Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

5 minutes ago, laki perkos said:

Zanimljivo je iz ovih pamfleta koje je postavio Prištevac da se stalno ponavlja da je vlasnik bila država Crna Gora pa mi se javlja jedno pitanje, ima li država Crna Gora neki dokaz valjani da dokaže da je to bilo u njenom vlasništvu dok  nisu stigli zli Srbi.

Oko upisa u katastar i tih lupetanja mogu samo da se nasmejem baš kao što uvek uradim i kad čujem da je na Kosovu nešto upisano u katastar u vreme Slobe i sad ne bi trebalo da važi ali isti ti koji to pričaju kad ih pitaš znači li to da i stanovi koje ste otkupili od države Srbije u vreme Miloševića treba da vam se oduzmu onda nastaje tajac.   

Njena državnost do pre 1918. godine, kada je nasilno anektirana. Nauči šta je kataastar. Zakonio pravtku imovina siu doneti u skoro svim ex republikama.

Crna Gora naravno ima dokaze, ali takvim zastucanim kao ti, je isto što u gluvom muzika.

Link to comment
Share on other sites

Pa lepo iznese te dokaze na sud koji je ionako pod kontrolom države i povrati crkve, ne mora nikakav zakon da donosi, čisti papiri i čista presuda. Međutim tih papira nema pa je moralo da se donese nešto na osnovu čega bi današnja država koja uzgred sa onom CG od pre 1914 nema blage veze mogla da prisvoji privatnu imovinu.

Još na sve to čitamo o evropskom putu CG

 

Edited by laki perkos
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, laki perkos said:

Pa lepo iznese te dokaze na sud koji je ionako pod kontrolom države i povrati crkve, ne mora nikakav zakon da donosi, čisti papiri i čista presuda. Međutim tih papira nema pa je moralo da se donese nešto na osnovu čega bi današnja država koja uzgred sa onom CG od pre 1914 nema blage veze mogla da prisvoji privatnu imovinu.

Još na sve to čitamo o evropskom putu CG

 

 

da se vratim na ono moje pitanje od pre kad ikad:

A kad preuzme drđava crna gora te crkve i manastire, šta se sa istima dešava i takno kako to ugrožava te silne vernike dole?  Oće da ih opšu žicom i strujom, oće Milo da proda kamen kojima su crgve zidane kao ukrasni, oće li Milo da ih nosi kući?  Šta se dešava sa vernicima, jel će sad oni da budu "preknjiženi" u CGPC kod Miraša po automatizmu ili moraju pojedinačno da se javljaju na prekrštavanje i šta se dešava sa ovima koji neće da se preknjiže u CGPC, da li to znači da automaCki posatui ateisti ili ih na slobodnom tržištu najboljom ponudom jure katolici, jevreji muslimani....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

da se vratim na ono moje pitanje od pre kad ikad:

A kad preuzme drđava crna gora te crkve i manastire, šta se sa istima dešava i takno kako to ugrožava te silne vernike dole?  Oće da ih opšu žicom i strujom, oće Milo da proda kamen kojima su crgve zidane kao ukrasni, oće li Milo da ih nosi kući?  Šta se dešava sa vernicima, jel će sad oni da budu "preknjiženi" u CGPC kod Miraša po automatizmu ili moraju pojedinačno da se javljaju na prekrštavanje i šta se dešava sa ovima koji neće da se preknjiže u CGPC, da li to znači da automaCki posatui ateisti ili ih na slobodnom tržištu najboljom ponudom jure katolici, jevreji muslimani....

Ova pitanja bi trebalo da postaviš Milu Đukanoviću ili onom što izigrava Brnabićku a ne ovde na forumu!  Sve nabrojano može ali i ne mora da se desi a može da se dogodi i mnogo gorih stvari kao što predaja objekata nekoj sekti.

Inače zadnjih dana predlagač zakona ne zna gde udara pa imamo

 

U samo par dana.

DPS saopštava da:

- za učesnike litija nema mesta u DPS
- ko ide na litije ostaje u DPS ali kao da su zalutali u DPS
- članovi DPS mogu učestvovati u litijama

pre dva dana: DPS saopštava da policija neće više obezbeđivati litije
juče: DPS saopštava da će policija nastaviti obezbeđivati litije
 
Vernici nisu državni već SPC i sigurno neće ići u Milovu crkvu.  onda bi u te nasilno oduzete objekte DPS dovozio svoje aktiviste a Milo  možda postao novi Mitropolit
 
samo ga malo koči što je ratni zločinac  
 
 

 

Edited by laki perkos
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, laki perkos said:

Ova pitanja bi trebalo da postaviš Milu Đukanoviću ili onom što izigrava Brnabićku a ne ovde na forumu!  Sve nabrojano može ali i ne mora da se desi a može da se dogodi i mnogo gorih stvari kao što predaja objekata nekoj sekti.

Inače zadnjih dana predlagač zakona ne zna gde udara pa imamo

 

U samo par dana.

