Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

14 minutes ago, DJORDJE said:

Daleko su vece sanse da se ujutru probudis i vidis Srbiju u EU, nego da se doda amandman o bilo cemu. Ne samo da je potrebna dvotrecinska vecina, nego mora najmanje 38 drzava da verifikuje isti.

 

Nisam pricala o amandmanima, nego o zakonima koje rusi, ali nije ni bilo bitno... 

 

edit (moram da dodam)

 

Kronos napise da moze da bude ponovo predsednik ako postane potpredsednik pa se ponovo kandiduje.

Ja dodam da mu redosled ne ide na ruku jer ne moze vise od dva puta, mogao bi da je prvo bio potrpredsednik pa preuzeo funkciju... blabla

Onda dodje mrd i zalepi citat onog sto sam ja rekla, pa ga pogresno protumaci

Onda dodje Andja i ponovi da ja nisam u pravu, da moze samo dva puta da se kandiduje (sto sam ja i rekla!!!)

Onda Andja spomene menjanje amandmana (wtf?!!? and why?)

Onda ja kazem kako bi on bio rad, sto je i izjavio da mu se produzi mandat za dve godine (ima dokaza u njegovim tvitovima za ono sto ja govorim, a verovatno i na nekom youtube, koga interesuje neka trazi)

Onda Andja pocne da su njegovi tvitovi predstava (sto jesu, ali ko prati ce videti da se dnevno desava u WH ono sto on napise na tvitu tog ranog jutra)

Onda dodjes ti da mi kazes da ne moze da menja amandman (mislim jbt nisam pomenula amandmane, na pameti su mi bili razni zakoni koje protura ili koji su prosli)

 

Da li vam ja bas toliko smetam? 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

Ovo je nova zastava pokreta za gradjanska prava kom sam se danas prikljucio i koji je otvoren za sve ljude bez obzira na rasne, verske, seksualne i ostale razlike …….. osim za Anti-Fa nasilnike!

 

Potpuno se slazem sa odlukom organizatora prve Straight Pride Parade u svetu 31. Avgusta u Bostonu. da Antifa_Siledzije nisu pozeljne na nasem skupu ljubavi i tolerancije.

 

Gay ljudi su ne samo dobrodosli vec su u organizacionom odboru a i predvodnik - veliki marshal parade - je gay osoba. Koristicemo bogato iskustvo nasih gay prijatelja kako bi se izborili za nasa prava kao i oni sto su. Nije sramota biti strejt!

 

Pozivam vas da se prikljucite ovom pokretu za gradjanska prava. Nastavicemo da se borimo za jednakost svih i progresivnu viziju buducnosti.

 

Zapamtite …..

 

Straight Rights are Human Rights!

 

Spoiler

Sve informacije, donacije i sve sto vas zanima u vezi ovog pokreta na koji smo cekali decenijama mozete naci na sajtu organizatora Super Happy Fun America.  http://www.superhappyfunamerica.com/

 

 

Edited by GlennGould
Spoiler za PPM
Link to comment
Share on other sites

 
Nisam pricala o amandmanima, nego o zakonima koje rusi, ali nije ni bilo bitno... 
 
edit (moram da dodam)
 
Kronos napise da moze da bude ponovo predsednik ako postane potpredsednik pa se ponovo kandiduje.
Ja dodam da mu redosled ne ide na ruku jer ne moze vise od dva puta, mogao bi da je prvo bio potrpredsednik pa preuzeo funkciju... blabla
Onda dodje mrd i zalepi citat onog sto sam ja rekla, pa ga pogresno protumaci
Onda dodje Andja i ponovi da ja nisam u pravu, da moze samo dva puta da se kandiduje (sto sam ja i rekla!!!)
Onda Andja spomene menjanje amandmana (wtf?!!? and why?)
Onda ja kazem kako bi on bio rad, sto je i izjavio da mu se produzi mandat za dve godine (ima dokaza u njegovim tvitovima za ono sto ja govorim, a verovatno i na nekom youtube, koga interesuje neka trazi)
Onda Andja pocne da su njegovi tvitovi predstava (sto jesu, ali ko prati ce videti da se dnevno desava u WH ono sto on napise na tvitu tog ranog jutra)
Onda dodjes ti da mi kazes da ne moze da menja amandman (mislim jbt nisam pomenula amandmane, na pameti su mi bili razni zakoni koje protura ili koji su prosli)
 
