Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

4 hours ago, Mama_mia said:

 

Konacno se pojavila sila koja ce da izleci drzavu jednim korektnim savetom od strane amy klobuchar:

 

 

...ovo se zove povuci se da bi pobedio!

 

ps. znaci ovo nije rasizam kad se kaze - bajdene nemoj mene ovako belu vec uzmi crnu zenu :ajme:

 

 

Kad vec spomenu Bajdena.

 

Da li su toliko retardirani u DS-u pa im je ovaj manijak(ajd to, nego sto njegova istorija rasistickih izjava seze daleko u proslost, a to se ignorise, naravno) jedan od jacih, vidjenijih kandidata?! 

 

Idi kuci jbt, prozivi na miru jos to malo sto ti je ostalo. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kronostime said:

Pravo poslodavca je da misli sta mu je najbolje za biznis i od njegovih odluka zavisi kako ce se i sa kim isti voditi.

Nije to samoupravljanje pa da se skupi radnicki savet i odlucuje sta ce se i kako raditi.

Niko ne osporava pravo poslodavca da otpusti nekog ko mu ugrozava reputaciju, to zavisi od ugovora generalno.

Mislim osim kad je u pitanju diskriminacija, tu se zavrsava pravo poslodavca.

Posto se ne radi o javnoj licnosti, sportisti, glumcu, voditelju...koji obicno imaju "morality clause" nego o obicnom radniku, oni tvrde "nezdravu atmosferu", sto odprilike ima istu sansu da prodje na sudu kao i pahulja u paklu. To ce reci da ce zena dobiti ogromno obestecenje - cega je i firma svesna, ali platice osiguranje.... bitnije je pokazati saglasnost sa ludilom nego koliko ce da kosta.

Pitam se ko ce da potegne na SC pitanje.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Niko ne osporava pravo poslodavca da otpusti nekog ko mu ugrozava reputaciju, to zavisi od ugovora generalno.

Mislim osim kad je u pitanju diskriminacija, tu se zavrsava pravo poslodavca.

Posto se ne radi o javnoj licnosti, sportisti, glumcu, voditelju...koji obicno imaju "morality clause" nego o obicnom radniku, oni tvrde "nezdravu atmosferu", sto odprilike ima istu sansu da prodje na sudu kao i pahulja u paklu. To ce reci da ce zena dobiti ogromno obestecenje - cega je i firma svesna, ali platice osiguranje.... bitnije je pokazati saglasnost sa ludilom nego koliko ce da kosta.

Pitam se ko ce da potegne na SC pitanje.

Zbog cega bi anonimni radnik bio iskljucen od odgovornosti za ono sto negde napise?

Zakon bi trebao biti isti za sve.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Kronostime said:

Zbog cega bi anonimni radnik bio iskljucen od odgovornosti za ono sto negde napise?

Zakon bi trebao biti isti za sve.

Zato sto praktikuje svoje ustavom zagarantovano pravo.

Za obicnog radnika ne postoji morality clause - zato sto ne mogu da izazovu takvu stetu. Imaju samo da ne smeju da pocine krivicno delo. A praktikovanje slobode govora i politickog misljenja nije krivicno delo.....jos uvek 

 

Edit: btw morality clause nema veze sa zakonom, nego sa ugovorima. A ugovori mogu da budu kako se dogovorimo. Kad bi uslov bio samo "sta poslodavcu odgovara" onda bi on recimo mogao da izabere da otpusti sve muslimane jer su mu musterije jevreji, ili tako neka slicna prica koja spada pod diskriminaciju.

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Zato sto praktikuje svoje ustavom zagarantovano pravo.

Za obicnog radnika ne postoji morality clause - zato sto ne mogu da izazovu takvu stetu. Imaju samo da ne smeju da pocine krivicno delo. A praktikovanje slobode govora i pllitickog misljenja nije krivicno delo.....jos uvek 

Andjo, da dodjem kod tvog poslodavca i predstavim mu plan, uz moje ulaganje, kako da zaradi 20+ M $ godisnje i kazem mu da ne zelim tebe u tom ili bilo kom projektu - kako bi prosla?

Razmisli o tome kad tako lako sudis o drugima.

