Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

 

Ovo nije istina. Kurdi dobijaju pomoc i dan dans, ito kao i pobunjenici koji su u oblasti Al Tanf. Ukinuta je pomoc proTurskim pobunjenicima, koji su bez obzira na tu pomoc bili izuzetno antiamericki nastrojeni, a i ratuju protiv proAmerickih pobunjenika. 

Intezitet rata je bio znatno veci pre dolaska Trampa na vlast. Dosao je previse kasno da bi se u Siriji moglo ista znacajnije uciniti. Dosta dobro je zaokruzio americke intrese u toj zemlji i sad igra na kartu iscrpljivanja protivnika. Obama je sa svojom politikom zasrao ceo bliski istok, a imao je otvoren put... no to je vec neka druga tema. 

Putina ne smatra mocnim liderom samo neko ko je neozbiljan. Naravno da je Putin mocan lider. 

 

Činjenica je da je Trump izdao naređenje da se U.S. potpuno povlače iz Sirije. Sada imaš situaciju da su Asadove i ruske snage preuzele najveći deo teritorije Sirije koju sigurno (posebno Rusi koji će je pretvoriti u rusku vojnu bazu) nikada neće napustiti. To je ta politika “zaokruživanja američkih nacionalnih interesa”? Ni na vidiku naznake da se Asad iscrpljuje. Baš suprotno, radi na uspostavljanju apsolutističke vlasti i čišćenju ostatka teritorije od snaga koje mu nisu lojalne. Između ostalog dozvolio je da turske snage ušetaju i bombarduju kurdske snage na sirijskoj teritoriji, a sam kažeš da su antiamerički nastrojeni.

Na Bliskom Istoku je opet u modi paliti američke zastave nakon priznavanja Jerusalima za glavni grad Izraela što mu uopšte nije bilo neophodno da radi.

Putin je moćan lider terorom. Dakle, ipak postoji izvestan strah. To nije karakteristika moćnog lidera u demokratskom smislu reči. Očigledno da ti pod tim nešto drugo podrazumevaš.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, melankolic said:

 


U redu, isključi ih ili izađi iz Saveza.
Nisam ti ja nikakav “baki”.

 

Nisam ni ja tebi kriv sto raspravljas o stvarima koje slabo poznajes , a sto bi rekao Sojic, jos si i ostrascen, pa u svaku diskusiju  uleces klizecim startom sa obe noge. Nikoga Trump nije iskljucivao , kao sto nije ni izlazio iz saveza. Trazio je da svi postuju dogovorenih  2% za odbranu, kao sto to rade SAD i CG.:s_d:

Edited by DJORDJE
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, melankolic said:

 

Činjenica je da je Trump izdao naređenje da se U.S. potpuno povlače iz Sirije. Sada imaš situaciju da su Asadove i ruske snage preuzele najveći deo teritorije Sirije koju sigurno (posebno Rusi koji će je pretvoriti u rusku vojnu bazu) nikada neće napustiti. To je ta politika “zaokruživanja američkih nacionalnih interesa”? Ni na vidiku naznake da se Asad iscrpljuje. Baš suprotno, radi na uspostavljanju apsolutističke vlasti i čišćenju ostatka teritorije od snaga koje mu nisu lojalne. Između ostalog dozvolio je da turske snage ušetaju i bombarduju kurdske snage na sirijskoj teritoriji, a sam kažeš da su antiamerički nastrojeni.

Na Bliskom Istoku je opet u modi paliti američke zastave nakon priznavanja Jerusalima za glavni grad Izraela što mu uopšte nije bilo neophodno da radi.

Putin je moćan lider terorom. Dakle, ipak postoji izvestan strah. To nije karakteristika moćnog lidera u demokratskom smislu reči. Očigledno da ti pod tim nešto drugo podrazumevaš.

