Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 hour ago, Angelia said:

Ima manje slucajeva zrtava koji su pogresili zvono ili prilaz, nego sto ima slucajeva samoodbrane.

Znaci te dve zrtve su statisticka greska. Praviti od toga neki problem posedovanja oruzja je besmisleno. Nije sutra mi, jer ces pre biti zrtva provale i napada u kome ces pozeleti da si imala oruzje da se odbranis nego sto ce neko probati da te upuca kad im zazvonis na vrata.

 

To je fakat. Praviti od toga neki veliki problem, je samo politicki spin za medije.

 

Ok, zvono. Ajd primer od pre neki dan. Kod nas u veoma prometnu piceriju uleti tip sa pistoljem i pocne da mlati. Sreca da nije bila strasna guzva i da su svi uspeli da ubegnu napolje... Znaci, mogu da ocekujem da svakog momenta neki manijak uleti bilo gde i pocne da puca, zavisi od raspolozenja. 

 

To sto krimosi imaju pistolje legalne ili ilegalne, to mene licno previse ne dotice, jer niti se muvam po njihovim kvartovima gde su aktivni, niti imam veze sa njima, niti sam im ja meta. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Ima manje slucajeva zrtava koji su pogresili zvono ili prilaz, nego sto ima slucajeva samoodbrane.

Znaci te dve zrtve su statisticka greska. Praviti od toga neki problem posedovanja oruzja je besmisleno. Nije sutra mi, jer ces pre biti zrtva provale i napada u kome ces pozeleti da si imala oruzje da se odbranis nego sto ce neko probati da te upuca kad im zazvonis na vrata.

 

To je fakat. Praviti od toga neki veliki problem, je samo politicki spin za medije.

Eh, sad će da ti bude, kako živ čovek može da bude statistička greška. Hm, da možda nisi rasista i nastavljamo o tome kako je dan sunčan.

Omfg 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Dragan said:

Erwin je vec stavio ovu vest, ali nikakvog komentara ?!

Mislite li da je ovo dobro ?

 

 

 

Pa naravno da im treba omoguciti da rade - necim moraju platiti oruzje kojim ce ostvariti svoja prirodna prava. Ovo je u stvari pozitivan korak u razvoju djecjih prava, vracanje na tradicionalne vrijednosti o kojima je pisao jos Dickens.

Edited by ters
  • Like 3
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne usuđujem se da pišem ovde, dobiću trajni ban, teško se suzdržavam na postove zagovornika oružja.

Ali ipak... mora se reći da bi trebalo da imate u vidu kad pišete tim visokozvučnim floskula a, pozivate se na Aristotele, proroke i ine, ipak vodite računa da vas ogroman broj ljudi ne razume, za razliku od gladi, jer je želudac mnogo bolji učitelj od mozga...

Da je čuveni ustav pisan u neko drugo vreme i bukvalno ništa nije univerzalno i večno, dakle, podložno je promeni.

Da je van pameti da se ona guvernerka hvali time da joj jednogodišnje unuče ima mitraljez ( i malog ponija, usput), da su prost kapitalizam skontali (bukvalno) polupismeni narodnjaci još šezdesetih i da je ovo sad ipak nešto drugo.

I da je i sama Amerika sad nešto drugo.

I da, otimanje hrane za sebe i svoje potomke možete tumačiti kao odbranu sopstvenog života...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Liberalizacija dečjeg rada je apsolutno sjajna stvar. Svakome ko želi da radi (i pride, čiji roditelji žele da on radi, ako je previše mlad da je za to potrebna saglasnost staratelja) i nađe poslodavca voljnog da ga zaposli, mora biti omogućeno da radi. Zabrana toga je nasilje nad ljudima, nad njihovim izborima, nad pravom da sami budu odgovorni za sopstenu budućnost, time se implicira da politički komesari (i naročito mafijaški prosvetni sindikati) polažu pravu na život i sudbinu mog deteta, i da bolje znaju i više brinu o njemu od mene ili njega samog.

