Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

No-no izvrtati sta ja pricam sve vreme. Ne osudjujem ja niciju zelju za boljim zivotom, samo nacin na koji do toga pokusavaju da dodju. Vidis, to meni izgleda kao da mi objasnis da ne treba da osudjujem provalnika - on samo krade jer hoce bolji zivot.

Ne poredim ja ilegalce sa provalnicima biggrin.png da se neko ne zaleti, nego ilegalnu radnju sa ilegalnom radnjom u kojoj je rezultat bolji zivot.

 

Zašto praviš paralelu provalnika i ilegalnog useljenika ako ne misliš da je to isto?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, melankolic said:

 


Da ali i u tih 75 % je razlog nedostatak posla i nejednakost. U kombinaciji sa nasiljem šta ti to govori?
Ako sam Trump kaže da u Meksiku hara kriminal zašto onda ima protiv toga da spasi te ljude koji beže od kriminala? Pogotovo tu mislim na porodice s decom (koja i da nisu njihova moraju biti zaštićena).

 

Zato sto ne mogu svi kojima se ne dopada zivot u njihovoj zemlji da se usele u US, da bi im bilo bolje. 

Zato sto US nije odgovorna za kriminal u Mexiku, za to su odgovorni gradjani Mexika.

I kao sto vidimo, vracaju se, znaci nije im bas ugrozen zivot. Ko normalan kome je ugrozen zivot bi rekao "dosadilo mi da cekam"?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, melankolic said:

 

Zašto praviš paralelu provalnika i ilegalnog useljenika ako ne misliš da je to isto?

Zato sto moram da napravim neku paralelu da bi pokazala poentu :lol_2:

Zar nisam vec objasnila, sta poredim? Evo probacu bolji primer - jer moze squatter?  Ili recimo neko ko pocini benefits fraud kao ona Delziel ili kako se zove... mozes da biras ilegalnu radnju sa kojom ces da uporedis drugu ilegalnu radnju - radi boljeg zivota.

Link to comment
Share on other sites

Zato sto ne mogu svi kojima se ne dopada zivot u njihovoj zemlji da se usele u US, da bi im bilo bolje. 

Zato sto US nije odgovorna za kriminal u Mexiku, za to su odgovorni gradjani Mexika.

I kao sto vidimo, vracaju se, znaci nije im bas ugrozen zivot. Ko normalan kome je ugrozen zivot bi rekao "dosadilo mi da cekam"?

 

 

Po toj logici ne treba uopšte puštati izbeglice.

Niko nije odgovoran što je u Jugoslaviji bi rat, ili što u Avganistanu divljaju teroristi ili što ljudi žele da sačuvaju živu glavu od ISIS- a ili kao u ovom slučaju od narko kartela u Meksiku odnosno zbog situacije u Hondurasu ( https://www.hrw.org/world-report/2019/country-chapters/honduras ).

Prirodna je potreba čoveka da beži od opasnosti, kao što je normalna stvar pomoći mu. Pogotovo deci.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Angelia said:

No-no izvrtati sta ja pricam sve vreme. Ne osudjujem ja niciju zelju za boljim zivotom, samo nacin na koji do toga pokusavaju da dodju. Vidis, to meni izgleda kao da mi objasnis da ne treba da osudjujem provalnika - on samo krade jer hoce bolji zivot.

Ne poredim ja ilegalce sa provalnicima :classic_biggrin: da se neko ne zaleti, nego ilegalnu radnju sa ilegalnom radnjom u kojoj je rezultat bolji zivot.

 

Pa ne mogu ja da pravim te paralele sa provalnikom. Velika vecina dolazi da radi, ne da pljacka i krade, a dolazi onako kako im situacija nalaze. Da mogu da dobiju vize, ili postoji neka mogucnost privremenog rada ne bi bilo te ilegalne radnje.. i ne bi bilo tih podela gde je sada podignuto na drzavni problem br. 1 (sto i nije. Evo pogledaj sama kada smo poceli aktivno da pisemo o ileglacima? Dolaskom Trampa. Pre toga su radili svoj posao, neke vracali, neki se provukli, uostalom kao i sada)... 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, melankolic said:

 

 


Po toj logici ne treba uopšte puštati izbeglice.
 

