Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

2 minutes ago, Pristevac said:

Što se tiče mizerije, khmmm moderacijo.

Molim? Da nije mozda zabranjeno proteste nazvati jadnim?

Pa to su isto rekli mnogi komentatori u UK, i da su uvreda za poginule i veterane D-Day.

 

7 minutes ago, A sad said:

 

O Trampu mozes da pises sta god hoces niko ti ne brani, ali ne smes druge forumase da nazivas islamofobima sta god da privatno mislio o njima. Ako ti nesto lici na islamofobiju imas report. 

Predpostavljam da se to odnosilo na mene.

Nemam pojma sta je islamofobija navesti da je taj gradonacelnik branio coveka koji je izjavio da je Hitler bio "a great man", a Tramp mu je fasista.

Link to comment
Share on other sites

Trump je uvreda za zdrav razum i izgovor za ljudsko bice. Jedan veliki narandzasti penis, lazov, olicenje neukusa i vulgarnosti. Rasista i fasista takodje, odnosno najvjerovatnije i to ali nije ni bitno. To je moje misljenje o Trumpu, slicno mislim i o njegovoj familiji i saradnicima. Kriminalci, lazovi i jajare sve do zadnjeg i ako ikad padnu robije ima da nazdravljam svaki dan.

 

Posto sam se istresao, da kazem i to da smatram da ga je Sadiq Khan trebao iskulirati Trumpa ili mu odgovoriti sa vise digniteta nego sto ga je nazvao narandzastim fasistom, a onaj budalas Corbyn je samo budalas, koji nesto lupeta i urla sa bine nejakim glasom i nije mi jasno kako ga neko ne otjera u pizdu materinu glupu vise. Cijela ova situacija sa Trumpom, Brexitom i jos gorim budalama toboze na drugoj strani sve vise lici na ludnicu u kojoj su ludaci preuzeli vlast i nekako ostvarili legitimitet da nastave upravljati ustanovom kako oni smatraju da je najbolje. A doktore i pomocno osoblje niko vise i ne slusa.

Edited by Honey Badger
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Honey Badger said:

Trump je uvreda za zdrav razum i izgovor za ljudsko bice.

Uopste nije poenta sta pojedinacno mi mislimo licno o Trampu kao osobi. Iskreno, koliko vidim mozemo da mu pljucnemo pod prozor ako nam se ne dopada.

On je demokratski izabran predsednik US, i u toj poseti on predstavlja US, koji jeste najveci saveznik UK. Radi se o proslavi godisnjice akcije koja je odnela mnogo zrtava na strani US i UK, i koja je bila kljucna za zaustavljanje nacizma. Malo digniteta ne bi bilo na odmet  i malo fokusa na razlog te posete.

Nije nista lose ukazati na licemerje tih koji pokusavaju da dobiju jeftine politicke poene na tome. Corbyn bese onaj sto su mu Hamas i Hezbolah prijatelji?

 

Odgledala sam Good Morning Britain, zadnja dva dana, i tuzna je situacija kad je P. Morgan glas razuma :classic_smile:

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Angelia said:

Uopste nije poenta sta pojedinacno mi mislimo licno o Trampu kao osobi

 

Pa zasto uopste diskutujemo? 

 

Naravno da je poenta da iskazemo vlastito misljenje, cije drugo? Ovo nije parlament gdje mi donosimo zakone nego virtuelna kafana u kojoj razmjenjujemo misljenja i informacije.

 

Trump je to sto jeste i da ovdje nije ovakva situacija kao sto jeste, ja bih se samo smijao gafovima, imao transfere blama, crvenio umjesto njega i slicno kada bih ga gledao kako budalasa na tv ili citao njegove tirade na twiteru. Ovako, sa danasnjom izjavom da se nekakav deal pregovara i da NHS ulazi u pregovore kao moneta za potkusurivanje, predstavlja veliku opasnost za UK. Ova zemlja je trenutno u dubokoj krizi, vjerovatno najdubljoj od zavrsetka rata i jednostavno nema dobru pregovaracku poziciju za ikakav fer trgovacki deal, pogotovo sa likom koji je ponosan ako uspije nekoga da zajebe.

