Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

3 hours ago, Angelia said:

Baby, masis poentu, taj nije tvrdio da je devojcica. Da ne pominjemo da taj lik ismeva zene non-stop.

 

I uz to podmeces - svima je jasno da se radi o mentalnom poremecaju, barem svakom razumnom, ali je nazalost poprimilo oblik epidemije, zato sto se prosto propagira. Sad se zna da vecina pati od nekih drugih mentalnih problema, pa su zato recimo Svedska, Finska itd vec striktno ogranicile ko moze da radi procedure.

 

Niko ne prica o diskriminaciji, ustvari sad su zene u opasnosti da izgube mnoga prava zbog propagiranja transgenderizma. Vecina LGB je poprilicno besna, oni nisu nikome nikad nametali osim sto su trazili da budu prihvaceni. Nisu isli da drze predavanja deci, nisu negirali bioloske cinjenice, i nisu trazili da menjamo jezik zbog njih.

 

A roditelji mogu da uce decu prihvatanju razlicitosti, ucitelji imaju matematiku, nauku, umetnost... vrednosti i vaspitanje pripadaju roditeljima.

 

Opet koristis reci koje ne stavljas u dobar kontekst. Ja nisam nista ne podmecem, ja objasnjavam, ti mozes i ne morsd da se slozis. 

 

Gej i Trans nisu epidemija i nisu zarazne. Mozda eventualno neki mogu da postanu, to jest da se bave (gej) ekspireimentalno (sto nije nista novo za ljudski rod). Gej i tran nije mentalna bolste, nego urodjeni sklop hormona. Gej i trans osobe zbog okolnosti mogu da razviju mentalnu bolest, ali samo po sebi nije mentalna bolest. Mentalne bolesti se kod njih javjalju zbog zlostavljanje, odbacivanje, maltretiranja, neprihvatanja... kao i kod obicnog strejt coveka u istoj situacji. Niko ne postaje gej zato sto je mentalno oboleo, nego zasto ga privlaci isti pol. Niko od njih nece zaraziti strejt osobu. Strejt osobe u vecoj kolicini nego sto je zamislivo imaju istopolna iskustva koja u nekom periodu njihovog, uglavnom tinejdzerskom dobru je izazov, ispitivanje i vecina tih ljudi koji su svesni svoje seksualnosti se ne trasformisu zbog toga, niti zbog mode, niti zbog trenda... Cudno je da su to u ovom veku jos uvek tabu teme o kojima mnogi nista ne znaju, niti zele da znaju, jer im se ne uklapa u 'moralni' apspekt zivota. 

Niakakv trans ili gej nece nagovoriti ili transformistati strejt osobu kojoj je jasno cime je privucena sekusalno (osobom razlicitog pola). To je bauk koji se siri i koji je masovno prihvacen kao kod neobrazovanih ljudi isto tako kod latentnih seksualaca. 

Tu nema nikakvo negiranje biologije. Jednostavno svi mi imamo razliciti sklop sto hormona, sto dnk i odrastamo u individualne jedinke. 

 

Kroz 6 godina skolovanja kao neko ko je procitao svaku knjigu od korica do korica mogu da tvrdim da u udzbenicima nije bilo nista neprikladno. Definitivno najblize ucenju sekusualnosti je bila biologija koja je objasnjavala ljudsko telo i razvitak novog ljudskog tela, i traits koji ce novorodjeno dete naslediti, isto tako veoma kratak pasus seksualnog obrazovanja koji se svodio na objasnjenje o zaraznim bolestima, njhovom lecenju ili nemogucnosti njihovog izlecenja i kako to izbeci. Taj deo se pojavi negde u 12 razredu sto je veoma prikladno za neke 17naestogodisnjake koji vec pocinju da su uspustaju u seksualne odnose. 

 

Zbog dve neprikladne knjige se ne banuje pola biblioteke, jer to znaci da je mnogo vise pobrano kao nepozeljno za ucenje. Elem, ta deca ne moraju da nacuce to iz knjiga iz bibilioteke, mogu da se obavesete na interenetu, socijalnim medijima, enciklopedijama koje kruze interenetom za dzabe i sve je to vise nacin zastrasivanja, odredjivanja podobnih i nepodobhih i hranjenje hriscanske mase da eliinise iz drustva te ljde. Mozda vam se cini kao podobno resenje, nalazolst vremenom ce dati veoma negativne resultate, ne preko noci. Kao ustalom radjanje nezeljene dece i trpanje u kutije za usvojanje dok pola miliona i dalje ceka da ih neko prihvati. Od sve te dece ce odskociti jedan ili dvoje kao prodiktivni ljud, ostali ce uglavnom krenuti putem kriminala. 

