Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

...

 

Lepo je rekao jedan strucnjak za antiterorizam.

 

Pojedinca koji je spreman da izvrsi zlocin, pa makar da pogine - nista ne moze zaustaviti.

Ni zabrana posedovanja oruzja, ni sajko-evaluacija, ni pracenje.

To bi zahtevalo previse resursa: truda / vremena / novca, sto je prakticno nemoguce.

Ili se dogodi cista slucajnost - zaglavi mu se oruzje, neko ga upuca, ili se kupe mrtvi / caure.

To je mnogo tuzno, no to su cinjenice.

 

Medjutim, da su posetioci u onom Bataclanu imalo bar malo oruzja - sumnjam da bi ih pobili u tolikom broju.

 

>> ... (3 February 1990, Washington) The following mind-boggling attempt at a crime spree appeared to be the robber's first try, due to his lack of a previous record of violence AND his terminally stupid choices, as follows:
1. His target was H&J Leather & Firearms - a gun shop.
2. The shop was full of customers - firearms customers.
3. To enter the shop, the robber had to step around a marked police patrol car parked at the front door.
4. A uniformed officer was standing at the counter having coffee before work.
Upon entering the premises, the would-be robber announced a holdup and fired a few wild shots.    The officer and a clerk promptly returned fire, covered by several customers who also drew their guns, thereby removing the confused criminal from the gene pool.
No one else was hurt. ... <<
 

 

...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mrd said:

Postoji CUM file(Cumulative Recod file) za svakog djaka. Isti prati djaka od K-12, da li ide na College ne bih znao da ti kazem, ali ih sigurno cuvaju u nekim arhivama. Znaci sve sto je djak u radio od k-12 je u tom fajlu.

 

Pa glupo je mozda obeleziti ih na tom uzrastu, ali svakako bi trebalo da se uzme u obzir makar kad je oruzje u pitanju. Legalno naravno. Mada je to cista utopija kontrolisati. Ne kraju ostaje internet onaj slabo kontrolisani. Ne znam, bas izgleda depresivno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je jedna stvar fascinantna, to je da ti ludaci cesto najavljuju svoje akcije unapred na raznim opskurnim sajtovima. Ti sajtovi se cesto prate, ali ocigledno nedovoljno. I ovaj poslednji je najavio svoj pohod. Na tom polju moze da se uradi dosta.

 

Zatim, potrebno je izvrsiti nekoliko sveobuhvatnih istrazivanja koja bi utvrdila uzroke i psihicko stanje pocinilaca i na osnovu tih rezultata preuzeti preventivne mere. Nisam kompetentan da sire pisem o tome. 

 

Problem broj jedan je sto se datom problemu uopste ne prilazi ozbiljno i on se samo koristi za prikupljanje politickih poena i bespotrebnu pricu o drugom amandmanu. Jasno je da zabrana oruzja nece resiti problem, kao ni naoruzavanje profesora. Znaci, obe strane prilaze problemu neozbiljno i koriste ga za zamajavanje svojih pristalica. Zbog toga se nije pristupilo ni ozbiljnom pokusaju da se problem ublazi i da se preduzmu preventivne mere. Da podsetim da je u USA u periodu od 10 godina bio zabranjen promet ofanzivnog oruzja i da to nije donelo nikakvo poboljsanje niti smanjenje mass shootinga. 

 

Problem jeste kompleksan i dubok, nikad se nece moci potpuno iskoreniti, ali se sigurno moze znacajno smanjiti kada bi se preduzele adekvatne mere. Rasprava na ovom forumu mi deluje mnogo ozbiljnije od rasprave o ovoj temi na USA politickoj pozornici. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kinik said:

...

 

Lepo je rekao jedan strucnjak za antiterorizam.

 

Pojedinca koji je spreman da izvrsi zlocin, pa makar da pogine - nista ne moze zaustaviti.

