Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

2 hours ago, Angelia said:

Ja ne pricam o pojedinacnim slucajevima. Nego o organizovanoj rulji koja u ime svoje ideologije pali, pljacka, lomi i bije.

Ili ces i dalje da mi objasnjavas kako je to sve u mojoj masti, evo vec ....3 meseca?

Mozda ipak treba pohapsiti "mirne protestante" koji napadaju policiju, pljackaju u ime restitucije, i pale policijske stanice i patrolna kola....sutiraju ljude u glavu zato sto je covek probao da zaustavi pljacku.

 

Nadji mi gde je su extremni desnicari to radili? I kako prolaze kad nesto probaju.

 

Ne objasnjavam ja tebi da je to u tvojoj masti, nego da selektivno biras vesti koje tebi odgovaraju i onda pravis neku analogiju. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Baby said:

 

Ne objasnjavam ja tebi da je to u tvojoj masti, nego da selektivno biras vesti koje tebi odgovaraju i onda pravis neku analogiju. 

Aha, selektivno u vise gradova grupe nasilnika divljaju vec 3 meseca, to je svuda u medijima, ali ja selektivno biram vesti :classic_biggrin:

Stotine miliona stete, ali valjda treba da potrazim vesti gde su extremni desnicari pa da od toga napravim vest 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Aha, selektivno u vise gradova grupe nasilnika divljaju vec 3 meseca, to je svuda u medijima, ali ja selektivno biram vesti :classic_biggrin:

Stotine miliona stete, ali valjda treba da potrazim vesti gde su extremni desnicari pa da od toga napravim vest 

 

Pa evo lepo si interpretirala o Njujorku, prebacujuci krivicu na staracke domove i sirenje virusa. Mslm, valjda ima nesto i gustini naseljenosti? 

Ali jedno si u pravu, da, mnogi su otisli iz grada jer ne rade i nece/nisu hteli da sede zatvoreni, mnogi rade online i odabrali su da odu dok se stvari ne dovedu u red. Velika vecina imucnih Njujorcana imaju drugu kucu. Oni sto su izgubili poslove naravno da odlaze jer ne mogu da se izdrzavaju u skupom gradu. To nije problem samo Njujorka nego uopsteno gradova. Sada kada je pomoc smanjena bice jos vise raseljavanja i praznjenja gradova. U NYC jos pola stvari ne radi ili radi smanjenim kapacitetom, prosto ne mogu da sede, plate skupe stanarine a ne rade. 

 

Sto se tice divljanja, da, divljali su, krali i lupali, ne idologije radi, nego bede radi i nepravde radi i besa radi. To sto neka politicka opcija ce da pokupi bodove na to je deo politicke kampanje. Isto radi i druga politicka opcija na nacin kako njima odgovara. 

Da li su se tukli i ubijali u toku ovih demonstracija, jesu, kao sto su to radili i ranije, samo se sada od svakog slucaju pravi vest i okosnica za ideolosku zabokrecinu da se poentira. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Baby said:

 

Pa evo lepo si interpretirala o Njujorku, prebacujuci krivicu na staracke domove i sirenje virusa. Mslm, valjda ima nesto i gustini naseljenosti? 

Ja prebacila krivicu? pa ko je odlucno insistirao da samo on vodi odgovor na pandemiju?

Koliko je ljudi umrlo u NY u starackim domovima?

aMovrZG.jpg

 

 

3 minutes ago, Baby said:

Ali jedno si u pravu...

Da, totalno nevezeno za porast kriminala, to je zbog rada od kuce. Jbga to nije sto njujorcani kazu, ali ja sam sigurna da ti znas bolje njihove razloge.

 

3 minutes ago, Baby said:

 

Sto se tice divljanja, da, divljali su, krali i lupali, ne idologije radi, nego bede radi i nepravde radi i besa radi.

:lol_2: Jbga interesatna ta beda gde ti treba Gucci i LV. Jel ti stvarno u ovo vreujes ili nas samo zezas? Koju to nepravdu osecaju mladi Antifa anarhisti i marksisti, koji lupaju Portland vec 3 meseca i od koje bede pate i nepravde? Pa jbte niko od tih kriminalaca nije tvrdio da je to "bede radi".

