Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

Dritan očito nije ni računao na neki uspeh u Nikšiću gradu koji je poznat po najačem mafijaškom klanu na ovim prostorima koji uporoedo vode Milo&Brano a sa druge strane ima srpski  korpus koji koliko god DF bio loš glasaće za tu opciju. Demkrate su izbacile jakog kandidata ( Koprivica) koji je žestoko udario na mafiju u kampanji i istrpe sve preteće poruke i upozorenja koja su mu upućivana. Zasluženo su pobednici ovih izbora i ako ima pameti u DF trebali bi KOprivici da daju šansu da vodi Nikšić. Međutim prateći njihove brljotine ne sumnjam da će opet nešto zajebati. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Klotzen said:

Koliko je Dritan dobio glasova ? Vidim da je prošle godine dobio 1992 glasa u Nikšiću. Ako nije dobio makar 3k glasova to je definitivno loš rezultat za njega.

Dritan je imao na državnom nivou 5,5. Prije pola godine je bio najpopularnija ličnost u CG, u regionu je svako čuo za njega. Morao je na tom talasu da poveća glasačko tijelo. Sa 5,5 je mogao da skoči na 9-10%. On je umjesto toga doživio pad. Ne može da se dođe do većeg broja glasača na taj način, on vodi politiku na Twitter. Sa 5% će ubrzo postati marginalan lik. Vidjećemo u PG šta će biti, možda tamo ima jaču podršku, u NK je katastrofalno podbacio.

Edited by Betolingar Misdongard
Link to comment
Share on other sites

Dritan je imao na državnom nivou 5,5. Prije pola godine je bio najpopularnija ličnost u CG, u regionu je svako čuo za njega. Morao je na tom talasu da poveća glasačko tijelo. Sa 5,5 je mogao da skoči na 9-10%. On je umjesto toga doživio pad. Ne može da se dođe do većeg broja glasača na taj način, on vodi politiku na Twitter. Sa 5% će ubrzo postati marginalan lik. Vidjećemo u PG šta će biti, možda tamo ima jaču podršku, u NK je katastrofalno podbacio.

U NK je imao relativno smiješan rast, par stotina glasova, ali rast. (Sa 4.1 na 4.5 ili 4.6)

 

DPS se nije pomjerio skoro ni milimetar.

 

Dritan je i dalje popularan političar, ali to je ko LSCG nekad svi ih hvale slabo ko ih glasa. Dritan je popularan kod ljudi koji glasaju Bečića, isto ko što bi meni koji glasam URA Bečič bio drugi izbor.

 

URA ima potencijal da raste na račun DPS biračkog tijela više nego iko (Bečić ima isto kapacitet za to, ali nešto manji, a DF mislim ni glasa da im ne može uzeti direktno). Da bi to Dritan uradio (uplivao u to biračko tijelo) mora da ubijedi DPS glasače da će škartirati Vučićev DF.

 

Najbolja stvar ovih izbora je što je Vlada dobila stabilnost a Vučič dobio šut kartu iz Crne Gore.

 

Da je DPS pao par procenata a URA porasla za toliko bilo bi idealno.

 

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo znam da URA sa svojih 5% u budućnosti više neće biti bitan faktor. Nikšić zauzima 10-11% glasačkog tijela Crne Gore. Ako si tu na 4,5%, kolika je onda tvoja snaga na državnom nivou? Ja ne bih rekao da je velika. Abazović mora ovo da doživi kao loš rezultat i da krene sa nekim konkretnim potezima. Ne može na Twitter da se vodi politika, ovo je CG.

Edited by Betolingar Misdongard
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Kimmi said:

Da bi to Dritan uradio (uplivao u to biračko tijelo) mora da ubijedi DPS glasače da će škartirati Vučićev DF.

 

DF se ponaša onako kako sam pre par meseci i predvideo...

Svojim vezivanjem za Vučića ,prvo su došli u sukob sa Krivokapićem, zatim i sa Joanikijem koji su na ovim izborima praktično stali iza Demokrata ...

Dakle,direktno se konfrontiraju sa onima koji su možda i najzaslužniji  za njihov uspeh na republičkim izborima ...

Dritan i URA stvarno ne moraju ništa da rade po tom pitanju pošto se ovi veoma uspešno samoubijaju i bez njih ....

Samo treba da sačekaju da se oko Krivokapića formira neka konzervativna,demohrišćanska opcija i ovi cirkuzanti iz DF će otpasti sami od sebe...

Što se tiče DPS mislim da su oni sa ovim izborima u Nikšiću i zvanično odsvirali svoje ...

Predvidjam im u narednim godinama sudbinu SPS sa nekih 5% - 10% i to je to...

