Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

4 minutes ago, VladimirB said:

 

 

Treba pitati sportistkinje koje gube od dečki poput Lie.

 

To bi isto moglo da se kaze i, treba pitati sportiskinje koje su gubile od Serene Vilijams, iako sam ja licno jedino za to da sport ostane zbog predispozicije odredjen polom po rodjenju i to je jedina stvar. Za ostalo, nikako osobu ne bi nazivala imenima koje si ti upotrebio i prihvatila bi je kao i bilo koju drugu osobu zbog onog kakva je, ne sta je. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, VladimirB said:

 

Ovde ne govorimo o svakodnevnom socijalnom kontaktu - za šta se inače potpuno slažem sa tobom.

 

Govorimo o suludoj inkluzivnosti da se transženama priznaju da su žene mimo biologije, pa da to dalje povuče još i neka prava.

Ok, povlačim se korak nazad.

 

Treba pitati sportistkinje koje gube od dečki poput Lie.

 

Ne razumem pitanje... Zašto bi se razdvajali na primer gej i strejt muškarci u različite svlačionice? Šta je poenta?

 

Ali da - hipotetički - moje (sasvim postojeće) kćerke u svlačionici gledaju dvometraša Liu sa sve penisom, ili ko zna kakve likove koji su na osnovu osećanja dobili pravo da uđu u ženske prostore... to izaziva baš jaku agresivnost.

...a šta ako je metar i pedeset i nema penis?

Što se pak biologije tiče, mi bi smo bile večito podređene da nije tog sosijalnog aspekta, jer je ogroman procenat muškaraca fizički jači.

I konačno si upotrebio pravu reč-agresivmost i ja to ne mogu nikako da razumem...kakve veze imaš ti sa tom plivačicom ili predstavljaš udruženje plivačica ili nešto treće?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Baby said:

To bi isto moglo da se kaze i, treba pitati sportiskinje koje su gubile od Serene Vilijams, iako sam ja licno jedino za to da sport ostane zbog predispozicije odredjen polom po rodjenju i to je jedina stvar. Za ostalo, nikako osobu ne bi nazivala imenima koje si ti upotrebio i prihvatila bi je kao i bilo koju drugu osobu zbog onog kakva je, ne sta je. 

 

Kakve veze ima Serena sa Liom? Lia je bio prosečan sportista koji se proglasio ženom i postao vrhunski sportista. Nigde veze.

1 minute ago, Helena said:

...a šta ako je metar i pedeset i nema penis?

Što se pak biologije tiče, mi bi smo bile večito podređene da nije tog sosijalnog aspekta, jer je ogroman procenat muškaraca fizički jači.

I konačno si upotrebio pravu reč-agresivmost i ja to ne mogu nikako da razumem...kakve veze imaš ti sa tom plivačicom ili predstavljaš udruženje plivačica ili nešto treće?

 

2 minutes ago, Helena said:

...a šta ako je metar i pedeset i nema penis?

Što se pak biologije tiče, mi bi smo bile večito podređene da nije tog sosijalnog aspekta, jer je ogroman procenat muškaraca fizički jači.

I konačno si upotrebio pravu reč-agresivmost i ja to ne mogu nikako da razumem...kakve veze imaš ti sa tom plivačicom ili predstavljaš udruženje plivačica ili nešto treće?

 

Ovde ne koristim biologiju kao sredstvo opravdavanja podređivanja žena. Nadam se da toliko možete da razumete.

 

Govorim o nečemu - u nedostatku boljih reči - što zovem golom realnošću. Kada Lia ide kod doktora, ona se vraća u muškarca, zar ne? Ne ide kod ginekologa. TO je gola realnost.

 

1.50 ili 2.50 visine - da li bi tebi bilo prijatno da tvoja kćerka boravi u svlačionici sa random golim muškarcem?

Link to comment
Share on other sites

Just now, VladimirB said:

 

Kakve veze ima Serena sa Liom? Lia je bio prosečan sportista koji se proglasio ženom i postao vrhunski sportista. Nigde veze.

Zapravo sam i ja pomenula licemerje glede fizičke predispozicije, ali nisi shvatio.

Da li svaki talentovani košarkaš visok metar i pedeset treba da bude agresivan jer nije dva i deset?

Eto, ne tolerišem TO...:classic_sleep:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VladimirB said:

 

Kakve veze ima Serena sa Liom? Lia je bio prosečan sportista koji se proglasio ženom i postao vrhunski sportista. Nigde veze.