 

E da, gldala sam neki dokmentarac u kom je bilo pitanje zasto se ludi boje gej osoba. Vecina njih re rekla ' sa razlogom'... Kada su ih pitali kakav je to razlog, naveli su da su ih gej osobe pipnule ko pokusale da koketiraju sa njiam. Pa se pitam, nije li to upravo ono sto oni rade zenema koje nisu zainsteresovanje za njihovu ekrotsku paznu? 

Edited by Baby
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Nek grmi jako said:

 

Okej, malo su te konzervativne mantre o tome da li može da se promeni pol suvišne i nema potrebe od jutra do sutra ponavljati da muškarac kome amputiraju penis i ugrade grudi, ne postaje žena, već muškarac bez penisa i sa grudima.

 

Stvarno? Nepotrebno je to reci, iznenadjujes me. I to je konzervativna mantra, a ne zdrav razum?

4 hours ago, Nek grmi jako said:

Ali ako je nekome tako lakše da bude u vlastitom telu, onda ga treba podržati i izaći mu u susret. Lično, smatram da je neprimereno da se nekome dozvoli da do punoletstva samostalno odlučuje o tome da li će sebi odrezati penis ili grudi, a ovamo mu istovremeno zabranjuješ da kupi pivo u radnji ili da glasa, ali i ta prezumcija će doživeti test vremena...

 

Mmm cekaj, neprimereno je da se dozvoli deci da odlucuju o tome. Ako je nekom lakse da bude u svom telu,  to ne treba da zahteva nista od mene. Ne postoji potreba da ja ucestvujem u toj iluziji.

4 hours ago, Nek grmi jako said:

 

Tu su liberali i levi jasni, oni bi totalno oslobodili to područje i dozvoljavali tinejdžerima da pre punoletstva donose te odluke, a konzervativci kukaju zbog toga. 

Liberali su protiv

3 hours ago, Baby said:

 

Gej i Trans nisu epidemija i nisu zarazne. Mozda eventualno neki mogu da postanu, to jest da se bave (gej) ekspireimentalno (sto nije nista novo za ljudski rod). Gej i tran nije mentalna bolste, nego urodjeni sklop hormona. Gej i trans osobe zbog okolnosti mogu da razviju mentalnu bolest, ali samo po sebi nije mentalna bolest. Mentalne bolesti se kod njih javjalju zbog zlostavljanje, odbacivanje, maltretiranja, neprihvatanja... kao i kod obicnog strejt coveka u istoj situacji. Niko ne postaje gej zato sto je mentalno oboleo, nego zasto ga privlaci isti pol. Niko od njih nece zaraziti strejt osobu. Strejt osobe u vecoj kolicini nego sto je zamislivo imaju istopolna iskustva koja u nekom periodu njihovog, uglavnom tinejdzerskom dobru je izazov, ispitivanje i vecina tih ljudi koji su svesni svoje seksualnosti se ne trasformisu zbog toga, niti zbog mode, niti zbog trenda... Cudno je da su to u ovom veku jos uvek tabu teme o kojima mnogi nista ne znaju, niti zele da znaju, jer im se ne uklapa u 'moralni' apspekt zivota. 

Niakakv trans ili gej nece nagovoriti ili transformistati strejt osobu kojoj je jasno cime je privucena sekusalno (osobom razlicitog pola). To je bauk koji se siri i koji je masovno prihvacen kao kod neobrazovanih ljudi isto tako kod latentnih seksualaca. 

Tu nema nikakvo negiranje biologije. Jednostavno svi mi imamo razliciti sklop sto hormona, sto dnk i odrastamo u individualne jedinke. 

 

Gej I trans nisu isto. Gej nece nikog ubediti da promeni licnu preferencu, trans moze da ubedi klince da samo zato sto se osecaju cudno u telu koje se menja, mozda su u pogresnom telu. Gey nije mentalni poremecaj, trans jeste.

3 hours ago, Baby said:

Kroz 6 godina skolovanja kao neko ko je procitao svaku knjigu od korica do korica mogu da tvrdim da u udzbenicima nije bilo nista neprikladno. Definitivno najblize ucenju sekusualnosti je bila biologija koja je objasnjavala ljudsko telo i razvitak novog ljudskog tela, i traits koji ce novorodjeno dete naslediti, isto tako veoma kratak pasus seksualnog obrazovanja koji se svodio na objasnjenje o zaraznim bolestima, njhovom lecenju ili nemogucnosti njihovog izlecenja i kako to izbeci. Taj deo se pojavi negde u 12 razredu sto je veoma prikladno za neke 17naestogodisnjake koji vec pocinju da su uspustaju u seksualne odnose. 

