Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Trump onako diktatorski - opet juce u Pensilvaniji a i svugde naokolo  - vice da on moze da izgubi state jedino ako ima laziranja. I tako vec nedeljama i mesecima laze i manipulise mase kao jedan od najvecih diktatora. 

U Pensilvaniji je supreme court vec ne znam koji put doneo odluku da su mail-in glasovi vazeci ako su otvoreni nekoliko dana posle izbora (to im je u state zakonu vec godinama), a pre neki dan je i fedreal supreme court potvrdio isto - jer su govna i tamo trazili moguci over-rule. hehe

 

Narcisoidni autokrat DT cak promovise nekakve grupe izvucene iz nekih fasistickih handbook-ova da nadgledaju regularnost glasackih mesta. Naravno ima ih dosta sto taj posao uzimaju kao direktivu vodje - jako ozbiljno. :)

 

 

Edited by nonick
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Toliko su bili pogodjeni sto je naoruzani napadac upucan da su morali odmah da opljackaju par radnji:

 

Following Wallace's death, which was recorded and posted on social media, hundreds of people -- some armed with bricks -- protested in the 52nd Street commercial district, and the demonstration quickly turned violent. Police cars and dumpsters were set ablaze and NBC10 Philadelphia reported that at least 30 police officers were hurt. 

A 56-year-old sergeant was struck by a truck and was hospitalized with a broken leg, among other injuries. 

Stores including several Rite Aid pharmacies, a restaurant, and clothing and shoe shops were broken into. Two ATMs were also reported to have been smashed. 

More than 30 people were arrested during the confrontation, according to police.

The Philadelphia Police Department confirmed to Fox News that two women and four men were arrested in looting at Snipe Sneaker Stores, four men were arrested in looting at the American Kids Store, seven men were arrested in looting at three Rite Aid locations,  one man was arrested in looting at Jessabelle Restaurant and five juveniles were charged with looting at a Foot Locker.

Link to comment
Share on other sites

evo prvi test za novu sudiju :) , znaci Supreme court bio 4-4 pa ostavilli za state ali samo nedelju dana posle probaju opet sa Amy. Koji su ovi ljigavci - u Wisconsin-u je OK kako state kaze ali u Pensilvaniji nije :)

Ali dobro - every vote counts.

 

 

Quote

In Pennsylvania, a state critical to President Donald Trump's path to victory, the state Republican Party asked the high court last week to reconsider whether the state should count ballots received within three days of Election Day, even if they do not have a legible postmark. The court issued a 4-4 ruling earlier this month denying the GOP challenge and leaving in place a lower-court ruling allowing the ballot receipt extension to stand. Now Republicans want the court to decide the case in an expedited fashion.

link

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, nonick said:

evo prvi test za novu sudiju 🙂, znaci Supreme court bio 4-4 pa ostavilli za state ali samo nedelju dana posle probaju opet sa Amy. Koji su ovi ljigavci - u Wisconsin-u je OK kako state kaze ali u Pensilvaniji nije 🙂

Ali dobro - every vote counts.

 

 

link

Kako je bilo 4-4 kada su progresivci u manjini u sudu?

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Baby said:

 

Lako, Roberts glasa po savesti, ne po partiji, a to im (republikancima) smeta, zato su i pozurili Amy da je uguraju i nemaju vise nikakav problem. 

Glasali su i drugi po savesti uključujući Trampove sudije. Izbor ACB nije kraj ljudskih prava u USA kako je Guardian pisao.

 

7 minutes ago, nonick said:

Ne, trebalo je biti 8-0 za zakon Pensilvanije.

Eto rešenja za USA, postaviti tebe na svih 9 mesta u vrhovnom sudu pa će sve odluke biti jednoglasno progresivne.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/26/2020 at 10:12 PM, Amigo said:

Jebiga ako neko gine, neko bi morao da i odgovara, komandna odgovornost, toliko puta upotrebljena, zna se dobro Bajdenova uloga i ono sto je izjavljivao tada, kome ne smeta, sta ja tu mogu.

Kako je radio onda, radice opet, nece biti u pitanju sada bombe, to je vrijeme proslo, ali upotrebice sva sredstva da nasim ljudima tamo zagorca zivot.

 

 

Amigo, necu da se bavim tobom, nego samo da kazem nesto povodom ovog pisanja na kom insistiras poprilicno.

