Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

22 minutes ago, Hromi Daba said:

 

Prosli put kad smo o ovom istom dikutovali, ja sam ti postovao odlomke iz imigracionog zakona Amerike, gde lepo pise da jesu ... mrzi me sad da pocnem sve ispocetka ... kratak osvrt:

 

Niko nije legalno u zemlji dok mu se taj status ne odobri, mozes da kazes da su trazioci azila (iako i to rastezemo), ali nikako da su legalni imigranti.

To bi bilo isto kao da mene krenes da zoves kongresmenka jer imam pravo da se kandidujem za kongres.

 

Iako svi znamo da vecina nema osnovu za azil, nego da se to pravo zloupotrebljava - o tome postoji statistika.

 

Mene samo ozbiljno interesuje kad pises ovakve spinove, da li stvarno verujes u to? 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Angelia said:

Niko nije legalno u zemlji dok mu se taj status ne odobri, mozes da kazes da su trazioci azila (iako i to rastezemo), ali nikako da su legalni imigranti.

 

 

Iako svi znamo da vecina nema osnovu za azil, nego da se to pravo zloupotrebljava - o tome postoji statistika.

 

 

Kako bre, ako traze azil i u postupku su, svo vreme su legalni? Vreme postupka daje lagalu i onda odredjuju da li je zloupotreba ili ne i time odredjuju ko dobija GC a ko ne. Ovo kada kazes zloupotrebljavati jednako je kao nekog osuditi bez sudjenja. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Baby said:

 

Kako bre, ako traze azil i u postupku su, svo vreme su legalni? Vreme postupka daje lagalu i onda odredjuju da li je zloupotreba ili ne i time odredjuju ko dobija GC a ko ne. Ovo kada kazes zloupotrebljavati jednako je kao nekog osuditi bez sudjenja. 

Legalni imigrant vs azilant, nije isto. 

Kazem zloupotrebljava se, zato sto je statistika poznata, da je preko 90% laznih azilanata. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Angelia said:

Legalni imigrant vs azilant, nije isto. 

Kazem zloupotrebljava se, zato sto je statistika poznata, da je preko 90% laznih azilanata. 

 

Pa niko nije rekao da je isto, samo kazem da dobijaju legalan status tokom postupka. 

Pa jeste tako, ali ako ne radis postupak ne mozes utvrditi ko jeste lazan a ko ne. Ne mozes prave azilante optuziti na osnovu statistike, zar ne?

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Baby said:

 

Pa niko nije rekao da je isto, samo kazem da dobijaju legalan status tokom postupka. 

Pa jeste tako, ali ako ne radis postupak ne mozes utvrditi ko jeste lazan a ko ne. Ne mozes prave azilante optuziti na osnovu statistike, zar ne?

 

Hromi Dama rekao da su svi ilegalci i trazioci azila -  legalni imigranti, i da je Tramp deportovao legalne imigrante i odvajao ih od dece.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

Nije rekao da su svi ilegalci legalni imigranti, nego da kada postanu legalni tokom postupka za azil, ih bez presedana promenom zakona izbace napolje. 

:lol_2: Ti si definitivno neko ko voli da interpretira stvari:

"Cela frka oko imigracije je nastala nakon sto je The Chosen One poceo da hapsi legalne imigrante, otima im decu, a onda ih proterivao zadrzavajuci decu u USA .."

 

Koje legalne imigrante je Tramp hapsio otimao im decu i onda ih proterivao zadrzavajuci decu? Pazi to je bas stretch da nekako pretvoris u tvoje znacenje, da ne pominjemo da je totalno netacno to sto je rekao.... 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Angelia said:

:lol_2: Ti si definitivno neko ko voli da interpretira stvari:

"Cela frka oko imigracije je nastala nakon sto je The Chosen One poceo da hapsi legalne imigrante, otima im decu, a onda ih proterivao zadrzavajuci decu u USA .."

 

Koje legalne imigrante je Tramp hapsio otimao im decu i onda ih proterivao zadrzavajuci decu? Pazi to je bas stretch da nekako pretvoris u tvoje znacenje, da ne pominjemo da je totalno netacno to sto je rekao.... 

