Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

za one koji ne znaju: on je jedan od prvih trenera Endija Marija (trenutno je kao podrska u njegovom timu) i fenomenalan komentator i teniski analiticar na (uglavnom) britanskoj tv, a mislim da sada komentarise i na ESPN (nisam sigurna, ali cujem ga na streamovima). uvek fer, posten i objektivan.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

koliko teniska publika zeli da sebe predstavi kao elitnu je zapravo prilicno prostacka i lici na  fudbalsku , narocito na uso.

recimo, u atletici kad neko od takmicara pokusava da obori rekord celi stadion je na nogama ,dobija podrsku , samo u tenisu se pljuje , psuje, zvizdi ..... ogavno .

Edited by vanjabarsa
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Prvo, previse se ocekuje od prosecnog teniskog fana, pogotovo kad 2021. godine svi imaju attention span zlatne ribice, plus su isfrustrirani zbog pandemije i krize.

 

Drugo, u milion drugih sportova, u kom god hocete mozete da nadjete poredjenje i kazete recimo Barselonina najbolja generacija igra savrseni fudbal, dodavanja bez greske, sve precizno, kao da gledas igricu, dok ce neko drugi da kaze brate ja zaspim gledajuci ga, najdosadniji fudbal ikada.

 

Ili kad gledas snuker pa kazes ovaj Higins udavi, koliko je dosadan, daj Trampa ili O Salivena da gledamo bar malo kako napadaju.

 

To sto Djokovic moze da odigra svaki napadacki udarac, da bude atraktivan kao i neki drugi teniseri, a istovremeno hirurski precizno i dozirano udara, pametno, je jedna cinjenica koju nece priznati samo budale ili potpune neznalice.

 

Sa druge strane, opsti utisak koji ostaje u ljudskom mozgu ce biti baziran na opstem osecaju dok se gleda mec, na brzini ulaska u poen, na ekspresiji igraca, na milion razlicitih stvari koje na kraju daju taj opsti i povrsni utisak.

 

Zbog cega je gospodin gore potpuno u pravu - opsti utisak vecine neutralnih i povrsnih posmatraca tenisa je taj i potpuno je ispravan.

 

A da Djokovic nije kompletan igrac koji moze da odigra sve ne bi bio jedan od najboljih svih vremena i vec 15 godina uz kratku pauzu u top 3.

 

Niti iko pri zdravoj svesti i pameti to moze da tvrdi.

Link to comment
Share on other sites

Novak pozvao Muzetija da treniraju zajedno pošto kiša pravi probleme a on je u kući koja ima pokriven teren.

Mada meni ovo više deluje da se Muzetijev trener sam pozvao, imaju dobru vezu preko Panikija i Edoarda :classic_biggrin:

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, alcesta said:

To je valjda ona kuća gde visi na zidu neko indijsko božanstvo, pa je onomad krenula priča kako se Novak preobratio, na opšte oduševljenje Indijaca :classic_biggrin:

mislim da ta slika visi u njegovom stanu u MC :classic_biggrin:

 

sto se tice Indijaca, videla sam raspravu dva "krila" Indijaca oko te slike: jedni su valjda pobornici tog religijskog pravca koji ta slika predstavlja a drugi nekog drugog/suprotnog, i onda je nastupila rasprava i oko toga :classic_rolleyes:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...