Da li vam ja bas toliko smetam? 
Šta sam te ja demantovao. Lepo piše da moze samo 2, dva puta, da bude izabran. U slučaju da predsednik umre, ne daj Bože, može da nastavi da predseduje i posle toga, ako nije bilo duže od 2, dve gdiine, može da ima 2, dva reizbora. Ako je duže od 2, dve godine, ne piše, ali ja mislim, da onda ide jedan izbor.
Ti si to rekla, ja potkrepio citatom sa interneta.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mrd said:

Šta sam te ja demantovao. Lepo piše da moze samo 2, dva puta, da bude izabran. U slučaju da predsednik umre, ne daj Bože, može da nastavi da predseduje i posle toga, ako nije bilo duže od 2, dve gdiine, može da ima 2, dva reizbora. Ako je duže od 2, dve godine, ne piše, ali ja mislim, da onda ide jedan izbor.
Ti si to rekla, ja potkrepio citatom sa interneta.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

Pa nisi ti mene demantovao nego verovatno pogresno protumacio moj post cim mi citiras, pa pretpostavljam da bi trebalo da procitam, sto i jesam i utvrdila da nisam nista pogresila. Onda kako ko uleti na temu opet me citira i ispravalja me u necemu sto nisam ne rekla nego ni pomislila... eventualno je neko drugi napisao nesto vezano za te ispravke...

 

Evo, tebi se izvinjavam zbog citata, ja obicno stavim nekom citat ko pogresi da moze da ispravi.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Baby said:

 

Nisam pricala o amandmanima, nego o zakonima koje rusi, ali nije ni bilo bitno... 

Onda dodjes ti da mi kazes da ne moze da menja amandman (mislim jbt nisam pomenula amandmane, na pameti su mi bili razni zakoni koje protura ili koji su prosli)

 

Da li vam ja bas toliko smetam? 

Evo meni upste ne smetas.:lala2:

Pa slabo je on uspevao da proturi neke zakone cak i kada su republikanci imali vecinu u oba doma. Za dve godine mu je poslo za rukom samo da izbori poresku reformu. Ono sto Trump radi, a da budemo relani praksa koju je zapoceo Obama, je  "executive order". Problem je u tome sto oni koji su podrzavali takav nacin predsednikovanja Obame, sada skacu do neba jer Trump radi istu stvar.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Baby said:

 

Onda dodje Andja i ponovi da ja nisam u pravu, da moze samo dva puta da se kandiduje (sto sam ja i rekla!!!)

Onda Andja spomene menjanje amandmana (wtf?!!? and why?)

Onda ja kazem kako bi on bio rad, sto je i izjavio da mu se produzi mandat za dve godine (ima dokaza u njegovim tvitovima za ono sto ja govorim, a verovatno i na nekom youtube, koga interesuje neka trazi)

Onda Andja pocne da su njegovi tvitovi predstava (sto jesu, ali ko prati ce videti da se dnevno desava u WH ono sto on napise na tvitu tog ranog jutra)

 

Opusti se Baby, nije protiv tebe, i prestani da shvatas twitter kao neku ozbiljnu politicku platformu.

Koga ozbiljnog zabole sta je Tramp rekao na twitteru u rano jutro?

Ti u stvari nemas pojma dal bi on bio rad ili ne, procitala si PR. namerno usmeren da ljude koji preozbiljno shvataju internet - dovede u zabludu. Za to vreme on dobio finansiranje za zid od DOJ. Nije bilo na twitteru?

Link to comment
Share on other sites

 
Pa nisi ti mene demantovao nego verovatno pogresno protumacio moj post cim mi citiras, pa pretpostavljam da bi trebalo da procitam, sto i jesam i utvrdila da nisam nista pogresila. Onda kako ko uleti na temu opet me citira i ispravalja me u necemu sto nisam ne rekla nego ni pomislila... eventualno je neko drugi napisao nesto vezano za te ispravke...
 
