Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

6 hours ago, shonke said:

Pa dobro sad, nije rekao nećete više nikad morati da glasate nego "samo još ovaj put pa ne morate 4 godine".

 

 

U tome je i stvar, sad se krcka sta je ludak hteo da kaze: "....And it will be fixed, it will be fine and you don't have to vote anymore my beautiful Christians."

 

Sta ce biti sredjeno? Vreme ce se zamrznuti u nekom (sredjenom) momentu? 

 

Spoiler

"Look, having nuclear — my uncle was a great professor and scientist and engineer, Dr. John Trump at MIT; good genes, very good genes, okay, very smart, the Wharton School of Finance, very good, very smart — you know, if you're a conservative Republican, if I were a liberal, if, like, okay, if I ran as a liberal Democrat, they would say I'm one of the smartest people anywhere in the world — it's true — but when you're a conservative Republican they try — oh, do they do a number — that's why I always start off: went to Wharton, was a good student, went there, went there, did this, built a fortune — you know I have to give my like credentials all the time, because we're a little disadvantaged — but you look at the nuclear deal, the thing that really bothers me — it would have been so easy, and it's not as important as these lives are — nuclear is so powerful; my uncle explained that to me many, many years ago, the power and that was 35 years ago; he would explain the power of what's going to happen and he was right, who would have thought? — but when you look at what's going on with the four prisoners — now it used to be three, now it's four — but when it was three and even now, I would have said it's all in the messenger; fellas, and it is fellas because, you know, they don't, they haven't figured that the women are smarter right now than the men, so, you know, it's gonna take them about another 150 years — but the Persians are great negotiators, the Iranians are great negotiators, so, and they, they just killed, they just killed us, this is horrible."

 

Zar nije lakse imati nekog, pa cak i ludaka kojeg mozes da drzis za rec, a ne da ga konstantno desifrujes... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, shonke said:

 

Ako nije ustavno, onda ne može ni sa 1100% u kongresu i senatu.

 

Ako može nešto da se menja u nekom parlamentu, senatu, kongresu... onda nije protivustavno.

 

BTW i ti možeš kao USA građanin da predložiš šta god hoćeš.

Ocigledno sam rekla da on ne moze, jer bi to bilo protiv-ustavno, a da moze sa 2/3 Kongresa I 2/3 Senata.

 

A to da svako moze da predlozi zakone, je netacno. Samo clanovi kongresa to mogu. Moras da imas sponzora 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:
  Hide contents

"Look, having nuclear — my uncle was a great professor and scientist and engineer, Dr. John Trump at MIT; good genes, very good genes, okay, very smart, the Wharton School of Finance, very good, very smart — you know, if you're a conservative Republican, if I were a liberal, if, like, okay, if I ran as a liberal Democrat, they would say I'm one of the smartest people anywhere in the world — it's true — but when you're a conservative Republican they try — oh, do they do a number — that's why I always start off: went to Wharton, was a good student, went there, went there, did this, built a fortune — you know I have to give my like credentials all the time, because we're a little disadvantaged — but you look at the nuclear deal, the thing that really bothers me — it would have been so easy, and it's not as important as these lives are — nuclear is so powerful; my uncle explained that to me many, many years ago, the power and that was 35 years ago; he would explain the power of what's going to happen and he was right, who would have thought? — but when you look at what's going on with the four prisoners — now it used to be three, now it's four — but when it was three and even now, I would have said it's all in the messenger; fellas, and it is fellas because, you know, they don't, they haven't figured that the women are smarter right now than the men, so, you know, it's gonna take them about another 150 years — but the Persians are great negotiators, the Iranians are great negotiators, so, and they, they just killed, they just killed us, this is horrible."

 

Zar nije lakse imati nekog, pa cak i ludaka kojeg mozes da drzis za rec, a ne da ga konstantno desifrujes... 

Prakticno svaki njegov govor je takav. Ili laze, ili prica bedastoce.

Zato - stabilna budala, koja slusaocima kontinuirano smanjuje IQ.

Ko misli da on mudro zbori, taj pameti nema.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Zar nije lakse imati nekog, pa cak i ludaka kojeg mozes da drzis za rec, a ne da ga konstantno desifrujes... 