 

Izdao je naredjenje pa se nisu povukli. Izdao je i Putin isto takvo naredjenje 100 puta pa nista. Turci su zauzeli Afrin gde su bili proRuski Kurdi, sta Tramp ima sa njima? Ti pobunjenici koje je Obama finansirao su palili americke zastave davno pre priznavanja Jerusalima za glavni grad Izraela, sto je inace odlican potez. Slabo ti pratis desavanja u Siriji... 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, A sad said:

 

Izdao je naredjenje pa se nisu povukli. Izdao je i Putin isto takvo naredjenje 100 puta pa nista. Turci su zauzeli Afrin gde su bili proRuski Kurdi, sta Tramp ima sa njima? Ti pobunjenici koje je Obama finansirao su palili americke zastave davno pre priznavanja Jerusalima za glavni grad Izraela, sto je inace odlican potez. Slabo ti pratis desavanja u Siriji... 

 

Hoćeš da kažeš da se američke trupe nalaze na teritoriji Sirije suprotno Trumpovom naređenju? Ne verujem ti. Ako je to nekim čudom moguće, suštinsko pitanje je zašto je odbio da zaštiti one kojima su obećali da će ih podržavati?

Proruski Kurdi, to prvi put čujem. U svim izveštajima se pominje da su Kurdi na strani prozapadne koalicije.

Govorio si, takođe, i o stabilnosti na Bliskom Istoku kojoj je Trump najviše doprineo što nije istina jer je ceo svet video kako su islamske zemlje reagovale na priznavanje Jerusalima. Tvoje lično mišljenje a ni moje nije bitno, bitne su posledice po USA takve odluke.

I molim te da mi se ne obraćaš na takav potcenjivački način. Bolje obrati pažnju na Denisove RL insinuacije i zapaljivi stil pisanja na jednoj ozbiljnoj temi.     

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DJORDJE said:

Nisam ni ja tebi kriv sto raspravljas o stvarima koje slabo poznajes , a sto bi rekao Sojic, jos si i ostrascen, pa u svaku diskusiju  uleces klizecim startom sa obe noge. Nikoga Trump nije iskljucivao , kao sto nije ni izlazio iz saveza. Trazio je da svi postuju dogovorenih  2% za odbranu, kao sto to rade SAD i CG.:s_d:

 

Trump je zapretio izlaskom iz NATO ako se ne izmire dugovi.

Sve drugo o Šojiću i klizećim startovima ostavi za neku drugu temu. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, melankolic said:

 


To tako počinje a posle slike diktatora da se obavezno kače po krstaricama.
Moja puna podrška Pentagonu i vojnim licima koji drže do svoje vojničke časti a ne klovnovskim trikovima ovog šarlatana.

 

Pa malo je veci korak od zahteva nekog WH aida, potpuno promasenim, da se skloni brod do diktature u US :classic_smile:

To ti je isto kao da si rekao da je Oliver Tvist kad je trazio jos, bio buduci serijski ubica.

 

A Pentagon veoma lepo ucestvuje u onome sto ima neku vrednost - ne vidim da su nesto odbili Commander in Chief

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, melankolic said:

 

Hoćeš da kažeš da se američke trupe nalaze na teritoriji Sirije suprotno Trumpovom naređenju? Ne verujem ti. Ako je to nekim čudom moguće, suštinsko pitanje je zašto je odbio da zaštiti one kojima su obećali da će ih podržavati?

Proruski Kurdi, to prvi put čujem. U svim izveštajima se pominje da su Kurdi na strani prozapadne koalicije.

Govorio si, takođe, i o stabilnosti na Bliskom Istoku kojoj je Trump najviše doprineo što nije istina jer je ceo svet video kako su islamske zemlje reagovale na priznavanje Jerusalima. Tvoje lično mišljenje a ni moje nije bitno, bitne su posledice po USA takve odluke.

I molim te da mi se ne obraćaš na takav potcenjivački način. Bolje obrati pažnju na Denisove RL insinuacije i zapaljivi stil pisanja na jednoj ozbiljnoj temi.     

 

Da nalaze se. Koga je odbio da zastiti, a obecao je? 

 

To sto ti prvi put cujes samo potvrdjuje da slabo pratis i jos slabije poznajes situaciju u Siriji. 

