Jump to content

Kafana u padoku


Hertzog

Recommended Posts


 

Quote

 

The historic Indianapolis Motor Speedway was again graced with the sound of Ferrari Formula 1 cars as F1 Clienti took to the track as part of the Ferrari Racing Days celebration. In addition to F1 examples once driven by Kimi Raikkonen and Michael Schumacher, a Ferrari 333SP also joined the occasion for dedicated lapping sessions.

 

Adding to the excitement was also the cars of the XX Program. Highlighted by numerous Ferrari FXXK Evo cars, the XX Program brought thousands of horsepower and an epic soundtrack of unmuffled V12 engines back to the speedway.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Malo nostalgije. Na Twiteru mi u TL skočio video Mclarena u boxu iz 90ih. Ah, kakav zvuk. Potražio video Ferrarija iz 1995 (čuo tu simfoniju u Imoli te godine) i evo ga dole. Aaahhh, kakav zvuk.

Znam, hibridi i elektrifikacija su napredak i budučnost, ali meni je baš drago, da sam živeo i to doživeo u  prošlosti. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Savet bi bio dobro došao.

Fiat 500X bi zamnenio. (Skoro) sve OK, novi motor Firefly izvrstan, samo je malo premladostan za mene🙂

U igri su

Mercedes B 180 benzin 1,33 130KS

Peugeot 3008 1.2 120 KS

 

Ja vi skoro radije Mečku 😇

Link to comment
Share on other sites

Nisam vozio nijedan od ta dva modela, ali mene licno vise privlaci 3008. Ti mali motori mi se ne svidjaju ali su trend. Je li taj motor u Mercedesu uopste njihov ili ?

 

sve zavisi sta ti treba, ono sto mene privlaci kod 3008 je izgled, oprema, velicina gepeka, pa i to sto je SUV pa ne moras brinuti o trotoarima i sl preprekama. Cenim da je odrzavanje jeftinije, ali to i nije presudno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Savet bi bio dobro došao.
Fiat 500X bi zamnenio. (Skoro) sve OK, novi motor Firefly izvrstan, samo je malo premladostan za mene[emoji846]. 
U igri su
Mercedes B 180 benzin 1,33 130KS
Peugeot 3008 1.2 120 KS
 
Ja vi skoro radije Mečku [emoji56]
Ako ćeš Pežo, uzmi radije 308 liftback, auto je prelep, koji će ti qratz suv.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ma fino je kad si visoko 😁. Ali stvarno, pregled je bolji i sigurnost isto; uvek ga nahebe lakši.

 Meni je 3008 lep do 🥚🥚. 🤷‍♂️

 

11 hours ago, Hertzog said:

Je li taj motor u Mercedesu uopste njihov ili ?

 

 

Razvijen sa Nisan/Renaultom. 

Link to comment
Share on other sites

On 7/25/2021 at 10:01 PM, staneC said:

Ma fino je kad si visoko 😁. Ali stvarno, pregled je bolji i sigurnost isto; uvek ga nahebe lakši.

 Meni je 3008 lep do 🥚🥚. 🤷‍♂️

 

Razvijen sa Nisan/Renaultom. 

 

 

E jbg, ovo kad čujem, a čujem često, otvori mi se britva sama u džepu...

 

A šta ćemo sa 75% učesnika u saobraćaju koji sede u nižoj srednjoj klasi na putu? Na primer, moja žena u Smartu, ili ćerka u A3...

 

IMHO, totalno nepotreban segment (suv), ali jbg, tržište to traži.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Po meni, za SUV segment su krivi ameri i njihovi filmovi.

Meni lično taj položaj u vožnji se ne sviđa. I posle nekoliko godina vožnje i hiljada pređenih km Scenica II(znam da nije SUV) i VW Tiguan nisam se nikako uspeo sasvim navići na taj položaj i potpuno se sroditi sa kolima. Međutim onog trenutka kada sednem u Pežo 308, Škodu Superb, Reno Lagunu, jednostavno osetim "to je to". Do drugog ćoška sam s njima kao da sam ih oduvek i vozio. 