Ni zabrana posedovanja oruzja, ni sajko-evaluacija, ni pracenje.

To bi zahtevalo previse resursa: truda / vremena / novca, sto je prakticno nemoguce.

Ili se dogodi cista slucajnost - zaglavi mu se oruzje, neko ga upuca, ili se kupe mrtvi / caure.

To je mnogo tuzno, no to su cinjenice.

 

Medjutim, da su posetioci u onom Bataclanu imalo bar malo oruzja - sumnjam da bi ih pobili u tolikom broju.

 

>> ... (3 February 1990, Washington) The following mind-boggling attempt at a crime spree appeared to be the robber's first try, due to his lack of a previous record of violence AND his terminally stupid choices, as follows:
1. His target was H&J Leather & Firearms - a gun shop.
2. The shop was full of customers - firearms customers.
3. To enter the shop, the robber had to step around a marked police patrol car parked at the front door.
4. A uniformed officer was standing at the counter having coffee before work.
Upon entering the premises, the would-be robber announced a holdup and fired a few wild shots.    The officer and a clerk promptly returned fire, covered by several customers who also drew their guns, thereby removing the confused criminal from the gene pool.
No one else was hurt. ... <<
 

 

...

Je l` ti ides naoruzan do zuba do prodavnice, pijace, Kalemegdana?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Yoyogi said:

Niko osim Policije ne sme da ima vatreno oruzje. Nikakvo i ni pod kakvim okolnostima..

Pricajte do sutra, zemlja u kojoj zivim (Japan) ima to strogo pravilo.

 

Posto je Japan imao jedno iskustvo totalitarizma, aj da ih ne uvlacimo u pricu - ok?

3 hours ago, melankolic said:

Da li su i onda bili za to da ga se nabavi na svakom kiosku ili je to deo neke nove tradicije otkad su postali Amerikanci?
 

 

:smiley13: Dokle poredjenje US i Balkana?

 

2 hours ago, Kido from Junkovac said:

 

 

1. Statisticka greska je veoma pogresan termin.

Problem 'masovnih egzekucija jurisnim oruzjem'

je problem za sebe i

nece se resiti ukrpupnjavanjem podataka.

 

 

2. Videli smo da bckgrnd check ne radi kako treba, ne postoji puna komunikacija izmedju svih sluzbi,

videli smo da nedostatak zakonske akcije nije resio problem,

jer se ucestalost ne smanjuje. Sve se resava nekakvim papirologijama,

ne postoji sluzba koja intervjuise kupca oruzja.

 

3. Izvini, ali ja u tvojim postovima ne vidim ni jedan predlog da se ovaj problem resi,

ustvari, mozda cak ne vidim ni tezu da postoji neki problem.

 

Ako mislis da jeste problem i ako imas neki licni predlog, reci.

 

 

1. Nece se resiti, ali svakako nije greska. Nisam ja uzela ukupan broj smrtnih slucajeva, nego masovna ubistva vatrenim oruzjem prema ukupnim brojem ubistava vatrenim oruzjem, pa onda i nasprav broja vlasnika.  Koliko ludaka uzme automatsku ili poluautomatsku pusku i ubije masovne ljude u odnosu na koliko ljudi ima isto to u oruzje u vlasnistvu? To jeste mali broj ludaka.

 

2. Zavisi od drzave, i zastarelost tog sistema jeste problematicna.

 

3. Bilo kakav predlog resenja s moje strane bi bio amaterski i neozbiljan. Nisam strucnjak za to. Za razliku od forumasa koji bacaju predloge i levo i desno, a da nemaju pojma koliko je to komplexno, jedino se Mrd bavi edukacijom. Vidis ja bih prvo predlozila da se ovaj sistem prodaje unapredi, napravi centralna baza podataka ludaka i onih koji ne smeju da imaju pristup oruzju. I verovatno da se za poluautomatsko i automatsko oruzje uvedu dodatni uslovi za dozvolu, tipa pregled psihijatra, ako za vozacku mogu da nam pregledaju oci - sto da ne i za automatsko oruzje - mozak.

