Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

38 minutes ago, Baby said:

 

 

38 minutes ago, Baby said:

Sada je skocilo 21 basis points, danas mislim... sto je nekih 0.21%... 

 

Sto se tice kredita za kucu ti imas opciju da otkupis poene pri uzimanju kredita. Pri otkupu 1 poen placaj 1% od kredita, a kredit ti se smanjuje svakim otkupljenim poenom za 0.25%. 

 

Samo sam primetila da si izbrkala basis points i mortgage points... 

Nisam ja izbrkala nego Bane. Ja inace nemam sta da otkupljujem poene za hipoteku, jer je meni kuca mortgage free, nego sam to rekla o prodaji kuce, jer ce cene pasti kad krediti budu skuplji.

 

Znaci prodacu u nepovoljnim uslovima a kupiti u tvom kraju po skupljim uslovima za kredit.   

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Angelia said:

 

 

Nisam ja izbrkala nego Bane. Ja inace nemam sta da otkupljujem poene za hipoteku, jer je meni kuca mortgage free, nego sam to rekla o prodaji kuce, jer ce cene pasti kad krediti budu skuplji.

 

Znaci prodacu u nepovoljnim uslovima a kupiti u tvom kraju po skupljim uslovima za kredit.   

Mislim izgleda kao da pricam o hipotekama za privatne vlasnike, nije tako. Bankar s kojim sam pricala je biznis landing, samo smo pricali sta to znaci za svaki landing. 

 

Ono sto sam prethodno rekla da kad pricamo o povecanju kamata to nije samo licna hipoteka I ARM koji ide na 20-30 godina. Naravno, ako si uzeo hipoteku sa fixed ARM,  inflacija nece promeniti kamatu, ali ce promeniti purchase power. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

 

 

Nisam ja izbrkala nego Bane. Ja inace nemam sta da otkupljujem poene za hipoteku, jer je meni kuca mortgage free, nego sam to rekla o prodaji kuce, jer ce cene pasti kad krediti budu skuplji.

 

Znaci prodacu u nepovoljnim uslovima a kupiti u tvom kraju po skupljim uslovima za kredit.   

Dla, ja sam uneo konfuziju, izvinjavam se.

Ako povecaju za 5% onda ce mnogi biti u problemi. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Angelia said:

 

 

Nisam ja izbrkala nego Bane. Ja inace nemam sta da otkupljujem poene za hipoteku, jer je meni kuca mortgage free, nego sam to rekla o prodaji kuce, jer ce cene pasti kad krediti budu skuplji.

 

Znaci prodacu u nepovoljnim uslovima a kupiti u tvom kraju po skupljim uslovima za kredit.   

 

Da, Bane je uneo zabunu... 

 

Nece ti pasti cena kuce, prognoziraju skok od dve cifre (%) za ovu godinu. Vec krajem ili sledece je moguce. I da u mojim krajevima je trenutno najludji momenat za kupovinu, a za rentu nema nista, tj ono sto ima je prenaduvano. U sustini je uzasan momenat za selidbu ovde, razmisli dva puta... 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Angelia said:

 

 

nego sam to rekla o prodaji kuce, jer ce cene pasti kad krediti budu skuplji.

To bi tako bilo ako bi se sledila neka teorija, ali teorija se do sada pokazala kao prilicno nepouzdana. Recimo sa danasnjom inflacijom  cena zalata bi trebala da dodje na $10K ali nije. Isto tako, pocetkom ovog veka kamatne stope su bile oko 7%, a nekretine su rasle nekontrolisano.

U vreme pre kolapsa nekretina 2008me, kamatna stopa na 30togodisni kredit je bila perko 7%, a danas mi nismo ni blizu te stope.

 

Edited by DJORDJE
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

To bi tako bilo ako bi se sledila neka teorija, ali teorija se do sada pokazala kao prilicno nepouzdana. Recimo sa danasnjom inflacijom  cena zalata bi trebala da dodje na $10K ali nije. Isto tako, pocetkom ovog veka kamatne stope su bile oko 7%, a nekretine su rasle nekontrolisano.

U vreme pre kolapsa nekretina 2008me, kamatna stopa na 30togodisni kredit je bila perko 7%, a danas mi nismo ni blizu te stope.