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 
DF se ponaša onako kako sam pre par meseci i predvideo...
Svojim vezivanjem za Vučića ,prvo su došli u sukob sa Krivokapićem, zatim i sa Joanikijem koji su na ovim izborima praktično stali iza Demokrata ...
Dakle,direktno se konfrontiraju sa onima koji su možda i najzaslužniji  za njihov uspeh na republičkim izborima ...
Dritan i URA stvarno ne moraju ništa da rade po tom pitanju pošto se ovi veoma uspešno samoubijaju i bez njih ....
Samo treba da sačekaju da se oko Krivokapića formira neka konzervativna,demohrišćanska opcija i ovi cirkuzanti iz DF će otpasti sami od sebe...
Što se tiče DPS mislim da su oni sa ovim izborima u Nikšiću i zvanično odsvirali svoje ...
Predvidjam im u narednim godinama sudbinu SPS sa nekih 5% - 10% i to je to...
 
 
 
 
 
Crna Gora je nažalost duboko podijeljeno društvo po nacionalnim šavovima. DPS je utjerao strah u kosti od srpskog sveta, BiH scenarija, Vučićeve kontrole CG itd.

U tome mu DF i Vučić svesrdno pomažu. Ne znam da li svjesno to rade, ali svejedno efekat je isti.

Dok god DF burliče sa nacionalizmom i dok je priča o srpskom svetu jaka i DPS će da se drži visoko. Simple as that.



Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mare80 said:

 

DF se ponaša onako kako sam pre par meseci i predvideo...

Svojim vezivanjem za Vučića ,prvo su došli u sukob sa Krivokapićem, zatim i sa Joanikijem koji su na ovim izborima praktično stali iza Demokrata ...

Dakle,direktno se konfrontiraju sa onima koji su možda i najzaslužniji  za njihov uspeh na republičkim izborima ...

Dritan i URA stvarno ne moraju ništa da rade po tom pitanju pošto se ovi veoma uspešno samoubijaju i bez njih ....

Samo treba da sačekaju da se oko Krivokapića formira neka konzervativna,demohrišćanska opcija i ovi cirkuzanti iz DF će otpasti sami od sebe...

Što se tiče DPS mislim da su oni sa ovim izborima u Nikšiću i zvanično odsvirali svoje ...

Predvidjam im u narednim godinama sudbinu SPS sa nekih 5% - 10% i to je to...

 

 

 

 

 

 

Zavisi od ponašanja ove Vlade. Ako ne budu imali dobre rezultate u naredne četiri godine, DPS se bez problema vraća na scenu.

 

Vi na ove izbore imate ogromnu izlaznost, koja je posledica neke euforije, prije svega litija, rušenja dps-a.

Čim izlaznost padne na nekih realnih 70 posto, DPS će imati stare rezultate.

Do pada izlaznosti može doći razočarenjem ljudi koji su izašli ovaj put, većinom ljudi koji su glasali za URU ili Demokrate.

DPS neće gubiti svoje birače, paze na njih itekako. A radiće na tome da privuku još neke.

A nemaju šta da pogriješe sad, samo treba da ćute i kritikuju Vladu.

 

Link to comment
Share on other sites

Je l postoji neko logicno objasanjenje ekstremnog nacionalistickog naboja na tviteru? Neverovatna manija, i to nisu samo matorci i neke budale, nego brdo mladih ljudi?
 

Frapiran sam u poslednje vreme koliko mladih i na koji nacin padaju na jeftine nacionalisticke pozude, i kako se to instrumentalizuje.

Jbt, da l' je moguce? Ako je neka oblast pruzija na primeru vise puta kako nacionalizam nikom nista ne donosi, to je Balkan.
I to se i dalje desava.

Jebem ti ljude i civilizaciju. Poserem na zastave, ambleme, orlove i sva sranja.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, mare80 said:

 

DF se ponaša onako kako sam pre par meseci i predvideo...

Svojim vezivanjem za Vučića ,prvo su došli u sukob sa Krivokapićem, zatim i sa Joanikijem koji su na ovim izborima praktično stali iza Demokrata ...

Dakle,direktno se konfrontiraju sa onima koji su možda i najzaslužniji  za njihov uspeh na republičkim izborima ...

Dritan i URA stvarno ne moraju ništa da rade po tom pitanju pošto se ovi veoma uspešno samoubijaju i bez njih ....

Samo treba da sačekaju da se oko Krivokapića formira neka konzervativna,demohrišćanska opcija i ovi cirkuzanti iz DF će otpasti sami od sebe...

Što se tiče DPS mislim da su oni sa ovim izborima u Nikšiću i zvanično odsvirali svoje ...

Predvidjam im u narednim godinama sudbinu SPS sa nekih 5% - 10% i to je to...