 

Kada je poceo gradjanski rat u Jugoslaviji, poceli su da mobilisu ljude i mnogi su se odlucili da spakuju kofere i odu daleko odatle. Ne krivim ih, da su meni kucali na vrata ja bih otisla, nisam bila za rat. To je bio rat "medju nama" sa komsijama, dojucerasnjim prijateljima, pa cak i medju rodbinom. Mnogi su otisli i nisu mislili ni na koga osim na sebe i svoju porodicu. 

 

Ti ovde otprilike optuzujes ljude koji hoce da glasaju za Bajdena zato sto je on (Amer) nesto izjavio, a ovamo je sasvim ok otici i ne boriti se za te iste ljude koji su izgleda vazni samo u internacionalnim ratovima. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Baby said:

Ti ovde otprilike optuzujes ljude koji hoce da glasaju za Bajdena zato sto je on (Amer) nesto izjavio, a ovamo je sasvim ok otici i ne boriti se za te iste ljude koji su izgleda vazni samo u internacionalnim ratovima. 

 

Prvo, ja nikoga ne optuzujem, nego kazem da ne mogu to da shvatim, da je nekome vaznija neki licni animozitet prema Trampu, koji nama nije nista lose ucinio, a sto se tice Amerike misljenja su podijeljena, ja mislim da je dobro vodio ekonomiju, nije ratovao, to je meni vazno, kada samo uporedim sta je uradila prosla administracija na celu sa "nobelovcem za mir", koji su nastavili taj isti patern sile. Korona je posebna prica i po meni primaran razlog zasto je to tako je americki mentalitet i kako se ovde voli istaci, Amerikanci su protiv toga da drzava vodi racuna o svemu, e sada se pokazalo da to ima i svoje mane.

Prakticno sve su drzave lutale kako se odnositi prema tom problemu.

Kada uporedim te sve mane Trampa i stavim na tas sa druge strane covjeka koji je ucinio sve da se bacaju bombe po civilnim objektima, po gradovima koji nisu imali nikakve veze sa ratnim dejstvima, zajedno sa municijom sa osiromasenim uranijumom kojom su zagadili te prostore i koji pripada jednom klanu, we came, we saw, he died, koji poslije svega toga ostavlja pustos, ja ne bih imao dileme.

Da ne pricam da za vecinu tih "akcija" nema nikakvo pokrice u medjunarodnom pravu, nego samo u pravu sile. Bombardovati jednu zemlju sa druge strane planete. Sjecam se dobro kada je Klinton, inace perverznjak, izjavio, sa smjeskom na licu, kako su poletjeli bombarderi iz Amerike istresli svoj tovar po Beogradu i vratili se, a da ih nije niko nije ni primjetio.

 

Jos kada se tome doda, da se u zivotima tih ljudi u USA nece nista promijeniti, kao sto se nije nista ni promijenilo u ove 4 godine. Imam rodbinu na Floridi pa pricamo, imam i drugara koji je pobjegao iz Kalifornije u Arizonu i koji najvise kukaju na takse, onda je sve jasno.

 

Sto se tice veze Bajdena i nas koji smo se iselili, ja stvarno ne znam odakle ti to? Mozda sto si ti otisla jer si htjela, a ja sto sam morao, jer vise nisam imao prakticno gdje. Mene nije nikada interesovalo da idem da zivim po Amerikama, da bih vozio Subaru, cak me nije ni interesovalo da zivim u Srbiji. Nije ni u Bosni bilo isto za sve ljude, bili su ljudi koji su zivjeli na pogresnom mjestu, i oni koji nisu. Ja sam bio qurate srece pa pripadao ovoj prvoj grupaciji. 

 

Dokaz da bombardovanje nije nista rjesilo je sadasnje stanje i podaci koliko je ljudi otislo poslije toga.

 

And last but not least, evo vidim kao Bajden se sada izvinjava Srbima za svoje djelovanje u tom periodu, pa  Albanci sada hoce da glasaju za Trampa :ajme:

To me sve podsjeti na ono kada je Majdlen Olbrajt jednom izjavila, I like Serbs :roflmao:

 

Kao sto rekoh, ja nikoga ne optuzujem, jer niti sam bezgresan, niti zelim to da radim, ali imam svoj stav dobro poznat. Takodje nisam ni protiv toga da se kritikuje Tramp, ali ovde je u pitanju visa sila. Demokrate su mogle da izaberu neki novi kurs, nove ljude, ali nisu, zasto, to bi vec bila jedna dobra i interesantna rasprava.

