Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

On 11/13/2022 at 1:50 AM, Baby said:

sada ce Musk potopiti twitter, nema potrebe toliko da se nerviras

Nadam se da neće, šta će onda Rocket Man bad ekipa koja postuje 5 puta na dan o tviteru da radi. Evo sad su posle jedne nesreće u Kini shvatili da fabrika koja je prodala milione kola prodaje krševe kojima ne rade kočnice. Ako još padne koja raketa zabavi nikad kraja.

 

7 minutes ago, Amigo said:

Ma Kinezi ne znaju da voze, vec receno.

Zar nije neki od japanskih proizvođača imao sličnu grešku pre koju godinu? Ali oni nisu kupili tviter, ništa onda.

Edited by Cyrus Smith
dodat sadržaj
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, erwin said:

Greška profi kamiondžije koji 2,6 km nije umeo da pritisne ispravnu pedalu? Važi.

 

Tesla tvrdi da je 55-godišnji vozač pritiskao gas i da nije kočio, dok je policija saopštila da vozač nije bio pod uticajem alkohola ni droge i da će ispitati vozilo angažujući nezavisnu agenciju. Rođaka vozača koji je vozio pomahnitali auto 2,6 km od čega 1,4 km s probušenom gumom kaže da je on bio profesionalni vozač kamiona i pita se: "Ko bi držao pritisnutu pogrešnu pedalu 2,6 km?"

U aprilu 2021. na šangajskom auto-sajmu žena se popela na izloženi Tesla auto u majici "otkaz kočnica" da bi skrenula pažnju na nesreću koju je njen otac doživeo jer auto navodno nije kočio, već ubrzavao, zbog čega je izazvao lančani sudar.
 

Izvor:

https://cnevpost.com/2022/11/13/fatal-accident-puts-tesla-in-spotlight-in-china/

 

1 hour ago, erwin said:

According to sources quoted by local media, the 55-year-old driver of the vehicle tested negative in a breathalyzer and drug test. The same sources cited members of the driver’s family, who said he had been complaining for some time about issues with the car’s braking system.

 

https://english.elpais.com/international/2022-11-14/tesla-denies-brake-system-failure-after-runaway-model-y-kills-two-people-in-china.html

Pa čekaj, da li je taj profesionalac ili nije? Ja sam vozač-amater, ali me je instruktor učio da sa kočnicama nema zezanja i da na prvi znak da kočnice (i još neki delovi) zakazuju ODMAH zatražim pomoć u servisu, a da do rešavanja problema nema vožnje. Možda su te kineske profesionalce učili da koče kao Fred Kremenko ako kočnice crknu, ali ja ću da se kao amater držim onoga što mi je rekao instruktor.

 

On 11/13/2022 at 1:50 AM, Baby said:

sada ce Musk potopiti twitter...

Možda to i nije tako loše. Jeste da nemam nalog na tom sranju, ali mislim da bi se bar nekoliko meseci lakše disalo jer tastatura trpi sve.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 
Pa čekaj, da li je taj profesionalac ili nije? Ja sam vozač-amater, ali me je instruktor učio da sa kočnicama nema zezanja i da na prvi znak da kočnice (i još neki delovi) zakazuju ODMAH zatražim pomoć u servisu, a da do rešavanja problema nema vožnje. Možda su te kineske profesionalce učili da koče kao Fred Kremenko ako kočnice crknu, ali ja ću da se kao amater držim onoga što mi je rekao instruktor.
 