 

Svi oratori iz  istorije bi prosto pozadiveli na vestini govornistva Kamali

 

 

 

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kronostime said:

 

Svi oratori iz  istorije bi prosto pozadiveli na vestini govornistva Kamali

 

 

:classic_biggrin:

 

Obrazovana je, zabavna je, ima neku normalnu pozitivnu energiju...

 

Da li ce biti dobar predsednik, pojma nemam, ali joj se prebacuju totalno pogresne stvari koje su se eto pokazale kao magnet za glasace. Eto kao i ovaj snimak sto si postavio... upravo takav pokusaj anti-reklame ljude privlaci. Mislim, Tramp je juce rekao da je bolji od Elvisa u okupljanju po stadionima, ali nema gitaru... o cemu pricamo?! I na drugu stranu imas snimak gde ona hoce da napravi fazon da pohvali demokrate jer su uspeli brzinom i kolicinom skupljanja para cak da prevazidju Dzona Adamsa. 

 

Citam i gledam sta ljudi misle, jednostavno, preumorni su od mrznje, napada, idiotluka, narcizma... za sada kako stoje stvari, Tramp nema nikakve sanse, ali ko zna, ima jos dosta vremena. 

 

2 hours ago, Dragan said:

Prakticno svaki njegov govor je takav. Ili laze, ili prica bedastoce.

Zato - stabilna budala, koja slusaocima kontinuirano smanjuje IQ.

Ko misli da on mudro zbori, taj pameti nema.

 

Napalili su se najstrasnije njegovi glasaci na civilni rat. Svako malo neko preti da ce ti doci na vrata da te ubije ako on ne pobedi. Odlicna im je i podrska i reklama. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, DameTime said:

 

Da, meni Kamala ima neku skroz kul energiju.

 

I meni. 

 

Napadaju je sto se smeje, sto igra, za recenice koji oni ne razumeju... Nadam se da ce onaj pozitivniji i inteligentniji deo Amerike pobediti ovaj put. Nije sve ni do polisa iako je puno, nego do mrznje usadjene na sve strane. Svi se nesto okrecu i gledaju sa koje strane ce dobiti udarac. Smoreni su ljudi od toga. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kronostime said:

Ima i Jovana Jeremic neku kul energiju - steta sto nije rodjena na tlu US, kao i Dixy i ostale  iz tog intelektualnog kruga.

Svet bi bas procvetao sa njima.

:default_coffee:

 

Eh sad ti uporedjujes neobrazovanu ludacu i obrazovanu zenu i njihove energije. 

 

A kako vidis procvat sveta sa Trampom, posto je on jel ako nije ona?

Link to comment
Share on other sites

Just now, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Eh sad ti uporedjujes neobrazovanu ludacu i obrazovanu zenu i njihove energije. 

 

A kako vidis procvat sveta sa Trampom, posto je on jel ako nije ona?

Eh, i Ana Brnabich je obrazovana ludacha - steta sto nije rodjena na US Soil....

Formalno obrazovanje ne znaci i sposobnost da se vodi drzava - ma kakva bila.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Eh, i Ana Brnabich je obrazovana ludacha - steta sto nije rodjena na US Soil....

Formalno obrazovanje ne znaci i sposobnost da se vodi drzava - ma kakva bila.

:default_coffee:

 

Pa videli smo kako vodi formalno neobrazovan. Nisi mi odgovorio na pitanje: kako ce SVET procvetati sa Trampom?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kronostime said:

Eh, i Ana Brnabich je obrazovana ludacha - steta sto nije rodjena na US Soil....

Formalno obrazovanje ne znaci i sposobnost da se vodi drzava - ma kakva bila.

:default_coffee:

 

Tvoja informisanost i pogled na temu su jasni iz poređenja Kamale sa Brnabićkom, Jovanu Jeremić da ne spominjem. Baš ne znaš kad je dosta kad zabrazdiš u relativizaciju.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Pa videli smo kako vodi formalno neobrazovan. Nisi mi odgovorio na pitanje: kako ce SVET procvetati sa Trampom?

Ako ne pokrene nijedan novi rat i okonca neki od ovih postojecih - eto prilike.

Jos ako zastiti US Borders i vrati bar deo poslova u okviru istih - eto prilike za US gradjane da dobiju jos nesto sem parola "US is great".