 

Pozz

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Angelia said:

Zasto?

 

link

Quote

 

Most states make Election Day the deadline, but 22 states — 10 of which backed Trump in the 2016 election — have a post-Election Day deadline.

“With nearly a million votes already cast in Pennsylvania, we support the court’s decision not to meddle in our already-working system,” Pennsylvania’s attorney general, Democrat Josh Shapiro, said in a statement.

 

 

pa vec nekoliko puta su u state court-u glasali za ovo pa prosle nedelje u federal Supreme Court-u. Ali sad ce opet jos jednom da glasaju u federl court-u - mozda ce i novi sudija da glasa - barem to ocekuju rebublikanci inace ne bi opet trazili.

U Pensilvaniji je takav sistem glasanja, ljudi su poslali postom i ocekuju da im se glas racuna i par dana kasnije. Narocito sad za vreme vreme virusa - sam ludi Trump moze da insistira na suprotnom.

 

link

Quote

 

Election law expert Rick Hasen called the Pennsylvania GOP’s latest effort a “Hail Mary,” in no small measure because undoing a vote-by-mail extension that Pennsylvania voters have likely come to rely on would be highly disruptive this close to next week’s Election Day. 

Still, the dynamics could place enormous pressure on the soon-to-be-seated justice.

“If it does come down to all that, the request to expedite the [petition for appeal] would put Judge Amy Coney Barrett, soon to be the ninth Justice, in an awful position, perhaps increasing the chances she will recuse in the litigation,” Hasen, a law professor at the University of California Irvine, wrote on the Election Law Blog. Barrett would face pressure from both ends of the political spectrum if she is faced with an election-related lawsuit that could help shape the outcome of the race.

 

 

 

edit:

a ono 8:0 sam napisao jer je ovo cisto politicko glasanje, ovde se zakon moze tumaciti do mile volje. Ali ljudi su vec poslali glas postom i ocekuju da im se to racuna, cisto ko suza, ne bi se trebalo tu previse filozofirati. Znaci 9:0 :57:

Edited by nonick
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Amigo said:

Kada uporedim te sve mane Trampa i stavim na tas sa druge strane covjeka koji je ucinio sve da se bacaju bombe po civilnim objektima, po gradovima koji nisu imali nikakve veze sa ratnim dejstvima, zajedno sa municijom sa osiromasenim uranijumom kojom su zagadili te prostore i koji pripada jednom klanu, we came, we saw, he died, koji poslije svega toga ostavlja pustos, ja ne bih imao dileme.

A Dubrovnik je bio U REDU? Molim te da nas postedis patetike i foliranja. Ako nisi u stanju da analiziras ljude, nemoj onda svoju agendu uterivati u decija objasnjenja. Kako ono bese sa Mladicem i njegovim skrivanjem? Ma sila se namerila na borca za "nasu stvar!". Nije ovo u redu! 

Mozes slobodno da prijavis ovaj post, neka me trajno banuju, ali bar nikada nisam dopustao splacine da se sire.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Amigo said:

 

Prvo, ja nikoga ne optuzujem, nego kazem da ne mogu to da shvatim, da je nekome vaznija neki licni animozitet prema Trampu, koji nama nije nista lose ucinio, a sto se tice Amerike misljenja su podijeljena, ja mislim da je dobro vodio ekonomiju, nije ratovao, to je meni vazno, kada samo uporedim sta je uradila prosla administracija na celu sa "nobelovcem za mir", koji su nastavili taj isti patern sile. Korona je posebna prica i po meni primaran razlog zasto je to tako je americki mentalitet i kako se ovde voli istaci, Amerikanci su protiv toga da drzava vodi racuna o svemu, e sada se pokazalo da to ima i svoje mane.

Prakticno sve su drzave lutale kako se odnositi prema tom problemu.

Kada uporedim te sve mane Trampa i stavim na tas sa druge strane covjeka koji je ucinio sve da se bacaju bombe po civilnim objektima, po gradovima koji nisu imali nikakve veze sa ratnim dejstvima, zajedno sa municijom sa osiromasenim uranijumom kojom su zagadili te prostore i koji pripada jednom klanu, we came, we saw, he died, koji poslije svega toga ostavlja pustos, ja ne bih imao dileme.