 

Tako da, zadrzavam pravo da kritikujem, a tek ako budem imao priliku ima i da glasam na stetu bilo cega sto zastupa Trump, Brexitovci, a i budaletina Corbyn i njegova Laburisticka stranka. Ti, osim opravdanja za Trumpa i pozivanja da se cinjenica da je predsjednik USA prihvati, nista drugo ni ne govoris od 2016. Ja sam prihvatio cinjenicu da se to desilo ali shvati da me niko nece ni ubijediti da mi se to i dopada. Mislim, c'mon.

Edited by Honey Badger
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Honey Badger said:

Trump je uvreda za zdrav razum i izgovor za ljudsko bice. Jedan veliki narandzasti penis, lazov, olicenje neukusa i vulgarnosti. Rasista i fasista takodje, odnosno najvjerovatnije i to ali nije ni bitno. To je moje misljenje o Trumpu, slicno mislim i o njegovoj familiji i saradnicima. Kriminalci, lazovi i jajare sve do zadnjeg i ako ikad padnu robije ima da nazdravljam svaki dan.

 

Posto sam se istresao, da kazem i to da smatram da ga je Sadiq Khan trebao iskulirati Trumpa ili mu odgovoriti sa vise digniteta nego sto ga je nazvao narandzastim fasistom, a onaj budalas Corbyn je samo budalas, koji nesto lupeta i urla sa bine nejakim glasom i nije mi jasno kako ga neko ne otjera u pizdu materinu glupu vise. Cijela ova situacija sa Trumpom, Brexitom i jos gorim budalama toboze na drugoj strani sve vise lici na ludnicu u kojoj su ludaci preuzeli vlast i nekako ostvarili legitimitet da nastave upravljati ustanovom kako oni smatraju da je najbolje. A doktore i pomocno osoblje niko vise i ne slusa.

Tragicno je to sto je DT izabran da predstavlja, ipak jos uvek, najvecu i najmocniju naciju danasnjice. Tragicno je sto ce ga opet izabrati posto su mu oponenti diletanti, koji su vise zabrinuti za svoju guzicu, nego  bilo sta na ovoj planeti. 

HB, kako god bilo mi smo u pat poziciji, nema mrdanja. :)

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Honey Badger said:

 

Trump je to sto jeste i da ovdje nije ovakva situacija kao sto jeste, ja bih se samo smijao gafovima, imao transfere blama, crvenio umjesto njega i slicno kada bih ga gledao kako budalasa na tv ili citao njegove tirade na twiteru.

E pa vidis ja imam luxuz da upravo reagujem ovako, znaci da se nasmejem nekom gafu, i da ga gledam kroz poziciju. Odatle upravo od 2016 dolazi moj stav, prvo: prihvatiti da je on dobio izbore, drugo: ne gledati kroz DTS nego samo i iskljucivo po onome sto radi na toj poziciji. To da li je rasista, mizogen ili glup, me uopste ne interesuje, kao sto me nije interesovalo za Obamu, Busha, ili Terezu May. Secas se ono kad su Busha ismevali za gledanje kroz pogresan kraj dvogleda? I tad sam imala stav - zovite vi njega glupim, ali on ce sutra da ima uticaj na vas zivot.

Generalno ja mislim da ce UK biti ok, bez obzira na absurdnu situaciju u kojoj je sa Brexitom. 

Sta sad treba, da zanemarim licemerje Corbyna i pajtasa zato sto je Tramp narandzast?

 

Ti zadrzi pravo da kritikujes jer ti se Tramp ne dopada, ja zadrzavam pravo da objektivno gledam dal je neki potez dobar za US ili nije (twitovanje iskljucujem jer od prvog dana tvrdim da mu treba uzeti telefon).

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, mrd said:

Tragicno je to sto je DT izabran da predstavlja, ipak jos uvek, najvecu i najmocniju naciju danasnjice. Tragicno je sto ce ga opet izabrati posto su mu oponenti diletanti, koji su vise zabrinuti za svoju guzicu, nego  bilo sta na ovoj planeti. 

