Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

11 minutes ago, pavijan2 said:

Kako procenjujete da li je "deložacija" opravdana?

Ili ste protiv svake "deložacije"

 

 

ne ulazim u to,  kažem ti  da sam strogo finansijer.

ali kontam tvoje pitanje i znam kud ideš sa ovim...  da li želiš da ideš ovim putem, pitam te onako iskreno hrišćanski,  da li želiš da se samnom natežež o opravdanosti izbacivanja raba božijeg na ulicu i ostavljanja raba božijeg na ulici bez krova nad glavom?  Pošto nije meni teško da se pravim da sam ono full on mode hrišćanin bogomoljac ljubi bližnjeg svog  i te munje jelte.


A ako si ozbiljan i nisi troler,  mogu da ti kažem da je jedno 90% deložacija koje su sprečavane  bile po bankarskim kreditima u švajcarcima.

Link to comment
Share on other sites

Neki ljudi su ostali bez krova nad glavom, odnosno ostali podstanari i sto puta se selili zato što nisu uzeli kredit jer su unapred znali da neće moći da ga vraćaju. Prema njima niko ne gaji ni sažaljenje, ni samilost.

Nemam neko opravdanje, ni razumevanje za korisnike kredita u "švajcarcima". Tražili ste, gledajte.

Što se izvršitelja tiče, oni u preko 90% slučajeva rade dobar posao.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, pavijan2 said:

Neki ljudi su ostali bez krova nad glavom, odnosno ostali podstanari i sto puta se selili zato što nisu uzeli kredit jer su unapred znali da neće moći da ga vraćaju. Prema njima niko ne gaji ni sažaljenje, ni samilost.

Nemam neko opravdanje, ni razumevanje za korisnike kredita u "švajcarcima". Tražili ste, gledajte.

Što se izvršitelja tiče, oni u preko 90% slučajeva rade dobar posao.

 

ja sam očekivao neko pravno obrazloženje i kritiku ovog dela:

 

Quote

"Krediti u švajcarskim francima, jednostrano povećavanje kamatnih stopa, isplata kredita po najnižem a naplata po najvišem kursu, primena zelenaške zatezne kamate od čak 180 odsto godišnje, naplata osiguranja kod NKOSK, naplata troškova obrade i praćenja kredita, su simboli pljačke koje banke sprovode godinama unazad, a koji su potvrđeni i pravnosnažnim sudskim odlukama. Neke od njih su potvrđene i od same Narodne banke Srbije", istakla je Efektiva.

 

 

a ne da mi daješ odgovr u rangu:

Gde je bila SPC kad su Islamska i jevrejska zajednica, da ne pominjem Katolike mrske nam,  potpisivali taj neki ugovor o ekstrateritorijalnosti i dobili status izuzetosti od ovog zakona...   

 

 

laganica, sam tvoj upis sveo na nivo zakona o crkvama u CG  na koji ti ne da ne možeš da mi odgovoriš razumno,  nego očekujem neko trolovanje do besvesti   i zato te lepo na početku pitah:

 

2 hours ago, Stoned Laki21 said:

da li želiš da ideš ovim putem, pitam te onako iskreno hrišćanski,  da li želiš da se samnom natežež o opravdanosti izbacivanja raba božijeg na ulicu i ostavljanja raba božijeg na ulici bez krova nad glavom? 

 

Link to comment
Share on other sites

Ako je neko podstanar 5 godina u jednom stanu i za tih 5 godina plati 60 kirija. To je 18 000 evra, ako je mesečna kirija 300 evra. Ako 61. meseca nema da plati tih 300 evra on naglavačke leti iz tog stana bez obzira na sve prethodne uplate i bez da ti tvoji borci protiv deložacije kažu i jednu reč.

A rab božji ostade na ulici.

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, pavijan2 said:

Ako je neko podstanar 5 godina u jednom stanu i za tih 5 godina plati 60 kirija. To je 18 000 evra, ako je mesečna kirija 300 evra. Ako 61. meseca nema da plati tih 300 evra on naglavačke leti iz tog stana bez obzira na sve prethodne uplate i bez da ti tvoji borci protiv deložacije kažu i jednu reč.

A rab božji ostade na ulici.