Ovde govorim o položaju u vožnji ne o marci kola.

Edited by Duh sa sekirom
Link to comment
Share on other sites

Pri cemu, prema nekim statistikama SUV uopste nije bezbedniji od standardnog automobila pri udesima, ono sto dobijes na "vece auto pobedi u sudaru" izgubis na laksem prevrtanju zbog visokog tezista i na kraju bude gde si bio nigde sta si radio nista.

Link to comment
Share on other sites

Ja ne mislim da je SUV nešto bolji. Međutim kad sam seo u Ford Escape, nekako sam se stopio sa njim posle 2 sekunde. E sad, u Evropi ga ne bih vozio. U stvari, u Evropi osim trotineta ne bih vozio ništa. Em je gorivo nenormalno skupo em je sve minijaturno (putevi, ulice, druga vozila...). 🙂

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Radoye said:

Pri cemu, prema nekim statistikama SUV uopste nije bezbedniji od standardnog automobila pri udesima, ono sto dobijes na "vece auto pobedi u sudaru" izgubis na laksem prevrtanju zbog visokog tezista i na kraju bude gde si bio nigde sta si radio nista.

I pri udaru u nepokretnu prepreku. Tu veci auto ne pobedjuje. Naprotiv. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

OK, OK, ne volite SUV 😁.

Fiat 500X je moj prvi "SUV". Zbog nekih detalja, koji mi ne odgovaraju, malo me nervira, inače odličan.

Teži isto kao i Peugeot 3008 / 1,3 tone. Octavia i Mazda 6 su teže. 

Udobnost izlazka i ulazka i pregled na cesti je bolji od putničkih kola. 

Vozne performanse, ulazak u krivinu i držanje linije, prijanjanje, odnošenje zadnjeg kraja i slične TOP Gear gluposti su bezvezna karakteristika kod kola, koje 90% vožnje odrade po autocestama. Mercedes B i Nissan Quashqai sa mororom 1,3 imaju ubrzanje od 0-100 9 sec. Slabe performanse? Nissana hvale na sva usta u voznim performansama.

On 7/28/2021 at 10:03 AM, alberto.ascari said:

A šta ćemo sa 75% učesnika u saobraćaju koji sede u nižoj srednjoj klasi na putu? Na primer, moja žena u Smartu, ili ćerka u A3...

Moja žena je vozila Fiat Punto. Da su se zakucali Punto i A3, nebi dobro prošla u Puntu. I šta sad?

Šta čemo sa BMW 3/5/7, Mercedes C/E/S, Audi 4/6/8, VW Passatom, Mazda 6,... koji raznesu 90% manjih auta?

Zabranit sve veče aute? 🤷‍♂️.

SUV nisu terenci nego, nego malo podignuti i povečani osobni auti.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Al nam je forum pred penzijom, niko ne komentarise film o Schumacheru. Da li je neko pogledao dokumentarac, kakvi su utisci. Sve hocu da se nateram da pogledam, a ne stizem
Jedan vrlo korektan dokumentarac, malo sentimentalan, pričaju o njemu Corina, Ross, Jean, Flavio, Coulthard, Hill i tako. Ja sam subjektivan, ali za mene 10/10.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ga ne komentarisem jer nije vredan. Bukvalno, bolje da ga nisu snimili. Toliko toga su bukvalno preskocili. Trkanje u C seriji, F1 karijera samo preleteli, a onda kada pomislis da ce nesto zaista u zavrsnici reci pametno, opet nista. Ovo ne moze u 1:30. Ko je gledao Senna od 1:30 (ili krace) ima isto iskustvo. Sranje. Onda “prava verzija” je bukvalno drugi film. I ovo su trebali da idu do detalja. Pa neka traje 2 i po sata. A onda skrati za “obicnu raju”.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...