HB, kako god bilo mi smo u pat poziciji, nema mrdanja. 🙂

 

Nije nista tragicno. Donald Trump je vulgaran lik, nedostojan pozicije u smislu da ne pripada tom 'finom' drustvu, platforma koja mu je i obezbijedila da dodje tu gdje je. Sjecas li se George W Busha, onu budaletinu koji je pokrenuo onolike ratove nakon 9/11? Pa Trump je za njega i njegovu ekipu mala beba. 

 

Jednog dana ce se mozda izaci na cistac kakav je to prevarant, pa ce mozda cijela ekipa zavrsiti kod Putlera u Moskvi ali sad trenutno on spusta gramzive sape ovdje i ja ne zelim da slusam da mi se ponavlja da ne treba da se opirem, nego da prihvatim sto mi se servira i jos da budem sretan radi toga.

 

Demokrate mozda maknu Trumpa iduce godine, a mozda i ne. Ja ne mogu apsolutno nista da ucinim tu. Tebi ako je stalo da se stanje promijeni, a ti pisi svom kongresmanu, reci mu/njoj sta ocekujes ili ako imas neki prijedlog. Ja sam pisao mom MP, zahtijevao da se usprotivi Brexitu ili iduci puta nece dobiti moj glas. Dobio sam i odgovor,  tipicni politicarski double speak ali sam ga natjerao da se makar malo cimne jer je pismo morao potpisati licno.

 

Ja sam glasao na svim izborima od kako mi je dato pravo i isao na anti-Brexit demonstracije jer vjerujem u ucestvovanje u demokratskim procesima ako zelimo da se nesto promijeni ili zelimo da ostane isto ali nece samo od sebe. Mora da se stvori kriticna masa za bilo sta i ja volim sto imam tu mogucnost, a i obavezu da ucestvujem u tim procesima.

 

 

Edited by Honey Badger
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Honey Badger said:

 

Nije nista tragicno. Donald Trump je vulgaran lik, nedostojan pozicije u smislu da ne pripada tom 'finom' drustvu, platforma koja mu je i obezbijedila da dodje tu gdje je. Sjecas li se George W Busha, onu budaletinu koji je pokrenuo onolike ratove nakon 9/11? Pa Trump je za njega i njegovu ekipu mala beba. 

 

Jednog dana ce se mozda izaci na cistac kakav je to prevarant, pa ce mozda cijela ekipa zavrsiti kod Putlera u Moskvi ali sad trenutno on spusta gramzive sape ovdje i ja ne zelim da slusam da mi se ponavlja da ne treba da se opirem, nego da prihvatim sto mi se servira i jos da budem sretan radi toga.

 

Demokrate mozda maknu Trumpa iduce godine, a mozda i ne. Ja ne mogu apsolutno nista da ucinim tu. Tebi ako je stalo da se stanje promijeni, a ti pisi svom kongresmanu, reci mu/njoj sta ocekujes ili ako imas neki prijedlog. Ja sam pisao mom MP, zahtijevao da se usprotivi Brexitu ili iduci puta nece dobiti moj glas. Dobio sam i odgovor,  tipicni politicarski double speak ali sam ga natjerao da se makar malo cimne jer je pismo morao potpisati licno.

 

Ja sam glasao na svim izborima od kako mi je dato pravo i isao na anti-Brexit demonstracije jer vjerujem u ucestvovanje u demokratskim procesima ako zelimo da se nesto promijeni ili zelimo da ostane isto ali nece samo od sebe. Mora da se stvori kriticna masa za bilo sta i ja volim sto imam tu mogucnost, a i obavezu da ucestvujem u tim procesima.

 

 

Mogu ja da pisem kome hocu. DT nikada nije bio, niti ce biti izglasan u Californiji. Taj je uveo tax punishment za drzave koje nisu glasale za njega, posto zna da nikada nece biti izabran. Sad, mozemo da pricamo o secession Cali od US, ali nisam siguran da je to dobra ideja, niti za Cali, niti za US.