Evo, tebi se izvinjavam zbog citata, ja obicno stavim nekom citat ko pogresi da moze da ispravi.
Molim te da ubuduće staviš citat i kad potvrđuješ napisano. Nisam kronosu ni pokušao da odgovorim, mislio sam da se zeza.
Stavio sam citat, iskreno da pojasnim stvari. Ako ti je lake prvo sam konstatovao mog gimnazijalca, pošto su oni to baš učili u školi.
P.S.
Primetio sam ja da se ti lako iznerviraš. Sa mnom nema potrebe niti se ne slažem sa tobom, samo se raspravljamo o načinu primene. Možda ja imam malo manje srca i emocija. Živa bila. :)
PP.S.
Nisi ništa pogrešila.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Hahaha ...... Bane ti si legenda.

 

Ne, nadamo se da nece "manevrisati" u tom pravcu.

 

Koliko vidim za jednopartijsku drzavu je zainteresovana druga strana. Zato je tu super-heroj Trump da ih zaustavi !! 😎 Za sada ih je samo potpuno raskrinkao, obesmislio i napravio od njih ono sto jesu - sprdnja od tzv. progresa. Sto bi rek'o Ilija Cvorovic "budale neke, cobani". Medjutim, oni i dalje srljaju, k'o goveda.

Ja se bojim da ce zbog gluposti Demokratska stranka toliko da padne na narednim izborima - te da ce Republikanci da pobede toliko ubedljivo da ce USA fakticki postati jednopartijska!? Jer za razliku od UK tu nema neke trece partije koja bi se eventualno probila i zamenila Demokrate ( kao Lib - demokratska u UK). Mozda Zeleni ali oni su previse slabi. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DJORDJE said:

Evo meni upste ne smetas.:lala2:

Pa slabo je on uspevao da proturi neke zakone cak i kada su republikanci imali vecinu u oba doma. Za dve godine mu je poslo za rukom samo da izbori poresku reformu. Ono sto Trump radi, a da budemo relani praksa koju je zapoceo Obama, je  "executive order". Problem je u tome sto oni koji su podrzavali takav nacin predsednikovanja Obame, sada skacu do neba jer Trump radi istu stvar.

 

Evo recimo samo ako gledamo na zivotnu sredinu, on se bas potrudio da pokupi lovu od raznih lobista i napravi ogromni korak unazad: https://www.nytimes.com/interactive/2019/climate/trump-environment-rollbacks.html

 

Svi oni rade istu stvar, uzimaju pare da potpisuju zakone, samo sto su ovi sada malo preterali i ne vode racuna ni o cemu. 

 

3 hours ago, Angelia said:

Opusti se Baby, nije protiv tebe, i prestani da shvatas twitter kao neku ozbiljnu politicku platformu.

Koga ozbiljnog zabole sta je Tramp rekao na twitteru u rano jutro?

Ti u stvari nemas pojma dal bi on bio rad ili ne, procitala si PR. namerno usmeren da ljude koji preozbiljno shvataju internet - dovede u zabludu. Za to vreme on dobio finansiranje za zid od DOJ. Nije bilo na twitteru?

 

Ne shatam ja tviter uopste kao ista ozbiljno, nego pratim sta se desava pa dolazim do zakljucka. Tramp mnogo ozbiljnije shvata tviter od mene... 

 

3 hours ago, mrd said:

Molim te da ubuduće staviš citat i kad potvrđuješ napisano. Nisam kronosu ni pokušao da odgovorim, mislio sam da se zeza.
Stavio sam citat, iskreno da pojasnim stvari. Ako ti je lake prvo sam konstatovao mog gimnazijalca, pošto su oni to baš učili u školi.
P.S.
Primetio sam ja da se ti lako iznerviraš. Sa mnom nema potrebe niti se ne slažem sa tobom, samo se raspravljamo o načinu primene. Možda ja imam malo manje srca i emocija. Živa bila. 🙂
PP.S.
Nisi ništa pogrešila.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

 

Nije bilo napisano, nego citirano bez i jedne reci. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, e4_guy said:

Vrlo je moguće da su dio istog (novog) programa, pa otud i "omaška".

 

 

Naravno, ali neka, neka se malo i Hillaristi zabavljaju i raduju, dugih su 8 godina :s_d:

 .....