 

 

 

znači ja te ne pitam o zakonu o obligacionim odnosima ili koji je već zakon u pitanju koji rešava pitanje dva fizička lica u poslovima izdavanja i zakupa nekretnina...   mi ovde pričamo o lihvarskim kamatama od 180% na godišnjem nivou koje ne postoje nigde na svetu i da banke ljude, Srbe, uvode u dužničko ropstvo... razumeš ne?  Ovaj zakon ne postoji nigde na svetu, a kamo li u Evropi  (zvuči poznato?  samo što je ovo moje istinito za razliku od Amfilohije Boysa koji pričaju da ne postoji ovaj zakon o crkvama nidje).  


E sad ti meni objasniš kako smo u stanju da orgijamo na poziv amfetaminolohija po CG da nam otimaju indentitete serBske naše...  a što nam zle multinacionalne koorporacije pod kontrolom CIA, MASONA I Vatikana srBsku čeljad na ulicu izbacuju   to je ok,  jer jeb ga treba Eurao banci da se vrati kredit, na šta bi ličalo kad se zakoni ne bi poštovali,  nismo mi neki tamo divljaci iz krla krla afričkih plemena... taj neki zonfić :s_d:

 

 

 

msm mogu da vrtim ove crkvene argumente sa prethodnih strana do prekosutra, al to ne menja činjenicu:



82863162_2462791250675361_48519605034439

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

lici mi na srbijansku verziju Zivog Zida iz Hrvatske. anarhisticko-populisticki "fenomen" koji je lansirao svoje "antisistemske & antidelozacijske" uhljebe u Sabor (dakle na lijepu placu poreznih obveznika), i koji se, uz kristalno jasnu argumentaciju, moze opisati u 4 rijeci -> borba protiv sveckog poretka. medjutim nije to tema ovog topika. usporedba gradjanskih inicijativa sa obranom svetinja SPC-a u Crnoj Gori svakako prolazi kao civilizacijski naprednija, medjutim ne ako takva inicijativa rusi svecki poredak. onda je to, doslovno, isti klinac drugo pakovanje. teoloski pak, krscanstvo ne poznaje imovinsko pravo i fizicko suprotstavljanje delozacijama. caru carevo, okretanje drugog obraza, itd. its. ako nekog krscanskog brata / sestru izbace iz doma, primi ga u svoj dom. end of krscanska story. Isus vs Baraba. dakle (zao mi je, ali moram reci da) Stoned tu nije u pravu s koje god strane gledali. bilo pravne, bilo gradjanske, bilo krscanske. postoje konvencije o zastiti ljudskih prava, postoje sudovi, a postoji i nesto sto se zove preuzimanje odgovornosti za vlastiti izbor. to je i sloboda, i otplata kredita.

 

Link to comment
Share on other sites

Znaci mnogo  sasvim nepotrebne buke zbog neke tamo imovine koju crnogorska drzava oduzima od srpske crkve tj.od Srba a s druge strane neopazeno prolaze mnogo vece nepravde kao sto je deloziranje duznika koji ne placaju svoje dugove i to u  samoj Srbiji.Ali ni to nije najgore.Eto na primjer

 u "Bosni" režim Milorada Dodika "brutalno ubija djecu" pa je reakcija na to slaba,mlaka.Jel tako Stoned Laki ? 

Edited by Rastko
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Valensija said:

Kakvo trolovanje...

 U rangu ona 2 ficfirica ( Olenik& Samardzic) kod Beckovicke.😂
 

 

Ta dvojica to bar rade za pare ali da se na forumu bez ikakve naknade   neko tako sramoti kao što  čini korisnik Stoned Laki,to je već ...

Edited by Rastko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vjekoslav said:

lici mi na srbijansku verziju Zivog Zida iz Hrvatske. anarhisticko-populisticki "fenomen" koji je lansirao svoje "antisistemske & antidelozacijske" uhljebe u Sabor (dakle na lijepu placu poreznih obveznika), i koji se, uz kristalno jasnu argumentaciju, moze opisati u 4 rijeci -> borba protiv sveckog poretka. medjutim nije to tema ovog topika. usporedba gradjanskih inicijativa sa obranom svetinja SPC-a u Crnoj Gori svakako prolazi kao civilizacijski naprednija, medjutim ne ako takva inicijativa rusi svecki poredak. onda je to, doslovno, isti klinac drugo pakovanje. teoloski pak, krscanstvo ne poznaje imovinsko pravo i fizicko suprotstavljanje delozacijama. caru carevo, okretanje drugog obraza, itd. its. ako nekog krscanskog brata / sestru izbace iz doma, primi ga u svoj dom. end of krscanska story. Isus vs Baraba. dakle (zao mi je, ali moram reci da) Stoned tu nije u pravu s koje god strane gledali. bilo pravne, bilo gradjanske, bilo krscanske. postoje konvencije o zastiti ljudskih prava, postoje sudovi, a postoji i nesto sto se zove preuzimanje odgovornosti za vlastiti izbor. to je i sloboda, i otplata kredita.