 

Pošten posao je daleko bolji od kriminala, krađe, dilovanja droge, ubijanja ljudi po prodžektima javnog stanovanja, od poltičkog aktivizma i falangizma i slično. To bi valjda trebalo da je očigledno.

 

Ali, važi još i jače tvrđenje: za većinu* mladih ljudi/dece posao je DALEKO bolji i od škole (relevantne komparabilne alternative). Za razliku od škole, na poslu nema fizičkog nasilja (škola je danas najčešće jedino mesto gde ljudi iskuse fizičko nasilje u celom životu). Za razliku od škole, posao nije zatvor za decu već su vrata za napuštanje uvek otvorena, da li će ostati na poslu ili napustiti je isključivo na detetu/roditelju. Za većinu dece posao je mnogo interesantniji od škole. Na poslu se daleko više nauči nego u školi (što nije teško, budući da sva testiranja o znanju - posle ispita, na kraju školske godine, neposredno nakon svršetka škole ili 10 godina nakon diplomiranja - svedoče da je znanje koje se tamo stiče ravno nuli) - ali ne samo to, već je vrednost školskog nauka često negativna (npr. razlog zašto svi na Balkanu brane sopstvene ratne zločince je dobrim delom taj što ljudi razmišljaju kako će to sve delovati u budućim istorijskim knjigama ako one budu pisane kao jedine istorijske knjige koje znaju - nakaradne školske knjige) . Na poslu se stiču i unapređuju veštine, radne navike, odgovornost (prema sebi i drugima, kolegama, mušterijama/klijentima), ostvaruju veze sa ljudima različitih profila, uzrasta, interesovanja - prijatelji, mentori, ljudi koji ti zaista mogu pomoći na razne načine, razumeva se kako se svet funkcioniše, itd, isl...

 

...a pride, škola se plaća a na poslu zaradi. Dakle, da - kao mlad i bez veština - PLAĆAŠ da te neko zaposli onoliko koliko plaćaš školu, posao bi opet bio bolji. Da radiš za džabe, posao bi bio još mnogo bolji od škole, a za ovo kad te još i plaćaju da radiš kao junoša ne treba ni trošiti reči...(o gubitku vremena da i ne razglabam)

 


* nekome je zanimljivo da Furijeovom transformacijom razlaže funkciju u beskonačan redi sinusa i kosinusa, neko uživa u analizi Šekspirovih drama itd, i za njih može postojati nekakva pozitivna vrednost u školi (ako se, i za njih, tu steknu pravi uslovi (takođe retkost)), ali procenat takvih đaka je nisko jednocifren.
 

Edited by bohumilo
dodata zvezdica
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, bohumilo said:

Liberalizacija dečjeg rada je apsolutno sjajna stvar. Svakome ko želi da radi (i pride, čiji roditelji žele da on radi, ako je previše mlad da je za to potrebna saglasnost staratelja) i nađe poslodavca voljnog da ga zaposli, mora biti omogućeno da radi. Zabrana toga je nasilje nad ljudima, nad njihovim izborima, nad pravom da sami budu odgovorni za sopstenu budućnost, time se implicira da politički komesari (i naročito mafijaški prosvetni sindikati) polažu pravu na život i sudbinu mog deteta, i da bolje znaju i više brinu o njemu od mene ili njega samog.

 

Pošten posao je daleko bolji od kriminala, krađe, dilovanja droge, ubijanja ljudi po prodžektima javnog stanovanja, od poltičkog aktivizma i falangizma i slično. To bi valjda trebalo da je očigledno.