 

2 hours ago, Yoyogi said:

Niko  osim policije ne sme  da ima vatreno oruzje. Tacka.

Svi imaju pravo da poseduju oruzje u US. Tacka. S tim sto je moja izjava relativno tacna, a tvoja nije.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Baby said:

 

Ne, nego ti kazem da ne postoji skola koja bi ubila ideje masovnih ubica. To bi bio teror za ostale koji to nisu. 

Slazem se. Medjutim, skola je jedino mesto gde se vecina populacije pokazuje. Posto je oni koji su home-schooled, ali oni nisu u tolikom broju. Skola je sama po sebi teror za dve grupe, one koji su 10%iznad proseka i onih 10% ispod. Znaci 20% je terorisano.

5 minutes ago, Plavi Golub said:

 

Pa glupo je mozda obeleziti ih na tom uzrastu, ali svakako bi trebalo da se uzme u obzir makar kad je oruzje u pitanju. Legalno naravno. Mada je to cista utopija kontrolisati. Ne kraju ostaje internet onaj slabo kontrolisani. Ne znam, bas izgleda depresivno.

To je period kad se skupljaju podaci o svima nama. Nema tu obelezavanja, ali se moze dobiti slika okruzenja u kome se krecemo.

4 minutes ago, A sad said:

Meni je jedna stvar fascinantna, to je da ti ludaci cesto najavljuju svoje akcije unapred na raznim opskurnim sajtovima. Ti sajtovi se cesto prate, ali ocigledno nedovoljno. I ovaj poslednji je najavio svoj pohod. Na tom polju moze da se uradi dosta.

 

Zatim, potrebno je izvrsiti nekoliko sveobuhvatnih istrazivanja koja bi utvrdila uzroke i psihicko stanje pocinilaca i na osnovu tih rezultata preuzeti preventivne mere. Nisam kompetentan da sire pisem o tome. 

 

Problem broj jedan je sto se datom problemu uopste ne prilazi ozbiljno i on se samo koristi za prikupljanje politickih poena i bespotrebnu pricu o drugom amandmanu. Jasno je da zabrana oruzja nece resiti problem, kao ni naoruzavanje profesora. Znaci, obe strane prilaze problemu neozbiljno i koriste ga za zamajavanje svojih pristalica. Zbog toga se nije pristupilo ni ozbiljnom pokusaju da se problem ublazi i da se preduzmu preventivne mere. Da podsetim da je u USA u periodu od 10 godina bio zabranjen promet ofanzivnog oruzja i da to nije donelo nikakvo poboljsanje niti smanjenje mass shootinga. 

 

Problem jeste kompleksan i dubok, nikad se nece moci potpuno iskoreniti, ali se sigurno moze znacajno smanjiti kada bi se preduzele adekvatne mere. Rasprava na ovom forumu mi deluje mnogo ozbiljnije od rasprave o ovoj temi na USA politickoj pozornici. 

Svakoga dana ucimo nove stvari. Svi se verovatno secamo kako smo iz istorije ucili o sparti gde bi majka sinu koji ide u rat dala stit i rekla:"S'njim, ili na njemu se vrati!"

Danast to vise ne radimo, sli svaki dan se srecemo sa necim novim. Zabranimo ovu pusku, pojavi se nova. Nemoj da zaboravimo da srednjoskolac za $100 moze da napravi raketu sa GPS navodjenjem. Tolio progresa oko nas, a u nasim venama jos uvek tece krv. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kronostime said:

Je l` ti ides naoruzan do zuba do prodavnice, pijace, Kalemegdana?

Covece ovi u AZ idu po citarete s'pistoljem i Winchester-kom. To su Hill Billy tipovi. Srecom veoma su uvezbani posto se redovno rvu sa meckama oko svoje kuce. 