DPS saopštava da:

- za učesnike litija nema mesta u DPS
- ko ide na litije ostaje u DPS ali kao da su zalutali u DPS
- članovi DPS mogu učestvovati u litijama

pre dva dana: DPS saopštava da policija neće više obezbeđivati litije
juče: DPS saopštava da će policija nastaviti obezbeđivati litije
 
Vernici nisu državni već SPC i sigurno neće ići u Milovu crkvu.  onda bi u te nasilno oduzete objekte DPS dovozio svoje aktiviste a Milo  možda postao novi Mitropolit, samo ga malo koči što je ratni zločinac  
 
 

 


I dobro ko će meni i mojima da zabrani da budemo vernici i dalje, da poštujemo bibliju slavimo slavu i sve što uz to ide i šta ide...  eto samo malo to što se neće posećivati gradjevina kojoj vrata su okrenuta istoku... al generalno ne razlikuje se ni to nešto posebno od ovog danas sad pošto obično "vernici"  se sete crkve kad se okupaju  ili ti o većim prraznicima, krštenjima tako nekim svetkovinama...  a opet ja kao kum sam u obredu učestvovao u Srbiji i u kući/stanu i u gradevini s vrtima okrenutima istoku...  čak sam zadovoljiji krštenjem putem dostave,  jako fin čovek bio, šteta što nisu svi takvi. 

 

ne interesuje mene šta DPS saopštava, ja te pitam mene kao vernika koji idem na rad (a možda i za stalno) u CG, kako ovo dotiče tačno ovaj zakon i Milo i Amfetaminolohije i kako to utiče na moj "biznis" izdavanja sojenica na Ulcinjskoj Rivijeri?  

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

da se vratim na ono moje pitanje od pre kad ikad:

A kad preuzme drđava crna gora te crkve i manastire, šta se sa istima dešava i takno kako to ugrožava te silne vernike dole?  Oće da ih opšu žicom i strujom, oće Milo da proda kamen kojima su crgve zidane kao ukrasni, oće li Milo da ih nosi kući?  Šta se dešava sa vernicima, jel će sad oni da budu "preknjiženi" u CGPC kod Miraša po automatizmu ili moraju pojedinačno da se javljaju na prekrštavanje i šta se dešava sa ovima koji neće da se preknjiže u CGPC, da li to znači da automaCki posatui ateisti ili ih na slobodnom tržištu najboljom ponudom jure katolici, jevreji muslimani....

Da se na ovo sve odgovori, treba imati znanja...😭

52 minutes ago, laki perkos said:

Pa lepo iznese te dokaze na sud koji je ionako pod kontrolom države i povrati crkve, ne mora nikakav zakon da donosi, čisti papiri i čista presuda. Međutim tih papira nema pa je moralo da se donese nešto na osnovu čega bi današnja država koja uzgred sa onom CG od pre 1914 nema blage veze mogla da prisvoji privatnu imovinu.

Još na sve to čitamo o evropskom putu CG

 

Kad  bi imao promil zdravog razuma,  ali i znanja,SPC je izgubila poroces na MS u Strasburgu dva puta.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

da se vratim na ono moje pitanje od pre kad ikad:

A kad preuzme drđava crna gora te crkve i manastire, šta se sa istima dešava i takno kako to ugrožava te silne vernike dole?  Oće da ih opšu žicom i strujom, oće Milo da proda kamen kojima su crgve zidane kao ukrasni, oće li Milo da ih nosi kući?  Šta se dešava sa vernicima, jel će sad oni da budu "preknjiženi" u CGPC kod Miraša po automatizmu ili moraju pojedinačno da se javljaju na prekrštavanje i šta se dešava sa ovima koji neće da se preknjiže u CGPC, da li to znači da automaCki posatui ateisti ili ih na slobodnom tržištu najboljom ponudom jure katolici, jevreji muslimani....

Kako ugrozava vernike? Na primer, moze zgradama manastira promeniti namenu. Recimo, bude zgrada udruzenja filatelista. Zasto to ne bi mogao Milo da uradi. Nista ga ne sprecava.

Moze i da ne dira namenu, ali da povremeno organizuje boks meceve unutar crkve i oko nje. On, tj drzava su vlasnici i mogu da rade sta hoce. Da imalo misle na osecaje vernika, pa i "svojih", ne bi za predvodnika stavio onoga koga je formalni prvi covek svetskog pravoslavlja najurio, a koliko se secam i anatemisao.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Stoned Laki21 said:


I dobro ko će meni i mojima da zabrani da budemo vernici i dalje, da poštujemo bibliju slavimo slavu i sve što uz to ide i šta ide...  eto samo malo to što se neće posećivati gradjevina kojoj vrata su okrenuta istoku... al generalno ne razlikuje se ni to nešto posebno od ovog danas sad pošto obično "vernici"  se sete crkve kad se okupaju  ili ti o većim prraznicima, krštenjima tako nekim svetkovinama...  a opet ja kao kum sam u obredu učestvovao u Srbiji i u kući/stanu i u gradevini s vrtima okrenutima istoku...  čak sam zadovoljiji krštenjem putem dostave,  jako fin čovek bio, šteta što nisu svi takvi. 