Link to comment
Share on other sites

A koja je tacno razlika izmedju ovakvih slucajeva u USA i situacije u Srbiji? Gomila ljudi je otpustena iz privatnih fabrika, biznisa pod pritiskom sns govana zato sto su izjavili, napisali nesto sto ocigledno nisu smeli. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kronostime said:

Andjo, da dodjem kod tvog poslodavca i predstavim mu plan, uz moje ulaganje, kako da zaradi 20+ M $ godisnje i kazem mu da ne zelim tebe u tom ili bilo kom projektu - kako bi prosla?

Razmisli o tome kad tako lako sudis o drugima.

Ti bi bi bio poslat tamo gde sunce ne sija :classic_biggrin: Ali dobro ja imam taj luksuz.

Ja uopste ne sudim o drugima, ja ti objasnjavam kako stvari funkcionisu. Mislim nemam pojma sta ti hoces, pa to je bio slucaj sa Kaepernickom - nisu ga otpustili, nego su ga sklonili sa terena i on sam dao otkaz. Ali je ipak dobio obestecenje. 

Zar nisam ja govorila kad je Roseanne Barr dobila otkaz da je suludo, ali da ima verovatno morality clause u ugovoru.

 

Mislim zamisli sad kad bi neki poslodavac rekao izvini ali ja cu na projektu da zaradim 20 mil ali nece tebe zato sto si crn/gay....sta god?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, dude said:

A koja je tacno razlika izmedju ovakvih slucajeva u USA i situacije u Srbiji? Gomila ljudi je otpustena iz privatnih fabrika, biznisa pod pritiskom sns govana zato sto su izjavili, napisali nesto sto ocigledno nisu smeli. 


A ti nisi obavesten da je SNS projekat Trampove ekipe ukljucujuci ekonomsku politiku i svaku ostalu? Nice.

 

Kao i brat Viktor.

Edited by Plavi Golub
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dude said:

A koja je tacno razlika izmedju ovakvih slucajeva u USA i situacije u Srbiji? Gomila ljudi je otpustena iz privatnih fabrika, biznisa pod pritiskom sns govana zato sto su izjavili, napisali nesto sto ocigledno nisu smeli. 

U Srbiji postoji Zakon o radu, Opsti kolektvni Ugovor i Posebni kolektivni Ugovor  koji ti omogucavaju da teras parnicu sa firmom koja te je otpustila i naplatis sve zarade koje bi ostvario do dana presude.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Angelia said:

Ti bi bi bio poslat tamo gde sunce ne sija :classic_biggrin: Ali dobro ja imam taj luksuz.

Ja uopste ne sudim o drugima, ja ti objasnjavam kako stvari funkcionisu. Mislim nemam pojma sta ti hoces, pa to je bio slucaj sa Kaepernickom - nisu ga otpustili, nego su ga sklonili sa terena i on sam dao otkaz. Ali je ipak dobio obestecenje. 

Zar nisam ja govorila kad je Roseanne Barr dobila otkaz da je suludo, ali da ima verovatno morality clause u ugovoru.

 

Mislim zamisli sad kad bi neki poslodavac rekao izvini ali ja cu na projektu da zaradim 20 mil ali nece tebe zato sto si crn/gay....sta god?

Andjo, tvrdokorni uvek prvi najebu - mark my words.:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kronostime said:

Andjo, tvrdokorni uvek prvi najebu - mark my words.:default_coffee:

To nije odgovor (i dozvoli mi da malo bolje znam mog poslodavca od tebe :classic_biggrin:)

Ti razumes da tvoja prica da poslodavac ima pravo da odluci ko hoce da radi za njega, ne prolazi izazov diskriminacije.

 

 

Link to comment
Share on other sites

I dok mi pričamo o sve većem i većem rasizmu u SAD Tramp radi i sprema se za izbore. U sredu je posmenjivao praktično celo rukovodstvo US Agency for Global Media i postavio svoje ljude. Tu je između ostalih i "Radio Slobodna Evropa" koja se u Srbiji može slušati (nekad smo je slušali krišom). Pošto američki mediji vole bombastična imena ova afera je dobila ime "Masakr u sredu uveče" 🙂

 

https://www.theguardian.com/media/2020/jun/18/voice-of-america-independence-fears-after-trump-ally-purges-senior-officials

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

DC policija:

 

According to the survey of 600 local law enforcement members, of the 71% considering leaving, 25% may retire earlier than planned, 35% are seeking jobs at other law enforcement agencies, and 39% are considering leaving law enforcement altogether.