Od parola se ne zivi i ne prehranjuju se porodice.

Link to comment
Share on other sites

Ali zato se živi od Make America Great Again, pretpostavljam? 

Radničkom klasom se mnogo više bave demokrate nego Tramp koji planira da napravi još veći jaz između njih i američkih tajkuna, što je on sam.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

 

Tvoja informisanost i pogled na temu su jasni iz poređenja Kamale sa Brnabićkom, Jovanu Jeremić da ne spominjem. Baš ne znaš kad je dosta kad zabrazdiš u relativizaciju.

Koja je kvalitativna razlika izmedju njih u pogledu obrazovanja i nacina kako su dosle do sadasnjih pozicija voleo bih da objasnis sa svog strucnog stanovista, kao i da objasnis njihove razlike nevezano za mesto rodjenja i drzavljanstvo i prednosti koje zbog toga imaju, a sa posebnim aspektom na njihove porodicne prilike koje su ih oblikovale u to sto su sada.

Isto pitanje saljem i mom sinku, tvom kolegi sa faksa i po struci i bas me zanimaju vasi odgovori.

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kronostime said:

Ako ne pokrene nijedan novi rat i okonca neki od ovih postojecih - eto prilike.

Jos ako zastiti US Borders i vrati bar deo poslova u okviru istih - eto prilike za US gradjane da dobiju jos nesto sem parola "US is great".

Od parola se ne zivi i ne prehranjuju se porodice.

 

Eto, to je ono sto svi pricaju ignorisuci sta se tacno desilo i kako je pocelo

 

Putin je napao Ukrajinu u momentu kada mu je bilo jasno da Trampa vise nema da razbuca do kraja nato. On je Putinu korisna budala, a ne strah i trepet kao sto ga predstavlja njegova baza. 

Pritom je isti taj Tramp dao Lavrovu klasifikovane fajlove sa odbranom Izraela, koji je najverovatnije razmenio informacije za dronove (imas gomilu zalbe Izraela 2017 godine zbog toga, prisutan iz intellignet service je otisao direkt u CIA posle i rekao da cak ni oni medju sobom ne prenose toliko podataka koliko je on dao Rusima). Bukvalno imas duplog spijuna u odelu predsednika. 

Plus, Tramp se mnogo puta pitao krajem prvog mandata da pritisne crveno dugme na Iran

 

Ovaj haos je napravio upravo on. Plus, ostavio Bajdenu da iskoprca sacicu vojske iz Avganistana i da niko pri tom ne nastrada?!

 

I ti mislis on nece poceti novi rat u drugom mandatu zato sto ga nije poceo u prvom? Stvarno?

Pritom mu je cilj da ovaj put instalira poslusanike (eno u njegovom programu, sve crno na belo), a ne ljude sa znanjem, koje je prosli put naterao na slusanje pa su sada po zatvorima, a one koje nije uspeo su odleprsali na vreme iz njegovog zagrljaja?! 

 

US border je problem od sezdesetih, da su hteli da ga srede, sredili bi ga. Sad kada su demokrate pristale na zakon koji su republikanci imali za granicu, nisu republikanci hteli da ga prihvate, jer onda nemaju agendu za izbor. Sta da obecavaju? Kako ce instalirati crkve u skolu, popaliti knjige i napraviti od zena inkubatore koji kuvaju i spremaju, Stepford wifes? 

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Eto, to je ono sto svi pricaju ignorisuci sta se tacno desilo i kako je pocelo

 

Putin je napao Ukrajinu u momentu kada mu je bilo jasno da Trampa vise nema da razbuca do kraja nato. On je Putinu korisna budala, a ne strah i trepet kao sto ga predstavlja njegova baza. 

Pritom je isti taj Tramp dao Lavrovu klasifikovane fajlove sa odbranom Izraela, koji je najverovatnije razmenio informacije za dronove (imas gomilu zalbe Izraela 2017 godine zbog toga, prisutan iz intellignet service je otisao direkt u CIA posle i rekao da cak ni oni medju sobom ne prenose toliko podataka koliko je on dao Rusima). Bukvalno imas duplog spijuna u odelu predsednika. 