Pa daleko si ti od "neprikladnih" knjiga danas,kao sto sam ja daleko

3 hours ago, Baby said:

Zbog dve neprikladne knjige se ne banuje pola biblioteke, jer to znaci da je mnogo vise pobrano kao nepozeljno za ucenje. Elem, ta deca ne moraju da nacuce to iz knjiga iz bibilioteke, mogu da se obavesete na interenetu, socijalnim medijima, enciklopedijama koje kruze interenetom za dzabe i sve je to vise nacin zastrasivanja, odredjivanja podobnih i nepodobhih i hranjenje hriscanske mase da eliinise iz drustva te ljde. Mozda vam se cini kao podobno resenje, nalazolst vremenom ce dati veoma negativne resultate, ne preko noci. Kao ustalom radjanje nezeljene dece i trpanje u kutije za usvojanje dok pola miliona i dalje ceka da ih neko prihvati. Od sve te dece ce odskociti jedan ili dvoje kao prodiktivni ljud, ostali ce uglavnom krenuti putem kriminala. 

 

E da, gldala sam neki dokmentarac u kom je bilo pitanje zasto se ludi boje gej osoba. Vecina njih re rekla ' sa razlogom'... Kada su ih pitali kakav je to razlog, naveli su da su ih gej osobe pipnule ko pokusale da koketiraju sa njiam. Pa se pitam, nije li to upravo ono sto oni rade zenema koje nisu zainsteresovanje za njihovu ekrotsku paznu? 

Nije isto, neprikladno pipkanje nekog ko je gey, uglavnom izaziva slicnu reakciju kao neprikladno pipkanje nekog ko je straight. Prestani da izjednacavas gey ljude sa trans, nije isto. Gey ljudi ne zahtevaju nista, hoce da budu prihvaceni, bioloski postoje. Trans je imaginarna kategorija. Mislis da si Napoleon, I zahtevas da te ja zovem Napoleon.

Ne smeta mi da hoces da se osecas kao Napoleon, ali nema potrebe da ja ucestvujem u tvojoj iluziji.

 

I nek ostave zenska prava za koje smo se borili, na miru. Uopste me ne interesuje da muskarac pobedjuje u zenskom sportu, ili ulazi u zenske svlacionice.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Angelia said:

Gey nije mentalni poremecaj, trans jeste.


Možeš li da navedeš izvor za ovu tvrdnju? Ili je to samo tvoje mišljenje, razumevanje?

 

Spoiler

Further, some transgender people find the word transsexual to be offensive and stigmatizing. This is because of its history and roots in the professional fields of medicine and psychology, which used this term to incorrectly label all transgender people as mentally ill or sexually deviant. 

Professionals in medicine and mental health now understand that having a transgender or transsexual gender identity isn’t a mental illness, and that transgender identities are a naturally occurring part of human gender diversity and gender experiences.

 

prevod:
Dalje, neki transrodni ljudi smatraju da je reč transseksualac uvredljiva i stigmatizujuća. To je zbog njegove istorije i korena u profesionalnim oblastima medicine i psihologije, koje su koristile ovaj termin da pogrešno etiketiraju sve transrodne osobe kao mentalno bolesne ili seksualno devijantne. Profesionalci u medicini i mentalnom zdravlju sada shvataju da posedovanje transrodnog ili transseksualnog rodnog identiteta nije mentalna bolest i da su transrodni identiteti prirodni deo ljudske rodne raznolikosti i rodnih iskustava.

 

Current medical and psychological guidelines have moved away from using these terms to convey the idea that being transgender or transsexual, in and of itself, isn’t a mental illness or medical problem. 

More accurately, it’s the lack of access, acceptance, and understanding of gender diversity that contributes to the mental health issues many transgender people face.

 

Prevod:

Trenutne medicinske i psihološke smernice su se udaljile od upotrebe ovih termina da bi se prenela ideja da biti transrodno ili transseksualno, samo po sebi, nije mentalna bolest ili medicinski problem. Tačnije, nedostatak pristupa, prihvatanja i razumevanja rodne raznolikosti doprinosi problemima mentalnog zdravlja sa kojima se suočavaju mnogi transrodni ljudi.