 

Samo razmisljam unapred gde ce ovo otici, da li ce opet biti re bubble 2008

 

@Amigojel imate nesto vise podataka o ovom Freedom Convoy? Sad kad se US umesala u kanadsku pricu,  I kad kanadske vlasti rade crackdown na protestu agresivno, jel to legalno kod vas? Ovde je scandal, posto imamo administraciju koja je podrzavala nasilne proteste, dok su palili I lomili a sad guraju gusenje mirnog protesta u Kanadi.

Zar nije lakse da ukinu mandat za vakcinu nego da guse agresivno protest?     

17 hours ago, Baby said:

 

Da, Bane je uneo zabunu... 

 

Nece ti pasti cena kuce, prognoziraju skok od dve cifre (%) za ovu godinu. Vec krajem ili sledece je moguce. I da u mojim krajevima je trenutno najludji momenat za kupovinu, a za rentu nema nista, tj ono sto ima je prenaduvano. U sustini je uzasan momenat za selidbu ovde, razmisli dva puta... 

Razmisljala dve godine, nije to neka trenutna odluka.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Angelia said:

 

Razmisljala dve godine, nije to neka trenutna odluka.

 

Znam, samo ti kazem da ne odaberes najgori momenat, finansijski.

 

Quote

 Ovde je scandal, posto imamo administraciju koja je podrzavala nasilne proteste, dok su palili I lomili a sad guraju gusenje mirnog protesta u Kanadi.

Zar nije lakse da ukinu mandat za vakcinu nego da guse agresivno protest?     

 

Naravno da je lakse, ali ukinu njima, moraju svima. 

Drugo, naravno da im se ne dopada da kamiondzije strajkuju i ovako je transport problem. Osetices po dzepu i po nestasici ako stanu. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, DJORDJE said:

To bi tako bilo ako bi se sledila neka teorija, ali teorija se do sada pokazala kao prilicno nepouzdana. Recimo sa danasnjom inflacijom  cena zalata bi trebala da dodje na $10K ali nije. Isto tako, pocetkom ovog veka kamatne stope su bile oko 7%, a nekretine su rasle nekontrolisano.

U vreme pre kolapsa nekretina 2008me, kamatna stopa na 30togodisni kredit je bila perko 7%, a danas mi nismo ni blizu te stope.

 

prvo: vidi sta si mogo da kupis za uncu zlata pre sto godina i sta mozes danas. Videces da je kupovna moc zlata ostala ista.

drugo: sa niskim kamatnim stopama, mnogi su se maksimalno zaduzili, maksimalno sto su mogli. I onda ce im rast cak i od samo 2-3 % biti veliki problem. Sa kamatom od preko 5% mnogi ce bankrotirati.

Sa druge strane, sa tako visokom kamatnom stopom, bice isplativije investirati u nesto drugo , osim nekretnina. Zato se povecanjem kamatnih stopa ocekuje i njihov osetni pad, a u nekim zemljama i krah trzista nekretnina. 

Zbog ova dva gore navedena razloga. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Darth Bane said:

prvo: vidi sta si mogo da kupis za uncu zlata pre sto godina i sta mozes danas. Videces da je kupovna moc zlata ostala ista.

drugo: sa niskim kamatnim stopama, mnogi su se maksimalno zaduzili, maksimalno sto su mogli. I onda ce im rast cak i od samo 2-3 % biti veliki problem. Sa kamatom od preko 5% mnogi ce bankrotirati.

Sa druge strane, sa tako visokom kamatnom stopom, bice isplativije investirati u nesto drugo , osim nekretnina. Zato se povecanjem kamatnih stopa ocekuje i njihov osetni pad, a u nekim zemljama i krah trzista nekretnina. 

Zbog ova dva gore navedena razloga. 

Cena zlata je manje vise ista poslednjih 10 godina. Cena nekretnina o kojima govorimo je mnogo brze rasla , tako da kupovna moc zlata ne moze da ostane ista.

Nisam siguran o cemu pricas sa tim kamatama. Ako govoris o nekretninama najveci broj ljudi danas nema adjustable mortgage rate, posto je ta prica zavrsena sa slomom 2008me. Zasto bi bilo ko uzimao adjustable kada je fixed na 30 bila ispod 4% i to godinama?

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Baby said:

 

Znam, samo ti kazem da ne odaberes najgori momenat, finansijski.

 

 

Naravno da je lakse, ali ukinu njima, moraju svima. 