U Portlandu je 6% AA populacije, pa bolje da su im svi dali po neki dolar od onih hipstera koji se bore "protiv sistema" nego sto su napravili onoliku stetu, napadali policiju, i palili tudje vlasnistvo.

 

3 minutes ago, Baby said:

To sto neka politicka opcija ce da pokupi bodove na to je deo politicke kampanje. Isto radi i druga politicka opcija na nacin kako njima odgovara. 

Da li su se tukli i ubijali u toku ovih demonstracija, jesu, kao sto su to radili i ranije, samo se sada od svakog slucaju pravi vest i okosnica za ideolosku zabokrecinu da se poentira. 

 

Izvini ko je to i ranije tukao, ubijao, palio i pljackao a da nije tretiran kao obicne riots? Hapsen i zatvaran?

Nemam pojma sta ovo znaci "od svakog slucaja" - da ponovim 3 (i slovima tri) meseca za redom gadjaju policiju kamenjem, lupaju izloge prodavnica, tuku one koji ima smetaju, pljackaju prodavnice koje su cesto jedini izvor prihoda i nekim AA vlasnicima, u ime borbe protiv rasizma.

 

Sada jos i pozivaju na ubistvo policajaca, u ime "restitucije'. Na kojoj planeti ti zivis?

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Baby said:

 

Sto se tice divljanja, da, divljali su, krali i lupali ....

 

Da li su se tukli i ubijali u toku ovih demonstracija, jesu .... besa radi.

 

Sto znaci da i druga strana moze da divlja, krade, tuce i ubija ........ besa radi. Zasto bi "Trumpovi rednekovi" bili manje besni, obespravljeni i bedni, kad spadaju s nogu po ceo dan crnceci za saku dolara, ako su ovi dileri, socijalni slucajevi i nadrogirani peraci sofersajbni na raskrsnicama besni? Divljaj, kradi, tuci i ubijaj! Divno! Treba to podrzati, tako se ponasaju zreli, inteligentni ljudi koji 'leba jedu u Americi. :puke: Bez krvi nema socijalisticke revolucije i vlasti proleterijata!

 

Besnilo je nekada bila opaka bolest, danas je lefticarski unapredjeno u prihvatljivi oblik socijalnog ponasanja.

 

Izbori su za 2 meseca, nisu mogli da sacekaju i da izeberu svoje lidere koji ce ih povesti u srecnu buducnost?

 

Pa kako da cekaju kad su ih lideri organizovali, platili i nahuskali da kradu, tuku i ubijaju? :classic_biggrin:

Edited by Down With The Sickness
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angelia said:

 

Da, totalno nevezeno za porast kriminala, to je zbog rada od kuce. Jbga to nije sto njujorcani kazu, ali ja sam sigurna da ti znas bolje njihove razloge.

 

 

Bolje od koga? Ne znam sta pricas tacno. Nisu oni otisli zbog kriminala nego zbog virusa. Kriminal se naravno povecao sa povecanjem broja nezaposlenih i nemogucnosti da se zaposljavaju kada nemaju gde jer pola je zatvoreno, mnogi radi smanjenim kapacitetom. Ne znam sta je to cudno. Kriminal ce se povecavati svuda u vreme finansijske krize, a vidljiviji biti u gusto naseljenim gradovima. 

 

7 minutes ago, Angelia said:

Izvini ko je to i ranije tukao, ubijao, palio i pljackao a da nije tretiran kao obicne riots? Hapsen i zatvaran?

Nemam pojma sta ovo znaci "od svakog slucaja" - da ponovim 3 (i slovima tri) meseca za redom gadjaju policiju kamenjem, lupaju izloge prodavnica, tuku one koji ima smetaju, pljackaju prodavnice koje su cesto jedini izvor prihoda i nekim AA vlasnicima, u ime borbe protiv rasizma.