 

izvor: healthline.com (ovo sam samo na brzinu izvukla)

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

 

Nije isto, neprikladno pipkanje nekog ko je gey, uglavnom izaziva slicnu reakciju kao neprikladno pipkanje nekog ko je straight. Prestani da izjednacavas gey ljude sa trans, nije isto. Gey ljudi ne zahtevaju nista, hoce da budu prihvaceni, bioloski postoje. Trans je imaginarna kategorija. Mislis da si Napoleon, I zahtevas da te ja zovem Napoleon.

Ne smeta mi da hoces da se osecas kao Napoleon, ali nema potrebe da ja ucestvujem u tvojoj iluziji.

 

I nek ostave zenska prava za koje smo se borili, na miru. Uopste me ne interesuje da muskarac pobedjuje u zenskom sportu, ili ulazi u zenske svlacionice.

 

Kako nije isto. Seskusulni kontekts, seksualni dodir, koketiranje se odnosi na odnos izmedju dve osobe, nigde ne pise kakav je ko pola. Sve je to isto. Ne kreci od sebe, malo otvori taj um. 

Ja apsolutno nemam nikakve iluzije, ja imam zelju da razumem stvari koje se desavaju oko mene i zasto se desavaju, a ne pausalo pustim da propaganda utice na mene i onda se zakacim za ono sto mi se doapada i to uzmem apriori. 

 

Zenska prava ah... pa kako ne zauzmes stav onda za ta zenska prava koja su se borili tokom vekova, da dobiju pravo glasa, da dobiju zasluzeno radno mesto bez obzira na gender, da dobiju platu koja je odredjena za to radno mesto ali ne i razliku u placanja u odnosu na gender... I sada nakon toliko godina razliciti ljudi ponovo treba da se bore vec za stecena prava, jer trangenderima se trenutno radi o pravu na lecenje, o pravu na skolovanje o pravu na zaposljenje. I to samo zato sto su konzervativni 'puritanci' koji su se docepali vlast imaju mogucnost u rukama da ih ogranice, iako su oni samo ljudi, nista manje i nijsta vise produktivni i intelektualno zaostali za ostalima. I sva ta borba za prava proizilaze iz odredbi belog strejt coveka koji misli da je bogom dan i da njegov zivot vise vredi. 

 

Ti jesi progutala sve moguce propagande bez da si se i jednom potrudila da nesto malo proucis i zacutis, nego guras tu republikansku agendu obelezavajuci sve ostale da pojma nemaju o cemu pricaju. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, C.F. said:


Možeš li da navedeš izvor za ovu tvrdnju? Ili je to samo tvoje mišljenje, razumevanje?

 

  Hide contents

Further, some transgender people find the word transsexual to be offensive and stigmatizing. This is because of its history and roots in the professional fields of medicine and psychology, which used this term to incorrectly label all transgender people as mentally ill or sexually deviant. 

Professionals in medicine and mental health now understand that having a transgender or transsexual gender identity isn’t a mental illness, and that transgender identities are a naturally occurring part of human gender diversity and gender experiences.

 

prevod:
Dalje, neki transrodni ljudi smatraju da je reč transseksualac uvredljiva i stigmatizujuća. To je zbog njegove istorije i korena u profesionalnim oblastima medicine i psihologije, koje su koristile ovaj termin da pogrešno etiketiraju sve transrodne osobe kao mentalno bolesne ili seksualno devijantne. Profesionalci u medicini i mentalnom zdravlju sada shvataju da posedovanje transrodnog ili transseksualnog rodnog identiteta nije mentalna bolest i da su transrodni identiteti prirodni deo ljudske rodne raznolikosti i rodnih iskustava.

 

Current medical and psychological guidelines have moved away from using these terms to convey the idea that being transgender or transsexual, in and of itself, isn’t a mental illness or medical problem. 

More accurately, it’s the lack of access, acceptance, and understanding of gender diversity that contributes to the mental health issues many transgender people face.

 

Prevod:

Trenutne medicinske i psihološke smernice su se udaljile od upotrebe ovih termina da bi se prenela ideja da biti transrodno ili transseksualno, samo po sebi, nije mentalna bolest ili medicinski problem. Tačnije, nedostatak pristupa, prihvatanja i razumevanja rodne raznolikosti doprinosi problemima mentalnog zdravlja sa kojima se suočavaju mnogi transrodni ljudi.

 

izvor: healthline.com (ovo sam samo na brzinu izvukla)

 

 

https://www.psychiatry.org/patients-families/gender-dysphoria/what-is-gender-dysphoria

 

Edit: nadam se da ne moram da dokazujem da homosexualnost nije poremecaj.