 

Nikad nisam govorio o stabilnosti na bliskom istoku kojoj je Tramp najvise doprineo. Jel moze citat?  Saradnja sa islamskim zemljama posle priznavanja Jerusalima se nastavlja kao sto je bila i pre toga. Da nisu mozda SA i ostali prestali da kupuju USA oruzje, zatvorili USA baze, obustavili izvoz nafte i zajednicke projekte? 

 

Sam doprinosis tome da ti se ljudi obracaju sa potcenjivanjem zato sto pise o stvarima o kojima ne znas nista. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Pa malo je veci korak od zahteva nekog WH aida, potpuno promasenim, da se skloni brod do diktature u US :classic_smile:

To ti je isto kao da si rekao da je Oliver Tvist kad je trazio jos, bio buduci serijski ubica.

 

A Pentagon veoma lepo ucestvuje u onome sto ima neku vrednost - ne vidim da su nesto odbili Commander in Chief

 

To nije bilo koji brod nego USS John S McCain koji nosi ime po pokojnom senatoru Johnu S. McCainu koji je bio i ratni heroj i veliki kritičar Trumpa.

To što je Trump tražio (da se USS ne vidi iza njega kao pljuvanje po časti Johna S McCaina) je čista politizacija vojske. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, melankolic said:

 

To nije bilo koji brod nego USS John S McCain koji nosi ime po pokojnom senatoru Johnu S. McCainu koji je bio i ratni heroj i veliki kritičar Trumpa.

To što je Trump tražio (da se USS ne vidi iza njega kao pljuvanje po časti Johna S McCaina) je čista politizacija vojske. 

Ocigledno nije Tramp trazio, i kao sto je rekao, nije mu ni stalo.

 

20 minutes ago, melankolic said:

 

Hoćeš da kažeš da se američke trupe nalaze na teritoriji Sirije suprotno Trumpovom naređenju? Ne verujem ti.    

Pentagon odbio naredjenje Trampa, pa nije moguce????

Jel ti ne vidis nista kontradiktorno u tvom pisanju?

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, melankolic said:

 

To nije bilo koji brod nego USS John S McCain koji nosi ime po pokojnom senatoru Johnu S. McCainu koji je bio i ratni heroj i veliki kritičar Trumpa.

To što je Trump tražio (da se USS ne vidi iza njega kao pljuvanje po časti Johna S McCaina) je čista politizacija vojske. 

U samo tri strane izneo si gomilu neistina, a onda se zalis kada te ismevaju. Ne nosi ime brod po senatoru, nego njegovom ocu, koji je bio komandant pacificke flote.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, e4_guy said:

McCain ratni heroj ? LOL

U kom univerzumu ?

 

22 minutes ago, DJORDJE said:

U samo tri strane izneo si gomilu neistina, a onda se zalis kada te ismevaju. Ne nosi ime brod po senatoru, nego njegovom ocu, koji je bio komandant pacificke flote.

Ja se drzim po strani, posto nemam zivaca, da nekoga starijeg od 18 godina ucim  kako se uci, istrazuje, traze informacije, ali ovo je za svaku kritiku. Neznanje Engleskog mogu da prezivim, pa i SM nije bas dobro znao Engleski, ali kada se u ime parola prekraja istorija, onda mi se leptiri u stomaku probude i pocnu da vicu Lenjin je umro, "Ziveo Lenjin!"

Da se uvedu neki filteri da filtriraju fake news?

Link to comment
Share on other sites

Rahmetli McCain (pilot) nije nikakav heroj nego budalčina koja je uništila avion + pala u ruke VC bez ikakve potrebe.

To što je za sebe izgradio imidž heroja može zahvaliti okolnostima koje su mu išle na ruku.

Veliki Trump je to odlično rekao -,parafraziram,  "Više volim heroje koji nisu zarobljeni"

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, e4_guy said:

Rahmetli McCain (pilot) nije nikakav heroj nego budalčina koja je uništila avion + pala u ruke VC bez ikakve potrebe.

To što je za sebe izgradio imidž heroja može zahvaliti okolnostima koje su mu išle na ruku.