 

 

Recimo imas Chicago southside, i pre virusa pola west side grada je bilo napusteno i opustoseno, razbijeno... i to je dobilo maha eto u ovoj fantasticnoj ekonomiji za divno cudo. 

 

Naravno da kretanje mase protestanata nije isto sto i svakodnevica, ali da se ne lazemo kako je sve bilo fantasticno pre nego sto je neka Antifa resila da unisti Ameriku... a veoma su pogodni za upiranja prstom je to moze biti bilo ko s obzirom da nemaju organizaciju, centar, ni vodju... 

 

Drugo, pominjes pljackanje AA vlasnicima prodavnica, a dok su im palili delove grada i unistavali sve sto su napravili tokom istorije, to je nebitno... vazno je samo ako to radi eto neka Antifa .. 

10 minutes ago, Down With The Sickness said:

 

Sto znaci da i druga strana moze da divlja, krade, tuce i ubija ........ besa radi. Zasto bi "Trumpovi rednekovi" bili manje besni, obespravljeni i bedni, kad spadaju s nogu po ceo dan crnceci za saku dolara, ako su ovi dileri, socijalni slucajevi i nadrogirani peraci sofersajbni na raskrsnicama besni? Divljaj, kradi, tuci i ubijaj! Divno! Treba to podrzati, tako se ponasaju zreli, inteligentni ljudi koji 'leba jedu u Americi. :puke: Bez krvi nema socijalisticke revolucije i vlasti proleterijata!

 

Besnilo je nekada bila opaka bolest, danas je lefticarski unapredjeno u prihvatljivi oblik socijalnog ponasanja.

 

Izbori su za 2 meseca, nisu mogli da sacekaju i da izeberu svoje lidere koji ce ih povesti u srecnu buducnost?

 

Pa kako da cekaju kad su ih lideri organizovali, platili i nahuskali da kradu, tuku i ubijaju? :classic_biggrin:

 

O cemu ti? O kakvom podrzavanju? Vama ovde ako nije sve potaman odmah u krajnost. Socijalizam, komunizam... budalastine. 

Izgubih tri minuta nepovratno citajuci ovo... 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Yoyogi said:

 

Bane, znaš šta kažu Ameri zatečeni u Thailandu?

Gde je Thai humanost, da nas šalju zemlji (njihovoj Americi) gde ima na stotine hiljada virus infekcija dnevno. Kao da ih izručuju Siriji, ratnoj zoni a ne da ih šalju repatriate letovima nazad, kući po cenama nižim nego što je bilo pre virusa.

 

Dobro si primetio, "Kao što je nekada bilo".  Pa Amerika koju ja volim je bila parametar prema kome se planeta poravnavala. Kako se to survalo u ovaj haos?

 

Sada, neupravljiva govnara, ubistva i nasilje kao u Venezueli.

Znaci na to su spali Ameri?!

Ali nije to posledica Trumpove politike vec onih pre njega. 

Trump ce dovesti Ameriku u red - ali tek u drugom mandatu. 

A Trump nije rasista - ne napada on Kinu zbog rasizma, vec zbog reciprociteta u trgovini izmedju ove dve zemlje. Trump je biznismen i on uvek deluje po onom " brat za brata - sira za pare"! Ako su tarife 30% za jedne onda trebaju biti iste i za druge?! Cist racun - duga ljubav. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Baby said:

 

Drugo, pominjes pljackanje AA vlasnicima prodavnica, a dok su im palili delove grada i unistavali sve sto su napravili tokom istorije, to je nebitno... vazno je samo ako to radi eto neka Antifa .. 

Sta je pisac hteo da kaze? Da je to u redu u 21 veku jer je neko radio to isto tokom gradjanskog rata?