Edited by Angelia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Angelia said:

https://www.psychiatry.org/patients-families/gender-dysphoria/what-is-gender-dysphoria

 

Edit: nadam se da ne moram da dokazujem da homosexualnost nije poremecaj.

 

Ti si i napisala da homosekslualnost nije, ali trans jeste.

 

10 hours ago, Angelia said:

Gey nije mentalni poremecaj, trans jeste.

 

 

Mozda da procitas studiu o mutaciji gena, ne psiholosku studio da ti bude jasno sta se desava: 

 

https://www.endocrine.org/~/media/endosociety/files/ep/rphr/57/rphr_vol_57_ch_08_molecular_defects_of_the_androgen.pdf

 

Na homosekusalnost uticu hormoni, na gender orjentaciju uticu geni. 

Ako se secate, svi imate decu, oni nisu svesni svog pola do neke druge godine zivota, a onda pocinju da ispituju svoje telo i polako okrivaju stvari o sebi. 

Link to comment
Share on other sites

Šta je gey kog vraga sad?

Ne može biti typo jer se par puta ponavlja.

Za žene i prava žena su mnogo gore razne Marte Stjuart nego trans osobe, to je sigurno.

Što se pak dece tiče, prilično sam sigurna (a može se i guglati) da upravo u skandinavskim zemljama se granica za odluku o sopstvenoj eutanaziji jako spustila, bilo je reči da će ići i do 12 godina.Ako neko želi, neka potvrdi ili pobije.

I sad se na ovom topiku digla frka oko promene pola, a na vest da se legalizuje dečji rad u tri smene, napisano par postova.

I još nešto, izeš ti slobodu govora, ako moraš "shvatati njen koncept"...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Helena said:

 

Što se pak dece tiče, prilično sam sigurna (a može se i guglati) da upravo u skandinavskim zemljama se granica za odluku o sopstvenoj eutanaziji jako spustila, bilo je reči da će ići i do 12 godina.Ako neko želi, neka potvrdi ili pobije.".

 

 

Prica o granici za eutanaziju je takodje dio konzervativne propagande - kao prvo eutanazija nije uopste legalna u Skandinaviji. Kao drugo pricu o spustanju granice pokrecu samo konzervativci da bi naplasili ljude. U samo 8 zemalja je eutanazija legalna:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Legality_of_euthanasia

 

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Baby said:

Zavisi kako ti dozivljavas zenu i sta je njena uloga. 

 

Dobro, od kada odrednice žena ili muškarac zavise od nečijeg poimanja i propisivanja uloga, a ne od nauke?

 

Govorim o goloj biološkoj realnosti šta je muškarac i šta je žena. Naravno, postoje retki slučajevi gde je biologija "promešala" delove organizma, ali koji je to procenat?

 

Lia Thomas nije žena, Dilan Malveni nije prošao koliko već dana girlhood-a... To potencirati, praviti se da te trans spodobe zaslužuju prihvatanje... mislim da je morbidno. Treba pitati plivačice koje gube od Tomasa šta one misle da li je on žena. Ili sportiskinje koje gledaju Najk reklamu sa nastranim klovnom, koji zna da priča i o tamponima (???).

 

35 minutes ago, Helena said:

Ako gledaš isključivo po hromozomima, to je tačno.

No međutim, ne gleda se samo tako i stvarnost te demantuje.

 

Ok, osim hromozoma jajnika materice... koji po tebi nisu neophodni da se bude žena... Šta još ima, ako se potpuno isključi prethodno, što može neku ljudsku jedinku da odredi kao ženu? Demantuj me, molim te.

 

Odgovor tipa "treba poštovati osećaje" nema smisla. To je najobičnije uljudno pretvaranje, koje muškarca neće napraviti ženom.

 

Oldie but goldie. 🙂

 

image.png.c7f9087380e583e0ca661557e19ab474.png

 

 

image.png.6ac45818c03d99577af1bd1b437d9bda.png

Edited by VladimirB
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zapravo, poštovati osećaje jedino ima smisla...ono što nema smisla je te ljude zvati spodobama, mislim ne znam zašto to radiš?

Samo fali porfirije da aminuje i kaže da sve dolazi sa zapada...

Si veći muškarac ili šta.?

I sam koristiš reč trans, znači priznajem postojanje nečega.

Šta su bili (ili jesu) uškopljeni muškarci ili žene kojima je rađena histerektomija?

Moja majka nema jajnike i matericu...i šta sad?