 

Ali, važi još i jače tvrđenje: za većinu mladih ljudi/dece posao je DALEKO bolji i od škole (relevantne komparabilne alternative). Za razliku od škole, na poslu nema fizičkog nasilja (škola je danas najčešće jedino mesto gde ljudi iskuse fizičko nasilje u celom životu). Za razliku od škole, posao nije zatvor za decu već su vrata za napuštanje uvek otvorena, da li će ostati na poslu ili napustiti je isključivo na detetu/roditelju. Za većinu dece posao je mnogo interesantniji od škole. Na poslu se daleko više nauči nego u školi (što nije teško, budući da sva testiranja o znanju - posle ispita, na kraju školske godine, neposredno nakon svršetka škole ili 10 godina nakon diplomiranja - svedoče da je znanje koje se tamo stiče ravno nuli) - ali ne samo to, već je vrednost školskog nauka često negativna (npr. razlog zašto svi na Balkanu brane sopstvene ratne zločince je dobrim delom taj što ljudi razmišljaju kako će to sve delovati u budućim istorijskim knjigama ako one budu pisane kao jedine istorijske knjige koje znaju - nakaradne školske knjige) . Na poslu se stiču i unapređuju veštine, radne navike, odgovornost (prema sebi i drugima, kolegama, mušterijama/klijentima), ostvaruju veze sa ljudima različitih profila, uzrasta, interesovanja - prijatelji, mentori, ljudi koji ti zaista mogu pomoći na razne načine, razumeva se kako se svet funkcioniše, itd, isl...

 

 

...a pride, škola se plaća a na poslu zaradi. Dakle, da - kao mlad i bez veština - PLAĆAŠ da te neko zaposli onoliko koliko plaćaš školu, posao bi opet bio bolji. Da radiš za džabe, posao bi bio još mnogo bolji od škole, a za ovo kad te još i plaćaju da radiš kao junoša ne treba ni trošiti reči...(o gubitku vremena da i ne razglabam)

 


* nekome je zanimljivo da Furijeovom transformacijom razlaže funkciju u beskonačan redi sinusa i kosinusa, neko uživa u analizi Šekspirovih drama itd, i za njih može postojati nekakva pozitivna vrednost u školi (ako se, i za njih, tu steknu pravi uslovi (takođe retkost)), ali procenat takvih đaka je nisko jednocifren.
 

 

Sa koliko godina si ti (ili tvoje dijete) poceo da radis 6-satne nocne smjene u fabrici?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

 

Sa koliko godina si ti (ili tvoje dijete) poceo da radis 6-satne nocne smjene u fabrici?

Ja, nažalost, nisam radio do odlaska na fakultet (kada sam držao privatne časove), moji roditelji su ljudi drugačije, tradicionalnije filozofije u tom smislu, a ja nisam znao ni mislio ono što sada znam i mislim.

 

Što se tiče moje dece, 1) premala su da bi ih bilo ko zaposlio na 6 sata (mala su i za školu), 2) i kada bi se neko našao da ih zaposli: 2.a)i mene i poslodavca bi strpali u zatvor jer država ne dozvoljava, 2.b) pitanje je koje je radno mesto i koji posao u fabrici, ali ukoliko bi postojala po meni optimalnija alternativa od tog i tog radnog mesta u toj i toj fabrici, i ukoliko deca ne bi bili jako zagrejana baš za taj posao, svakako ne bi tamo radila jer nema potrebe za tim. (Ali da nisam u zakonskoj obavezi da ih šaljem u školu svakako to ne bih činio već bi radili nešto drugo. Pojam "rad" je jako širok. Jedno od pitanja kojim najbolje upoznaš, recimo, kandidata na razgovoru za posao je "kada ste radili na svom (bilo kakvom!) prvom projektu i šta je on bio? Drugom? Trećem?")

 

Ali to što sam ja u nekoj situaciju, i što mislim da je nešto optimalno za mene ili moju porodicu apsolutno ne znači da su svi ljudi u toj situaciji i da treba da ih prisiljavam na bilo šta - za razliku od ljudi koji drže da je optimalno da sva deca idu u svojevrstan zatvor sa ljudima rođenim iste godine, gde su izloženi i psihičkom i fizičkom nasilju i drugim negativnim pojavama, a koji policajskim pendrekom sve ljude prisiljavaju na tu opciju. Ako je za nekoga (i njegovog staratelja) optimalno da radi u fabrici ili bilo gde, ako on SAM to izabere kao svoju najbolju opciju, ja tu nemam ništa da kažem. Ne želim da pendrečim ljude zbog njihovih sopstvenih izbora koji ne krše ničija prava, koji nikoga ni na šta prisiljavaju (kao što prosvetna mafija to radi), ne želim ni da im kažem da nisu u pravu, da ja bolje od njih znam šta je za njih i njihovu porodicu i njihovu budućnost dobro - jer svakako ne znam.