Zbog svega toga kazem da sam u pat poziciji i da samo mogu da studiram, razloge zbog kojih ga puk podrzava, a podrzava ga. Trenutno je jedini koji nije profesionalni politicar i gura mafijasku hierarhiju, koja je uvek bila popularnija od civilizovanog drustva. Vidis da su mu svi saradnici u kriminalu, a samo on nije. jadna cikina totica. 

Jedno je sigurno on se pretstavlja kao neko ko raci za MAGA. Jos ga nisu hvatili.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darth Bane said:

Sta god mi mislili o Trumpu moramo da postujemo instituciju predsednika SAD - a! Ja ga licno mrzim, ali ga postujem kao predsednika SAD- a. Malo vise dostojanstva nije naodmet. 

Ti se sada ceskas po pozadini?

Daj nemoj da mi guras dostojanstvo u diskusiju posto gubis sagovornika.

Kao sto je napisano, ali nemoj dostojanstvo, to ostavi za ljubavnike.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mrd said:

Ti se sada ceskas po pozadini?

Daj nemoj da mi guras dostojanstvo u diskusiju posto gubis sagovornika.

Kao sto je napisano, ali nemoj dostojanstvo, to ostavi za ljubavnike.

Dobro: onda apelujem na malo vise razuma a manje ostrascenosti. 

Uostalom nije Trump nista gori od recimo Georga  Busha Juniora pa je Amerika i njega prezivela! I Huseina Obamu i mnoge druge! 

Link to comment
Share on other sites

Dobro: onda apelujem na malo vise razuma a manje ostrascenosti. 
Uostalom nije Trump nista gori od recimo Georga  Busha Juniora pa je Amerika i njega prezivela! I Huseina Obamu i mnoge druge! 
Oh. Samo, nemoj mnogo da tražiš. Neko je emotivan, a neko nije. Stoga samo opušteno.
[emoji14]

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, mrd said:

Oh. Samo, nemoj mnogo da tražiš. Neko je emotivan, a neko nije. Stoga samo opušteno.
emoji14.png

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Pa Darth je u pravu, malo manje emocija.

 

Istovremeno kritika za Dartha, ko zna sta je posledica Trampa :classic_smile: Baba Vange su i za Busha predvidjale kraj sveta, a evo prezivesmo da diskutujemo Trampa.

 

Generalno - predsednik US i nije tako bitna pozicija, prestizna jeste, ali nije kriticna. Zasluzuje odredjeni nivo postovanja, ne bez kritike, ali c'amon.

Da sutra stavimo Homera S. na mesto predsednika US ce da prezivi tu negde...

 

Edit: budite realni, nekad Tramp uradi nesto sto je dobro za US, nekad bas napravi gaf, uopste ne mora da vam se dopada, nije on na izboru Mis Sveta

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Angelia said:

 

Edit: budite realni, nekad Tramp uradi nesto sto je dobro za US, nekad bas napravi gaf, uopste ne mora da vam se dopada, nije on na izboru Mis Sveta

 

 

Pa pusti da nam se ne dopada... 

Pusti i da kazemo zasto... kao sto ti kazes da mislis da je dobro uradio, ne moraju svi da vide dobro u tome. 

 

Elem, sta je on to dobro uradio za US ako zaobidjemo takse?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mrd said:

Mogu ja da pisem kome hocu. DT nikada nije bio, niti ce biti izglasan u Californiji. Taj je uveo tax punishment za drzave koje nisu glasale za njega, posto zna da nikada nece biti izabran. Sad, mozemo da pricamo o secession Cali od US, ali nisam siguran da je to dobra ideja, niti za Cali, niti za US.

Zbog svega toga kazem da sam u pat poziciji i da samo mogu da studiram, razloge zbog kojih ga puk podrzava, a podrzava ga. Trenutno je jedini koji nije profesionalni politicar i gura mafijasku hierarhiju, koja je uvek bila popularnija od civilizovanog drustva. Vidis da su mu svi saradnici u kriminalu, a samo on nije. jadna cikina totica. 