 

 

gad dem nigga  :s_d:

 

ne pozivam se ja na hrišćanstvo i teologiju ( niti sekunde) ja se pozivam na odbranu srBskog nacionalnog bića koje se u Crnoj Gori dešava. A u Srbiji ne,  znači nije nam problem što se srBske majke sa seBskom decom izbacuju na ulicu od strane neke multinaci banke  jer se desio "krah" na bankarskom tržištu, a država ne radi ništa da ih izvuče iz dužničkog ropstva u koje su jbga upali. dve stvari nisu iste i nikad neće biti iste, jer jbga hrišćanin je i Srbin i Hrvat i Rus i Amerikanac  :s_d:  (msm opušteno ja prvi nisam hrišćanin :whistling: )

maltene se sa celim upisom slažem  osim sa delom da gradjani treba da preuzmu odgovornost za švajcarce,  jer je po meni prvo država trebala da ih upozori na mogući krah, a onda da se izglasa neki lex specijačlis gde ćeš franak prebaciti u euro i tako naplaćivati kredit, ne znam kako je to rešeno u CRO, ali u srbiji je preCednik AV obećao da će država da plati bankama te kredite  što je takodje nebuloza 1/1  onda ga plati i meni koji sam ga uzeo u Dinarima/kunama/eurima...  što samo ovim švajcarcima... al to nije tema  i evo ti link za srpski živi zid, koji su neki neo-komunsiti šta li su, al im ja s vremena na vreme uplatim neke pare da mogu da brane sirotinju od banaka  .  nekako mi je ljudski pomoći ove neke akcije kad vidiš koga sve spašavaju od izbacivanja  stvarno ti bude muka neka  iako se u globalu slažem sa tvojim upisom nekih laganih 90%

 

 

 

nisam vernik, a odavno je ovde raprava završena i sad čekamo izbore da vidimo ko je u pravu ili da vidimo pre izbora kako su uspeli da se istale...  nego kad sam već u fazonu  polu trola polu zbilje,  kako ovo CARU CAREVO da tumačim,  ako je car rekao: Moje onda je to njegovo i ko smo mi da se tu bunimo?  jel bi to bilo hrišćanski,  pošto očigledno da nije srpski.

 

 

 

edit: 

sad vidim i ove upise u medjuvremenu.  opušteno ne dobacujem najiskrenije  do logike:

U srbiji se mora iz stana izbaciti neki mučenik jer mu banka zaračunava kamatu od 180% na godišnjem nivou  jer zakon je takav


U crnoj gori na delu je najstrašnije otimanje imovine nadasve bespravno jadna SPC i srpski narod dole kuku lele kuku lele...  a što je to po zakonu ko ga hebe kad nije sirotinja, nego Mitropolija SPC koja je teška tipa 3 Miškovića jednog ceptera i nekoliko Kostića na gomili...

Edited by Stoned Laki21
Link to comment
Share on other sites

 orgijamo na poziv amfetaminolohija po CG by @Stoned Laki21

nisam primetio da iko orgija po CG. na koga si mislio pod ovim "orgijamo"? 

imamo mirne proteste gradjana CG protiv diktature.

znači ja te ne pitam o zakonu o obligacionim odnosima ili koji je već zakon u pitanju koji rešava pitanje dva fizička lica u poslovima izdavanja i zakupa nekretnina mi ovde pričamo o lihvarskim kamatama od 180% na godišnjem nivou koje ne postoje nigde na svetu i da banke ljude, Srbe, uvode u dužničko ropstvo...

nisu postojale kamate od 180% godisnje. 

ti ljudi su uzeli kredit indeksiran u svajcarcima jer je kamata bila manja nego za kredit indeksiran u evrima. imali su upozorenje guvernera NBS radovana jelasica da je to rizican potez.

prvih nekoliko meseci placali su povoljnije rate od onih koji su uzimali kredit indeksiran u evrima. 

posle naglog rasta franka oni dospevaju u losiji polozaj. sami pali, sami se ubili.