Drugo, naravno da im se ne dopada da kamiondzije strajkuju i ovako je transport problem. Osetices po dzepu i po nestasici ako stanu. 

Pa nema vise potrebe za mandatima. Ko se vakcinisao, vakcinisao se, tesko da ce bilo koga vise naterati na silu. A nestasice radne snage I problem transporta se nastavlja. Koliko sam razumela od tih kamiondzija 90% je vakcinisano.

Cemu onda izazivanje krize? To sam mislila pod lakse je.

Bolnice nisu prepune, a posto je 90% vakcinisano nesto se mislim da su razlozi za protest malo dublji.  Pa reko mozda kanadjani znaju bolje. Vidim sada da se pojava siri po drugim zemljama, kazu dva konvoja u US su na putu. Imali su valjda NZ I Francuska.

Lakse je I pametnije politicki kad dobrovoljno ukines restriktivne mere, nego da te neko kao kamiondzije natera. A nasilno iliti agresivno gusenje protesta ne govori dobro o gradjanskim pravima.

I uopste ne mora da znaci ukidanje drugima.  

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Angelia said:

Pa nema vise potrebe za mandatima. Ko se vakcinisao, vakcinisao se, tesko da ce bilo koga vise naterati na silu. A nestasice radne snage I problem transporta se nastavlja. Koliko sam razumela od tih kamiondzija 90% je vakcinisano.

Cemu onda izazivanje krize? To sam mislila pod lakse je.

Bolnice nisu prepune, a posto je 90% vakcinisano nesto se mislim da su razlozi za protest malo dublji.  Pa reko mozda kanadjani znaju bolje. Vidim sada da se pojava siri po drugim zemljama, kazu dva konvoja u US su na putu. Imali su valjda NZ I Francuska.

 

I uopste ne mora da znaci ukidanje drugima.  

 

Mozda to strajkuje tih 10% sto nisu vakcinisani, posto ih zadrzavaju u karantinima po prelasku granice. Tako ne moze da funkcionise prevoz. 

Htedoh reci, vakcinacija na granici vazi za sve, i za turiste i za poslovan svet, pa tako i za kamiondzije. Ne mogu jednima ukunuti obavezu, drugima ostaviti. Onda ce krenuti neki novi strajk nekih novih diskriminisanih... 

 

Quote

Lakse je I pametnije politicki kad dobrovoljno ukines restriktivne mere, nego da te neko kao kamiondzije natera. A nasilno iliti agresivno gusenje protesta ne govori dobro o gradjanskim pravima.

 

Kojim gradjanskim pravima? Mislim, i to je vise teorija nego praksa... laprdanje bas i nije neko bitno pravo. 

Link to comment
Share on other sites

Vec dve godine za kamiondzije vaze posebna pravila, koja se doduse cesto menjaju, ali su oni izuzeti od ostatka populacije. Dok je granica bila zatvorena, a oni koji su je prelazili morali da sede u karantinu 2 nedelje, to za kamiondzije nije vazilo. Mogli su da prelaze kako i kada hoce, bez ikakvog karantina ili testova. Sada su im uveli pravila koja vaze i za druge.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Kojim gradjanskim pravima? Mislim, i to je vise teorija nego praksa... laprdanje bas i nije neko bitno pravo. 

Pravo na mirni protest, izvini ali u USA pravo na laprdanje je izuzetno bitno pravo, jer to omogucava demokratiju. Mozda u Kanadi nije, ne znam, zato sam i pitala da li je gusenje protesta legalno, i ispravno.

Mislim zamisli samo da je u BLM proteste uletela nacionalna garda i krenula da hapsi ... iako su kod paljenja i pljackanja itekako trebali, ali recimo mirni prostest i uleti vojska i policija i krene da hapsi, da li bi i tada rekla da pravo na laprdanje i nije tako bitno?

24 minutes ago, DJORDJE said:

Vec dve godine za kamiondzije vaze posebna pravila, koja se doduse cesto menjaju, ali su oni izuzeti od ostatka populacije. Dok je granica bila zatvorena, a oni koji su je prelazili morali da sede u karantinu 2 nedelje, to za kamiondzije nije vazilo. Mogli su da prelaze kako i kada hoce, bez ikakvog karantina ili testova. Sada su im uveli pravila koja vaze i za druge.