 

Tvrd je to orah. :)

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, A sad said:

Meni je jedna stvar fascinantna, to je da ti ludaci cesto najavljuju svoje akcije unapred na raznim opskurnim sajtovima. Ti sajtovi se cesto prate, ali ocigledno nedovoljno. I ovaj poslednji je najavio svoj pohod. Na tom polju moze da se uradi dosta.

 

Zatim, potrebno je izvrsiti nekoliko sveobuhvatnih istrazivanja koja bi utvrdila uzroke i psihicko stanje pocinilaca i na osnovu tih rezultata preuzeti preventivne mere. Nisam kompetentan da sire pisem o tome. 

 

Citala sam kako je lik koji je napravio tu platformu gde se kanalisu frustracije bez ikakve cenzure i prodao je nekom bivsem marincu koji zivi na Filipinima trazio od njega da je ugasi nakon jedne od pucnjava, ali je ovaj odbio.

 

Po meni je pridruzivanje tim navodnim ideologijama najobicniji coverup i izgovor za izliv frustracija bez posledica.

 

Ono sa cim treba da se radi je da se decacima dozvoli "pravo" na slabost i strah u tinejdzerskom uzrastu sto je izgleda tesko u tim zajednicama. I psiholoska podrska po mogucnosti muska u srednjim skolama. Posle je kasno.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, A sad said:

Meni je jedna stvar fascinantna, to je da ti ludaci cesto najavljuju svoje akcije unapred na raznim opskurnim sajtovima. Ti sajtovi se cesto prate, ali ocigledno nedovoljno. I ovaj poslednji je najavio svoj pohod. Na tom polju moze da se uradi dosta.

 

 

 

Evo poruka koju je napisao na nekom sajtu 8chan:

Screen-Shot-2019-08-04-at-2-09-25-PM.png

 

Koliko ljudi treba da bi sprecili ovakve najave u roku od 45 minuta? Pogotovo sto je taj delovao na 660 milja odakle je inace.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Plavi Golub said:

 

Citala sam kako je lik koji je napravio tu platformu gde se kanalisu frustracije bez ikakve cenzure i prodao je nekom bivsem marincu koji zivi na Filipinima trazio od njega da je ugasi nakon jedne od pucnjava, ali je ovaj odbio.

 

Po meni je pridruzivanje tim navodnim ideologijama najobicniji coverup i izgovor za izliv frustracija bez posledica.

 

Ono sa cim treba da se radi je da se decacima dozvoli "pravo" na slabost i strah u tinejdzerskom uzrastu sto je izgleda tesko u tim zajednicama. I psiholoska podrska po mogucnosti muska u srednjim skolama. Posle je kasno.

 

https://www.apnews.com/f82d6b27caf64167852ace2dad6c0c63

 

Evo malo o sajtu...

 

Spoiler

NEW YORK (AP) — The online message board 8chan suffered sporadic outages Monday after its cybersecurity provider cut it off for what it called a “cesspool of hate” following mass shootings in Texas and Ohio.

But the board, which has a history of use by violent extremists, also quickly found a new online host. That company also provides such support for Gab.com, another social media site frequented by white supremacists that doesn’t ban hate speech.

8chan was up and down after the security company Cloudflare said it would no longer provide services that protect web sites from denial-of-service attacks that can make them unreachable.

The operators of 8chan said there might be downtime in the next one or two days as the site sought a solution, and online records indicated the site had been moved to a new domain host: Sammamish, Washington-based web services provider Epik.com.

The company bills itself on its site as “the Swiss bank of domains.” Epik.com did not immediately respond to requests sent by email and via LinkedIn

Police are investigating commentary posted on 8chan and believed to have been written by the suspect in a shooting Saturday that killed 20 people in El Paso, Texas.

If there is a connection, it would be the third known instance of a shooter posting to the site before going on a rampage following mass shootings at two New Zealand mosques in the spring, and another at a California synagogue.