 

Predispozicije fizicke. 

 

U krajnjem slucaju, svi sportisti vrhunski danas su toliko nakljukani steroidima da je pitanje koliko su ustvari uopste to njihove (ljudske) predispozicije. 

 

I znas sta, previse si mi zastranjen i ostrascen mrznjom, ne bih te vise zadrzavala... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Helena said:

Zapravo sam i ja pomenula licemerje glede fizičke predispozicije, ali nisi shvatio.

Da li svaki talentovani košarkaš visok metar i pedeset treba da bude agresivan jer nije dva i deset?

Eto, ne tolerišem TO...:classic_sleep:

 

Praviš se naivna. Razumem za predispozicije, ali neka osnova mora biti ista - žene se takmiče sa ženama, muškarci sa muškarcima. Posle toga, kako kome prema predispozicijama, treningu itd. - bitno je da osnova ista.

 

Kakve veze ima agresivnost o kojoj ja pišem - reakcija na napad na ženske prostore - sa time šta ko želi za sebe?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, VladimirB said:

 

Kakve veze ima Serena sa Liom? Lia je bio prosečan sportista koji se proglasio ženom i postao vrhunski sportista. Nigde veze.

 

 

Ovde ne koristim biologiju kao sredstvo opravdavanja podređivanja žena. Nadam se da toliko možete da razumete.

 

Govorim o nečemu - u nedostatku boljih reči - što zovem golom realnošću. Kada Lia ide kod doktora, ona se vraća u muškarca, zar ne? Ne ide kod ginekologa. TO je gola realnost.

 

1.50 ili 2.50 visine - da li bi tebi bilo prijatno da tvoja kćerka boravi u svlačionici sa random golim muškarcem?

Ne znam, ne verujem, sad već ona ima decu.

Meni bi bilo svejedno, ako bi bila pristojna.

Zašto su muške i ženske svlačionice odvojene?

Inače, da kažem, mi smo nudisti, svi.

2 minutes ago, VladimirB said:

 

Praviš se naivna. Razumem za predispozicije, ali neka osnova mora biti ista - žene se takmiče sa ženama, muškarci sa muškarcima. Posle toga, kako kome prema predispozicijama, treningu itd. - bitno je da osnova ista.

 

Kakve veze ima agresivnost o kojoj ja pišem - reakcija na napad na ženske prostore - sa time šta ko želi za sebe?

Ne pravim se naivna, pokazujem kako tvoji argumenti izgledaju i kako mogu da se seckaju..ako se u boksu odvajaju kategorije, zašto ne bi mogle i u košarci, bacanju koplja, trci na 10 km...?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Helena said:

I šta sad-cela diskusija se svela na tu plivačicu?

Mislila sam da je rasprava glupost o transgenderismu...

 

Trans ljudi postoje i to je činjenica.

 

To je izgovor za tranfobiju. 

 

Jeste pitanje da li zbog dispozicija tran osobe treba da se takmice u kategorili sa zenama, ali sve ostalo je nebitno da bi bile odbijene kao osobe, prihvacene i demonizovane. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Baby said:

 

Ti si i napisala da homosekslualnost nije, ali trans jeste.

 

 

Mozda da procitas studiu o mutaciji gena, ne psiholosku studio da ti bude jasno sta se desava: 

 

https://www.endocrine.org/~/media/endosociety/files/ep/rphr/57/rphr_vol_57_ch_08_molecular_defects_of_the_androgen.pdf

 

Na homosekusalnost uticu hormoni, na gender orjentaciju uticu geni. 

Ako se secate, svi imate decu, oni nisu svesni svog pola do neke druge godine zivota, a onda pocinju da ispituju svoje telo i polako okrivaju stvari o sebi. 

Vecina ljudi, dece koji u pubertetu imaju osecaj da su u pogresnom telu, kasnije to prevazidju (80%)

Vecina koja pati od gender disorder, imaju jos neki mentalni problem, autism, shizofreniju itd. Tim ljudima treba pomoc, a ne potvrdjivanje iluzije. Sa druge strane, naravno da ih ne treba diskriminisati, isto kao sto ne treba diskriminisati nekog sa down sindromom. 

Ali to ne znaci da ja treba da prihvatim njihovu iluziju, bez obzira da li veruju da su suprotni pol, stolica, ili macka a pogotovo Napoleon ili kraljica engleske.

 

2 hours ago, Baby said:

Kakva te transfobija spopala? 