Plus, Tramp se mnogo puta pitao krajem prvog mandata da pritisne crveno dugme na Iran

 

Ovaj haos je napravio upravo on. Plus, ostavio Bajdenu da iskoprca sacicu vojske iz Avganistana i da niko pri tom ne nastrada?!

 

I ti mislis on nece poceti novi rat u drugom mandatu zato sto ga nije poceo u prvom? Stvarno?

Pritom mu je cilj da ovaj put instalira poslusanike (eno u njegovom programu, sve crno na belo), a ne ljude sa znanjem, koje je prosli put naterao na slusanje pa su sada po zatvorima, a one koje nije uspeo su odleprsali na vreme iz njegovog zagrljaja?! 

 

US border je problem od sezdesetih, da su hteli da ga srede, sredili bi ga. Sad kada su demokrate pristale na zakon koji su republikanci imali za granicu, nisu republikanci hteli da ga prihvate, jer onda nemaju agendu za izbor. Sta da obecavaju? Kako ce instalirati crkve u skolu, popaliti knjige i napraviti od zena inkubatore koji kuvaju i spremaju, Stepford wifes? 

 

 

 

Daj, bre, nije valjda da verujes u sve ove bajke?

Da nije bilo Trampa  - Pax Americana bi vladala svetom...

Samo, Bajden i mutava Kamala to ne ostvarise, a i svet se pretvori o nova ratista gde prvo tvoj porez ide umesto u poboljsaqnje tvoje okoline i stanarda.

Da li ce biti Kamala ili Tramp - videcemo krajem godine.

To pogadja prvenstveno vas preko bare, a razvojem ostalih van toga se sve vise ogranicava na taj mali cosak preko bare.

Mi ostali? Prezivecemo nekako i bez vas, Amerikanaca, kao sto smo vekovima ziveli - nije prvina.

Civilizacije dolaze i prolaze ali ovaj treci kamen od Sunca se i dalje vrti, cak i 65 miliona godina od kako je asteroid u tvom komsiluku okoncao civilizaciju reptila u korist sisara. Vrtece se i ako mi nestanemo zbog sopstvene sujete i gluposti i za nekih 10+ miliona godina nase ostatke budu insekti proucavali kao fosile.

Da li ce oni znati ko su bili Tramp,Bajden, Kamala, Putin XI, Kim.....?

Ne verujem ni da ce ih interesovati da to prevedu.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Kronostime said:

Daj, bre, nije valjda da verujes u sve ove bajke?

Da nije bilo Trampa  - Pax Americana bi vladala svetom...

Samo, Bajden i mutava Kamala to ne ostvarise, a i svet se pretvori o nova ratista gde prvo tvoj porez ide umesto u poboljsaqnje tvoje okoline i stanarda.

Da li ce biti Kamala ili Tramp - videcemo krajem godine.

To pogadja prvenstveno vas preko bare, a razvojem ostalih van toga se sve vise ogranicava na taj mali cosak preko bare.

Mi ostali? Prezivecemo nekako i bez vas, Amerikanaca, kao sto smo vekovima ziveli - nije prvina.

Civilizacije dolaze i prolaze ali ovaj treci kamen od Sunca se i dalje vrti, cak i 65 miliona godina od kako je asteroid u tvom komsiluku okoncao civilizaciju reptila u korist sisara. Vrtece se i ako mi nestanemo zbog sopstvene sujete i gluposti i za nekih 10+ miliona godina nase ostatke budu insekti proucavali kao fosile.

Da li ce oni znati ko su bili Tramp,Bajden, Kamala, Putin XI, Kim.....?

Ne verujem ni da ce ih interesovati da to prevedu.

:default_coffee:

 

Ne verujem u previse koincidencije. Ne verujem da se stvari desavaju same od sebe tek tako u vremenu i da pre toga nemaju naku istoriju uticaja na njih: 'coconut tree' 😄 

 

Ne mogu da mislim na narednih 10+ miliona godina kada ne mogu da isplaniram sutra zbog brzine desavanja stvari (recimo zagadjenja koje ustavni sud amerike aminuje zagadjivace da sami odluce o stepenu zagadjivanja)... ali bih volela da mogu da isplaniram i uticem bar na zivot mog deteta. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Ne verujem u previse koincidencije. Ne verujem da se stvari desavaju same od sebe tek tako u vremenu i da pre toga nemaju naku istoriju uticaja na njih: 'coconut tree' 😄 

 

Ne mogu da mislim na narednih 10+ miliona godina kada ne mogu da isplaniram sutra zbog brzine desavanja stvari (recimo zagadjenja koje ustavni sud amerike aminuje zagadjivace da sami odluce o stepenu zagadjivanja)... ali bih volela da mogu da isplaniram i uticem bar na zivot mog deteta. 

