Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

11 minutes ago, Budha said:

Naravno da ima zakon o popisu ali čisto sumnjam da postoji zakonski određeno vrijeme popisa.

 

Popis će se održati, pitanje je jedino termina. 

 

Hoće li država propasti ako se održi u travnju 2022. umjesto u studenome 2021. godine?

 

DFSPC je nedavno oštro odbio izostavljanje nacionalnog i vjerskog izjasnjavanja u nadolazecem popisu.

 

Primitivci iz DFSPC-a žive od podjela, zastava, litanja, torova... 

 

Ne samo da žive od toga, oni za to i žive, to im je smisao bitisanja.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Budha said:

Naravno da ima zakon o popisu ali čisto sumnjam da postoji zakonski određeno vrijeme popisa.

 

Zanimljivo, nema zakona. 

 

Crna Gora ima Zakon o popisu stanovništva, domaćinstava i stanova u 2011. godini, objavljen u ("Sl. list Crne Gore", br. 41/10 od 23.07.2010). 

 

https://www.gov.me/dokumenta/15a55355-a7be-4ebb-b317-811ca8922247

 

Zakon o popisu za 2021. je prošao javnu raspravu (https://www.gov.me/cyr/clanak/izvjestaj-o-sprovedenoj-javnoj-raspravi-o-nacrtu-zakona-o-popisu-stanovnistva-domacinstava-i-stanova-u-2021-godini) ali dalje od toga još se nije pomakao.

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Budha said:

Hoće li država propasti ako se održi u travnju 2022. umjesto u studenome 2021. godine?

 

Ma nece propasti ako se ne odrze uopste. 

Sve u svemu jedna iracionalna rasprava, ne vjerujem da popis moze bilo kome da nesto posebno odmogne ili pomogne. Valjda je to neki civilizacijski postupak da se zna koliko ljudi zivi u jednoj drzavi, da bi se mogle planirati mnoge stvari na drzavnom nivou.

Ta tvrdnja da ce na popisu biti 30% Srba, umjesto 28,73% sto je bilo na popisu iz 2011 i da je to neki problem je cisti nacionalizam.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Budha said:

 

DFSPC je nedavno oštro odbio izostavljanje nacionalnog i vjerskog izjasnjavanja u nadolazecem popisu.

 

Primitivci iz DFSPC-a žive od podjela, zastava, litanja, torova... 

 

 

Ko je uopšte predložio to izostavljanje?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bejbl said:

 

Ko je uopšte predložio to izostavljanje?

Otprije je sugestija Eurostata a sada su predložili CDT i još neke nevladine udruge.

 

Nego, nisam vidio da je netko odgovorio zašto je DF-u bitan popis, toliko bitan da su prijetili u više navrata obaranjem Vlade ako se isti ne održi ove godine...

 

Jbg, gadno je kad otac iz Beograda kaže 'boli me qrac, hoću 35% Srboslavaca u CG a vi kako znate da to odradite'. 😕

Link to comment
Share on other sites

Zaista ako je sustina problema da ce na popisu biti jedan posto Srba vise, onda to nije normalno.

Bio popis ili ne, ti ljudi tamo zive stotinama godina i neko bi sada da sakrije taj podatak. Ludilo totalno, na sta se gubi energija samo.

Kod mene ovde je popis svakih 5 godina, niko ti ne dolazi u kucu, dobijes neki formular postom i popunis ga online, sve skupa desetak minuta treba.

Nema nacionalnog izjasnjavanja, ali ima izjasnjavanje kojim jezikom pricas kod kuce, prakticno to je to.

 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Budha said:

Otprije je sugestija Eurostata a sada su predložili CDT i još neke nevladine udruge.

 

Nego, nisam vidio da je netko odgovorio zašto je DF-u bitan popis, toliko bitan da su prijetili u više navrata obaranjem Vlade ako se isti ne održi ove godine...

 

Jbg, gadno je kad otac iz Beograda kaže 'boli me qrac, hoću 35% Srboslavaca u CG a vi kako znate da to odradite'. 😕

 

Odgovoreno ti je, nego je gadno što svaki put kad postaviš pitanje, sam daješ odgovor u koji veruješ.

 

Kako to da se nikad ranije nije javila neka "nevladina udruga" da predloži izostavljanje pitanja o nacionalnosti i veroispovesti, nego im je sad to jako bitno?