 

Prosto sam hteo da ukažem na apsurdnost činjenice da većina ljudi (delom i zahvaljujući političkoj indoktrinaciji u školi) smatra da je loše ljudima ostaviti opciju da slobodno izaberu posao, a je dobro prisiljavati ih na školu, premda je posao u većini slučajeva superiornija od dve opcije.

Edited by bohumilo
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Dragan said:

Erwin je vec stavio ovu vest, ali nikakvog komentara ?!

Mislite li da je ovo dobro ?

 

 

 

Izgleda da ilegalci ne zele u Ajovu. To su poslovi koji oni rade. Jezivo!  

Da li ce i vozacke dozvole uskladiti sa time ili su deca od 14 opasna kada voze nocu bas me interesuje. 

2 hours ago, Helena said:

Ne usuđujem se da pišem ovde, dobiću trajni ban, teško se suzdržavam na postove zagovornika oružja.

Ali ipak... mora se reći da bi trebalo da imate u vidu kad pišete tim visokozvučnim floskula a, pozivate se na Aristotele, proroke i ine, ipak vodite računa da vas ogroman broj ljudi ne razume, za razliku od gladi, jer je želudac mnogo bolji učitelj od mozga...

Da je čuveni ustav pisan u neko drugo vreme i bukvalno ništa nije univerzalno i večno, dakle, podložno je promeni.

Da je van pameti da se ona guvernerka hvali time da joj jednogodišnje unuče ima mitraljez ( i malog ponija, usput), da su prost kapitalizam skontali (bukvalno) polupismeni narodnjaci još šezdesetih i da je ovo sad ipak nešto drugo.

I da je i sama Amerika sad nešto drugo.

I da, otimanje hrane za sebe i svoje potomke možete tumačiti kao odbranu sopstvenog života...

 

 

Gubis vreme citajuci najogavniju Banonovsku propagandu upakovanu u ucenjacki celofan. Sreca te ne ide dalje od granice, dosta je jedan Banon, i previse. 

Link to comment
Share on other sites

U samoj suštini ( na USA temi smo) deca već rade i zarađuju legalno....u šou biznisu...

Ne znam kako je to zakonski regulisano...

Ni deca sportisti mahom ne idu u školu (Novak nema formalno obrazovanje, što se i vidi).

Meni se ideja svakako ne dopada i ne bih volela moje unuke u Holivudu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Baby said:

 

Ok, zvono. Ajd primer od pre neki dan. Kod nas u veoma prometnu piceriju uleti tip sa pistoljem i pocne da mlati. Sreca da nije bila strasna guzva i da su svi uspeli da ubegnu napolje... Znaci, mogu da ocekujem da svakog momenta neki manijak uleti bilo gde i pocne da puca, zavisi od raspolozenja. 

 

To sto krimosi imaju pistolje legalne ili ilegalne, to mene licno previse ne dotice, jer niti se muvam po njihovim kvartovima gde su aktivni, niti imam veze sa njima, niti sam im ja meta. 

A taj sto je uleteo sa pistoljem ga je posedovao legalno i nije mentalno oboleo?

I da, mozes da ocekujes svakog momenta da neki manijak uleti, verovatno kod tebe ne, ali kod mene da, vi niste "defund the police".

 

5 hours ago, Dragan said:

Erwin je vec stavio ovu vest, ali nikakvog komentara ?!

Mislite li da je ovo dobro ?

 

 

Ne pratim ni razloge ni tok tog zakona.

Ja sam pocela da radim sa 17, ako ne racunamo redovno kopanje i branje kukuruza od 7me godine, moj klinac je sa nepunih 18 radio pune smene, dve godine, prao sudove, radio na kasi. Ja sam morala da mu dam saglasnost.