I uloga svih nas tzv. humanoida u tom ciklusu je?

Ostavicemo nesto u istoriji?

Prosiricemo vrstu van ove planete?

Samo zvezdana prasina u ovom trenutku istorije svemira dok sami sebe ne raznesemo u zaborav.

Za bolje bi se morali zestoko potruditi, ali za to i nismo - we are dying specie.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kronostime said:

I uloga svih nas tzv. humanoida u tom ciklusu je?

Ostavicemo nesto u istoriji?

Prosiricemo vrstu van ove planete?

Samo zvezdana prasina u ovom trenutku istorije svemira dok sami sebe ne raznesemo u zaborav.

Za bolje bi se morali zestoko potruditi, ali za to i nismo - we are dying specie.

 

Valjda da odaberemo sto bolju opciju ne gledajuci samo sopstveni komotitet u datom vremenu. Vec su nase generacije dosta unistile iz sebicnosti. Ja bih radje pustila da neke nove generacije odlucuju o svetu u kom ce oni duze ziveti od nas. 

 

Zabole me iskreno sta ce biti za 10 miliona godina, ako bude bilo 10 miliona godina i dalje naseljeno nasom vrstom. Unistili smo toliko drugih, sto ne bi i sebe... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Valjda da odaberemo sto bolju opciju ne gledajuci samo sopstveni komotitet u datom vremenu. Vec su nase generacije dosta unistile iz sebicnosti. Ja bih radje pustila da neke nove generacije odlucuju o svetu u kom ce oni duze ziveti od nas. 

 

Zabole me iskreno sta ce biti za 10 miliona godina, ako bude bilo 10 miliona godina i dalje naseljeno nasom vrstom. Unistili smo toliko drugih, sto ne bi i sebe... 

Za 10 godina ni Tramp ni Bajden nece biti zivi, a pitanje je i za naslednike - cemu frka?

PS. Ni za nas nisu neke garancije.... :classic_biggrin:

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Za 10 godina ni Tramp ni Bajden nece biti zivi, a pitanje je i za naslednike - cemu frka?

PS. Ni za nas nisu neke garancije.... :classic_biggrin:

 

Sto se mene ticu, ne moraju ni danas biti zivi... 

Naravno da nema garancije, sami smo to napravili... pa je frka da bar u nekom momentu postanemo bar malo odgovorni i ublazimo pad... 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Kronostime said:

 

Svi oratori iz  istorije bi prosto pozadiveli na vestini govornistva Kamali

 

 

 

:classic_biggrin:

Ja mislim da su oni u pravu, taj koji joj pise govore je mrzi.

Kazu da joj je obrt aids preko 90%, to samo znaci da shef ne valja. Uz to pricaju sa novinarima, ne pohvalno.

Mediji se trude da prodaju neki cool imidz, videcemo.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Sto se mene ticu, ne moraju ni danas biti zivi... 

Naravno da nema garancije, sami smo to napravili... pa je frka da bar u nekom momentu postanemo bar malo odgovorni i ublazimo pad... 

Mozda ukinu "Rodjen na tlu US" uslov za POTUS, pa kad se podelimo u tvoj i Andjin tabor oko izbora i jos bolje pobijemo oko toga.....:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Kronostime said:

Mozda ukinu "Rodjen na tlu US" uslov za POTUS, pa kad se podelimo u tvoj i Andjin tabor oko izbora i jos bolje pobijemo oko toga.....:classic_biggrin:

 

Pa ne treba niko da se pobije oko toga pobogu. Svi imamo neki svoj stav, mozda ga kroz razgovore revidiramo. Zato ti kazem, nadji Kamali nesto konkretno, ne gluposti, jer je kontra produktivno. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...