Pretpostavljam da treba da se pravimo blesavi sta radi Antifa jer bilo je nasilja u istoriji 😂

Nakon 3 meseca kada se potvrdjuje sve ono sto sam ja govorila o politickom nasilju Antife, i kako je to trebalo ugusiti u startu, a oni i dalje biju, pale i pljackaju.....tvoj odgovor umesto pa jbga bila si u pravu, ovo je stvarno lose, je "pa bilo je nasilja i pre u istoriji, a i neki delovi grada su bili napusteni, pa sta ima veze sto su polupali komercijalni centar i popljackali" 

 

Ja bi ovo stavila u definiciju relativizacije :classic_smile:

 

 

PS Bolje od njujorcana, ti znas da se sele zbog corone a ne porasta kriminala:

“I have definitely seen more crime, drugs and harassment in one week than in my whole experience growing up here,” she said. “I don’t want to see a child get hurt or raped, before they realize maybe it was a mistake to put [hundreds of] drug addicts and sex offenders near schools in the most dense residential population in the city.”

 

“I don’t feel safe going to the Fairway and Citarella anymore,” she said. “I have to walk by the sex offenders at the Belleclaire with my kids. Not knowing what these people are on and what it does to them scares me.”

 

Allison Eden, 50, a married UWS mother of two teens, just listed her gut-renovated West End Avenue apartment of 22 years. “I don’t want to leave,” she said. “But I don’t feel like I have a choice now. How do I let my children cross the street when homeless people are shooting up?

 

“It only gets worse from here,” Joseph Giacalone, a retired New York City Police Department sergeant, said. “As the shootings continue, so will retaliation. It’s a vicious cycle that the NYPD worked hard to mitigate, but that they are no longer able and in some cases willing to do.”

 

“I never felt unsafe until this past month,” said Kat Tanita, a 31-year-old Instagram influencer who left Soho in July to live with family in Connecticut after a theft from a storage room in her building. “The rise in crime is what made me decide to move for my own safety.”

 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Angelia said:

aMovrZG.jpg

Na kojoj planeti ti zivis?

 

Andjelija, svaka cast, sve pratis sta se dogadja. Posjecas me na jednog Fikreta koji je kupovao sve redom sportske novine svojevremeno i znao napamet sve igrace prve lige, rezultate, ko je povrijedjen, ko gdje prelazi i slicno.

 

Nije valjda da si procitala i ovu knjigu :classic_ohmy:

 

Ah, da ne zaboravim, mi smo na istoj strani.

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Baby said:

 

O cemu ti? O kakvom podrzavanju? Vama ovde ako nije sve potaman odmah u krajnost. Socijalizam, komunizam... budalastine. 

Izgubih tri minuta nepovratno citajuci ovo... 

 

Ti ne mozes da shvatis ono sto ja pisem, to je meni jasno, ali ja se obracam drugim forumasima, tvoji postovi mi dodju kao centarsutevi za volej.

 

Ne pominjem socijalizam/ komunizam bez razloga, taj debil gradonacelnik New Yorka je isao cak u Nikaragvu da pomogne sandiniste i komunisticku revoluciju ....... doduse bio je vrljav, pa nije ucestvovao u komunistickim zlocinima, vec je radio u kuhinji. Jos od studentskih dana je u organizaciji nekih lefticarskih organizacija.

 

Ja ne znam nijednog normalnog coveka koji bi otisao u zemlju zahvacenu ratom ukoliko nije islamski fanatik (ISIS) ili komunista. Znaci religiozno-ideoloski opsednut i ispranog mozga. To mu pise u biografiji.

 

U medjuvremenu je Nikaragva postala samo jos jedna gladna zemlja sa krvavom komunistickom diktaturom u kojoj 15 Orteginih sinova i cerki (brojan okot primecujem) kontrolise sve zivo u zemlji. Taj je ubijao i majke koje su protestovale sto im je ubio decu.

 

DeSablazio je opsednut mogucnoscu da on vlada New Yorkom kao Ortega Nikaragvom i da kontrolise sa koliko listica ce stanovnik obrisati bulju. Patoloski leftista. Teski bolesnik.

 

Edited by Down With The Sickness
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Amigo said:

 

Andjelija, svaka cast, sve pratis sta se dogadja. Posjecas me na jednog Fikreta koji je kupovao sve redom sportske novine svojevremeno i znao napamet sve igrace prve lige, rezultate, ko je povrijedjen, ko gdje prelazi i slicno.