I nemoj mi navoditi primer žene koja je pisala o nekakvom paralelnom svetu gde lete metle i vitlaju čarobnim štapićima...

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Angelia said:

Nije isto, neprikladno pipkanje nekog ko je gey, uglavnom izaziva slicnu reakciju kao neprikladno pipkanje nekog ko je straight. Prestani da izjednacavas gey ljude sa trans, nije isto. Gey ljudi ne zahtevaju nista, hoce da budu prihvaceni, bioloski postoje. Trans je imaginarna kategorija. Mislis da si Napoleon, I zahtevas da te ja zovem Napoleon.

Ne smeta mi da hoces da se osecas kao Napoleon, ali nema potrebe da ja ucestvujem u tvojoj iluziji.

Ne samo to, "transdžender" nije seksualni već politički identititet, još jedna politička apstrakcija iz "intersekcionalističkog" igrokaza, koja nema veze sa stvarnim ljudima (baš kao ni drugi marksistički koncepti poput "radničke klase", "proleterijata", "ljudi od boje" itd...), već služi isključivo za treniranje totalitarne strogoće, identifikovanje i kažnjavanje potencijalnih disidenata i održanje nivoa ideološke budnosti u borbi za moć i ovladavanje drugim ljudima.

 

Pokušajte na bilo koji način da izrazite sumnju/dovede u pitanje neki od postulata "trans" ideologije, kažite u školi ili na nekom "mekom" uverzitetu da "u ljudskoj vrsti postoje 2 pola". Šta će vam se desiti? Pa isto što i kada tamo kažete elementarnu činjenicu (o kojima svediče apsolutno sve ozbiljne analize) da ne postoji rasna diskriminacija u polisingu, ili da ne postoji polna diskriminicija u zapošljavanju, visini plate itd - linčovanje od strane crnokošuljaške rulje, otkaz s posla, suspenziju iz škole itd, isl...

 

...Jer, kažem opet, to je upravo sva svrha te ideologije, nema ona nikakve veze sa stvarnim ljudima i njihovom seksualnošću i njihovim problemima - i to važi za svakoga ko ne želi da čuje kritiku, bilo čega.  Generalno je odlična heuristika za identifikovanje mesta gle zlo obitava - tamo gde hoće da vas biju za nešto što kažete. Juriš takvih nakaradnih, duboko anti-racionalnih i anti-prosvetiteljskih ideja na Ameriku jeste ključni izazov sa kojim se ta zemlja suočava (bez slobode govora i kritike nema ništa, to je apsolutni temelj SVIH dobrih stvari koje su se desile na zapadu od renesanse naovamo), i vrlo je ohrabrujuće što je predsednički kandidat gospodin Desntis upravo taj problem inaugurisao kao spiritus movens svoje kampanje...

 

btw, evo preporuke za jednu odličnu novu knjigu o ovome (autor je Tim Urban sa legendarnog bloga - Wait But Why - koji se ne može dovoljno snažo preporučiti):

https://www.amazon.com/Whats-Our-Problem-Self-Help-Societies-ebook/dp/B0BTJCTR58

Edited by bohumilo
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

...i da dodam ovo, oko sporta- ne znam kako to rešiti, pre sam za to da se ne takmiče, ili da se odredi neki nivo ženskih i muških hormona, ali sad to nije toliko važna...a da ne govorim o najku, imaju oni svoje timove...

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Helena said:

Zapravo, poštovati osećaje jedino ima smisla...ono što nema smisla je te ljude zvati spodobama, mislim ne znam zašto to radiš?

Samo fali porfirije da aminuje i kaže da sve dolazi sa zapada...

Si veći muškarac ili šta.?

I sam koristiš reč trans, znači priznajem postojanje nečega.

Šta su bili (ili jesu) uškopljeni muškarci ili žene kojima je rađena histerektomija?

Moja majka nema jajnike i matericu...i šta sad?

I nemoj mi navoditi primer žene koja je pisala o nekakvom paralelnom svetu gde lete metle i vitlaju čarobnim štapićima...

 

Nisi me demantovala, a želeo bih da vidim šta po tebi razuman argument da je neko žena ako ono što sam naveo se zanemari. Šta još čini ženu?

 

Poštovati osećanja jer to jedino ima smisla... nešto što dolazi iz Sara Kej spomenara. Ne ide to.