Jedno je sigurno on se pretstavlja kao neko ko raci za MAGA. Jos ga nisu hvatili.

 

 

On je samo personifikacija unutrasnjeg mentalnog stanja onog dela biraca koji od njegovog izbora nema opipljive licne koristi, ali ga perverzno zeli samo da drugima koji mrzi crkne krava. Privlacnost destrukcije. To su oni koji bi isto tako radili da im se moze, a posto im se ne moze daj da neko moze.

Ovo sa porezima je motiv koji kapiram, kao i revolt na mejnstrim politicare koji su izgubili kontakt sa stvarnoscu obicnog sveta. Ali zatvaranje ociju pred destrukcijom koju nosi je po meni opasno. U nekima je ignoracija i neosetljivost za realne probleme razlog za mrznju i netrpeljivost. Nekima ne treba racionalan razlog samo signal da ce vecina na bulling onih koje dehumanizuju i maltretiraju okrenuti glavu. 

 

Volela bh da vidim koliko ce proizvodnih poslova ili onoga sto je ekvivalent njima vratiti u SAD i uz kakav standard.

 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Baby said:

 

Elem, sta je on to dobro uradio za US ako zaobidjemo takse?

Po meni izlazak iz iranskog dila je bio dobar. pregovori sa kanadom i Mexikom su takodje poboljsali dil za US.

To sto je naterao NATO clanice da krenu da placaju svoje troskove umesto da zive od US.

Rekla bih i da je dil sa Japanom ispao dobar za US.

Ima tu jos ali ne bih se bavila analizom.

Link to comment
Share on other sites

On ‎6‎/‎4‎/‎2019 at 7:31 PM, Honey Badger said:

 

Nije nista tragicno. Donald Trump je vulgaran lik, nedostojan pozicije u smislu da ne pripada tom 'finom' drustvu, platforma koja mu je i obezbijedila da dodje tu gdje je. Sjecas li se George W Busha, onu budaletinu koji je pokrenuo onolike ratove nakon 9/11? Pa Trump je za njega i njegovu ekipu mala beba. 

 

Jednog dana ce se mozda izaci na cistac kakav je to prevarant, pa ce mozda cijela ekipa zavrsiti kod Putlera u Moskvi ali sad trenutno on spusta gramzive sape ovdje i ja ne zelim da slusam da mi se ponavlja da ne treba da se opirem, nego da prihvatim sto mi se servira i jos da budem sretan radi toga.

 

Demokrate mozda maknu Trumpa iduce godine, a mozda i ne. Ja ne mogu apsolutno nista da ucinim tu. Tebi ako je stalo da se stanje promijeni, a ti pisi svom kongresmanu, reci mu/njoj sta ocekujes ili ako imas neki prijedlog. Ja sam pisao mom MP, zahtijevao da se usprotivi Brexitu ili iduci puta nece dobiti moj glas. Dobio sam i odgovor,  tipicni politicarski double speak ali sam ga natjerao da se makar malo cimne jer je pismo morao potpisati licno.

 

Ja sam glasao na svim izborima od kako mi je dato pravo i isao na anti-Brexit demonstracije jer vjerujem u ucestvovanje u demokratskim procesima ako zelimo da se nesto promijeni ili zelimo da ostane isto ali nece samo od sebe. Mora da se stvori kriticna masa za bilo sta i ja volim sto imam tu mogucnost, a i obavezu da ucestvujem u tim procesima.

 

 

 

Kakvi protesti :roflmao:Ono u Francuskoj su PRAVI protesti …… to u Londonu je samo Trump-izazvan Poremeceni Sindrom.