Ako je dozvola da rade uz saglasnost roditelja/staratelja, i nije iskoriscavanje dece, mislim ne znam sta su detalji. Znam ljude ovde koji pricaju da su sa 12 raznosili novine. Sad to ne moze.

I ne mislim da je to bilo kome od nas skodilo.

 

Sve zavisi sta je u tom zakonu, ne iz medija nego stvarno.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Helena said:

U samoj suštini ( na USA temi smo) deca već rade i zarađuju legalno....u šou biznisu...

Ne znam kako je to zakonski regulisano...

Ni deca sportisti mahom ne idu u školu (Novak nema formalno obrazovanje, što se i vidi).

Meni se ideja svakako ne dopada i ne bih volela moje unuke u Holivudu.

 

 

 

Mogu da rade odredjenu satnicu (6 ne vise sati) deca u show biznisu. Ako putuju moraju da im omoguce nastavnika i roditelji/staratelji moraju biti prisutni do 18te godine. 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Helena said:

U samoj suštini ( na USA temi smo) deca već rade i zarađuju legalno....u šou biznisu...

Ne znam kako je to zakonski regulisano...

Ni deca sportisti mahom ne idu u školu (Novak nema formalno obrazovanje, što se i vidi).

Meni se ideja svakako ne dopada i ne bih volela moje unuke u Holivudu.

 

 

Upravo, i mogu sa 14 godina da se emancipuju od roditelja. Sad mogu i u mnogim drzavama da odluce da menjaju pol, ali ne mogu da rade.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, mrd said:

Eh, sad će da ti bude, kako živ čovek može da bude statistička greška. Hm, da možda nisi rasista i nastavljamo o tome kako je dan sunčan.

Omfg 

Pa jbga, bila bi rasista da u drugom slucaju nije bela devojka, ironija.

A sutra da skrenem desno, i padne mi klavir na glavu, koji je neko unosio kroz prozor kranom, i ja bi bila statisticka greska, to ne umanjuje vrednost mog zivota, ali i ne opravdava zabranu unosenja klavira. 

da parafraziram: "Life is a risk and then you die"

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Baby said:

 

Mogu da rade odredjenu satnicu (6 ne vise sati) deca u show biznisu. Ako putuju moraju da im omoguce nastavnika i roditelji/staratelji moraju biti prisutni do 18te godine. 

Jel to stvarno tako Il je samo na papiru-snimalo se mnogo o deci-glumcima/pevačima-stiče se utisak da su često izrabljivanja i maltretiranja, od Džeksona do Britni...

7 minutes ago, Angelia said:

Pa jbga, bila bi rasista da u drugom slucaju nije bela devojka, ironija.

A sutra da skrenem desno, i padne mi klavir na glavu, koji je neko unosio kroz prozor kranom, i ja bi bila statisticka greska, to ne umanjuje vrednost mog zivota, ali i ne opravdava zabranu unosenja klavira. 

da parafraziram: "Life is a risk and then you die"

Da li bi tvom detetu kupila mitraljez?

Ili ga pustila u kuću kod deteta koje ima mitraljez?

klavir=mitraljez?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Helena said:

Jel to stvarno tako Il je samo na papiru-snimalo se mnogo o deci-glumcima/pevačima-stiče se utisak da su često izrabljivanja i maltretiranja, od Džeksona do Britni...

Samo na papiru je tako, znam iz iskustva.

A eno ti Brooke Shields napisala knjigu kako to izgleda.

10 minutes ago, Helena said:

Da li bi tvom detetu kupila mitraljez?

Ili ga pustila u kuću kod deteta koje ima mitraljez?

klavir=mitraljez?

Ne, ne bi mu kupila mitraljez, ali to je moje licno vidjenje roditeljstva. A da li bi ga pustila u kucu kod deteta koje ima mitraljez, nemam pojma, nisam nikad pitala da li neko ima mitraljez, mozda ga i jesam pustila u kucu. Znas to nije tema koja se obicno pojavi kad dete hoce da se igra kod nekog, nego onako probas da procenis da li su odgovorni roditelji, da nisu neki pedofilicari, ali generalno nemas 20 strana upitnika.