 

Pa ne interpretiram nego povezujem njegova dva posta, zasto bi napisao tek tako nesto sto nema veze sa vezom?

Ima vesti svuda, samo treba naci... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Baby said:

 

Pa ne interpretiram nego povezujem njegova dva posta, zasto bi napisao tek tako nesto sto nema veze sa vezom?

Ima vesti svuda, samo treba naci... 

 

 

Nemam pojma to sam ga i ja pitala :classic_biggrin: 

Zasto bi neko napisao da su "otimali decu legalnim imigrantima a onda ih proterivali zadrzavajuci decu u US"?

Sta su sad ameri - "baby snatchers"? 

Hoce neko da otme ovog mog, samo cu da ih upozorim, hraniti ga - kosta :classic_biggrin:

 

Link to comment
Share on other sites

Niko ne komentarise ovo mesanje drzave u biznis kroz Trampovu naredbu izdanu na tviteru:capone: da americke kompanije napuste Kinu i time gube pare :smiley33:

Sta dobro moze da donese ovaj trgovinski rat sa Kinom? Vec su ekonomisti izracunali da se gubi po hiljadu dolara po doacinstvu godisnje, za pocetak.

Koliko samo kosta izmjestanje fabrike iz Kine u npr Vijetnam, a istovremeno i uzima ogromno vrijeme, recimo godinu dana. Kako nadoknaditi taj gubitak.

Hajmo strucnjaci :05:

 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Amigo said:

Niko ne komentarise ovo mesanje drzave u biznis kroz Trampovu naredbu izdanu na tviteru:capone: da americke kompanije napuste Kinu i time gube pare :smiley33:

Sta dobro moze da donese ovaj trgovinski rat sa Kinom? Vec su ekonomisti izracunali da se gubi po hiljadu dolara po doacinstvu godisnje, za pocetak.

Koliko samo kosta izmjestanje fabrike iz Kine u npr Vijetnam, a istovremeno i uzima ogromno vrijeme, recimo godinu dana. Kako nadoknaditi taj gubitak.

Hajmo strucnjaci :05:

 

 

Pa sta da komentarises idiotluk. Na kraju iz straha od socijalzima koje moze doneti demokrate, ovi pretvorise sve u komunizam 😄 Zezam se naravno. 

On to kao dobronamerno pristalice bi rekle, da spase firme visokih taksi... ali nije taksirao nista sto je povezano sa njegovim biznisom, tj familijarnim biznisom 🙂 

 

 

Trade war je najveca moguca glupost koja ce rezultirati gubitkom poslova, para i padu ekonomija sirom sveta, ne stedeci naravno Ameriku. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Nemam pojma to sam ga i ja pitala :classic_biggrin: 

Zasto bi neko napisao da su "otimali decu legalnim imigrantima a onda ih proterivali zadrzavajuci decu u US"?

Sta su sad ameri - "baby snatchers"? 

Hoce neko da otme ovog mog, samo cu da ih upozorim, hraniti ga - kosta :classic_biggrin:

 

 

Nisu Ameri 😄 samo poneki

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Hromi Daba said:

 

Nemoj da prepravljas istoriju ... niko se ne buni zbog deportovanja ilegalnih imigranata ... Cela frka oko imigracije je nastala nakon sto je The Chosen One poceo da hapsi legalne imigrante, otima im decu, a onda ih proterivao zadrzavajuci decu u USA ... sve ostalo sto se po tom pitanju bulazni na Fox-u o tome je samo bacanje prasine u oci i mucenje vode ...

Kada je hapsio legalne imigrante i otimao im decu? Ovo je novo, cuo sam da je ilegalce slao preko grane, ali da je legalne imigrante hapsio i oduzimao im decu, nisam. Da li je posle jeo tu decu, ili ih je slao na Mars.

Sta da ti covek napise na ovako ostar stav?

 

Link to comment
Share on other sites

Kada je hapsio legalne imigrante i otimao im decu? Ovo je novo, cuo sam da je ilegalce slao preko grane, ali da je legalne imigrante hapsio i oduzimao im decu, nisam. Da li je posle jeo tu decu, ili ih je slao na Mars.
Sta da ti covek napise na ovako ostar stav?
 