The suspect in El Paso “appears to have been inspired” by discussions on 8chan, said Cloudflare CEO Matthew Prince in a blog post on his company’s site. He said a suspect in an earlier shooting at a synagogue in Poway, California, also posted a “hate-filled ‘open letter’” on 8chan, as did the mosque attacker in Christchurch, New Zealand.

“8chan has repeatedly proven itself to be a cesspool of hate,” wrote Prince. “They have proven themselves to be lawless and that lawlessness has caused multiple tragic deaths.”

Prince acknowledged that little can be done under current rules to silence sites like 8chan.

Two years ago, Cloudflare terminated service to the Daily Stormer, a neo-Nazi and white supremacist site.

“Today, the Daily Stormer is still available and still disgusting,” Prince wrote. “They have bragged that they have more readers than ever. They are no longer Cloudflare’s problem, but they remain the Internet’s problem.”

In fact, the Daily Stormer’s new security provider, BitMitigate, was purchased in February by Epik.com , whose CEO is Robert Monster of Bellevue, Washington.

In November, Monster defended in a blog post his company’s decision to host Gab.com after its previous domain host, GoDaddy, dropped it.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Yoyogi said:

Ameri moji, ima boljih mesta od Amerike.

Ja sam presao na drugu stranu ogledala, azijsku.

Sa te strane ste inferiorni, glupaci, stoka  i idioti kojima se desavaju ovakve stvari kao mass shooting mesecno ili dnevno.

 

Pa kad si vec u tako superiornoj dimenziji i pretpostavljam licnom polozaju nema potrebe a ovakvom zestinom i recnikom dovoljno je da uzivas u blagodetima u kojima si se obreo. A ako zelis nekog da edukujesto se svakako moze reci i sa nekim smislenim argumentima bez etiketiranja.

Edited by boxcube
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Baby said:

 

 

Evo poruka koju je napisao na nekom sajtu 8chan:

Screen-Shot-2019-08-04-at-2-09-25-PM.png

 

Koliko ljudi treba da bi sprecili ovakve najave u roku od 45 minuta? Pogotovo sto je taj delovao na 660 milja odakle je inace.

 

Pa mi ovde mozemo da odredimo lokaciju sa koje je poslata poruka u roku od par sekundi, verujem da ozbiljnim sluzbama to nije nikakav problem. 

Takve opskurne platforme gde se okupljaju raznorazni ludaci koji planiraju svakakve napade se posmatraju od strane bezbednosnih sluzbi. Pisu oni dugo takve stvari i sluzbe su sigurno sposobne da procene ko moze da izvrsi napad, a ko ne. Nikada nijedan napad koji je najavljen na tim sajtovima nije sprecen i to zasigurno predstavlja propust USA sigurnosnih sluzbi. 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, mrd said:

Covece ovi u AZ idu po citarete s'pistoljem i Winchester-kom. To su Hill Billy tipovi. Srecom veoma su uvezbani posto se redovno rvu sa meckama oko svoje kuce. 

 

Tvrd je to orah. 🙂

Bilo je toga i ovde, pa je Kralj Milan to topovima razganjao kad su digli Timocku Bunu. 

Dugo im je trebalo posle da se presaberu. :classic_cool::s_d:

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, A sad said:

 

Pa mi ovde mozemo da odredimo lokaciju sa koje je poslata poruka u roku od par sekundi, verujem da ozbiljnim sluzbama to nije nikakav problem. 

Takve opskurne platforme gde se okupljaju raznorazni ludaci koji planiraju svakakve napade se posmatraju od strane bezbednosnih sluzbi. Pisu oni dugo takve stvari i sluzbe su sigurno sposobne da procene ko moze da izvrsi napad, a ko ne. Nikada nijedan napad koji je najavljen na tim sajtovima nije sprecen i to zasigurno predstavlja propust USA sigurnosnih sluzbi. 