Jel znas ti uopste sta je fobija, ili samo kopiras propagandu? Jedino me interesuje da se zenska prava ne ugrozavaju zato sto neko gura ideologiju kako muskarac moze biti zena, samo treba da se deklarise kao zena. A videli smo mnogo slucajeva gde se to zavrsi katastrofalno. 

 

Interesantno, nemas mnogo zena koje tvrde da su muskarac, I traze da se takmice protiv muskaraca, ili da ulaze u muski toalet I slicno :smiley24:jer, biologija zar ne?  

 

Dilan Mulveni, ismeva zene. Tip je osmislio personu, koja je svaki stereotip o zenama, ili devojcicama vise nego zenama. I monetizovao to, sa target audience koji su deca I tinejdzeri.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Angelia said:

Vecina ljudi, dece koji u pubertetu imaju osecaj da su u pogresnom telu, kasnije to prevazidju (80%)

Vecina koja pati od gender disorder, imaju jos neki mentalni problem, autism, shizofreniju itd. Tim ljudima treba pomoc, a ne potvrdjivanje iluzije. Sa druge strane, naravno da ih ne treba diskriminisati, isto kao sto ne treba diskriminisati nekog sa down sindromom. 

Ali to ne znaci da ja treba da prihvatim njihovu iluziju, bez obzira da li veruju da su suprotni pol, stolica, ili macka a pogotovo Napoleon ili kraljica engleske.

 

Kakva te transfobija spopala? 

Jel znas ti uopste sta je fobija, ili samo kopiras propagandu? Jedino me interesuje da se zenska prava ne ugrozavaju zato sto neko gura ideologiju kako muskarac moze biti zena, samo treba da se deklarise kao zena. A videli smo mnogo slucajeva gde se to zavrsi katastrofalno. 

 

Interesantno, nemas mnogo zena koje tvrde da su muskarac, I traze da se takmice protiv muskaraca, ili da ulaze u muski toalet I slicno :smiley24:jer, biologija zar ne?  

 

Dilan Mulveni, ismeva zene. Tip je osmislio personu, koja je svaki stereotip o zenama, ili devojcicama vise nego zenama. I monetizovao to, sa target audience koji su deca I tinejdzeri.

Ja isto mislim da muškarac ne može biti žena, ali da to ne određuje biologija....

Što bi ljudi sebi to radili ( ostavite se takmičenja).

Ovde čak imamo pukovnika i to baš Helenu :classic_tongue:

I ponoviću, Marte Stjuart više zla čine ženama od svih trans osoba, svojim " kako žena treba da izgleda i kako da se ponaša" ukalupljujući je u patrijarhalni model.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Helena said:

Ja isto mislim da muškarac ne može biti žena, ali da to ne određuje biologija....

Što bi ljudi sebi to radili ( ostavite se takmičenja).

Ovde čak imamo pukovnika i to baš Helenu :classic_tongue:

I ponoviću, Marte Stjuart više zla čine ženama od svih trans osoba, svojim " kako žena treba da izgleda i kako da se ponaša" ukalupljujući je u patrijarhalni model.

A sta odredjuje ako ne biologija?

 

Marta Stjuart je bila primer za ageism, a ne za njenu javnu personu. Verovatno ne bih preporucila da zavrsis u zatvoru zbog fraud.

 

Wth patrijahalni model? Ali je ok da trans osoba mase rucicama dok vezba I place dva puta jer je postao zensko? Taj patrijahalni model ti ne smeta?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A bre, jel se ovde stvarno diskutuje da je ok da se trans osobe takmiče sa ženama u sportu i da su trans žene - žene? Da su na primer, ovakve stvari ok:

 

Ova tinejđerka koja je popila loptu u glavu je završila u bolnici i nije ista posle tog incidenta. Naravno, postoji mogućnost da bi se slično desilo ako je na drugoj strani bila neka jaka devojka umesto trans osobe, ali ta mogućnost je naravno manja. Biološki, mi smo veći, jači, brži. I kada se uzmu u obzir ekstremi na toj skali (što sportisti uglavnom jesu), svi su muški. Najbrži ljudi su ... muškarci. Najjači ljudi su ... muškarci. Najveći ljudi su ... da, muškarci. Na primer, najbrža sprinterka trči 10.57 na 100 metara. Koliko muškaraca može da trči brže od toga? Odgovor je na hiljade. A ti sprinteri ne samo da su brži, neko su još veči i jači, što je ogromna prednost u većini sportova (tenis, košarka, fudbal, boks, itd itd). Zamisli da ti ćerka igra košarku i sada treba da se takmiči sa "nekom" koja je mnogo veća, jača, i brža od nje? Zamislite da je Shaquille promenio gender i postao Shaquilla i onda zaigrao u WNBA :roflmao: I'd watch that shit, for comedic value. I da ... to ima afekta na ženska prava jer uništava ženski sport. 