Da je odvajao samo ilegalne migrante od njihove dece pa je svakako užasno.
Imaš li ti neko rešenje za taj problem?
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, melankolic said:

 


Što bi značilo šta u ovom konkretnom slučaju, kada ilegalci sa decom već pređu granicu?

 

Sta se dogovore u zakonu, predpostavljam da bi oni podrzali Obaminu polisu koju je primenjivao - da decu zadrzavaju sa roditeljim.

Nazalost ta njegova polisa je vec pala na sudu.

Ne bih ti znala reci sta je resenje (zato postoji Kongres i Senat, a ti trazis odgovor od mene), verovatno da ilegalci ne prelaze sa decom ilegalno - nego da azil traze na granici.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Honey Badger said:

Samo neka je po zakonu, legalisticki. Sud morao da odredi da se toj djeci obezbjede sredstva za higijenu. 

 

Namjesta se ad hitlerum sam od sebe ali necemo, nije u duhu ovog foruma. 

Znas da su se iz Mexika hiljade vratile kuci, dosadilo im checkanje.

Izgleda da kod kuce i nije tako opasno....

Link to comment
Share on other sites

Sta se dogovore u zakonu, predpostavljam da bi oni podrzali Obaminu polisu koju je primenjivao - da decu zadrzavaju sa roditeljim.
Nazalost ta njegova polisa je vec pala na sudu.
Ne bih ti znala reci sta je resenje (zato postoji Kongres i Senat, a ti trazis odgovor od mene), verovatno da ilegalci ne prelaze sa decom ilegalno - nego da azil traze na granici.


Ne tražim odgovor od tebe nego mišljenje.
Govoriš o situaciji da ne pređu granicu ali svi znamo da određeni procenat pređe granicu. Šta sa tim porodicama?
Problem vidim u tome što je Trump još tokom kampanje SVE ilegalce označio kao silovatelje i pripadnike narko bandi. E sad ti meni reci, kako to čitave porodice sa decom mogu biti članovi narko kartela ili silovatelji? Ako je to tačno gde su podaci o tome koliko je droge zaplenjeno kod njih pri pokušaju prelaska granice?
Ako to pak nije slučaj, onda je red da se da odgovor na pitanje zašto ljudi i svoju decu prevode preko granice uz sve rizike koji idu s tim? Biće da je nešto više od običnog zavlačenja ruke u američki džep. Znaj sam ovo- NIKO ali NIKO ne vodi svoju decu na put neizvesnosti ako nije u bezizlaznoj situaciji. To je poznata činjenica od pamtiveka.
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, melankolic said:

 


Ne tražim odgovor od tebe nego mišljenje.
Govoriš o situaciji da ne pređu granicu ali svi znamo da određeni procenat pređe granicu. Šta sa tim porodicama?
 

 

Vratis ih preko granice koju su presli i tu cekaju svoj azil.

 

Neki cak i ne vode svoju decu, nego neciju decu....

 

7 minutes ago, melankolic said:

 


Iz kojih izvora izvlačiš ovakve zaključke?

 

The “Assisted Voluntary Return” program has paid for buses or flights for 2,170 migrants who either never reached the United States or were detained after crossing the border and then sent to Mexico to await U.S. immigration hearings, according to Christopher Gascon, an official with the U.N.’s International Organization for Migration (IOM).

https://www.reuters.com/article/us-usa-immigration-returns/thousands-of-central-american-migrants-take-free-rides-home-courtesy-of-us-government-idUSKCN1VB0ZJ

......

MEXICO CITY (AP) — Dozens of Central Americans who had been returned to the border city of Juarez to await the outcome of their U.S. asylum claims were being bused back to their countries Tuesday by Mexican authorities, a first for that size group in the program commonly known as “remain in Mexico.”

In a statement, the Foreign Relations Department described it as the beginning of a “temporary program of voluntary return” for migrants in northern Mexico who wish to go home. It said 69 people — 40 Hondurans, 22 Guatemalans and seven Salvadorans — were involved, and 66 of those were returnees under the U.S. program.

https://www.apnews.com/e9389db6636743928562972637d863c7

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...