Pa mogli su i da nastave da za njih imaju posebna pravila, zbog uloge koju imaju, i problema sa supply chain. Nije da su neka velika opasnost za sirenje virusa.

Jel Baby u pravu i tih 10% protestuje, ili je to vise? Iz vesti i reakcija deluje da je jako vise.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Pa mogli su i da nastave da za njih imaju posebna pravila, zbog uloge koju imaju, i problema sa supply chain. Nije da su neka velika opasnost za sirenje virusa.

Jel Baby u pravu i tih 10% protestuje, ili je to vise? Iz vesti i reakcija deluje da je jako vise.

Pa mogli su ali se  politicari ne vode uvek zdravim razumom.:classic_biggrin:

Na Ambasador mostu juce je bilo mozda 30tak ljudi, policija ih je visestruko nadbrojala i onda ta grupa blokira vec danima trgovinu cija se vrednost meri milijardama. Van zdrave pameti, sta ce biti ako nekome padne na pamet da blokira bolnice? Totalni idiotizam, bez obzira da li se radi o Kanadi, Srbiji, Americi ili bilo kojoj drugoj zemlji. Ja sam u Beogradu svojevremeno izgubio let jer se nekome diglo da blokira Gazelu, ne mogu vise ni da se setim koji je razlog bio.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, DJORDJE said:

Pa mogli su ali se  politicari ne vode uvek zdravim razumom.:classic_biggrin:

Na Ambasador mostu juce je bilo mozda 30tak ljudi, policija ih je visestruko nadbrojala i onda ta grupa blokira vec danima trgovinu cija se vrednost meri milijardama. Van zdrave pameti, sta ce biti ako nekome padne na pamet da blokira bolnice? Totalni idiotizam, bez obzira da li se radi o Kanadi, Srbiji, Americi ili bilo kojoj drugoj zemlji. Ja sam u Beogradu svojevremeno izgubio let jer se nekome diglo da blokira Gazelu, ne mogu vise ni da se setim koji je razlog bio.

Pa da, ali to je priroda protesta, uvek bila. Baby mi cini mi se onomad objasnjavala kako BLM I Antifa pali I pljacka da privuce paznju, sto explicitno nije pravo na protest. I to joj bilo ok. Meni se skoro svaki protest penje na glavu kad blokira nesto, iskreno receno, ali jbga pravo, I priroda mirnih protesta.

 

Ako je tako malo zasto tolika frka po medijima, I intervencija US? Nesto ovde pricaju kao spremaju se da konvoji blokiraju super bawl. Vesti su otisle na MSM sada, a kad se to desi obicno nije zato sto je 30tak ljudi. 

 

https://www.washingtonpost.com/world/2022/02/12/canada-ottawa-trucker-protest-freedom-convoy/

 

Edit: samo da razjasnim, da se ne slazem sa blokiranjem mosta, mislim da to prevazilazi pravo na protest. Isto kao sto sam striktno protiv politickog nasilja na protestima. Ali potpuno mislim da imaju pravo da uzurpiraju svakodnevni zivot I protestuju protiv vlasti, mirno. 

Stavila sam samo jedan link, ali sad je ovo bukvalno u svim medijima

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Angelia said:

Pa da, ali to je priroda protesta, uvek bila. Baby mi cini mi se onomad objasnjavala kako BLM I Antifa pali I pljacka da privuce paznju, sto explicitno nije pravo na protest. I to joj bilo ok. Meni se skoro svaki protest penje na glavu kad blokira nesto, iskreno receno, ali jbga pravo, I priroda mirnih protesta.

 

Ako je tako malo zasto tolika frka po medijima, I intervencija US? Nesto ovde pricaju kao spremaju se da konvoji blokiraju super bawl. Vesti su otisle na MSM sada, a kad se to desi obicno nije zato sto je 30tak ljudi. 

 

https://www.washingtonpost.com/world/2022/02/12/canada-ottawa-trucker-protest-freedom-convoy/

 

 

Frka je po medijima jer ta grupa ljudi paralise dve drzave, a fabrike sa obe strane granice moraju da koce proizvodnju zbog 20 ili 200 ljudi, uopste nije bitno. Mislim da se Ford sprema da ih pocisti sa tog mosta ali mu  sudije vezuju ruke, plus ono metiljavo stvorenje u Otawi. Moj prijatelj se iz Londona preselio u Halifax prosle godine u novembru i jos uvek nije dobio frizider. U Kanadi je problem sa snabdevanjem, kamiondzijama jos gori nego u US, a ova banda to koristi.

