su skupi, nego kupuje obicno homeowners liability and property damage.

 

Situacija sa osiguranjem u celoj US, kako gde je problematicna I komplikovana, I ne moze se staviti kao odgovornost specificnog guvernera. 

Ta osiguranja su svugde živa muka, sva moja iskustva, iskustva ljudi oko mene i ljudi koje poznam van Srbije nemaju reč lepog za osiguravajuće kuće.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Helena said:

Ta osiguranja su svugde živa muka, sva moja iskustva, iskustva ljudi oko mene i ljudi koje poznam van Srbije nemaju reč lepog za osiguravajuće kuće.

Normalno da nemaju, nije njima cilj da pomognu tebi, vec samo profit. Samim tim gledaju svaki moguci nacin da ti zakinu. Poslednji put kada smo bili na odmoru, ja sam morao da idem u bolnicu. Imao sam dva osiguranja i oba su pokusala da izbegnu placanje troskova. Na kraju morali su da plate jer sam angazovao javnog tuzioca. Vecina ljudi ne bi to uradila, ali meni je tast advokat, a i sinovi.

Edited by DJORDJE
corav
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Baby, on je objasnio da ona nije bila deo taskforce koja se bavi olujama, nikada. To sto je naprasno htela da se ugura jer misli da joj je to dobro za kampanju, ne znaci da on to mora da prihvati. Uz to, kao guverner ima dovoljno posla u ovom trenutku da bi se zamajavao politickim pozivima.

 

A sto se tice osiguranja, ti valjda znas, da otkrijemo malu prljavu tajnu Floride, da je insurance fraud lokalni sport. Bukvalno to mi je citirao svaki agent osiguranja koga sam kontaktirala, I kod koga sam se raspitivala zasto je osiguranje toliko skupo. Niko nije rekao "pa znas Desantis...". Uz to mi je objasnjeno da u slucaju uragana, imas osiguranje za uragan, I imas osiguranje za poplavu, pa kad dodje do isplate stete, svako osiguranje tvrdi da je ono drugo odgovorno.

 

I to u slucaju da si kupio oba, a vecina nema ni jedno, jer su skupi, nego kupuje obicno homeowners liability and property damage.

 

Situacija sa osiguranjem u celoj US, kako gde je problematicna I komplikovana, I ne moze se staviti kao odgovornost specificnog guvernera. 

 

Znas kako, nesto su svi naprasno zaboravili sta i kako radi VP. Optuzuju je za stvar koje nisu u njenoj nadleznosti niti su bile, a kada treba da uradi nesto, verovatno u dogovoru sa Bajdenom i timom, e onda se sete da nije u njenoj nadleznosti.

 

Sa republikancima je postalo uz pomoc Trampa sve naopacke. Kad smisle nesto za optuzbu, neku novinu, to znaci da su vec nesto zeznuli pa u fazonu 'drste lopova' A ako nemaju sta novo, onda samo optuzbe na njihov racun pretabaju na Kamalu (trenutno) i znaju da im sistem radi jer imaju masu papagaja koji kreste do iznemoglosti. 

 

Pa mislim jbt deset dana siluju pricu sa FAMA i demokrate napravile uragan... I sad svi treba da to normalizujemo, sasvim je normalno da se tako izmislja i lupeta, ono, nema veze sa mozgom, ali svi cemo klimati glavom kao retardirani. Ja samo zelim da ta sva s** prestanu i da nikog vise ne slusam. Bajdenovih prvih godinu i po je bila milina. Niti sam cula Trampa, niti njega... tisina, uzivancija. Kako je ovaj video da ce pod kljuc, krenuo u kampanju i kakofonija krenula iznova. 

 

Rekoh ti davno koliko mrzim osiguravajuce kuce, ali to nema veze sa ovim sto se zbiva u Floridi. I ne samo one da su korumpirane, nego je apsolutno sve od a do z korumpirano. Nema veze sta imas osigurano, odbice te i gledati da eskiviraju placanje. U Floridi je problem sto je osiguranje za imovinu i vozila najskuplje u drzavi, a za imovinu je premija da placas i suludu cifru ako uopste hoce oni preostali da te osiguraju. Zasto neko ima interes da kupuje nekretnine u drzavi gde svako malo uragan poplavi i unisti po koji grad, a ne mogu da se osiguraju? Nema. E pa svi troskovi ce se malo po malo prebaciti na nas preostale da se napune kase. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, DJORDJE said:

Normalno da nemaju, nije njima cilj da pomognu tebi, vec samo profit. Samim tim gledaju svaki moguci nacin da ti zakinu. Poslednji put kada smo bili na odmoru, ja sam morao da idem u bolnicu. Imao sam dva osiguranja i oba su pokusala da izbegnu placanje troskova. Na kraju morali su da plate jer sam angazovao javnog tuzioca. Vecina ljudi ne bi to uradila, ali meni je tast advokat, a i sinovi.

 

Moj drug se sa zenom preseli negde krajem osamdesetih pocetkom devedesetih u Kostariku. Njoj ukradu neki skupi sat koji je bio osiguran. Ona nazove odande osiguranje i posalje policijsku izjavu. Oni bez reci uplate pare u vrednosti novog sata, 10 minuta posla. 