Trump was referring to NASA’s plan to build up resources on and around the moon in a sustainable way. In other words, the idea that whatever we build for a moon mission should also serve future missions to Mars, or beyond in our solar system. This has been the plan all along: establish a more permanent human outpost around the moon so we can better prepare for a much longer and harder journey to Marsor beyond.

Link to comment
Share on other sites

Nisam provjeravao, samo sam došao do jedinog logičnog zaključka. Ispostavilo se tačno - logika ftw.:thumbup:

Tipujem sledeći mandat da će "gospodin narandžasti" razjebati igranku ...

U stvari CNN je već ljosnuo, ono njihovo "CNN verified" sad više zvuči kao joke.

Edited by GlennGould
uvredljivo etiketiranje
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, e4_guy said:

Nisam provjeravao, samo sam došao do jedinog logičnog zaključka. Ispostavilo se tačno - logika ftw.:thumbup:

 

To je moguce za one koji ne misle u startu da je Tramp glup, pa je lupio glupost.

 

Interesatno, da se sad nakon objavljivanja unapredjenog deala sa Mexicom - levi mediji tvrde kako i nije to nesto sto je Tramp postigao :classic_blink:

Link to comment
Share on other sites

To je moguce za one koji ne misle u startu da je Tramp glup, pa je lupio glupost.   Interesatno, da se sad nakon objavljivanja unapredjenog deala sa Mexicom - levi mediji tvrde kako i nije to nesto sto je Tramp postigao blink.png

 

 

 

 

U suštini, Trump koji je autoritarna ličnost kao i Sloba Milošević (ali raspolaže daleko manjim manevarskim prostorom- što se najbolje vidi kroz odbijanje Pentagona da Bela kuća koristi vojsku u svoje propagandne svrhe- jer je tako prosto u jednom demokratskom društvu, posebno ako ti demokrate dišu za vratom) proglašava poraz pobedom.

Ako sam u celini razumeo njegovu poruku, sve se vraća na staro a Meksiko se obavezao da će bolje čuvati granicu sa USA od svojih građana koji su (još od ranije) za Trumpa svi nekakvi dileri, ubice, lenčuge koji otimaju posao poštenim Amerikancima.

Ni u naznakama nema reči o Zidu koji je kao projekat potpuno pukao, posebno nakon ovog trgovinskog rata sa Kinom, kao i sa situacijom u odnosima sa Iranom. Tu su zatim packe koje je dobio jer se direktno mešao u britansku politiku podrškom Borisu Johnsonu (šta reći kad ni sam Boris nije želeo da se sastane s Trumpom u njegovoj poseti UK pa je dobio podršku samo od onog notornog alkoholičara, putinoljupca i rasiste Faragea) na šta su Britanci kao bivša kolonijalna sila posebno osetljivi.

Lik prosto ne zna više gde udara.

Jedini plusić je dobio govorom na obeležavanju D- day(a) na šta se jednim “prc” lepo nadovezao Makron u govoru rekavši, parafraziram, da je lepo čuti da se Amerika ponovo vraća svojim saveznicima.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, melankolic said:

 

 

U suštini, Trump koji je autoritarna ličnost kao i Sloba Milošević (ali raspolaže daleko manjim manevarskim prostorom- što se najbolje vidi kroz odbijanje Pentagona da Bela kuća koristi vojsku u svoje propagandne svrhe- jer je tako prosto u jednom demokratskom društvu, posebno ako ti demokrate dišu za vratom) proglašava poraz pobedom.

Ako sam u celini razumeo njegovu poruku, sve se vraća na staro a Meksiko se obavezao da će bolje čuvati granicu sa USA od svojih građana koji su (još od ranije) za Trumpa svi nekakvi dileri, ubice, lenčuge koji otimaju posao poštenim Amerikancima.

Ni u naznakama nema reči o Zidu koji je kao projekat potpuno pukao, posebno nakon ovog trgovinskog rata sa Kinom, kao i sa situacijom u odnosima sa Iranom. Tu su zatim packe koje je dobio jer se direktno mešao u britansku politiku podrškom Borisu Johnsonu (šta reći kad ni sam Boris nije želeo da se sastane s Trumpom u njegovoj poseti UK pa je dobio podršku samo od onog notornog alkoholičara, putinoljupca i rasiste Faragea) na šta su Britanci kao bivša kolonijalna sila posebno osetljivi.