 

Nije valjda da si procitala i ovu knjigu :classic_ohmy:

 

Ah, da ne zaboravim, mi smo na istoj strani.

Ne pratim sve sta se dogadja, pratim stvari koje me interesuju.

A situacija u NYC me interesuje.

I ne nisam procitala ovu knjigu, procitala sam odlomke koje je AP preneo. iskreno i ne interesuje me sta tamo pise, dovoljni su mi njegovi rezultati.

Link to comment
Share on other sites

U Venecueli pardon Kaliforniji preti nestasica struje za 6 miliona stanovnika. Prosle godine je milion ljudi pobeglo od komunizma u Teksas, ove godine se ocekuje 2 miliona izbeglica.


Dobijaju struju po 4 sata kao za vreme Tita. Po savetu Grete Tutunberg, ugasili su sve plinske termoelektrane koje su proizvodile struju tacno za 6 miliona ljudi, hoce na vetar i sunce debili.

 

Problem je sto kada radikalizovani dodju u Teksas oni opet glasaju radikalne lefticare, nose kugu sa sobom. Domace stanovnistvo im porucuje da nisu dobrodosli. 

 

https://ca.finance.yahoo.com/news/ten-million-californians-averted-blackout-043331666.html

Edited by Down With The Sickness
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

Bill Clinton leans back and smiles while receiving neck massage from Epstein victim, 22, in never-before-seen photos during trip on pedophile's plane to Africa in 2002

 

 

Njemu ne mogu da zamerim, treba ziveti sa onim zlom u kuci tolike decenije. Eto, neke teorije zavere vise nisu ni teorije, a ni zavere.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Ja rekoh da vidim gde je procitao tako los prevod da ne zivi covek u zabludi :classic_smile:

 

Ista prica od pre 4 godine, ali je sad pre izbora ruminiraju (latinski ruminatio. prezivanje u goveda).

 

Ne znam sta je bilo sa golden showers i striptizetama, valjda su i oni shvatili da se blamiraju.

Edited by Down With The Sickness
Link to comment
Share on other sites

Pojavila se i Misel Obama, iz podruma, ljubimica americkih domacica. Potpisala je ugovor sa Netflixom na 65 miliona dolara, otprilike toliko je dobila i za njenu "knjigu". Poseduje nekoliko kuca u vrednosti od 50 miliona dolara. I ona je isto kao i muz joj pokusala da bude advokat, ali su odmah odustali, nije to bilo za njih, od tada je domacica, a on je bio predsednik rasisticke USA.

 

O cemu je pricala? Pa o rasizmu, o cemu bi drugo. Prica o rasizmu im je donela sve sto nisu mogli na posten nacin zaraditi. Zasto bi menjala pricu koja uvek pobedjuje?

 

Da se ne lazemo, za te pare i ja bih pricao stagod se od mene trazi. Bilo bi me sramota sto lazem, ali ..... ako je to jedini nacin da se oparim ...... nju ocigledno nije sramota, verovatno ne zna ni sta to znaci.

 

 

Edited by Down With The Sickness
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Down With The Sickness said:

 

Problem je sto kada radikalizovani dodju u Teksas oni opet glasaju radikalne lefticare, nose kugu sa sobom. Domace stanovnistvo im porucuje da nisu dobrodosli. 

Ne mogu da skontaju vezu izmedju akcije i reakcije. Glasali ste - gledajte. Najgore mi, ja nisam glasala a moram da gledam.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sprivel said:


https://www.cnn.com/2020/08/18/politics/fifth-senate-russia-intel-report/index.html

Kontam da vam je malo glupo sad, jer se snazno zaleže za Putinovog kandidata.

 

sto je vise kleveta i lazi, donald nam je miliji i drazi

 

jos malo pa ce ovde na temi da bude kao kada slobo organizuje miting pa se pojave babe i dede sa uramljenim slobinim slikama da je ljube za televiziju

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...