Vaso.....tvoj intruktot te učio na Yugu. Kod ovih je sve OK dok ne "poludi"....:s_w:...ja vozim Toyotum koja mi ne da da kroz kružni tok prodjem, onako kako ja hoću, samo bezbedno...dajem ja gas, ali ona ne prima već koči. Doduše, hvala softveru, spasio me ko zna koliko bandera u rikverc. Pogledam levi retrovizor-ništa, pogledam desni-ništa, krenem, a auto u mesto STOP...pogledam i onaj retrovizor unutra, a na njemu mi se "smeška bandera" i kaže mi, gde si zapucao seljaku. Pomenuo sam senzore, malo gore, Tesla ima svoj "Tesla Vision" i cenim da je bolje i efikasnije nego u mojoj Toyoti "predvidjanje krizne situacije i samo-kočenje.....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Vaso.....tvoj intruktot te učio na Yugu. Kod ovih je sve OK dok ne "poludi"....:s_w:...ja vozim Toyotum koja mi ne da da kroz kružni tok prodjem, onako kako ja hoću, samo bezbedno...dajem ja gas, ali ona ne prima već koči. Doduše, hvala softveru, spasio me ko zna koliko bandera u rikverc. Pogledam levi retrovizor-ništa, pogledam desni-ništa, krenem, a auto u mesto STOP...pogledam i onaj retrovizor unutra, a na njemu mi se "smeška bandera" i kaže mi, gde si zapucao seljaku. Pomenuo sam senzore, malo gore, Tesla ima svoj "Tesla Vision" i cenim da je bolje i efikasnije nego u mojoj Toyoti "predvidjanje krizne situacije i samo-kočenje.....
 

 

Ispade da smo kolege po proizvođaču. I moja Toyota je 'pametna' u smislu da može da mi ograniči brzinu, kaže da je izduvana guma i tako to, ali i kod nje i kod Yuga važi pravilo mog instruktora da čim vitalni sistemi ili delovi ne valjaju odmah treba ići kod onoga ko zna da reši problem. Možda Yugo dozvoljava da mu zakucaš ekser kad nešto otpadne ili staviš najlon-čarapu umesto kaiša (pokazivali davno na TV Mirko Alvirko i majstor Rile), ali čim nešto ne valja, odmah treba u servis.

 

Malo mi je neverovatno da Tesla sa svom tom tehnologijom ne signalizira problem, a da u kombinaciji s tim profesionalac primećuje problem sa kočnicama i ništa ne preduzima.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Ispade da smo kolege po proizvođaču. I moja Toyota je 'pametna' u smislu da može da mi ograniči brzinu, kaže da je izduvana guma i tako to, ali i kod nje i kod Yuga važi pravilo mog instruktora da čim vitalni sistemi ili delovi ne valjaju odmah treba ići kod onoga ko zna da reši problem. Možda Yugo dozvoljava da mu zakucaš ekser kad nešto otpadne ili staviš najlon-čarapu umesto kaiša (pokazivali davno na TV Mirko Alvirko i majstor Rile), ali čim nešto ne valja, odmah treba u servis.

 

Malo mi je neverovatno da Tesla sa svom tom tehnologijom ne signalizira problem, a da u kombinaciji s tim profesionalac primećuje problem sa kočnicama i ništa ne preduzima.

Faktor čovek....ako mu se slošilo, pa završio na krovu kao ja, a da nema pojma, ali izgleda da to nije ovde slučaj. Da je rešio da se samoubije, izgleda da nije ni to. Opet, kažem, istraga će reći. Komp ne može da se hakuje, čak i da ga iz Tesle "flešnu" na početna podešavanja....ali ako je kočenje bilo "0" normalno je da će pokazati nulu, ako nema odziva.....

 

O pravilu tvog instruktora...slažem se, ali izgleda kad ova "pametna vozila" reše da biraju majstora...ova Tesla je izabrala nekog autolimara, nikako nije htela kod mehaničara ili elektroničara....ona se pita :smiley2:

Link to comment
Share on other sites

On 11/13/2022 at 6:58 AM, Baby said:

 

 


MI6HL1Y.jpg

 

 

 

 

  Reveal hidden contents

Hoaxers taking advantage of Twitter’s new loosened rules for getting “verified” accounts have flooded the app with fake messages from celebrities and corporations, apparently slamming the stock prices of Eli Lilly (NYSE:LLY) and Lockheed Martin (NYSE:LMT) in the process.

Lilly (LLY) fell some 4.5% Friday after someone used a verified account designed to look like the firm’s official social-media channel to tweet: “We are excited to announce insulin is now free.”

The posting not only took down the pharma firm’s stock price, but also apparently hit those of rival insulin makers Novo Nordisk (NVO) and Sanofi (SNY) as well. Lilly (LLY) eventually had to use its genuine Twitter account to repudiate the fake tweet.