 

Kastrirani muškarci su i dalje muškarci... jer hromozomi. Žene koje prođu u toku života (zbog lečenja) određene hirurške intervencije i posle ne mogu da rađaju, i dalje su žene... jer hromozomi, nauka, biologija... Majka te je rodila, čim kucaš. 🙂 

 

Ko je gledao Bud Light spot, Najk reklamu, Liu Tomas kako gazi takmičarke, Adidas reklamu za kupaći kostim, North Face skandal... i mnogo mnogo mnogo toga što se kuva godinama u USA... zaista može mirne duše da iskoristi reč koju sam koristio. Tolerancija prema tim pojavama... huh, ne.

 

Pazi, jedno je gej populacija, a drugo trans. Koliko pričam sa gej poznanicima, ili oni sa svojima preko... njima smeta trans idiotluk.

 

I ne nisam vernik SPC, i da - Porfirije je sramota. I ne, ne mislim da sam bolji gori levi desni donji gornji srećan povlašćen... što sam muškarac.

Edited by VladimirB
Ispravka greške, nije obrisan post.
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, VladimirB said:

 

Dobro, od kada odrednice žena ili muškarac zavise od nečijeg poimanja i propisivanja uloga, a ne od nauke?

 

Govorim o goloj biološkoj realnosti šta je muškarac i šta je žena. Naravno, postoje retki slučajevi gde je biologija "promešala" delove organizma, ali koji je to procenat?

 

Lia Thomas nije žena, Dilan Malveni nije prošao koliko već dana girlhood-a... To potencirati, praviti se da te trans spodobe zaslužuju prihvatanje... mislim da je morbidno. Treba pitati plivačice koje gube od Tomasa šta one misle da li je on žena. Ili sportiskinje koje gledaju Najk reklamu sa nastranim klovnom, koji zna da priča i o tamponima (???).

 

 

 

Stop Using Phony Science to Justify Transphobia

Link to comment
Share on other sites

the science is clear and conclusive: sex is not binary, transgender people are real.

 

Pa mislim... Šta reći za podebljano, pa još u pop science magazinu? Tužno.

 

Udžbenici za osnovnu školu kažu drugačije. Da ne pominjem udžbenike za više nivoe obrazovanja. 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Helena said:

...i da dodam ovo, oko sporta- ne znam kako to rešiti, pre sam za to da se ne takmiče, ili da se odredi neki nivo ženskih i muških hormona, ali sad to nije toliko važna...a da ne govorim o najku, imaju oni svoje timove...

 

Totalno razdvajanje od žena, što vidim da je i počelo za plivanje - pa se dečka Lia žali na diskriminaciju.

 

Učestvovanje u sportskim takmičenjima NIJE ljudsko pravo.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, VladimirB said:

 

Vidim da mi je post obrisan. Zna li se razlog?

 

Nisi me demantovala, a želeo bih da vidim šta po tebi razuman argument da je neko žena ako ono što sam naveo se zanemari. Šta još čini ženu?

 

Poštovati osećanja jer to jedino ima smisla... nešto što dolazi iz Sara Kej spomenara. Ne ide to.

 

Kastrirani muškarci su i dalje muškarci... jer hromozomi. Žene koje prođu u toku života (zbog lečenja) određene hirurške intervencije i posle ne mogu da rađaju, i dalje su žene... jer hromozomi, nauka, biologija... Majka te je rodila, čim kucaš. 🙂 

 

Ko je gledao Bud Light spot, Najk reklamu, Liu Tomas kako gazi takmičarke, Adidas reklamu za kupaći kostim, North Face skandal... i mnogo mnogo mnogo toga što se kuva godinama u USA... zaista može mirne duše da iskoristi reč koju sam koristio. Tolerancija prema tim pojavama... huh, ne.

 

Pazi, jedno je gej populacija, a drugo trans. Koliko pričam sa gej poznanicima, ili oni sa svojima preko... njima smeta trans idiotluk.

 

I ne nisam vernik SPC, i da - Porfirije je sramota. I ne, ne mislim da sam bolji gori levi desni donji gornji srećan povlašćen... što sam muškarac.

Ide, ide i te kako...

Ne možeš ti da demantuješ njihovo postojanje i onda ti ostaje samo vređanje i biologija, u kojoj si TI pomenuo matericu i jajnike, pa posle kad sam ti dala primere, oćutao iste.

I kako to da razumeš gej ljude, a ne razumeš trans?

I nemoj tu rečenicu moji hej prijatelji...

I uporno koristiš reč trans i dalje...

7 minutes ago, VladimirB said:

 

Totalno razdvajanje od žena, što vidim da je i počelo za plivanje - pa se dečka Lia žali na diskriminaciju.