 

Ako su trans žene - žene ... mislim, ne bi bilo razlike ako bi vam se na primer, sin smuvao sa jednom? Kako da ne. Zato treba biti pažljiv u Tajlandu, nije ih baš lako prepoznati :classic_biggrin:

 

Malo realnosti molim. 

 

P.S. Razumem da se sada pravi razlika između sex (biološki) i gender (kako se osećaš). I po meni, to je ok, stvar definicije. Ali kao trans žena ili neko ko se identifikuje ko žena, ne možeš da očekuješ isti tretman kao biološka žena, jer na kraju krajeva - to nisi. 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Baby said:

 

To bi isto moglo da se kaze i, treba pitati sportiskinje koje su gubile od Serene Vilijams, iako sam ja licno jedino za to da sport ostane zbog predispozicije odredjen polom po rodjenju i to je jedina stvar. Za ostalo, nikako osobu ne bi nazivala imenima koje si ti upotrebio i prihvatila bi je kao i bilo koju drugu osobu zbog onog kakva je, ne sta je. 

 

Ja koliko znam, Serena je rodjena kao žena, Lia nije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

 

Kakva te transfobija spopala? 

Jel znas ti uopste sta je fobija, ili samo kopiras propagandu? Jedino me interesuje da se zenska prava ne ugrozavaju zato sto neko gura ideologiju kako muskarac moze biti zena, samo treba da se deklarise kao zena. A videli smo mnogo slucajeva gde se to zavrsi katastrofalno. 

 

Interesantno, nemas mnogo zena koje tvrde da su muskarac, I traze da se takmice protiv muskaraca, ili da ulaze u muski toalet I slicno :smiley24:jer, biologija zar ne?  

 

Dilan Mulveni, ismeva zene. Tip je osmislio personu, koja je svaki stereotip o zenama, ili devojcicama vise nego zenama. I monetizovao to, sa target audience koji su deca I tinejdzeri.

 

Da, hvala na pitanju, znam. Ja se ne osecam ugrozenom zbog sto neko ko se operisao jer se oseca kao zena. Apsolutno me ne ugrozava ni sa cim. 

 

Pogotovo mi je muka kada neko pomene toalet. Zid me odvaja od svake osobe koja je unutra. Perem ruke i ne interesuje me ko pere ruke pored mene. Najveci apsurd koji sam cula i obrazlozenje koje se valja kao neko opravdanje. 

 

FwnQIVSWcAADC4c?format=jpg&name=medium

 

Sport je jedina stvar koju treba razresiti, ostalo nikog, ama bas nikog ne ugrozava pol osobe. 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, LazarusMNE said:

 

Ja koliko znam, Serena je rodjena kao žena, Lia nije.

 

Samo sam dala primer zbog Serene jer su se bunili posto fakticki jedva ko je mogao da je dobije, cak su postavljali pitanje njenog pravog identiteta. Zena je imala neverovane fizicke predispozicije u odnosu na druge igracice. Cak sam dala primer da Liu ma koliko je naprednija jos nije oborila rekord plivacice koja je rodjena kao zena. Ok je da se donese odluka da se ne bi ugrozavali ostali takmicari o to ne samo u plivanju, nego u sportu. Naravno da to treba da se resi, ali ako se pogledaju rezultati onda se postavlja pitanje da li je samo to razlog ili... 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

 

 

Vecina koja pati od gender disorder, imaju jos neki mentalni problem, autism, shizofreniju itd. Tim ljudima treba pomoc, a ne potvrdjivanje iluzije. Sa druge strane, naravno da ih ne treba diskriminisati, isto kao sto ne treba diskriminisati nekog sa down sindromom. 

Ali to ne znaci da ja treba da prihvatim njihovu iluziju, bez obzira da li veruju da su suprotni pol, stolica, ili macka a pogotovo Napoleon ili kraljica engleske.

 

Kakva te transfobija spopala? 