Da ne pricam da za vecinu tih "akcija" nema nikakvo pokrice u medjunarodnom pravu, nego samo u pravu sile. Bombardovati jednu zemlju sa druge strane planete. Sjecam se dobro kada je Klinton, inace perverznjak, izjavio, sa smjeskom na licu, kako su poletjeli bombarderi iz Amerike istresli svoj tovar po Beogradu i vratili se, a da ih nije niko nije ni primjetio.

 

Jos kada se tome doda, da se u zivotima tih ljudi u USA nece nista promijeniti, kao sto se nije nista ni promijenilo u ove 4 godine. Imam rodbinu na Floridi pa pricamo, imam i drugara koji je pobjegao iz Kalifornije u Arizonu i koji najvise kukaju na takse, onda je sve jasno.

 

Sto se tice veze Bajdena i nas koji smo se iselili, ja stvarno ne znam odakle ti to? Mozda sto si ti otisla jer si htjela, a ja sto sam morao, jer vise nisam imao prakticno gdje. Mene nije nikada interesovalo da idem da zivim po Amerikama, da bih vozio Subaru, cak me nije ni interesovalo da zivim u Srbiji. Nije ni u Bosni bilo isto za sve ljude, bili su ljudi koji su zivjeli na pogresnom mjestu, i oni koji nisu. Ja sam bio qurate srece pa pripadao ovoj prvoj grupaciji. 

 

Dokaz da bombardovanje nije nista rjesilo je sadasnje stanje i podaci koliko je ljudi otislo poslije toga.

 

And last but not least, evo vidim kao Bajden se sada izvinjava Srbima za svoje djelovanje u tom periodu, pa  Albanci sada hoce da glasaju za Trampa :ajme:

To me sve podsjeti na ono kada je Majdlen Olbrajt jednom izjavila, I like Serbs :roflmao:

 

Kao sto rekoh, ja nikoga ne optuzujem, jer niti sam bezgresan, niti zelim to da radim, ali imam svoj stav dobro poznat. Takodje nisam ni protiv toga da se kritikuje Tramp, ali ovde je u pitanju visa sila. Demokrate su mogle da izaberu neki novi kurs, nove ljude, ali nisu, zasto, to bi vec bila jedna dobra i interesantna rasprava.

 

Pozz

 

Kome nama Tramp nije nista lose ucinio? Srbima? Pa mi smo sami sebi najlosije ucinili, sve ostalo je samo nadogradnja. 

 

Ja ne mislim da je Tramp ista posebno uradio po pitanju ekonomije, samo nastavio uzlaznom putanjom. 

 

Bajden nema veze sa iseljavanjem, ja to nisam ni napisala. Bombardovanje nije nista resilo jer se resavanje problema stalno ocekuje od nekog sa strane, dok je nebitno sta mi sami radimo. Upravo je to i problem. Sami smo se pokupili i otisli, a onda su nam krivi drugi. Nismo ostali da resavamo probleme kao sto vidis... 

 

Bajdena, kao i Trampa uopste Srbija ne interesuje ni u jednom segmentu. Reagovace ako treba kako momenat nalaze, a taj momenat zavisi samo od nas (tj. gradjana i politike Srbije).

 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, nonick said:

 

link

 

pa vec nekoliko puta su u state court-u glasali za ovo pa prosle nedelje u federal Supreme Court-u. Ali sad ce opet jos jednom da glasaju u federl court-u - mozda ce i novi sudija da glasa - barem to ocekuju rebublikanci inace ne bi opet trazili.

U Pensilvaniji je takav sistem glasanja, ljudi su poslali postom i ocekuju da im se glas racuna i par dana kasnije. Narocito sad za vreme vreme virusa - sam ludi Trump moze da insistira na suprotnom.

 

Pa i nije ti neki argument za zasto. PA sud je odluku o brojanju glasova koji nemaju validni postmark napravio pre mesec dana. Ne vidim razlog zasto se to ne bi proveravalo na Sc kao ok.

Mislila sam imas neki pravni argument zasto bi glasali 8:0.