 

Naravno da nije, ali ako imas sajt sa necenzurisanim govorima mrznje gde se pojavljuje verovatno desetine poruka svakodnevno, koliko treba vremena da procenis koliko je svaka od tih poruka sa nekom namerom. Onda druga stvar, odes u starbaks nakacis se na njihovu mrezu, dok se otkrije koji je imei telefona, jos ako je telefon ukraden ili bacen ili koristen samo jednom... Mislim, nije neizvodljivo naravno, ali kosta vremena i ljudstva. Ovaj je verovatno u tom momentu bio u pokretu i dao sluzbama 45 celih minuta. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mrd said:

I sta sad? Da kazem da o tome ne treba izvestavati, rekli bi mi da hocu da gurnem pepeo pod tepih. Sta predlazes?

Ja recimo smatram da nacin izvestavanja treba da se promeni.

Umesto sto mediji odmah krenu da spekulisu hate-crime, pa ko je kriv, pa manifesto, pa jesu li demokrate osudile, pa da li je pisao dnevnik, pa kako je modifikovao i koje oruzje koristio... odmah da se konstatuje da ne pricamo o teroristi (cilj nije bio teror), da se zna, nego o ludaku.

Ne kazem da ne treba reci da je neko imao rasizam ili mrznju kao motivaciju, ali definitivno ne uvlaciti dnevnu politiku i spekulacije. Mediji od ovih ludaka prave uzor za druge ludake, koji hoce da budu slavni ili da padnu za coz. Povremeno imam osecaj kao da zadnjih godina reklamiraju takve idiotluke, zbog jeftinih politickih poena.

Onaj u Ohaju prvo ubio sestru, dok su mediji spekulasi koliko zrtava je AA ....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Angelia said:

Ja recimo smatram da nacin izvestavanja treba da se promeni.

Umesto sto mediji odmah krenu da spekulisu hate-crime, pa ko je kriv, pa manifesto, pa jesu li demokrate osudile, pa da li je pisao dnevnik, pa kako je modifikovao i koje oruzje koristio... odmah da se konstatuje da ne pricamo o teroristi (cilj nije bio teror), da se zna, nego o ludaku.

Ne kazem da ne treba reci da je neko imao rasizam ili mrznju kao motivaciju, ali definitivno ne uvlaciti dnevnu politiku i spekulacije. Mediji od ovih ludaka prave uzor za druge ludake, koji hoce da budu slavni ili da padnu za coz. Povremeno imam osecaj kao da zadnjih godina reklamiraju takve idiotluke, zbog jeftinih politickih poena.

Onaj u Ohaju prvo ubio sestru, dok su mediji spekulasi koliko zrtava je AA ....

 

Čim (pre) se promeni način izveštavanja, i broj ludaka koji žele da pobiju masu ljudi će biti manji...to je poenta? 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Angelia said:

Ja recimo smatram da nacin izvestavanja treba da se promeni.

Umesto sto mediji odmah krenu da spekulisu hate-crime, pa ko je kriv, pa manifesto, pa jesu li demokrate osudile, pa da li je pisao dnevnik, pa kako je modifikovao i koje oruzje koristio... odmah da se konstatuje da ne pricamo o teroristi (cilj nije bio teror), da se zna, nego o ludaku.

Ne kazem da ne treba reci da je neko imao rasizam ili mrznju kao motivaciju, ali definitivno ne uvlaciti dnevnu politiku i spekulacije. Mediji od ovih ludaka prave uzor za druge ludake, koji hoce da budu slavni ili da padnu za coz. Povremeno imam osecaj kao da zadnjih godina reklamiraju takve idiotluke, zbog jeftinih politickih poena.

Onaj u Ohaju prvo ubio sestru, dok su mediji spekulasi koliko zrtava je AA ....

 

Nisu to samo vise mediji u pitanju, socijalne mreze imaju dosta udela u tome. Danas je svakom dostupno da se javno izrazi na internetu i kaze sta hoce. 