Meanwhile, Lockheed Martin (LMT) fell 5.5% on Friday, seemingly in part due to a bogus “verified” account purporting to disclose: “We will begin halting all weapons sales to Saudi Arabia, Israel and the United States until further investigation into their record of human rights abuses. #WeAreLM.”

Other fake messages using “verified” accounts designed to look official included an alleged message from PepsiCo (PEP) that “Coke is better.” Meanwhile, Poland Springs parent Nestle (OTCPK:NSRGY) appeared to admit that “We steal your water and sell it back to you.”

Spoofers even used fake “verified” accounts to post hoax messages that appeared to come from other companies that new Twitter owner Elon Musk heads.

For example, a fake SpaceX account seemed to disclose that “it is with a heavy heart that we announce that we will be ceasing all missions. We plan to funnel $240 million in overstanding government subsidies to groups dedicated to sustainable agriculture and ending World Hunger.”

Hoaxers also tweeted from multiple seemingly verified accounts for Musk’s flagship company Tesla (TSLA). One missive poked fun at TSLA’s steep share-price decline since October 2021, writing that “honestly a 53% drop in stock price doesn’t [faze] us. If there’s anyone who knows about crashing it’s us.”

Users have also sent joke tweets in recent days from “verified” accounts that claimed to represent President Joe Biden, former Presidents Donald Trump and George W. Bush, Pope Francis and even Jesus.

Such problems have apparently prompted Twitter to quietly remove its new option of offering verified accounts to those who simply pay $7.99-a-month for Twitter Blue accounts instead of going through the firm’s previous elaborate process of confirming users' identities.

Musk introduced the new $7.99-a-month option shortly after he last month closed his $44B deal to take Twitter private. The billionaire has since reportedly warned that the social-media giant is losing money and could fall into bankruptcy unless revenues rise.

Seeking Alpha contributor Valuentum argued in a recent column that Twitter’s woes “could serve as a distraction” for Musk’s oversight Tesla (TSLA). But Valuentum laid out a “Buy” case for the stock nonetheless.

 

 

 

 

 

A daj Bejbi, pa ovo je fluktuacija vrednosti akcija 3-6%, i sasvim je normalna pojava. Videla bi istu pojavu kada samo malo zagledala u proslost vrednosti akcija iste firme.
Ne verujem da ijedna firma gubi pare zbog neproverene objave na Tvitardu, lol.

 

Btw, samo da se na kratko osvrnem na najjaci utisak sa Irvinovog snimka podivljalog Tesla vozila...

Deluje da je snimak nastao u nekom ruralnom podrucju, selendri na obroncima Himalaja, pa ne mogu da se ne zapitam kako je moguce da je i ta zabit tako dobro pokrivenama kamerama.
I jos nesto...
Oprostite na mojoj ignorantnosti, ali moram da pitam imaju li ta vozila analognu hidraulicnu pedalu za kocenje?
 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, RatzenStadt said:


Па жасу...
И ово је као неко унапређење...

ys2u2uydfku21.png?width=640&crop=smart&a

:puke:

Стојадина смо поправљали у дворишту куће са основним сетом алата ;'(

Kod "keca" je bilo lako....uzmeš čekić, a ako neće, uzmeš veći....i to je to.:smiley2:

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, RatzenStadt said:

 

A daj Bejbi, pa ovo je fluktuacija vrednosti akcija 3-6%, i sasvim je normalna pojava. Videla bi istu pojavu kada samo malo zagledala u proslost vrednosti akcija iste firme.
Ne verujem da ijedna firma gubi pare zbog neproverene objave na Tvitardu, lol.

 

Btw, samo da se na kratko osvrnem na najjaci utisak sa Irvinovog snimka podivljalog Tesla vozila...

Deluje da je snimak nastao u nekom ruralnom podrucju, selendri na obroncima Himalaja, pa ne mogu da se ne zapitam kako je moguce da je i ta zabit tako dobro pokrivenama kamerama.
I jos nesto...
Oprostite na mojoj ignorantnosti, ali moram da pitam imaju li ta vozila analognu hidraulicnu pedalu za kocenje?
 