Iako ocekujem da SC odbije ovako blizu izbora, sto nije pravni argument vec politicki.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, mrd said:

A Dubrovnik je bio U REDU? Molim te da nas postedis patetike i foliranja. Ako nisi u stanju da analiziras ljude, nemoj onda svoju agendu uterivati u decija objasnjenja. Kako ono bese sa Mladicem i njegovim skrivanjem? Ma sila se namerila na borca za "nasu stvar!". Nije ovo u redu! 

Mozes slobodno da prijavis ovaj post, neka me trajno banuju, ali bar nikada nisam dopustao splacine da se sire.

 

Opet si prakticno priznao sve u vezi Bajdena.

Kada neko iz tog vremena, ko je odgovoran za Dubrovnik bude kandidat za predsjednika Srbije ili Crne Gore, onda bi mogli to da poredimo.

A ovo sto ti pises je klasicno podmetanje. Cuj ti se meni obracas kao da sam je negdje rekao da je napad na Dubrovnik bio u redu. Podlo da podlije ne moze biti.

Mi smo dva sveta razlicita i bilo bi dobro da kada ja napisem nesto, umjesto da meni repliciras sa podmetanjima i glupostima, da napises svoje misljenje, na koje ja necu nikada replicirati.

Npr ti mozes da napises kako smatras da je Bajden bio u pravu itd.

 

12 minutes ago, Baby said:

 

Kome nama Tramp nije nista lose ucinio? Srbima? Pa mi smo sami sebi najlosije ucinili, sve ostalo je samo nadogradnja. 

 

Ja ne mislim da je Tramp ista posebno uradio po pitanju ekonomije, samo nastavio uzlaznom putanjom. 

 

Bajden nema veze sa iseljavanjem, ja to nisam ni napisala. Bombardovanje nije nista resilo jer se resavanje problema stalno ocekuje od nekog sa strane, dok je nebitno sta mi sami radimo. Upravo je to i problem. Sami smo se pokupili i otisli, a onda su nam krivi drugi. Nismo ostali da resavamo probleme kao sto vidis... 

 

Bajdena, kao i Trampa uopste Srbija ne interesuje ni u jednom segmentu. Reagovace ako treba kako momenat nalaze, a taj momenat zavisi samo od nas (tj. gradjana i politike Srbije).

 

 

Ukratko, ima jedan vic kada Mujo kaze nemoj me vise braniti. :smiley5:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Amigo said:

Mi smo dva sveta razlicita i bilo bi dobro da kada ja napisem nesto, umjesto da meni repliciras sa podmetanjima i glupostima, da napises svoje misljenje, na koje ja necu nikada replicirati.

Prestani da podrzavas nasilje i kriminal koji tebi "odgovara", mozda mozemo da razgovaramo. Ne gospodine, mi nismo dva sveta, pre ce biti dva kosmosa, posto ja ovo tvoje ni 90-ih nisam pio.

btw!

Nemam ja sta da priznam po pitanju Bidena, ili bilo koga drugog. Prema tome ne pisi lazi ni bljuvotine i ja necu da repliciram.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Angelia said:

Pa i nije ti neki argument za zasto. PA sud je odluku o brojanju glasova koji nemaju validni postmark napravio pre mesec dana. Ne vidim razlog zasto se to ne bi proveravalo na Sc kao ok.

Mislila sam imas neki pravni argument zasto bi glasali 8:0.

Iako ocekujem da SC odbije ovako blizu izbora, sto nije pravni argument vec politicki.

Nemoj da spinujes.

Quote

GOP files second request for Supreme Court to block Pennsylvania mail-in ballot extension

"state’s mail-in ballot extension" - sa i bez validne postmark. 

 

Pa SC ruling je sigurno politicki ako je protiv state ruling-a u ovom slucaju, ali ne kao sto ti kazes. Mislim da je moj argument solidan, ali sad ako glasaju drugi put u SC-ju kazu da ce sudije morati i da daju pravno objasnjenje pa da sacekamo.

 

edit:

4:4 - sudije se nisu izjasnili, kako se ono kaze "going through the motion" iliti whatever.

Edited by nonick
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nonick said:

Nemoj da spinujes.

"state’s mail-in ballot extension" - sa i bez validne postmark. 

 

Pa SC ruling je sigurno politicki ako je protiv state ruling-a u ovom slucaju, ali ne kao sto ti kazes. Mislim da je moj argument solidan, ali sad ako glasaju drugi put u SC-ju kazu da ce sudije morati i da daju pravno objasnjenje pa da sacekamo.