Mislim, nebitno da li se radi o BLM, kamiondzijama, trampovcima, DOSu. Onog momenta kada krenes da blokiras vitalne saobracajnice, palis i pljackas to nema vise veze sa protestom, vec postaje kriminal. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, DJORDJE said:

 

Mislim, nebitno da li se radi o BLM, kamiondzijama, trampovcima, DOSu. Onog momenta kada krenes da blokiras vitalne saobracajnice, palis i pljackas to nema vise veze sa protestom, vec postaje kriminal. 

Mislim da ne mozes reci "blokiranje vitalnih saobracajnica" = "paljenje I pljackanje". To jednostavno nije isto.

Ono sto me shokira je licemerje establishmenta, ne u Kanadi, jer ovo je relativno nova pozicija za Kanadu, nego u US, koji su svim srcem podrzavali paljenje I pljackanje, I govorili kako je slanje nacionalne garde da zaustavi nasilje fashizam, a sad traze da Kanada intervenise na kamiondzijama koji, iako rade nesto sto ne treba, nisu uopste nasilni. Nikog nije bilo briga sto su ljudi patili, povredjeni ili ubijeni, sto su im stanovi I firme zapaljeni, opljackani.

I mislim cemu taj mandat? Nije kao da kamiondzije zaraze 100k dnevno, pogotovo ako je 90% vakcinisano. Tezak je to zivot da bi se jos politicari pro...vali preko njih.

Sad su vec dva puta blokirali finansiranje protesta kamiondzija, dok su nasilje u Seattle I Portlandu itd finansirali I licno.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DJORDJE said:

Cena zlata je manje vise ista poslednjih 10 godina. Cena nekretnina o kojima govorimo je mnogo brze rasla , tako da kupovna moc zlata ne moze da ostane ista.

Nisam siguran o cemu pricas sa tim kamatama. Ako govoris o nekretninama najveci broj ljudi danas nema adjustable mortgage rate, posto je ta prica zavrsena sa slomom 2008me. Zasto bi bilo ko uzimao adjustable kada je fixed na 30 bila ispod 4% i to godinama?

 

 

Kako gde. Nemas svuda opciju fixed na 30 godina. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Pa da, ali to je priroda protesta, uvek bila. Baby mi cini mi se onomad objasnjavala kako BLM I Antifa pali I pljacka da privuce paznju, sto explicitno nije pravo na protest. I to joj bilo ok. Meni se skoro svaki protest penje na glavu kad blokira nesto, iskreno receno, ali jbga pravo, I priroda mirnih protesta.

 

Ja nikada nisam rekla da je to ok. Stvar je ovde na forumu ako se ne slozis 100% i ne ides niz dlaku, odmah se izvrnu reci i daje im se neki sasvim novi smisao.

 

Ja sam rekla da ih razumem zasto to rade, ne da je ok da pale. Isto tako sam rekla dok si ti dramila oko izloga da je zivot bitniji od izloga sto i dalje ne znaci da izlog nije bitan, nego imam drugacije prioritete. 

 

Drugo, meni protesti (verovatno ces i ovo izvrnuti i vodicemo diskusiju na sledecih 22 strane) za neka ljudska prava, tipa protiv rasizma, nisu isto kao i protiv vakcine pa se ljute jer 10% njih nece da se vakcinise. 

Vidim da prebacujes na licemerstvo administracije, pa te pitam kako to da je eto Trampu odjednom ok sto kamiondzije blokiraju sve zivo, a nije mu bilo ok da mu setaju ispred bele kuce? 

 

Mislim, meni je jasno, on jeste protiv da se terorisu zbog vakcina, a isto tako je bio za da se terorisu kada su protiv njegovih rasistickih ispada. Tako da mu ne prebacujem licemerstvo, gleda iz svoje pozicije, isto kao sto kamiondzije gledaju iz svoje, blm gleda iz svoje... 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Baby said:

 

Ja nikada nisam rekla da je to ok. Stvar je ovde na forumu ako se ne slozis 100% i ne ides niz dlaku, odmah se izvrnu reci i daje im se neki sasvim novi smisao.