 

 

Ali mi ne pricamo o izbeglicama, nego o ljudima koji hoce bolji zivot. 

Objasni ti meni zasto neko kome je ugrozen goli zivot odluci da mu je dosadilo da ceka? Jel mislis da bi ibeglice iz Jugoslavije rekle e jebiga procedura ce bude godinu dana - aj ti Pero kuci, dosadno ovo cekanje?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Baby said:

 

Pa ne mogu ja da pravim te paralele sa provalnikom. Velika vecina dolazi da radi, ne da pljacka i krade, a dolazi onako kako im situacija nalaze. Da mogu da dobiju vize, ili postoji neka mogucnost privremenog rada ne bi bilo te ilegalne radnje.. i ne bi bilo tih podela gde je sada podignuto na drzavni problem br. 1 (sto i nije. Evo pogledaj sama kada smo poceli aktivno da pisemo o ileglacima? Dolaskom Trampa. Pre toga su radili svoj posao, neke vracali, neki se provukli, uostalom kao i sada)... 

 

Prvo - takve vize vec postoje, ali nece oni da imaju privremene vize, hoce da zive u US.

Drugo - nismo pricali o tome dok je bio Obama jer niko Obamu nije napadao da je zbog imigracione politike, i deportacija - rasista.

razlog zasto to sad aktivno diskutujemo je TDS.

Obama deportovao mnogo vise, zadrzavao decu u pritvoru duze, uslovi u kampovima nisu nista gori ili bolji nego u njegovo vreme - ali jbga demokrate na njega nisu vristale za fasizam i rasizam.

 

I to ti je to zasto 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Angelia said:

Pa zar nisi upravo okacio link da jesu intervjuisani?

Mislim kako je taj izvestaj napravljen ako nije bilo screening 

Ne razume n Engleski najbolje. Danas je poznato da google ima prevodioca, to meni cesto pomaze sa spanskim. :)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Prvo - takve vize vec postoje, ali nece oni da imaju privremene vize, hoce da zive u US.

Drugo - nismo pricali o tome dok je bio Obama jer niko Obamu nije napadao da je zbog imigracione politike, i deportacija - rasista.

razlog zasto to sad aktivno diskutujemo je TDS.

Obama deportovao mnogo vise, zadrzavao decu u pritvoru duze, uslovi u kampovima nisu nista gori ili bolji nego u njegovo vreme - ali jbga demokrate na njega nisu vristale za fasizam i rasizam.

 

I to ti je to zasto 

 

Postoje vize za cistace, vozace, kelnerice...? Malo sutra.

Pre godinu dana je bio kolaps, Obama je ukinio vozacke dozvole bez radne dozvole i falilo je 200k vozaca kamiona. Zasto ih ne uvezu, kao sto recimo Evropa uvozi manjak radne snage? Ne, oni hoce one sa Oxforda koji nece da dodju u US... a ove sto im glancaju "gde car sedi" e ti ne valjaju... 

 

Ma da, Obama je drzao decu u logorima ali to nisu pisali jer sve vesti naginju na levo, pa eto desnjak pobedio... Nisu vristali na Obamu ne demokrate, nego niko, jer je radio posao, a ne pravio razdore i cirkus. Mogao je to i ovaj, ali kako onda i na osnovu cega da dobije glasove. Tacno je znao da rasizam mora da se probudi iz dubokog sna jer US je jos uvek vise bela. Pritom, ekonomsko nezadovoljstvo posle krize gde su uglavnom nestali dobro placeni poslovi, pa se ljudi zaposljavali gde ima mesta, je ovaj resio da nadje i ubedi te ljude gde leze njihovi problemi, sto je daleko od istine. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, melankolic said:

 

 

Po toj logici ne treba uopšte puštati izbeglice.

Niko nije odgovoran što je u Jugoslaviji bi rat, ili što u Avganistanu divljaju teroristi ili što ljudi žele da sačuvaju živu glavu od ISIS- a ili kao u ovom slučaju od narko kartela u Meksiku odnosno zbog situacije u Hondurasu ( https://www.hrw.org/world-report/2019/country-chapters/honduras ).