 

edit:

4:4 - sudije se nisu izjasnili, kako se ono kaze "going through the motion" iliti whatever.

Nema tu nikakvog spina, znaci cinjenica je da su to uradili pre mesec dana i da je GOP krenuo da ih blokira. Bez postmark nije bilo pravilo pre toga. Ja nisam procitala njihov podnesak da vidim da li je "sa ili bez", valjda ti jesi ili samo zakljucujes tako, posto objasnjenje je:

 

Republican legislators and the Pennsylvania Republican Party asked the justices on Sept. 28 to put the Pennsylvania court’s ruling on hold. They argued that the portion of the ruling allowing unclear postmarks would result in the counting of some ballots that are actually sent after Election Day, thereby violating federal election law and the U.S. Constitution.

 

Znaci ja zakljucujem da se odnosi na one "bez"

 

Ko sad spinuje?

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Angelia said:

Nema tu nikakvog spina, znaci cinjenica je da su to uradili pre mesec dana i da je GOP krenuo da ih blokira. Bez postmark nije bilo pravilo pre toga. Ja nisam procitala njihov podnesak da vidim da li je "sa ili bez", valjda ti jesi ili samo zakljucujes tako, posto objasnjenje je:

 

Republican legislators and the Pennsylvania Republican Party asked the justices on Sept. 28 to put the Pennsylvania court’s ruling on hold. They argued that the portion of the ruling allowing unclear postmarks would result in the counting of some ballots that are actually sent after Election Day, thereby violating federal election law and the U.S. Constitution.

 

Znaci ja zakljucujem da se odnosi na one "bez"

 

Ko sad spinuje?

 

Pa izgleda da su oni koji trazili ovu malu promenu znali zasto to rade. Problem nije da sad neko hoce da vara nego da posta ne moze sve da stigne narocito ako ima vise vrsta tih return ballot-a. Svakome je jasno - cak i onom cetvrtom glasu (4:4) da tih tri dana treba dodati da bi se odradio OK posao, narocito sada kada ima jako puno mail-in glasova.

 

link

Quote

When New York decided to send absentee ballots to all eligible voters in April, the New York Board of Elections chose to send prepaid postage. As a result, when voters mailed back their ballots, many were not postmarked, even though the Postal Service had been notified of the change, according to a federal judge's order that ruled that some ballots must be counted.

 

link Pennsylvania:

Quote

The Department of State is working with individual counties to identify the easiest manner of implementing pre-paid postage for November's returned ballots – whether it be reimbursed metered postage, funding Business Reply Mail (BRM) postage costs, or reimbursement for stamps.

 

 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, nonick said:

 

Pa izgleda da su oni koji trazili ovu malu promenu znali zasto to rade. Problem nije da sad neko hoce da vara nego da posta ne moze sve da stigne narocito ako ima vise vrsta tih return ballot-a. Svakome je jasno - cak i onom cetvrtom glasu (4:4) da tih tri dana treba dodati da bi se odradio OK posao, narocito sada kada ima jako puno mail-in glasova.

 

link

 

link Pennsylvania:

 

 

Ma da, oni su trazili da se prihvate glasovi koji nisu prethodno bili po zakonu zato sto hoce da odrade ok posao :classic_smile:

A ne zato sto hoce da uvuku vise glasova koje inace ne bi racunali. Tako da je GOP potez potpuno legitiman. Znaci oni samo odgovaraju na ono sto su Dems uradili pre mesec dana, i pokusavaju da ih blokiraju.

Link to comment
Share on other sites

dobro necu dalje, odustajem. Jos ce na kraju da ispadne da ove godine nema vise mail-in ballot-a nego pre, sve je pod starom, postal service nije pod stresom. Nisam rekao da je GOP potez nije legitiman, nego da ni Supreme Court nije hteo mnogo da se zabavi time. No videcemo sta ce novi sudija da uradi ako do toga dodje.

 

Quote

A ne zato sto hoce da uvuku vise glasova koje inace ne bi racunali.

 

Mislis glasove koje su biraci poslali pred zadnjeg dana izbora ali ce tek stici na pregled/brojanje posle najmanje dva-tri dana? :classic_smile:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...