 

Additionally, 96% of those members polled said they believe crime will increase, and 88% said officer safety will plunge.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Klotzen said:

Nije trebao da ga otpusti to je tačno. Samo sam ja sad malo zbunjen da isto kao ja misle oni koji su podržali onaj ragbi klub što je otpustio Kapernika. Jel on nema prava na prvi amandman ?

Ima pravo na prvi amandman van radnog mesta, isto kao i ova zena ima pravo na prvi amandman van radnog mesta. Tako da ako je otpustena zbog tweeta, banka ce da plati debelo obestecenje.

Ono sto javne licnosti nemaju, a to je ta morality clause, zato sto im je sposobnost zarade direktno povezana sa javnim profilom. Zato je R. Barr dobila otkaz, iako je bilo glupavo.

Znaci ne mozes da otpustis radnika zato sto je isao na BLM protest, iako mozda ne podrzavas taj protest, osim u slucaju da je zbog toga napustio radno mesto

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Klotzen said:

I dok mi pričamo o sve većem i većem rasizmu u SAD Tramp radi i sprema se za izbore. U sredu je posmenjivao praktično celo rukovodstvo US Agency for Global Media i postavio svoje ljude. Tu je između ostalih i "Radio Slobodna Evropa" koja se u Srbiji može slušati (nekad smo je slušali krišom). Pošto američki mediji vole bombastična imena ova afera je dobila ime "Masakr u sredu uveče" 🙂

 

https://www.theguardian.com/media/2020/jun/18/voice-of-america-independence-fears-after-trump-ally-purges-senior-officials

 

Barr (i Tramp) otpustili tuzioca koji je vodio slucaj protiv Rudija, a verovatno i neke protiv Trampa. Do novembra ce ovaj dvojac napraviti od Amerike Brazil... a od novembra ako izgubi, do januara ko zna sta ce ostati. 

 

https://abcnews.go.com/WNT/video/trump-fires-top-prosecutor-71367744

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 
Barr (i Tramp) otpustili tuzioca koji je vodio slucaj protiv Rudija, a verovatno i neke protiv Trampa. Do novembra ce ovaj dvojac napraviti od Amerike Brazil... a od novembra ako izgubi, do januara ko zna sta ce ostati. 
 
https://abcnews.go.com/WNT/video/trump-fires-top-prosecutor-71367744
 
 
Cuba je rešenje. Ja sam razmišljao da se selim u australiju, ali tebi je Cuba na dohvat ruke. Već sam gledao da zakupim container i u avion. Sve može da se spakuje u jedan container.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Evo nekih crtica iz Boltonove knjige koje će biti tema u narednim mesecima 100% :

 

Quote

 

  • President Trump sought help from Chinese President Xi Jinping to win the 2020 vote, stressing the "importance of farmers and increased Chinese purchases of soybeans and wheat in the electoral outcome"
  • He also said China's construction of internment camps in the Xinjiang region was the "right thing to do"
  • President Trump was willing to intervene in criminal investigations "to, in effect, give personal favours to dictators he liked". Mr Bolton said Mr Trump was willing to assist Turkish President Recep Tayyip Erdogan over a case involving a Turkish company
  • The US leader said invading Venezuela would be "cool" and that the South American nation was "really part of the United States"
  • President Trump was unaware the UK was a nuclear power and once asked a senior aide if Finland was part of Russia
  •  

 

Klasičan šarlatan koji je ni kriv ni dužan završio u Beloj kući. Bušu smo se smejali zbog mnogo manjih gluposti, ovo je već parodija na kojoj bi im i Lesli Nilsen pozavideo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 6/19/2020 at 8:11 PM, mrd said:

@Klotzen

Nemoguće je porediti Srbiju i US. Srbija je država Srba i ostalih građana! To je systemski. US to nije!

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

 

Sistemski rasizam institucija u SAD je neosporan ko god se nalazi na vlasti. Sto ne menja cinjenicu da je manijak Bajden desetostruko opasniji i gori od Trampa. 

Edited by Jonathan 1.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...