Prirodna je potreba čoveka da beži od opasnosti, kao što je normalna stvar pomoći mu. Pogotovo deci.

Niko ne treba da bude u obavezi da prihvati izbeglice. Drugo ekonomski migranti i ratne izbeglice nisu ista stvar. To sto neko ima los standard i generalno ima lose i nesigurne uslove zivota ne znaci da je bilo ko duzan da ga prihvati. Zamisli da ti gladan beskucnik provali u stan i insistira da se smesti u sobi koju slabo koristis i da se hrani iz tvog frizidera, oblaci tvoju odecu a on obeca da ce zauzvrat da ti cisti stan, pere prozore i iznosi djubre. Da li bi pristao na takav aranzman ili bi momentalno pozvao policiju sa ga izbaci? Ako bi znao da se u tvom kraju desavaju takve provale da li bi drzao otkljucana vrata ili bi kupio jaca vrata, sigurnosnu bravu i alarm?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Baby said:

Da li to znaci da moze da se predje granica sa laznjakom ako oni to ne mogu da utvrde u kratkom roku?

Da, moguce je. Znaci da pocnemo da razmenjujemo iskustva iz vremena sankcija, kad Srbija nije bila u ratu. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Baby said:

 

Zato sto neki ljudi nemaju osnov za dobijanje viza, to i dalje ne znaci da nemaju prava da zele bolji zivot. Zato prelaze ilegalno. Ne znaci da mislim da sve treba pustiti, ali mi je jezivo osudjivati neciju zelju za boljim zivotom. Zar to svi mi ne zelimo?

Velika je razlika, izmedju teskog zivota ubistva. Znaci li to da ti opravdavas ubistvo, kao uslov boljeg zivota?

Nisi mi nekada jasna. Prvo se prica o ljudima, kojima je zivot ugrozen i imaju osnova za azila, a onda azil dopustis svima koji hoce vise para. To totalno nema smisla.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Baby said:

 

Postoje vize za cistace, vozace, kelnerice...? Malo sutra.

 

Naravno da postoji - pa Tramp ih uvozio za Marilago

 H-1C2

 Registered nurses working in a health professional shortage area as determined by the U.S. Department of Labor.

  H-4

  H-2A

 Temporary or seasonal agricultural workers.

  H-4

  H-2B 

 Temporary non-agricultural workers.

  H-4

 

19 minutes ago, Baby said:

 

Ma da, Obama je drzao decu u logorima ali to nisu pisali jer sve vesti naginju na levo, pa eto desnjak pobedio... 

Mislim jer moram ovo ponovo da dokazujem? 

Pa jesu iskoristili slike iz doba Obame da napadnu Trampa, pa kad se otkrilo bilo :whistling:

Kao pa nismo znali, pa jel Pelosi izasla na TV pa morala da objasnjava, kao eto tad nisam obracala paznju ali evo sad obracam....

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Niko ne treba da bude u obavezi da prihvati izbeglice.

 

Ne bih se slozio, svi oni koji ratuju po drugim drzavama, koji finansiraju bilo kakve pobunjenike i raspiruju sukobe na bilo koji nacin ili uvode ekonomske sankcije, bi trebali onda da imaju obavezu da prihvataju izbjeglice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Amigo said:

 

Ne bih se slozio, svi oni koji ratuju po drugim drzavama, koji finansiraju bilo kakve pobunjenike i raspiruju sukobe na bilo koji nacin ili uvode ekonomske sankcije, bi trebali onda da imaju obavezu da prihvataju izbjeglice.

Koja je to logika? Znaci negde se desava genocid, ti toj zemlji lupis sankcije i bombardujes da stane genocid, i onda si duzan da primis izbeglice? A ko je duzan da primi izbeglice ako nista  ne uradis?

No good deed goes unpunished - to ta logika :classic_biggrin: Lepo ostavis da se medjusobno svi pokolju pa ko prezivi ti ih potapses po ledjima i ajde sad se sredite ....