Jel znas ti uopste sta je fobija, ili samo kopiras propagandu? Jedino me interesuje da se zenska prava ne ugrozavaju zato sto neko gura ideologiju kako muskarac moze biti zena, samo treba da se deklarise kao zena. A videli smo mnogo slucajeva gde se to zavrsi katastrofalno. 

 

Interesantno, nemas mnogo zena koje tvrde da su muskarac, I traze da se takmice protiv muskaraca, ili da ulaze u muski toalet I slicno :smiley24:jer, biologija zar ne?  

 

Dilan Mulveni, ismeva zene. Tip je osmislio personu, koja je svaki stereotip o zenama, ili devojcicama vise nego zenama. I monetizovao to, sa target audience koji su deca I tinejdzeri.

 

Moram da ponovim nisam te procitala do kraja. Prvo, ja sam rekla za sport da treba da se resi. 

 

Drugo:

Quote

Vecina ljudi, dece koji u pubertetu imaju osecaj da su u pogresnom telu, kasnije to prevazidju (80%)

 

I sta sa tim? To je njihov problem. Nikako ne utice na mene, niti mene ni tebe, niti bilo koga drugog ne ugrozavaju osim sebe. Ko sam ja da bi se ja postavljala kao neko ko ce da im zabranjuje zbog nekog moguceg 'mozda'... ako hoce da upropaste svoj zivot, ko sam ja da im stojim na putu? 

 

Ljudi krenu da se drogiraju iz zabave pa upropaste zivot, pocnu da piju pa upropaste zivot. Desi se nesto sto ih posle toga kosta i nema povratka. Svako treba da snosi svoje konsekvense. 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Darko said:

 

Ako su trans žene - žene ... mislim, ne bi bilo razlike ako bi vam se na primer, sin smuvao sa jednom? Kako da ne. Zato treba biti pažljiv u Tajlandu, nije ih baš lako prepoznati :classic_biggrin:

 

Malo realnosti molim. 

 

P.S. Razumem da se sada pravi razlika između sex (biološki) i gender (kako se osećaš). I po meni, to je ok, stvar definicije. Ali kao trans žena ili neko ko se identifikuje ko žena, ne možeš da očekuješ isti tretman kao biološka žena, jer na kraju krajeva - to nisi. 

Tajland je izuzetak koji je napravio sve moguce ustupke i najbolje operacije na svetu da moze da promeni pol. 

 

Elem, moj cilj pisanja je, da je tim ljudima koji se rode u pogresnoj kozi vec dovoljno tesko samo po sebi i da ne treba mi da budemo ti da im otezavamo jos vise, a uglavnom se postavljamo kao nova jos vise prepreka da odzive taj svoj zivot kako zele. 

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

1 hour ago, Angelia said:

A sta odredjuje ako ne biologija?

 

Marta Stjuart je bila primer za ageism, a ne za njenu javnu personu. Verovatno ne bih preporucila da zavrsis u zatvoru zbog fraud.

 

Wth patrijahalni model? Ali je ok da trans osoba mase rucicama dok vezba I place dva puta jer je postao zensko? Taj patrijahalni model ti ne smeta?

Psiha i to psihijatrija prepoznaje.A ti što mašu ručicama, neka mašu-,kako to tebe ili nekog tvog ugrožava, a ne ugrožavaju te one porodične slike gde dvogodišnjake slikaju sa gomilom automata?

Čak mi ovde koristimo Heliant program gde stoji muško, žensko, drugo(!?)

Vi ste pandan dverima ovdašnjim i tradicionalnim srpskim vrednostima..Tačno zamišljam nekog Angelia od pre stotinak godina kako piše za žene "mašu onim svojim ručicama i oće da glasaju"..?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

A bre, jel se ovde stvarno diskutuje da je ok da se trans osobe takmiče sa ženama u sportu i da su trans žene - žene? Da su na primer, ovakve stvari ok:

 

Ova tinejđerka koja je popila loptu u glavu je završila u bolnici i nije ista posle tog incidenta. Naravno, postoji mogućnost da bi se slično desilo ako je na drugoj strani bila neka jaka devojka umesto trans osobe, ali ta mogućnost je naravno manja. Biološki, mi smo veći, jači, brži. I kada se uzmu u obzir ekstremi na toj skali (što sportisti uglavnom jesu), svi su muški. Najbrži ljudi su ... muškarci. Najjači ljudi su ... muškarci. Najveći ljudi su ... da, muškarci. Na primer, najbrža sprinterka trči 10.57 na 100 metara. Koliko muškaraca može da trči brže od toga? Odgovor je na hiljade. A ti sprinteri ne samo da su brži, neko su još veči i jači, što je ogromna prednost u većini sportova (tenis, košarka, fudbal, boks, itd itd). Zamisli da ti ćerka igra košarku i sada treba da se takmiči sa "nekom" koja je mnogo veća, jača, i brža od nje? Zamislite da je Shaquille promenio gender i postao Shaquilla i onda zaigrao u WNBA :roflmao: I'd watch that shit, for comedic value. I da ... to ima afekta na ženska prava jer uništava ženski sport. 