 

Učestvovanje u sportskim takmičenjima NIJE ljudsko pravo.

Nisam ni tvrdila da jeste, ali da je i to licemerno jeste.

Kako je stvar sa svlačionicama za gej i strejt ljude-su odvojene ili ne?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Helena said:

Ide, ide i te kako...

Ne možeš ti da demantuješ njihovo postojanje i onda ti ostaje samo vređanje i biologija, u kojoj si TI pomenuo matericu i jajnike, pa posle kad sam ti dala primere, oćutao iste.

I kako to da razumeš gej ljude, a ne razumeš trans?

I nemoj tu rečenicu moji hej prijatelji...

I uporno koristiš reč trans i dalje...

 

Bolje čitaj.

 

Nisam oćutao, pogledaj gore - Kastrirani muškarci su i dalje muškarci... jer hromozomi. Žene koje prođu u toku života (zbog lečenja) određene hirurške intervencije i posle ne mogu da rađaju, i dalje su žene... jer hromozomi, nauka, biologija... 

 

I napisao sam poznanici, a NE prijatelji... Sticajem okolnosti preko supruge imam uvid u domaći svet kulture (da ne pominjem koje oblasti), i preko nje sam stekao te poznanike kojih ima dosta u tom svetu. I dosta pričali o tome.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, VladimirB said:

 

Nisi me demantovala, a želeo bih da vidim šta po tebi razuman argument da je neko žena ako ono što sam naveo se zanemari. Šta još čini ženu?

 

 

U svakodnevnom socijalnom kontaktu sa drugim ljudima se ne utvrdjuje ni nivo hormona, niti da li neko ima XX ili XY ili bilo koju drugu kombinaciju kromosoma, niti se utvrdjuje vrsta reproduktivnih organa, tako da svi mi u 99.9999% situacija utvrdjujemo neciji pol i odnosimo se prema drugim osobama samo na osnovu njihovog izgleda, i spremni smo u odredjenom broju slucajeva kada napravimo gresku u procjeni napraviti ispravku na osnovu izjasnjavanja te druge osobe - opet bez provjere hromosoma, hormona, reproduktivnih organa. Usudio bih se reci da prosjecnom covjeku hromosomi i bioloski pol imaju vaznost u veoma malom broju interakcija sa drugim osobama - samo onda kada biraju seksualnog partnera. Za prosjecnog covjeka to znaci da je bioloski pol drugih ljudi bitan u 4-8 slucajeva tokom citavog zivota...

 

Edited by ters
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ters said:

 

U svakodnevnom socijalnom kontaku sa drugim ljudima se ne utvrdjuje ni nivo hormona, niti da li neko ima XX ili XY ili bilo koju drugu kombinaciju kromosoma, niti se utvrdjuje vrsta reproduktivnih organa, tako da svi mi u 99.9999% situacija utvrdjujemo neciji pol i odnosimo se prema drugim osobama samo na osnovu njihovog izgleda, i spremni smo u odredjenom broju slucajeva kada napravimo gresku u procjeni napraviti ispravku na osnovu izjasnjavanja te druge osobe - opet bez provjere hromosoma, hormona, reproduktivnih organa. Usudio bih se reci da prosjecnom covjeku hromosomi i bioloski pol imaju vaznost u veoma malom broju interakcija sa drugim osobama - samo onda kada biraju seksualnog partnera. Za prosjecnog covjeka to znaci da je bioloski pol bitan u 4-8 slucajeva tokom citavog zivota...

 

 

Ovde ne govorimo o svakodnevnom socijalnom kontaktu - za šta se inače potpuno slažem sa tobom.

 

Govorimo o suludoj inkluzivnosti da se transženama priznaju da su žene mimo biologije, pa da to dalje povuče još i neka prava.

1 minute ago, Baby said:

 

... E onda stvarno vise ne treba da se raspravlja. Oni su rekli svoje i tu je kraj! 

Ok, povlačim se korak nazad.

 

Treba pitati sportistkinje koje gube od dečki poput Lie.

12 minutes ago, Helena said:

Kako je stvar sa svlačionicama za gej i strejt ljude-su odvojene ili ne?

 

Ne razumem pitanje... Zašto bi se razdvajali na primer gej i strejt muškarci u različite svlačionice? Šta je poenta?

 

Ali da - hipotetički - moje (sasvim postojeće) kćerke u svlačionici gledaju dvometraša Liu sa sve penisom, ili ko zna kakve likove koji su na osnovu osećanja dobili pravo da uđu u ženske prostore... to izaziva baš jaku agresivnost.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...