Ili da ostavimo drazesnog Kima i Iran, da nas malo nukuju, sankcije se ne isplate jer si onda odgovoran za zivalj...

Jesi ti siguran da si ozbiljno razmislio o ovoj tvojoj teoriji?

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

Quote

California will lead a multistate lawsuit against the Trump administration challenging a proposed federal regulation that would lift court-granted protections for young migrant detainees, allowing immigration authorities to detain children indefinitely — in quarters they see fit.

The lawsuit, to be filed Monday in U.S. District Court for the Central District of California, challenges the Trump administration rule seeking to invalidate the 1997 Flores settlement, which sets minimum detention rules for migrant children. It says minors cannot be held indefinitely and children must be placed in the least restrictive setting possible.

California, along with 18 other states and the District of Columbia, argue the rule would shatter minimum protections for children. President Donald Trump and administration officials are facing intense scrutiny and widespread public backlash for allowing migrant children to be held in unsafe, unsanitary conditions that public and mental health experts say pose extreme harm to their physical and mental well-being.

The Trump administration rule risks prolonged detention that would cause irreparable harm to migrant children, their families and California communities accepting children upon release from federal custody, state Attorney General Xavier Becerra argued. The complaint will contend it violates migrants' due-process rights and interferes with California's ability to ensure their health, safety and welfare needs are being met, undermining the state's ability to ensure proper conditions at detention facilities.

Becerra, at a press conference Monday at the state Department of Justice, called the conditions "jail-like."

"Too often they're being held without sufficient food, health or even medical care," Becerra said. "Children have been forced to go without basic hygiene products that we all take for granted like soap and toothbrushes and they are being held in these conditions for much longer than is ever necessary."

"The actions by this administration aren't just morally reprehensible ... they're illegal," Becerra added. "Children don't become subhuman simply because they are migrants."

The new federal rule, Becerra said, would also result in "the vast expansion of family detention centers," that are not state-licensed and "have historically caused increased trauma in children." He argues prolonged detention would lead to "significant long-term negative health consequences."

Gov. Gavin Newsom, who joined Becerra in announcing the lawsuit, said the decision to take legal action safeguarding Flores settlement protections is personal to him as a father of four. He also said California is uniquely positioned given the size of the state's immigrant population and economy.

The state also sees the largest number of unaccompanied children — around 6,000 to 7,000 per year, according to Department of Justice officials. They are placed in federally sanctioned foster care settings, state officials said.

"This is not something we brought on the Trump administration; the Trump administration brought this on itself," Newsom said, noting that more than a quarter of California residents are foreign-born. "This notion that you can intern children in this state is perverse, unconscionable and clearly in violation of Flores."

Newsom sought to draw contrast with the president and actions his administration has taken that could harm childrens' health and safety. He touted the state's focus on identifying childhood trauma that can manifest later in life in worse health outcomes and potentially violence. Addressing what's known as "adverse childhood experiences" early-on is the primary mission for California Surgeon General Nadine Burke Harris.

"Policies of this administration are exacerbating the early childhood trauma of young children," Newsom said.

The lawsuit is the latest front in the tit-for-tat battle between California — home to the largest population of undocumented immigrants in the country — and the president, and brings the state's tally of lawsuits against the Trump administration to 57. The president, recently telling reporters that the rule would "make it almost impossible for people to come to our country illegally," has sought to curb the flow of migrants into the country as thousands have fled home countries seeking asylum in the United States.

California earlier this month sued the Trump administration to block a new federal immigration rule that penalizes legal immigrants who rely on public assistance programs for health care, food and housing.

Becerra on Monday said he has also filed a temporary injunction to prevent the Trump administration's "public charge" rule from taking effect. Newsom blasted the public charge rule as "nothing more than family separation by another name."