Uvek je bilo oko zarade, a sada je postala otimacina i sve se svelo ko ce koga prvi z**ti. 

 

Bukvalno sam pocela da se odusevljavam kada platim uslugu i dobijem je u kompletu, sto se desava na svaki milenijum. 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Znas kako, nesto su svi naprasno zaboravili sta i kako radi VP. Optuzuju je za stvar koje nisu u njenoj nadleznosti niti su bile, a kada treba da uradi nesto, verovatno u dogovoru sa Bajdenom i timom, e onda se sete da nije u njenoj nadleznosti.

Kampanje rade ono sto im je cilj. Ona je direktno slagala za Desantisa, tako da nemoj tu pricu "znas a republikanci" jer to znaci da su isti, ali ne moras ti da im se pridruzis.

A drugo, sama je rekla da nista drugacije od Bidena ne bi uradila, tako da to sto je optuzuju a mozda nije u njenoj nadleznosti je njen problem. I ona se ponasa ko da nije skoro 4 godine na vlasti. Bas nista ne bi drugacije uradila? Znaci sve podrzava. I sta ponavlja, za sve je Tramp kriv. Pa nismo valjda moroni?

Ako radi stvari u dogovoru sa Bidenom I timom, onda kad nesto ne valja snosi I deo krivice. 

11 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Rekoh ti davno koliko mrzim osiguravajuce kuce, ali to nema veze sa ovim sto se zbiva u Floridi. I ne samo one da su korumpirane, nego je apsolutno sve od a do z korumpirano. Nema veze sta imas osigurano, odbice te i gledati da eskiviraju placanje. U Floridi je problem sto je osiguranje za imovinu i vozila najskuplje u drzavi, a za imovinu je premija da placas i suludu cifru ako uopste hoce oni preostali da te osiguraju. Zasto neko ima interes da kupuje nekretnine u drzavi gde svako malo uragan poplavi i unisti po koji grad, a ne mogu da se osiguraju? Nema. E pa svi troskovi ce se malo po malo prebaciti na nas preostale da se napune kase. 

 

 

 

Neko ima interes da kupuje, ocigledno.

Osiguranja su postala legalizovana mafija, I to manje vise varira od drzave do drzave. Florida je najskuplja jer ima najveci broj prevara, pa dosta osiguranja nece ni da posluju na Floridi. Rekla sam ti I ja da su osiguranja leglo zloupotrebe, ali nisu oni tek tako postali to sto jesu, nego zato sto postoji zloupotreba zakona, pa je tuzakanje za pare od osiguranja nacionalni sport. To je daleko komplikovaniji problem nego reci da je neki guverner problem. 

I da, u tome neki normalni ljudi nastradaju. Ali treba identifikovati problem, a ne lepiti krivicu. 

 

I nemam pojma zasto bi neko placao zato sto ja kupim kucu, cak I ako ima uragana. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Kampanje rade ono sto im je cilj. Ona je direktno slagala za Desantisa, tako da nemoj tu pricu "znas a republikanci" jer to znaci da su isti, ali ne moras ti da im se pridruzis.

A drugo, sama je rekla da nista drugacije od Bidena ne bi uradila, tako da to sto je optuzuju a mozda nije u njenoj nadleznosti je njen problem. I ona se ponasa ko da nije skoro 4 godine na vlasti. Bas nista ne bi drugacije uradila? Znaci sve podrzava. I sta ponavlja, za sve je Tramp kriv.

 

Pa stvar je sto ne znas da li je slagala. Ona je rekla da je zvala, a on da mu nije zvonio telefon. Ajd sad... verujm i na rec. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Pa stvar je sto ne znas da li je slagala. Ona je rekla da je zvala, a on da mu nije zvonio telefon. Ajd sad... verujm i na rec. 

Rekla je da on ne saradjuje jer je sebican, znaci slagala jer sam Biden kaze da saradjuju. A Desantis je rekao I da ne vidi potrebu da odgovara na njen poziv, jer ona nema veze sa organizacijom odgovora na oluje.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angelia said:

Rekla je da on ne saradjuje jer je sebican, znaci slagala jer sam Biden kaze da saradjuju. A Desantis je rekao I da ne vidi potrebu da odgovara na njen poziv, jer ona nema veze sa organizacijom odgovora na oluje.

 

Pa Andjo, jbt. Odakle znas da on nije slagao i da ustvari nije hteo da joj se javi?! Zato sam ti i napisala za republikance, zato sto lazu bukvalno sve. 

Ako nije stvarno hteo da se javi, a ona zvala, onda i jeste i sebican, a i Bajden nije u trci za predsednika, ona jeste, moze posle da je proziva da se nije angazovala, sto stalno jel i rade... 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Pa Andjo, jbt. Odakle znas da on nije slagao i da ustvari nije hteo da joj se javi?! Zato sam ti i napisala za republikance, zato sto lazu bukvalno sve. 