 

Što je sad to problem, a nije bio pre 10 godina, kad su se sve " nevladina udruge" takodje postojale?

 

I nije DF odbio taj predlog, nego vlada Crne Gore.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Bejbl said:

 

Odgovoreno ti je, nego je gadno što svaki put kad postaviš pitanje, sam daješ odgovor u koji veruješ.

 

Kako to da se nikad ranije nije javila neka "nevladina udruga" da predloži izostavljanje pitanja o nacionalnosti i veroispovesti, nego im je sad to jako bitno?

 

Što je sad to problem, a nije bio pre 10 godina, kad su se sve " nevladina udruge" takodje postojale?

 

I nije DF odbio taj predlog, nego vlada Crne Gore.

Potpuno promašena poanta uz dozu seljačkog revanšizma.

 

Od 2011. na ovamo stalno rastu međunacionalne tenzije u CG pa ajmo još malo to zabiberit? 😕

 

Zašto bi učili na greškama kad je lakše upirati prstom...

 

DF je odbio taj prijedlog istovremeno prijeteći obaranjem Vlade tako da je iz toga jasno šta ta stoka želi.

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Budha said:

Potpuno promašena poanta uz dozu seljačkog revanšizma.

 

Od 2011. na ovamo stalno rastu međunacionalne tenzije u CG pa ajmo još malo to zabiberit? 😕

 

Zašto bi učili na greškama kad je lakše upirati prstom...

 

DF je odbio taj prijedlog istovremeno prijeteći obaranjem Vlade tako da je iz toga jasno šta ta stoka želi.

 

Da li te barem malo sramota da barem trećinu svojih sugrađana i sunarodnika nazivaš stokom? 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Budha said:

Učitavaš, kao i obično. 

 

Ako je za tebe DF = srpski narod u CG onda ok. 🙂

Taj DF ima podršku oko trecine glasača iz Crne Gore a ti ih nazivas stokom, nema tu sta da ti se učitava 

3 minutes ago, Kronostime said:

Meni to nije problem sa polovinom mojih sunarodnika i sugradjana, a to je mnogo veci uzorak na kome opravdano zasnivam takvo misljenje. :default_coffee:

Ti moraš da budeš začin u svakoj čorbi😄

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Perkos2 said:

Taj DF ima podršku oko trecine glasača iz Crne Gore a ti ih nazivas stokom, nema tu sta da ti se učitava 

Ti moraš da budeš začin u svakoj čorbi😄

Jbg, imam kolegu koji prima "Kosovski dodatak" od 2000. godine iako zivi na Julinom Brdu u BG - redovno prijavljen u severnom delu Kosovske Mitrovicesvo vreme.

Ne znam samo kako stigne iz iste do 7:30 ujutro na posao i vrati se kuci posle 15:30 - a nema ni minut kasnjenja svo ovo vreme.:smiley33:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kronostime said:

Jbg, imam kolegu koji prima "Kosovski dodatak" od 2000. godine iako zivi na Julinom Brdu u BG - redovno prijavljen u severnom delu Kosovske Mitrovicesvo vreme.

Ne znam samo kako stigne iz iste do 7:30 ujutro na posao i vrati se kuci posle 15:30 - a nema ni minut kasnjenja svo ovo vreme.:smiley33:

Promasio si temu, narvno nije ti prvi put pa polako postajes dosadan.

2 hours ago, Budha said:

Znači, /po tvojoj logici @Perkos2/ kad ti napišeš da je DPS skupina lopova/kriminalaca zapravo misliš da trećinu stanovništva CG-a čine lopovi i kriminalci, i to baš ovi koji su glasali za DPS?

 

 

Btw, čestitam ti na izlasku iz ormara, brane se Mandić, Knežević & co svim sredstvima 🙂

 

 

Za lopovluk DPS znaju i vrapci na grani, znaš i ti ali zarad ideologije si spreman da šutiš na sve to. Tvoje uvrede na račun DF i njihovih glasača su samo dokaz koliko si nemocan u diaskusiji.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Perkos2 said:

Promasio si temu, narvno nije ti prvi put pa polako postajes dosadan.

Za lopovluk DPS znaju i vrapci na grani, znaš i ti ali zarad ideologije si spreman da šutiš na sve to. Tvoje uvrede na račun DF i njihovih glasača su samo dokaz koliko si nemocan u diaskusiji.

Prepoznaješ se u svemu ovome pa shvataš to lično, jel da?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...