 

Iz Politico, nemam link... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Niko ne treba da bude u obavezi da prihvati izbeglice. Drugo ekonomski migranti i ratne izbeglice nisu ista stvar. To sto neko ima los standard i generalno ima lose i nesigurne uslove zivota ne znaci da je bilo ko duzan da ga prihvati. Zamisli da ti gladan beskucnik provali u stan i insistira da se smesti u sobi koju slabo koristis i da se hrani iz tvog frizidera, oblaci tvoju odecu a on obeca da ce zauzvrat da ti cisti stan, pere prozore i iznosi djubre. Da li bi pristao na takav aranzman ili bi momentalno pozvao policiju sa ga izbaci? Ako bi znao da se u tvom kraju desavaju takve provale da li bi drzao otkljucana vrata ili bi kupio jaca vrata, sigurnosnu bravu i alarm?


Potpisnici Konvencije UN o pravima izbeglica treba da se drže potpisanog: https://www.unhcr.org/1951-refugee-convention.html

Mislim da je neprimereno ljude koji većinom beže kao porodice od nasilja i ekstremnog siromaštva porediti sa pljačkašima.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa mislim da je više nego očigledno da se ovde iskaljuje neka leftistička agenda, umesto da se argumentovano & fact based diskutuje o USA iz naslova ove teme. 

 

Jes’ čuli da se u Biarritz-u dogovaralo (posredno) sa Iranom? 

Šta je sa Dems’ Primaries? 

etc. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, GlennGould said:

Pa mislim da je više nego očigledno da se ovde iskaljuje neka leftistička agenda, umesto da se argumentovano & fact based diskutuje o USA iz naslova ove teme. 

 

Da li ti ovo kao moderator ili kao forumas?

 

Stvarno me interesuje jer ako nastupas kao moderator kritikujuci bilo koje politicko opredeljenje te ne cini objektivnim.

 

I sta je leftisticka agenda, to sto pola Amerike ne moze da doceka da mu vide ledja, odmah ih treba trpati u torove i sta cemo sa njima, da ih ukinemo?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Baby

Da sam kao moderator, bilo bi podebljano, as usual...

 

Čemu pasivna agresivnost? Pola Amerike uvek i svuda ne može da dočeka da izabranom predsedniku vidi leđa. To nije razlog da se ovde isključivo/prevashodno stavljamo u tabore/rovove i gađamo pamfletima/parolama (e.g. “odmah ih treba trpati u torove i sta cemo sa njima, da ih ukinemo”) Kome i na osnovu čega se ovde ovim ovako obraćaš? 

 

Da li je to u svrsi nekakve razmene mišljenja ili preventivnom diskvalifikacijom bežimo od iste? Pitam te i kao forumaš i kao moderator koji želi podići kvalitet diskusije na ovom PDFu.

 

Ja, kada sa ove distance otvorim temu, stičem utisak koji sam izrazio u gorepomentom postu. Ne moramo ga deliti, ali bar možemo smireno o njemu diskutovati. Nadam se. Iskreno. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Baby said:

 

Postoje vize za cistace, vozace, kelnerice...? Malo sutra.

Pre godinu dana je bio kolaps, Obama je ukinio vozacke dozvole bez radne dozvole i falilo je 200k vozaca kamiona. Zasto ih ne uvezu, kao sto recimo Evropa uvozi manjak radne snage? Ne, oni hoce one sa Oxforda koji nece da dodju u US... a ove sto im glancaju "gde car sedi" e ti ne valjaju... 

 

Ma da, Obama je drzao decu u logorima ali to nisu pisali jer sve vesti naginju na levo, pa eto desnjak pobedio... Nisu vristali na Obamu ne demokrate, nego niko, jer je radio posao, a ne pravio razdore i cirkus. Mogao je to i ovaj, ali kako onda i na osnovu cega da dobije glasove. Tacno je znao da rasizam mora da se probudi iz dubokog sna jer US je jos uvek vise bela. Pritom, ekonomsko nezadovoljstvo posle krize gde su uglavnom nestali dobro placeni poslovi, pa se ljudi zaposljavali gde ima mesta, je ovaj resio da nadje i ubedi te ljude gde leze njihovi problemi, sto je daleko od istine. 

 

Iskreno, ovaj post mi nije jasan.

Obama je crnac, po nekoj tvojoj logici, rasisti belci su izabrali crnca za predsjednika?

 

Ova USA tema je stvarno postala nejasna

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...