 

Ja sam rekla da ih razumem zasto to rade, ne da je ok da pale. Isto tako sam rekla dok si ti dramila oko izloga da je zivot bitniji od izloga sto i dalje ne znaci da izlog nije bitan, nego imam drugacije prioritete. 

 

Drugo, meni protesti (verovatno ces i ovo izvrnuti i vodicemo diskusiju na sledecih 22 strane) za neka ljudska prava, tipa protiv rasizma, nisu isto kao i protiv vakcine pa se ljute jer 10% njih nece da se vakcinise. 

Vidim da prebacujes na licemerstvo administracije, pa te pitam kako to da je eto Trampu odjednom ok sto kamiondzije blokiraju sve zivo, a nije mu bilo ok da mu setaju ispred bele kuce? 

 

Mislim, meni je jasno, on jeste protiv da se terorisu zbog vakcina, a isto tako je bio za da se terorisu kada su protiv njegovih rasistickih ispada. Tako da mu ne prebacujem licemerstvo, gleda iz svoje pozicije, isto kao sto kamiondzije gledaju iz svoje, blm gleda iz svoje... 

Necemo se raspravljati 22 strane.

Sto se mene tice nijedan politicki cilj u demokratskoj zemlji ne opravdava nasilje.

Kao sto ti pravis interpretaciju da su meni izlozi bitniji od zivota (sto je smesno, jer uglavnom jedno s drugim nemaju veze kako ti pokusavas da predstavis I uglavnom vise razbijenih isloga vode ka vise izgubljenih zivota) tako I ja prihvatam tvoje objasnjenje da razumes nasilje, kao da ga opravdavas. Dok ja nikad nisam nicije nasilje opravdavala, I cak I ovde gde kazem da znam da kamiondzije nisu nasilne, ogradjujem se da nemaju pravo da blokiraju most.

 

Nemam razloga da se bavim Trampom, on nije na vlasti, tako da sta god prica je nebitno. Zasto bi se bavila misljenjem svake poznate licnosti, ne bavim se Obaminim komentarima I njegovim licemerjem. Ne komentarisem da je Hilari platila ljude da spijuniraju Trampa....

 

Komentarisem samo one koji direktno uticu na nas zivot.

 

Nema razlike u borbi za prava, sloboda je sloboda, borba protiv diskriminacije je uvek isto. To nije cherry picking ova tema mi se dopada a ova ne.

 

Kao sto je neko rekao, parafraziram, "ne slazem se sa tvojim misljenjem, ali cu ga stititi zivotom da imas pravo da ga iskazes".   

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DJORDJE said:

Vec dve godine za kamiondzije vaze posebna pravila, koja se doduse cesto menjaju, ali su oni izuzeti od ostatka populacije. Dok je granica bila zatvorena, a oni koji su je prelazili morali da sede u karantinu 2 nedelje, to za kamiondzije nije vazilo. Mogli su da prelaze kako i kada hoce, bez ikakvog karantina ili testova. Sada su im uveli pravila koja vaze i za druge.

 

Sad nesto razmisljam o vakcinama i ovim merama. Njima je ustvari jedino ostalo da terorisu ljude koje prelaze granicu jer su se ostali smorili.

NY mere su da ne mozes nigde da udjes ako nisi vakcinisan i da svuda moras da pokazes dokaz vakcinacije. 

Da, tako je bilo u pocetku, tamo neki septembar - oktobar. Danas te niko nista ne pita, ides gde hoces, pola njih ni maske ne nose u vecini javnik objekata i nikom nista. 

Uvode neka pravila i drze ih se kao pijan plota 2-3 meseca i posle samo stoje na papiru. 

 

Imala sam dve posete iz Evrope, ni jedne nisu pitali ni na ulasku u avion za potvrdu o vakcinaciji, ali jesu kada su odlazili. Lud zbunjenog. 

 

 

7 minutes ago, Angelia said:

Necemo se raspravljati 22 strane.

Sto se mene tice nijedan politicki cilj u demokratskoj zemlji ne opravdava nasilje.

Kao sto ti pravis interpretaciju da su meni izlozi bitniji od zivota (sto je smesno, jer uglavnom jedno s drugim nemaju veze kako ti pokusavas da predstavis I uglavnom vise razbijenih isloga vode ka vise izgubljenih zivota) tako I ja prihvatam tvoje objasnjenje da razumes nasilje, kao da ga opravdavas. Dok ja nikad nisam nicije nasilje opravdavala, I cak I ovde gde kazem da znam da kamiondzije nisu nasilne, ogradjujem se da nemaju pravo da blokiraju most.