ja ti govorim o ljudima koji nisu uzimali kredite, ostajali u podstanarskom statusu, i kad su ostali bez para ostajali su na ulici ili se vracali da zive kod roditelja. ali ni jedna hipsterska organizacija za borbu protiv "delozacija" na to ne reaguje. jer jbg to je zakon o obligacionim odnosima izmedju fizickih lica,  a ne fensi prica o "lihvarskim kamatama" i duznickom ropstvu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stoned Laki21 said:

 

pogledao sam ja to prije nego sam se ukljucio u raspru. evo i tebi jedan link -> https://udrugafranak.hr/pet-pozitivnih-presuda-za-konvertirane-kredite-u-predbozicnim-danima/

 

...

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Vjekoslav said:

 

pogledao sam ja to prije nego sam se ukljucio u raspru. evo i tebi jedan link -> https://udrugafranak.hr/pet-pozitivnih-presuda-za-konvertirane-kredite-u-predbozicnim-danima/

 

...

 

 

 

 



nije to to,, o čemu ti pričaš je ovo.
 

ovi "moji" su nešto ovako

 

 

39132347_294939454431269_840314186438698




ne bave se sudjenjima i zakonima, "samo"  dodju i prave živi zid da ne mogu panduri i izuvršitelji da vrše iseljavanje...

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Stoned Laki21 said:



nije to to,, o čemu ti pričaš je ovo.
 

ovi "moji" su nešto ovako

 

 

39132347_294939454431269_840314186438698




ne bave se sudjenjima i zakonima, "samo"  dodju i prave živi zid da ne mogu panduri i izuvršitelji da vrše iseljavanje...

 

aman covjece (daj se koncentrisi :classic_biggrin:) znam da to nije isto! jedno donosi rezultate i rjesava probleme, a drugo ih samo stvara. 

 

images?q=tbn:ANd9GcTpIFr6IfdaQI-t3wcNF95

 

noxntujv7OygEDmKKhq2PHdH6ezLQNZ4F_DkRAnC

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Kako vam izgleda držanje države Srbije i njene vlast spram događaja u Crnoj Gori?

- Niko ko je imalo pratio situaciju nije bio toliko slep da nije video kako je ispočetka vlast države Srbije bila direktno na strani Đukanovića. I njihovi istupi su bili u pravcu nemešanja, da je to stvar države Crne Gore i tako dalje. Bilo je jasno da se ime tog moćnog političara Mila Đukanovića ne sme pomenuti i nije ga pomenuo niko od vrha do dna te vladajuće strukture. Međutim, u nastavku epizode, pošto su rasle litije a s njima i dostojanstvo naroda, došlo je do jednog preumljenja. Sada je situacija takva da nema napada na Đukanovića ali nema ni napada na mitropolita Amfilohija i na Crkvu i litije. To se očigledno ne isplati i razbilo bi se svakome o glavu. Svi su shvatili da ona raja koja je nikla ko iz zemlje trava može i njima da se dogodi – i u Srbiji i u Bosni i Hercegovini, događalo se u Makedoniji. Rečju, ne može se zatreti ljudska sloboda, ma koliko se neko trudio.

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/vladika-grigorije/qmzp086

 

Intervju vladike Grigorija u Blicu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vjekoslav said:

 

aman covjece (daj se koncentrisi :classic_biggrin:) znam da to nije isto! jedno donosi rezultate i rjesava probleme, a drugo ih samo stvara.

 

 

iskreno,  toliko smo u sranju, da samo totalno zagušenje kanalizacije može da nas trgne da probamo da se vadimo iz govana... tako da samo što više ovih likova što prave probleme...  jedva čekam da Levijatani i Narodne patrole počnu da biju po beogradu, metodom slučajnog uzorka,  ko je tamniji da ga malo protitamo srBski jezik i gramatiku,  jer sve dok je ovo neka polu kuvana žaba... nema tu napred.  I slobu smo sjebali kad smo dobili po tamburi, a i malo ogladneli.

Edited by Stoned Laki21
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Valensija said:

Ne troluj temu... Sad pricamo o bankama, kreditima, patrolama....:classic_blink:

 

pricamo o legitimnom, legalnom i ucinkovitom rjesavanju vrlo ozbiljnih i slozenih, zivotnih problema gradjana.

ti si problem Crne Gore sveo na nekog Milu.

  • Like 3
  • Thanks 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...