Jump to content

Euroleague 2019/20, I FEEL DEVOTION


Chaos Is Me

Recommended Posts

 

Quote

 

EL najavljuje promene domaćinstava zbog koronavirusa

Širenje koronavirusa odražava se na svet sporta već deset dana. Brojni mečevi se odlažu, igra se bez prisustva navijača, ATP je odlučio da u potpunosti otkaže Masters u Indijan Velsu. Oglasio se ovim povodom i prvi čovek Evrolige Đordi Bertomeu.

Jordi Bertomeu

 

U saopštenju koje je objavio Đordi Bertomeu navodi se da je Evroliga posvećena održavanju kalendara takmičenja na snazi, da se sve radi da takmičenje bude, kao i do sada, regularno, ali i da se takođe prate instrukcije koje su dali Svetska zdravstvena otganizacija i lokalne vlasti.

"Od danas, ovo je stanje na različitim teritorijama. Uzmite u obzir brzinu širenja virusa i promenu situacije. U skladu sa tim, ova informacija može biti promenjena u narednim danima:

1. Španija - mečevi protiv italijanskih timova koji dolaze iz visokorizičnih regiona (Milano, Venecija, Bolonja) igraće se bez publike

2. Italija - Svi mečevi igraju se iza zatvorenih vrata do 3. aprila bez obzira odakle dolazi gostujući tim

3. Francuska - Svi mečevi će biti odigrani pred ograničenim brojem navijača, najviše njih 5.000

4. Izrael - Nije dozvoljeno da se igra protiv timova koji su 14 dana pre dolaska u Izrael putovali u bilo koju od navedenih zemalja: Italija, Španija, Francuska, Nemačka, bez obzira na potencijalnu posebnu dozvolu koju bi mogla da dobije Baskonija. Svi mečevi mogu da se igraju pred najviše 5.000 navijača

5. Turska - ne mogu da se igraju mečevi sa ekipama koje su 14 dana pre dolaska u Tursku putovale u Italiju.

U skladu sa svim navedenim, pokušali smo da donesemo odluke koje će održati na snazi kalendar i regularnost takmičenja pa će se neke utakmice igrati na neutralnom terenu. U ovom trenutku to se odnosi na mečeve u kojima turski timovi treba da ugoste ekipe iz Italije. Kriterijum pri određivanju novog mesta odigravanja je jasan - u obzir dolaze mesta u kojima se već ove sezone igra Evroliga, u dvoranama koje već imaju dozvolu Evrolige i neophodnu tehničku opremljenost kao i nosioca televizijskih prava koji je u mogućnosti da bude producent prenosa ove sezone.

Želeli bismo da se zahvalimo na razumevanju zbog promena koje su izazvane nesrećnim okolnostima", navodi se u saopštenju koje je potpisao Bertomeu.

Sudeći po navedenim kriterijumima, Beograd ispunjava sve uslove da po potrebi, kao što je to bio slučaj za utakmicu Darušafake i Virtusa u Evrokupu, bude domaćin utakmica koje će se igrati na naeutralnom terenu. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Green23 said:

Ne znam šta su postigli time, Armani da se šeta po Evropi narednih mesec dana?

Svakako vise smisla nego da drugi timovi idu u Milano. Neki aranzman kao sto je KKP imao u Fuenlabradi, nemaju domace takmicanje, ne moraju ni da se vracaju u Italiju. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Green23 said:

Pa to nije jeftina igrarija

Nista od mera koje se preduzimaju zbog virusa nije jeftino ali kad se mora jbg. Djordjo je privremeno zatvorio hotele i radnje, donirao novac, mislim da bi imao sluha i za ovakvo resenje. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, zoe Bg said:

Nista od mera koje se preduzimaju zbog virusa nije jeftino ali kad se mora jbg. Djordjo je privremeno zatvorio hotele i radnje, donirao novac, mislim da bi imao sluha i za ovakvo resenje. 

Ako je mogla LŠ da se igra sinoć, mogla su i ova tri meča tamo da se odigraju

Link to comment
Share on other sites

Just now, zoe Bg said:

? Sinoc se nije igralo u Italiji ili sam ja nesto premotala :classic_biggrin:

 

Nije u Italiji, ali se igrala u Španiji, pred praznim tribinama 😄 A za sutra je Inter imao dozvolu da igra EL, sa Hetafeom, samo što oni ne žele da putuju tamo.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Green23 said:

Nije u Italiji, ali se igrala u Španiji, pred praznim tribinama 😄 A za sutra je Inter imao dozvolu da igra EL, sa Hetafeom, samo što oni ne žele da putuju tamo.

Prazne tribine su jedno, po Milanu je ograniceno kretanje ljudima, malo je razlicita situacija :classic_biggrin: 

Neko mora da se maltretira, ili gosti koji bi dosli u Milano ili Armani koji mora da emigrira, samo je pitanje koja je situacija "prakticnija". Nema ovde srece, bice sasavih kompromisa da bi se izgurala liga sto mi se cini da EL zeli jako. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To je naknadno napisano ali su bili blizu igraca isto, inace Rudi Gober je testiran i ima koronu, mislim i jos jedan igrac. NBA se ne igra, stopirano sve. 

 

Edit. Evo sta kaze sindikat igraca EL 

 

 

 

 

Edited by Borca
Link to comment
Share on other sites

Slaviša uglavnom simpatično troluješ ali sada nije ni vreme ni mesto. Jbt, ljudi ginu, sve više je zaraženih, utakmica je otkazana, po kojoj logici se tu piše pobeda Zvezdi? Treba sva sportska dešavanja ukinuti dok se ovo ne reši, koga briga za pobede i poraze.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sta sad svi treba da placemo? Covek je pozitivan, za par dana ce ozdraviti i to je to. Zasto uvek treba misliti na najcrnje, negativno. Gde vam je pozitiva i u teskim momntima? 🙂

 

Pored toga mogu da se kladim, da NBA nije stopirala ligu, da EL ne bi stopirala igranje meceva. 

Edited by I, Ja Sam Laki
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...