 

Ako su trans žene - žene ... mislim, ne bi bilo razlike ako bi vam se na primer, sin smuvao sa jednom? Kako da ne. Zato treba biti pažljiv u Tajlandu, nije ih baš lako prepoznati :classic_biggrin:

 

Malo realnosti molim. 

 

P.S. Razumem da se sada pravi razlika između sex (biološki) i gender (kako se osećaš). I po meni, to je ok, stvar definicije. Ali kao trans žena ili neko ko se identifikuje ko žena, ne možeš da očekuješ isti tretman kao biološka žena, jer na kraju krajeva - to nisi. 

Ne, ne diskutuje se o sportu, to mu dođe kao glavni argument za transfobiju...dok nisi došao ti i dodao nov- da ti se sin zabavlja da trans ženom...

Znaš valjda da postoje i trans muškarci.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Baby said:

 

Samo sam dala primer zbog Serene jer su se bunili posto fakticki jedva ko je mogao da je dobije, cak su postavljali pitanje njenog pravog identiteta. Zena je imala neverovane fizicke predispozicije u odnosu na druge igracice. Cak sam dala primer da Liu ma koliko je naprednija jos nije oborila rekord plivacice koja je rodjena kao zena. Ok je da se donese odluka da se ne bi ugrozavali ostali takmicari o to ne samo u plivanju, nego u sportu. Naravno da to treba da se resi, ali ako se pogledaju rezultati onda se postavlja pitanje da li je samo to razlog ili... 

 

Kakve veze imaju njene fizičke predispozicije, ako je rodjena kao žena i nije imala hormonskih terapija (da znamo)?

Pa i tamnoputi atletičari (i slortisti generalno) su u velikoj većini fizički dominantniji od ostalih rasa, ali to svakako ne znači da treba da ih neko disfalifikuje.

A sa druge strane, to ne znači da drugom polu treba dozvoliti da se takmiči u ženskim sportovima.

Dalje, to što neki prosječni muškarac ne obori neki rekord u ženskoj disciplini neke vrhunske sportiskinje, ne znači da muškarci generalno nisu fizički dominantniji od žena, samim tim i u sportu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, LazarusMNE said:

 

Kakve veze imaju njene fizičke predispozicije, ako je rodjena kao žena i nije imala hormonskih terapija (da znamo)?

Pa i tamnoputi atletičari (i slortisti generalno) su u velikoj većini fizički dominantniji od ostalih rasa, ali to svakako ne znači da treba da ih neko disfalifikuje.

A sa druge strane, to ne znači da drugom polu treba dozvoliti da se takmiči u ženskim sportovima.

Dalje, to što neki prosječni muškarac ne obori neki rekord u ženskoj disciplini neke vrhunske sportiskinje, ne znači da muškarci generalno nisu fizički dominantniji od žena, samim tim i u sportu.

 

Pa ja sam rekla da se generalno slazem za sport, ali nekako je razgovor poceo bez sporta koji je naknadno dodan konstatacijom da operisani muskarac nikada nece biti zena. Krajnje diskriminacija osobe koja vec ima problem da se nadje u svojoj kozi. A onda se samo nadogoradio sport kao obrazlozenje za kompletnu tansfobiju. 

To sto sam pomenula Serenu, jer su njoj isto prebacivali zbog dispozicija da eto, mozda nije zena, pa mozda nije fer da se takmici i svasta nesto vremenom njenog uspeha

 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Baby said:

Elem, moj cilj pisanja je, da je tim ljudima koji se rode u pogresnoj kozi vec dovoljno tesko samo po sebi

Naravno, ne verujem da to iko spori. Ali, to nije argumenat da ih sada svi mi trebamo tretirati isto kao osobe drugog pola, pogotovo u sportu/zatvorima/svlačionicama itd. Ovo gore je poziv na emocije i nije argumenat.

Edited by Darko
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...