 

Objasni to ovima iz tih kompanija koje misle da su ostecene laznim tvitevima. Meni ni iz dzepa ni u dzep. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Cyrus Smith said:

Nadam se da neće, šta će onda Rocket Man bad ekipa koja postuje 5 puta na dan o tviteru da radi. Evo sad su posle jedne nesreće u Kini shvatili da fabrika koja je prodala milione kola prodaje krševe kojima ne rade kočnice. Ako još padne koja raketa zabavi nikad kraja.

 

 

Ne znam da li ce... trenutno mu ne ide bas najbolje. 

https://www.vanityfair.com/news/2022/11/elon-musk-cautions-twitter-could-go-bankrupt

 

Rakete su ekstra, ne znam cemu sluze, ni da li ce imati svrhu s obzirom da se stalno odgadjaju planovi, ali s vremena na vreme obasjaju nebo

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Gospodin Tramp će danas možda objaviti kandidaturu za narednog američkog predsednika. Najveći donator Demokratske stranke, Sam Bankman-Fried, koji je obećao da će u tom slučaju donirati milijardu dolara da se mister Tramp zaustavi da ne napravi opet Ameriku velikom zemljom (ako ovo nije bio trenutak da se upale crvene lampice, ne znam šta jeste!) , nažalost neće biti u prilici da ispuni svoje obećanje: uhvatila ga konkurencija da krade svoje mušterije - iz ideoloških i kosmogonijskih razloga* - i dovela ga za par dana od 20ak milijardi dolara do prosjačkog štapa, a moguće i zatvora (gde mu se možda može desiti ono što se Demokratskim donatorima i sadiocima tikava obično dešava kada završe u bukagijama - statistički očekivana dužina života im naaaglo opadne).

 

Šta je to SBF radio? Kako stoje stvari, izgleda da je krišom uzimao novac svojih mušterija iz kripto menjačnice i "pozamljivao" svojoj drugoj firmi/hedž fondu/ koja se bavila kvantitativnom trgovinom, prihvatajući kao kolateral sopstveni kripto token, FTT (koji vam omogućava preferencijalni tretman u njegovoj menjačnici) - koje FTX (menjačnica dotičnog gospodina) ne samo da može da naproizvodi koliko hoće, nego je njegova vrednost OČIGLEDNO zavisna od vrednosti i uspeha samog FTX-a.

 

Demokraturskim krimosima, mnogim institucionalnim investitorima (čak i nekim kanadskim penzionim fondovima) - koji se kupaju u naštampanom novcu u režimu niskih kamatnih stopa koje nužno vode ovakvoj misalokaciji resursa - kao i običnim ljudima alavim na brzu zaradu tu ništa nije bilo čudno. Nekim mudrim ljudima, poput velikog Ilona Maska kome je SBF nudio 3 milijarde dolar da se učipi u Tviter, je trebalo pola sata da nanjuše da tu nešto smrdi.

 

 

 

* slušao sam, npr, nedavno intervju SBF-a sa Tylerom Cowenom, gde mi je posebno zapao za oko ovaj detalj koji odaje ili iracionalnost ili graničnu sociopatologiju:

 

...

 

COWEN: Should a Benthamite be risk-neutral with regard to social welfare?

 

BANKMAN-FRIED: Yes, that I feel very strongly about.

 

COWEN: Okay, but let’s say there’s a game: 51 percent, you double the Earth out somewhere else; 49 percent, it all disappears. Would you play that game? And would you keep on playing that, double or nothing?

 

BANKMAN-FRIED: With one caveat. Let me give the caveat first, just to be a party pooper, which is, I’m assuming these are noninteracting universes. Is that right? Because to the extent they’re in the same universe, then maybe duplicating doesn’t actually double the value because maybe they would have colonized the other one anyway, eventually.

 

COWEN: But holding all that constant, you’re actually getting two Earths, but you’re risking a 49 percent chance of it all disappearing.

 

BANKMAN-FRIED: Again, I feel compelled to say caveats here, like, “How do you really know that’s what’s happening?” Blah, blah, blah, whatever. But that aside, take the pure hypothetical.

 

COWEN: Then you keep on playing the game. So, what’s the chance we’re left with anything? Don’t I just St. Petersburg paradox you into nonexistence?