Lik prosto ne zna više gde udara.

Jedini plusić je dobio govorom na obeležavanju D- day(a) na šta se jednim “prc” lepo nadovezao Makron u govoru rekavši, parafraziram, da je lepo čuti da se Amerika ponovo vraća svojim saveznicima.

 

 

 

Ne brini ….. kaznice ga americki narod na sledecim izborima. Do tada, ne gledaj TV, ne citaj novine.

Link to comment
Share on other sites

 
Ne brini ….. kaznice ga americki narod na sledecim izborima. Do tada, ne gledaj TV, ne citaj novine.


Nema potrebe da se nerviraš.
Nezahvalno je prognozirati rezultate predsedničkih izbora jer, ako se prisetimo, nisu davane velike šanse ni današnjem predsedniku pa se sve preokrenulo, upravo zahvaljujući istim tim medijima. Pitanje je samo da li oni koji zaista vode marionetu- Trumpa, imaju dugoročnu korist od njegovog ponašanja ili pak samo komplikuje njihove poslovne računice?
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Baby said:

 

Evo recimo samo ako gledamo na zivotnu sredinu, on se bas potrudio da pokupi lovu od raznih lobista i napravi ogromni korak unazad: https://www.nytimes.com/interactive/2019/climate/trump-environment-rollbacks.html

 

Svi oni rade istu stvar, uzimaju pare da potpisuju zakone, samo sto su ovi sada malo preterali i ne vode racuna ni o cemu. 

Postoji tu jedan malo ozbiljnii problem, na koji su mnogi upozoravali jos pre osam godina, ali se upozorenje gubilo iz vida, zbog "progresivnih ciljeva". Vladanje dekretima je nacin da se zaobidje kongres , ali i nacin da se razvodnjava ustav, koji jasno definise podelu vlasti izmedju zakonodavne, izvrsne i sudske. Obama i pristalice su poceli sa tom praksom, kada su izgubili vecinu u Predstavnicom domu, pravdajuci to "nespremnoscu istog da podrzi progresivne mere". Isto vazi i za odluke da se recimo neki zakon ne sprovodi, jer nije po ukusu trenutne administracije. Sada se administracija promenila i radi istu stvar kao i prethodna, ali ne i po ukusu "progresivnih snaga". 

Na kraju ce Ustavni sud morati da vrati stvari na svoje mesto i definise kada i pod kojim uslovima mogu da se koriste dekreti. Sto se tice nesprovodjenja zakona, tu je barem stvar prilicno jasna.

Edited by DJORDJE
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, melankolic said:

 


Nema potrebe da se nerviraš.
Nezahvalno je prognozirati rezultate predsedničkih izbora jer, ako se prisetimo, nisu davane velike šanse ni današnjem predsedniku pa se sve preokrenulo, upravo zahvaljujući istim tim medijima. Pitanje je samo da li oni koji zaista vode marionetu- Trumpa, imaju dugoročnu korist od njegovog ponašanja ili pak samo komplikuje njihove poslovne računice?

 

 

Ne bih ja s tobom o politici, mnogo si jak :classic_biggrin:. Mrzi me da trazim na starom forumu ali ti si mesecima najavljivao kako ce ga ….. ma evo …... "sutra uhapsiti" ……...

 

Sto se mene tice nemam nista protiv da demokrate nadju normalnog kandidata i da pobedi …….. sa manijakom Bajdenom, Deda Bernie Staljinom i ostalim luzerima ……. ne treba biti veliki prognozer :s_d:.

 

Licno, mislim da bi Shultz kao nezavisni kandidat bio idealno resenje da smiri ovo ludilo sa obe strane, ali kako stvari stoje nece se ni kandidovati, a ionako ne bi imao sanse.

 

Covek ne moze smisliti komunjare u redovima svoje demokratske partije, a nikada nije ni bio desnicar, cvrsto centristicki orijentisan, tako da bi bas legao k'o kec na desetku.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, melankolic said:

što se najbolje vidi kroz odbijanje Pentagona da Bela kuća koristi vojsku u svoje propagandne svrhe- jer je tako prosto u jednom demokratskom društvu, posebno ako ti demokrate dišu za vratom) proglašava poraz pobedom.