 

ja sam vise puta prethodno objasnjavala, pa mislim i na ovoj temi, da iako podrzavam posedovanje oruzja generalno, za zdrave odgovorne osobe, nisam nikad kupila oruzje bas zbog deteta u kuci, to je bila moja licna odluka, jer nisam bila sigurna da mogu da osiguram oruzje od deteta, neko mozda misli drugacije. Imam prijatelja koji od detinjstva rukuje oruzjem, savrseno normalan, nije neki redneck, upravo suprotno - odrastao u LA, roditelji liberali, i cesto mi je savetovao odgovorno obucavanje za koriscenje oruzja.

 

to sto ja smatram da nesto nije za mene, ne znaci da nije za nekog drugog. Ja ne mogu da se vozim u autobusu, povracam odma, ali milioni ljudi se voze autobusom normalno.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Helena said:

Jel to stvarno tako Il je samo na papiru-snimalo se mnogo o deci-glumcima/pevačima-stiče se utisak da su često izrabljivanja i maltretiranja, od Džeksona do Britni...

 

 

U sustini to je zakon, medjutim, cesto su roditelji saucesnici u izrabljivanju dece od strane raznih produkcijski kuca ili studija. 

2 minutes ago, Angelia said:

savrseno normalan, nije neki redneck, upravo suprotno

 

A rednecks su po definiciji nenormalni?! 🤔

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Baby said:

 

A rednecks su po definiciji nenormalni?! 🤔

Ne, ali su cesto predstavljeni kao takvi, I demonizovani. Uglavnom od strane levicara, kao neki krezubi, neobrazovani, kako Hilary rece "deplorables". Pa samo kazem da ne mozes coveka da uguras u taj stereotip. Ako pogledas statistiku posedovanja oruzja, to se proteze I levo I desno.

 

Da neces da me optuzis za diskriminaciju? 😀 

 

Ja smatram da je takva stereotipizacija pogresna, redneckovi su savrseno normalni ljudi, ima ih I ovakvih I onakvih, kao sto to isto vazi za one koji se smatraju za "elitu"

 

6 minutes ago, Helena said:

Ja sam i tražila tvoje viđenje i meni je to dovoljno.

To je moje vidjenje, samo se ogranicavam da je samo moje, I ne namecem ga nikom drugom.

Znam ljude koji misle suprotno, I neki su odgovorni a neki ne.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Helena said:

Šta je redneck a šta White trash-nisam sigurna?

Redneck su originalno ljudi koji rade fizicke poslove. Red neck je od rada na suncu, gde bi izgoreli na suncu. Kao sto je blue collar za vise fizicki ocekivane poslove (nosili su plave kosulje da se ne vidi kad se znoje). White collar su kancelarijski poslovi.

 

White trash, potice od White trailer trash, negde is vremena segregacije mislim, odnosi se na siromasne belce, koji su imali svoju drugaciju kulturu u urbanim sredinama. Uglavnom u okolini gradova

 

Danas White trash ima slicno znacenje kao redneck, iako nisu isto. Redneck pripada vise Midwest, ruralnim krajevima a White trash urbanijim krajevima. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Helena said:

Šta je redneck a šta White trash-nisam sigurna?

 

Oba su negativna konotacija za belce, needukovane i siromasne. 

 

Redneck znaci crveni vrat i obicno se govori za poljoprivrednike (vrat im pocrveni dok rade u polju) nesofisticiranu masu ljudi. Dok je belo smece izraz koji se koristi za one prljave, pijane, koji uglavnom ne rade, nego zive intuitivno u svom nekom brlogu. To je najnize sto moze da se kaze za nekog belca na donjoj zivotnoj lestvici sto socijalno tako i materijalno. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam prvi put čula za taj izraz (belo smeće) u knjizi Prohujalo sa vihorom gde se oni spominju kao siromašni belci koji su na društvenoj lestvici niži od "kućnih" robova.

Ovo drugo sam slutila, ali nisam bila sigurna.

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...