 

Eto npr. triger za El Paso je aktiviran putem tvitera... odakle se dalje prenosi u medije... 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ZnajJova said:

 

Čim (pre) se promeni način izveštavanja, i broj ludaka koji žele da pobiju masu ljudi će biti manji...to je poenta? 

Ne, ocekujem da ce biti manji broj masovnih ubistava, i da ce manji broj tih ludaka da se odluci za taj potez.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Baby said:

 

Nisu to samo vise mediji u pitanju, socijalne mreze imaju dosta udela u tome. Danas je svakom dostupno da se javno izrazi na internetu i kaze sta hoce. 

 

Eto npr. triger za El Paso je aktiviran putem tvitera... odakle se dalje prenosi u medije... 

Ja uopste nemam nista protiv da se svako izrazava, u principu jos bolje jer cemo lakse pratiti opasnost.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Ne, ocekujem da ce biti manji broj masovnih ubistava, i da ce manji broj tih ludaka da se odluci za taj potez.

 

Ok ... btw, mislim da se bez ozbiljnog odgovora države, malo šta može postići. Neko će to morati da uradi ...greška, neće morati, ali bi možda trebao. Kada politika ostane bez ikakve ideje/ideologije/tvrde želje da se učini nešto za opšte dobro, onda sve lagano odlazi u Honduras. Imam nekakav nenadjebiv osećaj da se ceo svet balkanizuje, ili sam samo mator i glup. Kako god...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, A sad said:

Takve opskurne platforme gde se okupljaju raznorazni ludaci koji planiraju svakakve napade se posmatraju od strane bezbednosnih sluzbi. Pisu oni dugo takve stvari i sluzbe su sigurno sposobne da procene ko moze da izvrsi napad, a ko ne. Nikada nijedan napad koji je najavljen na tim sajtovima nije sprecen i to zasigurno predstavlja propust USA sigurnosnih sluzbi. 

 

Izgleda da ih bas nisu dobro pratili I da im je glavni fokus zakonski, tehnicki i sa resursima bio na spoljnu opasnost. Problem je sto okolina ne saradjuje kad osobe pokazuju antisocijalno ponasanje. Ne moze policajac da bude u svakoj kuci, ali mora da postoji mera izmedju nemesanja i neke socijalne odgovornosti ili gradjanske duznosti. Kad se napad vec najavi na sajtu, to moze samo zaglavljena cev da spreci ubicu.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Plavi Golub said:

 

Izgleda da ih bas nisu dobro pratili I da im je glavni fokus zakonski, tehnicki i sa resursima bio na spoljnu opasnost. Problem je sto okolina ne saradjuje kad osobe pokazuju antisocijalno ponasanje. Ne moze policajac da bude u svakoj kuci, ali mora da postoji mera izmedju nemesanja i neke socijalne odgovornosti ili gradjanske duznosti. Kad se napad vec najavi na sajtu, to moze samo zaglavljena cev da spreci ubicu.

Kako mi se cini, sve ovo, manifesto i internet objave, sve je to BS za ovog iz El Pasa. Deluje da je on hteo da ubije sto vise ljudi a da ga ne uhvate, ili ubiju pre nego to uradi. Zato i odlazak u El Paso, preko 600 milja, ima Mexikanaca i u Dalasu, a ima i Walmart. Samo sto bi u Dalasu, njih 20 odmah poteglo oruzje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa uhvatise ga zivog. Slusam opis ove puske iz Ohaja sa ona dva rezervoara. Lik koji objasnjava kaze da su to meci koji se izgleda rasprskavaju u telu i da ga policajac nije ubio prvi, pancir mu nista ne bi vredeo. Kao da je u pitanju ona dum-dum municija.

 

Ovakve stvari mora da se sprecavaju nekim obavestajnim radom u meri u kojoj je moguce. Kakogod jezivo.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...