 

 

The Defense Department has approved numerous Homeland Security requests, including for aerial reconnaissance, ground surveillance, search and rescue support, medical support, engineering support, helicopter transportation, personnel protection and other needs. Separately, the Pentagon announced two military contracts in April worth $976 million to construct a wall along the U.S. border with Mexico.

In addition, American forces have strung coils of razor wire atop southern border fences and points of entry with Mexico in California, Arizona and Texas. U.S. forces have also started parking pick-up trucks mounted with telescopic video cameras, known as “Mobile Surveillance Cameras,” in all nine border Patrol Sectors in each of the four states bordering Mexico. The devices are armed with infrared cameras, enabling troops to watch for illegal border crossings to operate day or night.

 

Sve su odbili - cak ce i da farbaju zid.

43 minutes ago, melankolic said:

 

Ako sam u celini razumeo njegovu poruku, sve se vraća na staro a Meksiko se obavezao da će bolje čuvati granicu sa USA od svojih građana koji su (još od ranije) za Trumpa svi nekakvi dileri, ubice, lenčuge koji otimaju posao poštenim Amerikancima.

 

Pogresno si razumeo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, DJORDJE said:

Postoji tu jedan malo ozbiljnii problem, na koji su mnogi upozoravali jos pre osam godina, ali se upozorenje gubilo iz vida, zbog "progresivnih ciljeva". Vladanje dekretima je nacin da se zaobidje kongres , ali i nacin da se razvodnjava ustav, koji jasno definise podelu vlasti izmedju zakonodavne, izvrsne i sudske. Obama i pristalice su poceli sa tom praksom, kada su izgubili vecinu u Predstavnicom domu, pravdajuci to "nespremnoscu istog da podrzi progresivne mere". Isto vazi i za odluke da se recimo neki zakon ne sprovodi, jer nije po ukusu trenutne administracije. Sada se administracija promenila i radi istu stvar kao i prethodna, ali ne i po ukusu "progresivnih snaga". 

Na kraju ce Ustavni sud morati da vrati stvari na svoje mesto i definise kada i pod kojim uslovima mogu da se koriste dekreti. Sto se tice nesprovodjenja zakona, tu je barem stvar prilicno jasna.

 

 

Naravno da je ozbiljan problem jer svaki novi koji dodje napravi korak dalje i korak vise, samim tim otvara vrata da se 'postuju' nova pravila koja odvode od demokratije. Da li ce ustavni sud uspeti ista da vrati kada sudije imenuje predsednik pitanje je i zavisno od toga sta je interes predsednika i koliko ima prilike sudija da imenuje tokom mandata (ovaj je vec imenovao dvoje od trinaestoro, a ako se uzme u obzir krstenica njih petoro, ko zna). Mislim, znam da procedura nije tako jednostavna, ali para vrti gde burgija nece. 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Baby said:

 

Naravno da je ozbiljan problem jer svaki novi koji dodje napravi korak dalje i korak vise, samim tim otvara vrata da se 'postuju' nova pravila koja odvode od demokratije. Da li ce ustavni sud uspeti ista da vrati kada sudije imenuje predsednik pitanje je i zavisno od toga sta je interes predsednika i koliko ima prilike sudija da imenuje tokom mandata (ovaj je vec imenovao dvoje od trinaestoro, a ako se uzme u obzir krstenica njih petoro, ko zna). Mislim, znam da procedura nije tako jednostavna, ali para vrti gde burgija nece. 

Propustila si bitnu stavku, da je taj princip uveden od strane Obame, sledeci ce naravno da ga takodje primeni, sto ne kad moze?

Sudije Ustavnog suda, se nominuju od predsednika, a Senta ih potvrdjuje. To sto su imenovane sudije konzervativne, znaci da konzervativno tumace Ustav, to ne znaci da sad tek tako mogu da ga ignorisu.

Ovo sa parama nisam razumela, tu pare u stvari ne igraju nikakvu ulogu.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic
  • Lobotomija locked and unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...