 

Uvek pomalo kasnis jarane. Koga boli milokliz sto su neki besposlicari u londonu "masovno" protestvovali protiv 8-godisnjeg POTUSA Sjedinjenih Americkih Drzava. On kaze da ih nije ni video :thumbup: Sve Fake News su javile "ocekuje se nekoliko stotina hiljada besposlenih sociopata", dok je oko njihovih izvestaca uglavnom bilo 10 puta manje. Aj; bar da su se potrudili ….. nego ….. stare parole, stara lutka na duvanje :classic_biggrin:, tako ce I kada bude poslednji put kao predsednik obilazio kraljici za 6 godina! DOSADNO!

 

Lepo vreme, izasli da prosetaju ……. nisu zaposleni pa da imaju nekakve obaveze, ne daj boze.

 

Znacajniji su cak i srbski opoziciJoni protesti ultra-desnicara :classic_biggrin: …...… opoziciJonara. 

 

Ovde, na nasem kontinentu, su danas u modi Straight-Heterosexual Parade! Muski se pobunili, a bogami sve vise ih i zenski svet podrzava, obostrani interes ……. trebaju jedno drugo.

 

I vreme je bilo, da se konacno vaistinu ugrozeni pobune!

 

Stici ce to i kod vas za par godina.

 

Normalni ljudi se bune protiv Orvelove 1984!

 

Ne ide taj neo-neo-liberalizam kako je bilo zamisljeno. SRECOM!

 

E sad ……. Trump je to prepoznao ……. drugi se nisu nudili, ukenjali se ………. daj sta/koga das …… nema tu biranja ….. zlu se mora odupreti svom snagom !

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Honey Badger said:

:classic_sad:

 

Pa ti mozes da nastavis posmatrati politiku iz ugla 8-godisnjaka, ali to nije bas inteligentno. Ko brani bilo kome da protestuje protiv Trumpa? Ali, realno ….. kakav je znacaj tih protesta? Lokalno-zabavnog karaktera. Kakve su parole nosili? Not my President ! :roflmao:Pa treba im objasniti da oni nemaju predsednika.

 

Neka protestuju ljudi, imaju svojih, domacih problema, nakotilo se raznih budala po toj Engleskoj, a Trump im je samo bio zgodan da malo puste paru, da se izvicu i izbudalisu  ….. samo ne znam kako bi Trump mogao da im bude kriv za Brexit, kada jos nije pobedio ni izbore u republikanskoj partiji za predsednickog kandidata, a Brexit vec bio zavrsena stvar. Jedino ako nema neke super-powers   ….. moguce je, ne bi imao onakvu gospodju da ih nema! :classic_biggrin: Cak I veteranima od 100 godina se dize pritisak kad je vide.

 

Protiv Husseina Obame je sirom sveta bilo 1000 protesta, od Filipina i Indonezije, preko Palestinaca i Sirijaca, pa do Grcke gde je bilo sa bombama i desetinama povredjenih ……. PA?

 

I ovaj ce isto kao on ….. da odradi svojih 8 godina, pa sad ……. protestovali po Londonu ili ne ……. koga boli milokliz?

Link to comment
Share on other sites

On 6/7/2019 at 3:40 PM, Darth Bane said:

...Ipak mislim da ce Trump da izmisli neki manevar pa da ostane i duze od tih (formalnih) 8 godina na vlast! 

Cini ti se, ali po meni to bi bilo korak unazad za US. 🙂

Edited by GlennGould
quote
Link to comment
Share on other sites

On 6/7/2019 at 3:40 PM, Darth Bane said:

...Ipak mislim da ce Trump da izmisli neki manevar pa da ostane i duze od tih (formalnih) 8 godina na vlast! 

 

Hahaha ...... Bane ti si legenda.

 

Ne, nadamo se da nece "manevrisati" u tom pravcu.

 

Koliko vidim za jednopartijsku drzavu je zainteresovana druga strana. Zato je tu super-heroj Trump da ih zaustavi !! 😎 Za sada ih je samo potpuno raskrinkao, obesmislio i napravio od njih ono sto jesu - sprdnja od tzv. progresa. Sto bi rek'o Ilija Cvorovic "budale neke, cobani". Medjutim, oni i dalje srljaju, k'o goveda.

Edited by GlennGould
quote
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic
  • Lobotomija locked and unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...