 

Nemam razloga da se bavim Trampom, on nije na vlasti, tako da sta god prica je nebitno. Zasto bi se bavila misljenjem svake poznate licnosti, ne bavim se Obaminim komentarima I njegovim licemerjem. Ne komentarisem da je Hilari platila ljude da spijuniraju Trampa....

 

Komentarisem samo one koji direktno uticu na nas zivot.

 

Nema razlike u borbi za prava, sloboda je sloboda, borba protiv diskriminacije je uvek isto. To nije cherry picking ova tema mi se dopada a ova ne.

 

Kao sto je neko rekao, parafraziram, "ne slazem se sa tvojim misljenjem, ali cu ga stititi zivotom da imas pravo da ga iskazes".   

 

Pa necemo kada ragranicis rec opravdavanje i razumevanje. 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Baby said:

 

Pa necemo kada ragranicis rec opravdavanje i razumevanje. 

Sad si se setila toga? A godinama me ganjas za prosta objasnjenja sta se desava, I tretiras svako objasnjenje razumevanja kao opravdanje?

 

Pa nece to sad ici, sad ce svako tvoje objasnjenje razumevanja, biti opravdanje 😊 a i jeste.

 

Znaci opravdavas agresivno proganjanje mirnih protestanata, samo zato sto se ne slazes s njima, dok si nasilne protestante opravdavala jer ti je njihova agenda odgovarala. Znaci ovako to zvuci, ako se ti slazes sa protestantima onda je ok da nekom razbiju glavu, a ako ti njihova agenda ne odgovara, onda policija treba njima da razbije glavu?

 

Uzmi u obzir da sam ja uvek tvrdila da je politicko nasilje neprihvatljivo, I da su mirni protesti ok

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DJORDJE said:

Frka je po medijima jer ta grupa ljudi paralise dve drzave, a fabrike sa obe strane granice moraju da koce proizvodnju zbog 20 ili 200 ljudi, uopste nije bitno. Mislim da se Ford sprema da ih pocisti sa tog mosta ali mu  sudije vezuju ruke, plus ono metiljavo stvorenje u Otawi. Moj prijatelj se iz Londona preselio u Halifax prosle godine u novembru i jos uvek nije dobio frizider. U Kanadi je problem sa snabdevanjem, kamiondzijama jos gori nego u US, a ova banda to koristi.

Mislim, nebitno da li se radi o BLM, kamiondzijama, trampovcima, DOSu. Onog momenta kada krenes da blokiras vitalne saobracajnice, palis i pljackas to nema vise veze sa protestom, vec postaje kriminal. 

Zasto koce proizvodnju? Neka proizvode, pa kad se ponovo otvori granica nece morati proizvoditi vise. Isto kao i sa ovim nestasica chipova za automobile. Kao covid nema transporta, ajd onda mi da stanemo sa proizvodnjom.o boze, koja glupost koje budale.

 

Podrzavam ove proteste u Kandi kao i sada vec diljem Evrope, u Australiji i NZ. Pratite malo i druge medije pa cete znati vise o samim protestima ne samo ove rezimske medije.

 

U Francuskoj kaze njihov premijer:

"Pravo na demonstracije i na mišljenje je Ustavom zagarantovano pravo u našoj Republici i našoj demokratiji. Pravo da blokirate druge ili da sprečite kretanje nije"

 

A ne svata da je konvoj slobode upravo zbog toga sto su drzave blokirale i sprecavale kretanje.

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Tomiprunet said:

Zasto koce proizvodnju? Neka proizvode, pa kad se ponovo otvori granica nece morati proizvoditi vise. Isto kao i sa ovim nestasica chipova za automobile. Kao covid nema transporta, ajd onda mi da stanemo sa proizvodnjom.o boze, koja glupost koje budale.

 

Ovo je konstatacija u stilu Marije Antoanete. Da li si cuo da se kamionima doprema repromaterijal, delovi i ostalo sto je potrebno za proizvodnju.Ford i Toyota su morali da stopiraju  proizvodnju  zbog nedostatka delova. Pre nego krenes sa ocenama ne bi bilo lose da istrazis kako danas funkcionisu proizvodne trake.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...