Veliki Trump je to odlično rekao -,parafraziram,  "Više volim heroje koji nisu zarobljeni"

 

Nije mislio na tvoj post, samo se nadovezao na njega. 

 

Edit.

 

Bar sam ja tako shvatio na prvo citanje, sad kad drugi put citam mozda i jeste. 

Edited by A sad
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, e4_guy said:

Rahmetli McCain (pilot) nije nikakav heroj nego budalčina koja je uništila avion + pala u ruke VC bez ikakve potrebe.

To što je za sebe izgradio imidž heroja može zahvaliti okolnostima koje su mu išle na ruku.

Veliki Trump je to odlično rekao -,parafraziram,  "Više volim heroje koji nisu zarobljeni"

Ako si meni odgovorio, znam ja to. Meni samo ovo parolasenje nema smisla. Ovo je 4um, mi svi ovde bi trebali da budemo zreli ljudi i da se (igramo) bez obzira zije su krpice na stolu.

Nije post bio namenjen tebi, vec da ukaze, koliko je lako u par reci izneti sustinu.

:)

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, e4_guy said:

Rahmetli McCain (pilot) nije nikakav heroj nego budalčina koja je uništila avion + pala u ruke VC bez ikakve potrebe.

To što je za sebe izgradio imidž heroja može zahvaliti okolnostima koje su mu išle na ruku.

Veliki Trump je to odlično rekao -,parafraziram,  "Više volim heroje koji nisu zarobljeni"

 

Zaista je sramotno da se o preminulom, o čoveku koji je uz sve počasti sahranjen u prisusustvu svih živih predsednika USA, govori na ovakav način.

Posebno kada se citira čovek koji ni prismrdeo vojsci nije, niti je u životu učinio bilo koje herojsko delo.

 

A o njegovim zaslugama najbolje govore njegova odlikovanja: 

https://en.wikipedia.org/wiki/Early_life_and_military_career_of_John_McCain#Military_awards

Edited by melankolic
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, melankolic said:

 

Zaista je sramotno da se o preminulom, o čoveku koji je uz sve počasti sahranjen u prisusutvu svih živih predsednika USA, govori na ovakav način.

Posebno kada se citira čovek koji ni prismrdeo vojsci nije, niti je u životu učinio bilo koje herojsko delo.

Sram me bilo 😄


Trump je napravio herojsko djelo tako što je pobijedio na izborima, što onom budalčini McCainu nije pošlo za rukom, u dva pokušaja.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, e4_guy said:

Ja mrzim ameriku i zato navijam za Trumpa.

 

Već to što USA upoređuješ sa nekom diktaturom govori o tome šta ti misliš o njenim zaslužnim građanima. 

A i tačno je da Trump mnogo više ceni KGB nego izveštaje njegovih službi bezbednosti. 

Edited by melankolic
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, melankolic said:

Znači, vi mislite da se medalje u USA dele kao kokice? Loše mislite o toj zemlji iako se izjašnjavate kao američke patriote (barem po onome što podržavate kod Trumpa).

Da li ti znas, bubba, ko je na slici koju sam ja postavio? Kao sto rekoh, ipak bi trebalo napraviti prijemni ispit za ove ozbiljne teme. :)

 

 

Pat Merle-Smith has told me of what took place during a second Berlin visit in the first week of September 1945. “The Russians were putting on a military review for all four occupying powers. [General Patton] was seated next to Marshal Zhukov and I, naturally, was with the standees a few rows below. I heard quite clearly what was said when some huge Soviet tanks passed by. ‘My dear General Patton, you see that tank, it carries a cannon which can throw a shell seven miles.’ Patton answered, ‘Indeed?’ Well, my dear Marshal Zhukov, let me tell you this, if any of my gunners started firing at your people before they had closed to less than seven hundred yards I’d have them court-martialed for cowardice.’ It was the first time I saw a Russian commander stunned into silence.”

Google translate radi odlicno.

Edited by mrd
Da post ne bude prazan.
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic
  • Lobotomija locked and unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...