Ako nije stvarno hteo da se javi, a ona zvala, onda i jeste i sebican, a i Bajden nije u trci za predsednika, ona jeste, moze posle da je proziva da se nije angazovala, sto stalno jel i rade... 

Ok mozda nisi razumela sta sam rekla, cak I da nije hteo da se javi, nije u obavezi. On saradjuje sa administracijom I tu sa onima koji su zaduzeni za saradnju. On nije u obavezi da pomaze njenu kampanju, nego da se brine za stanovnike Floride. Random poziv nema potrebe da uzima. To sto nije prihvatio njen poziv nije sebicno, nego odgovorno. Sebicno bi bilo da ne saradjuje sa Bidenom ili taskforce koji je zaduzen za prirodne nepogode. A ona je probala da tako zvuci, sto je sam Biden demantovao.

Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Trudim se da objavljujem mahom liberalne i leve izvore i analitičare, kako bi se izbegla varijanta po kojoj su konzervativni izvori sami po sebi netačni iz ugla levih i liberala, pa ću u tom tonu postaviti i analizu jednog od uticajnijih liberala čiji kanal prati 6 miliona ljudi.

 

Evo šta čovek kaže o izborima:

 

 

Pri tome, brojevi koje pominje su možda još i bolji za Kamalu od onih koji su zaista na terenu, budući da je njegov osvrt maltene samo na liberalne polstere.

 

Edited by Nek grmi jako
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Angelia said:

Ok mozda nisi razumela sta sam rekla, cak I da nije hteo da se javi, nije u obavezi. On saradjuje sa administracijom I tu sa onima koji su zaduzeni za saradnju. On nije u obavezi da pomaze njenu kampanju, nego da se brine za stanovnike Floride. Random poziv nema potrebe da uzima. To sto nije prihvatio njen poziv nije sebicno, nego odgovorno. Sebicno bi bilo da ne saradjuje sa Bidenom ili taskforce koji je zaduzen za prirodne nepogode. A ona je probala da tako zvuci, sto je sam Biden demantovao.

 

Fair enough

Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Često smo ovde pominjali činjenicu po kojoj Tramp u prethodna dva izborna ciklusa ima mnogo bolje performanse na biralištima nego u anketama, a kolega koji je to prvi pomenuo i moja manekost smo se složili u pretpostavci da neki njegovi glasači jednostavno neće da se iskažu kao takvi, poredivši ih sa nekim primerima na prostoru bivših jugoslovenskih republika.


Međutim, američki polsteri i analitičari, svesni težine pogreške koju su činili 2016. i 2020. u svojim prognozama, ponudili su objašnjenje koje izlazi iz tih lakonskih i simplifikovanih okvira.


Primećujući trendove već treći ciklus zaredom, podelili su ispitanike u tri kategorije.


Prva kategorija su oni koji isprva ne žele da razgovaraju sa anketarima, pominjući da nekada glasaju a nekada ne, i da ih to toliko baš i ne zanima. Druga grupa su oni koji rado prihvataju razgovor, kažu da su redovni glasači i jasno iskažu svoj stav, a treća oni koji odmah prekinu razgovor.


U prvoj kategoriji, kada anketar ipak uspe da izvuče odgovor, Tramp zbirno, dakle uzimajući u obzir više anketa, vodi sa 53:46 uz 1pp neodlučnih, dok u drugoj kategoriji vodi Haris sa 51:47 i 3pp neodlučnih. Naravno ishod iz druge grupe treba da raduje Kamalin štab jer je dobro imati glasače koji sigurno izlaze na izbore i glasaju za nju, ali problem je u onoj trećoj grupi...


Budući da je treća grupa respektabilna i odbija uopšte i da razgovara, analitičari ne znaju da li su to uopšte glasači ili nisu, a pogotovo nemaju pojma kome će ići glas ispitanika iz te grupe ako izađu na izbore.


I upravo u toj grupi, za koju smatraju da jako inklinira Trampu u sva tri ciklusa, vide razlog za to što ne mogu da projektuju ispravnu predizbornu sliku i zbog čega Tramp potom zabeleži mnogo bolje rezultate na izbornim mestima nego u anketama.


Iz tog razloga su mnogi polsteri priznali da su u ovom ciklusu načinili nekakve korekcije u svojim modelima, sa namerom da ne promašuju baš toliko kada je reč o Trampu, budući da kada je reč o senatu i kongresu imaju mnogo bolje predikcije.

 

Naravno, ima i onih polstera koji se vode narodnom izrekom: statistika, naša dika, što poželiš to - naslika... Ali ti se brzo prepoznaju i odmah odbace iz bilo kakvih relevantnih analiza, iako na kraju ipak pokvare prosek kada je reč o zbirnim anketama.


 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Quote

Često smo ovde pominjali činjenicu po kojoj Tramp u prethodna dva izborna ciklusa ima mnogo bolje performanse na biralištima nego u anketama

 

Niko nije pominjao verovatno nikad, a ne cesto i to 'mi'... i uopste nije cinjenica, oba puta je izgubo popular vote, cak i kada je bio predsednik. To je cinjenica. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...