 

BANKMAN-FRIED: Well, not necessarily. Maybe you St. Petersburg paradox into an enormously valuable existence. That’s the other option.

 

...

 

Tada sam shvatio da, ok, može se razgovarati, ali ovom čoveku NE SMETE dati svoje pare!

 

https://conversationswithtyler.com/episodes/sam-bankman-fried/

Edited by bohumilo
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Verovatno ga najvise ne zele Amerikanke zbog onoga sa abortusom, pa zajedno sa njim, i verovatno zbog njega trenutno ne zele ni republikance. Tesno, ali ipak ne žele.

 

Ne zeli ga pola njegove stranke. Gledajuci izlaznost na glasanje, bilo bi dobro da ide u trku, jer bi povukao lenju masu da izadje i glasa protiv. Desantis nece izvuci te sto inace ne idu na glasanje da glasaju protiv. Dobio je ubedljivo Floridu, ali je odziv glasaca bio za 30% manji nego 2020. 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Izgleda da ni Amerikanci ne zele gospodina Trumpa, barem sudeci po debaklu njegovih MAGA freakova. Al dobro, nada umire posljednja svakako. Ipak i od mene puna podrska gospodinu da nastavi sa svojim ludilom i pocijepa konzerve do kraja. 

 

To ne zele RINO republikanci na celu sa Mitch McConnellom, koji je fondove rasporedjivao kao da nije normalan (a zapravo jeste samo je pokvaren), i neolib demokrate koji tako zajedno formiraju cuvenu monopartiju. To je sada i vise nego ocito svako ko zeli da vidi. Sta god Tramp odluci, povlaci se, ide napred uprkos svemu, ili nesto muti ni tamo ni vamo, vecina birackog tela koja mu je iznela izbore 2016. nije nikakva MAGA skupina nekakvih rasista i ksenofoba/transfoba cega vec nego jedna tiha vecina Goldwater republikanaca koja nikad nije prestala da postoji, 2009. se pojavila kao pokret Chajanke a masa iz toga su isti ljudi. Tramp ili ne Tramp, ta masa ljudi ostaje, da li ce oni jednom nadvaladati korinijevce iz monopartije ostaje da se vidi.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, boxcube said:

 

To ne zele RINO republikanci na celu sa Mitch McConnellom, koji je fondove rasporedjivao kao da nije normalan (a zapravo jeste samo je pokvaren), i neolib demokrate koji tako zajedno formiraju cuvenu monopartiju. To je sada i vise nego ocito svako ko zeli da vidi. Sta god Tramp odluci, povlaci se, ide napred uprkos svemu, ili nesto muti ni tamo ni vamo, vecina birackog tela koja mu je iznela izbore 2016. nije nikakva MAGA skupina nekakvih rasista i ksenofoba/transfoba cega vec nego jedna tiha vecina Goldwater republikanaca koja nikad nije prestala da postoji, 2009. se pojavila kao pokret Chajanke a masa iz toga su isti ljudi. Tramp ili ne Tramp, ta masa ljudi ostaje, da li ce oni jednom nadvaladati korinijevce iz monopartije ostaje da se vidi.

 

Ovo zvuci kao klasicni traktat MAGAversa o dubokoj drzavi, JFK junioru i Trumpu spasiocu obicnog covjeka. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Ovo zvuci kao klasicni traktat MAGAversa o dubokoj drzavi, JFK junioru i Trumpu spasiocu obicnog covjeka. 

 

Zavisi kroz kakve kognitivne filtere se propusta. Kroz one koje je neko sam gradio kroz dugi niz godina, iskustva, citanja, istrazivanja, promisljanja ili

kroz filtere za koje su mu drugi rekli da su njabolji za stvaranje mentalnih modela sveta.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

I sta kaze iskustvo, citanje, istrazivanje i promisljanje? Ovi manijaci sto dan danas trube o namjestenim izborima, Qanonu, JFK junioru i ostalim ludostima su borci za slobodnu obicnog covjeka koji su docekali 2016. svog heroja Trumpa da im pomogne u borbi za oslobodjenje protiv deep state establishmenta, a potop GOP kandidata tih svjetonazora na ovim izborima je uzrokovan svjesnom sabotazom vrha GOP-a? 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...