 

ne interesuje mene šta DPS saopštava, ja te pitam mene kao vernika koji idem na rad (a možda i za stalno) u CG, kako ovo dotiče tačno ovaj zakon i Milo i Amfetaminolohije i kako to utiče na moj "biznis" izdavanja sojenica na Ulcinjskoj Rivijeri?  

DPS je vlast i to što ona saopštava sprovodi se u delo na teritoriji na kojoj DPS sprovodi vlast. Vernici idu u crkvu koliko god to nekome ovde zvučalo suludo i koliko god se trudio da od ovog problema pravi sprdnju. Teoretski može vlast u CG da sve crkve i manastire pretvori u skladišta i magacine ili vojne objekte po uzoru na komšiju Envera. Možeš na primer da pitaš državljane Albanije da li im je nešto nedostajalo u vreme kad je on pretvarao crkve i džamije u magacine. Taj je barem držao da principa i prima svim religijama imao isti stav. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Pristevac said:

Da se na ovo sve odgovori, treba imati znanja...😭

Kad  bi imao promil zdravog razuma,  ali i znanja,SPC je izgubila poroces na MS u Strasburgu dva puta.

SPC i MCP nisu ni podneli tužbu pred međunarodnim sudom u Strazburu u vezi ovog zakona, malo čitaj bićeš spremniji za diskusiju

Link to comment
Share on other sites

Aman, bre, ljudi - hramovi su mesta gde se ljudi mole, a ne mesta gde se vodi politika.

Svestenstvo, pri tom mislim na sve vere, nema sta da trazi u politici, vec da se bavi onim sto mu je posao - dusa i vera.

Nikada nisu bile crkve punije, a nikada nije bilo manje pravih vernika.

8 minutes ago, Stoned Laki21 said:

source.gif

 

2 minutes ago, Sprivel said:

giphy.gif

2wSHlIa.gif

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kronostime said:

Aman, bre, ljudi - hramovi su mesta gde se ljudi mole, a ne mesta gde se vodi politika.

Svestenstvo, pri tom mislim na sve vere, nema sta da trazi u politici, vec da se bavi onim sto mu je posao - dusa i vera.

Nikada nisu bile crkve punije, a nikada nije bilo manje pravih vernika.

 

2wSHlIa.gif

 

6 minutes ago, Kronostime said:

Nikada nisu bile crkve punije, a nikada nije bilo manje pravih vernika.


amfilohije.JPG

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Pristevac said:

Čim nema Perkosa na ovoj slici pored Riste sotone, ništa onda.😎

špekulacije sa ličnim indetitetom učesnika foruma su kažnjive

Just now, Kronostime said:

 

Just now, Kronostime said:

Lepo piše na srpskom jeziku da je incijativu podnela Advokatska kancelarija a ne MCP ili SPC, dakle idemo dalje da vidimo šta će prištevac slagati 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Zato sto im je i predhodna tuzba pred istim sudom odbijena 2012.

 

https://www.slobodnaevropa.org/a/mitropolija-spc-izgubila-spor-protiv-crne-gore-u-strazburu/24745192.html

Trebali su tad Crnogorci da se pobune sto je SPC htela da tme deo zemljista.

 

@Valensija Jel znas mozda koliko zgrada, hotela ili sta ja znam cega je do sada napravila crkva..mislim da li je..ako imas neki podatak...slobodno ga stavi.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kronostime said:

Zato sto im je i predhodna tuzba pred istim sudom odbijena 2012.

 

https://www.slobodnaevropa.org/a/mitropolija-spc-izgubila-spor-protiv-crne-gore-u-strazburu/24745192.html

Sud za ljudska prava u Strazburu je odbacio tužbu Mitropolije crnogorsko-primorske Srpske pravoslavne crkve (SPC) protiv države Crne Gore, kojom je ta crkva tražila da
joj se vrati imovina nacionalizovana posle Drugog svjetskog rata

 

Opet ćorak, na novi zakon se MCP ni SCP još nisu žalili ni jednom sudu, ni u CG ni u Strazburu, nije teško čitati ...

Link to comment
Share on other sites

Nije se nikom zalila na novi zakon, samo sto postoje sporovi od ranije koji su resavani u korist drzave Crne Gore, tako da je SPC za slucaj koji hoce da proguraju potrebno da ima neke cvrste dokaze osim mantre "svi znaju da je to imovina SPC" koja ovde i po tim molebanima promice.

 

Sud odlucuje na osnovu dostupnih cinjenica, ne na osnovu folklora.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Markovic najavio Varheljiju odlaganje stupanja na snagu Zakona o slobodi veroispovesti.

 

U medjuvremenu ce verovatno iskoristiti vremenski vakuum za potpisivanje temeljnog ugovora sa MPC-SPC, pa ce tek onda aktivirati Zakon, i tresla se gora - rodio se mis. Zakon nije izmenjen, DPS dobije koji politicki bod pred izbore, MPC izgurala svoje, svi srecni i zadovoljni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...