 

Ne bih ja nikako bio tako optimističan... nažalost Srbima je već duže vreme mnogo bio bliži turbo-nacionalizam koji se svodi na neki levičarski "anti-imperijalistički" nacionalizam sa idolima kao što su Gadafi ili Ugo Čavez (pa jbt ovde je Šešelj decenijama bio ikona desnice) nego neka ozbiljna desna, konzervativna demohrišćanska opcija. Pa koja takva stranka je ovde ikad postojala i bila uspešna? Batićeva? : D

 

Nemam neki direktan uvid u stanje stvari, ali čim je krenuo onaj sukob na relaciji Krivokapić-DF, čini mi se da je raspored glasača ZBCG bio verovatno negde pola-pola na čiju su stranu stali. E sad, ovi rezultati baš i ne govore tako.

 

Svakako bi lepo bilo da se podele smanje, da se Demokrate iskristališu kao centar, URA da pokupi levi centar i jako pro-EU telo, a oko Krivokapića moderan konzervativni desni centar. Ekipa oko DF će svakako uvek postojati i imati bar 10ak posto, pa ne znam šta da se desi. E sad koliko je i ovo realno, to je pitanje.

Edited by djole
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

@BattleBender

 

To ti je organizovano sve od nekih FB grupa, takozvani mimeri. Poziva se na masovna okupljanja i vrijeđanja ljudi koji ne misle kao oni. Ima tu milion nekih primjera. Meta su najviše drugosrbijanci, kako oni to kažu. 

Prvo, sta koj kurac sa ovolikim brojem zastava?
Svaki nalog ima u imenu profila zastavu.
To ne rade ni oni najgori republikanski rednekeri "Dej tuk a(r) džab" sa americkim zastavama.

Uzas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, BattleBender said:

Prvo, sta koj kurac sa ovolikim brojem zastava?
Svaki nalog ima u imenu profila zastavu.
To ne rade ni oni najgori republikanski rednekeri "Dej tuk a(r) džab" sa americkim zastavama.

Uzas.

 

Sta ocekujes od polupismenog sveta koji veruje samo onome sto mu se servira iz rijalitija i sa drutvenih mreza?

 

EwgZETXWEAAZTdr?format=jpg&name=medium

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
3 minutes ago, djura.net said:

Dobar je Dritan, ali politicari sa ovakvim idejama na ovom podneblju na izborima ne mogu da prebace ni 3%.

Ne moze zato sto zadrti Crnogorac veruje da će mu ukinuti Crnu Goru i preseliti je u Vranje, zadrti Albanac se plaši da Dritan ne radi dovoljno za nacionalni san o ujedinjenju svih Albanaca a zadrti Srbi mu ne veruju sto nee ide u Beograd da dobija instrukcije od AV.  Dobija glasova taman koliko ima ljudi koji razmišljaju svojom glavom u CG.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Ne moze zato sto zadrti Crnogorac veruje da će mu ukinuti Crnu Goru i preseliti je u Vranje, zadrti Albanac se plaši da Dritan ne radi dovoljno za nacionalni san o ujedinjenju svih Albanaca a zadrti Srbi mu ne veruju sto nee ide u Beograd da dobija instrukcije od AV.  Dobija glasova taman koliko ima ljudi koji razmišljaju svojom glavom u CG.

manje - vise, to je bas plasticno objasnjeno sta sam mislio.

samo sticaj okolnosti ljude poput Dritana izbaci u prvi plan, inace su osudjeni na poluilegalu i vanparlamentarnu borbu najcesce kroz nevladine organizacije. 

Trenutno kao tas na vagi koji je obezbedio vecinu ima neki uticaj i znacaj, vec na sledecoj "krivini" ce dobiti nogobulj pod uslovom da se ne proda (i svoje politicke stavove i sebe bukvalno) za sitno parce vlasti.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Perkos2 said:

Ne moze zato sto zadrti Crnogorac veruje da će mu ukinuti Crnu Goru i preseliti je u Vranje, zadrti Albanac se plaši da Dritan ne radi dovoljno za nacionalni san o ujedinjenju svih Albanaca a zadrti Srbi mu ne veruju sto nee ide u Beograd da dobija instrukcije od AV.  Dobija glasova taman koliko ima ljudi koji razmišljaju svojom glavom u CG.

Niko ne ide po instrukcije u Beograd. DF samo hoce da C. Gora uspostavi partnerski i fer odnos sa Srbijom.

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Niko ne ide po instrukcije u Beograd. DF samo hoce da C. Gora uspostavi partnerski i fer odnos sa Srbijom.
I servilan.

AV hoće ima intenciju da kontroliše SVE.

Daleko lijepa kuća nacionalistima iz DFa, isto ko i ovima iz DPSa da se razumijemo.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...