Jump to content

Opšte diskusije


Borko

Recommended Posts

Mislim da su se slemovi generalno previše obezobrazili poslednjih godina i preuzeli preveliku moć u odnosu na druge strukture. Trebalo bi da je za njih nadležan ITF, ali nisam sigurna ko tu koga sluša, deluje mi da ih više ne zarezuju pet posto. Eto RG onomad zakazao "nadoknadu" u jesen kad im je palo na pamet, nikog nisu pitali, ATP turnire u tom terminu ko šiša, i to im je tako prošlo. Onda smo ovih par godina imali na svakom slemu različita pravila za peti set, dok se najzad nisu setili da to nema smisla, ali opet je svaki slem prekrajao pravila kako njemu odgovara. Vimbldon i danas ima različita pravila za dublove u odnosu na ostale.

Ko je uopšte danas nadležan da kažnjava neki GS, ako nije ITF, i da utiče da se loše odluke menjaju? Čini mi se da vode računa samo o TV pravima i najvećim sponzorima. Igrači su uvek bili poslednja rupa na svirali. A što se tiče ITF-a tu tek nema nade s ukrajinskim i ruskim savezom i ostalim državama koje biraju strane...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Boxy said:

Ja sam ubedjena da ne mogu da ih kazne, jer uvek mogu da se pozovu na diskreciono pravo i da zbog necega uskrate vizu tim igracima.

pa oni imaju diskreciono praavo da u clanstvo kluba prime koga hoce, ali nemaju diskreciono pravo da biraju koga bi da puste da igra turnir jer je za to potpisan "ugovor", postoji pravilnik.

Takodje, bilo je svojevremeno nekih problema s dobijanjem vize, mislim Kuznjecove i Davidenka, pa su na intervenciju WTA/ATP organi u UK i USA ipak izdali vizu. To je sve medjusobno povezano. Postoje neki ugovori s zemljama koje organizuju turnire u medjunarodnom takmicenju, nije to kao kad ti, ja ili neko peti resi onako da ode i malo radi u UK/USA itd.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alcesta said:

Mislim da su se slemovi generalno previše obezobrazili poslednjih godina i preuzeli preveliku moć u odnosu na druge strukture. Trebalo bi da je za njih nadležan ITF, ali nisam sigurna ko tu koga sluša, deluje mi da ih više ne zarezuju pet posto. Eto RG onomad zakazao "nadoknadu" u jesen kad im je palo na pamet, nikog nisu pitali, ATP turnire u tom terminu ko šiša, i to im je tako prošlo. Onda smo ovih par godina imali na svakom slemu različita pravila za peti set, dok se najzad nisu setili da to nema smisla, ali opet je svaki slem prekrajao pravila kako njemu odgovara. Vimbldon i danas ima različita pravila za dublove u odnosu na ostale.

Ko je uopšte danas nadležan da kažnjava neki GS, ako nije ITF, i da utiče da se loše odluke menjaju? Čini mi se da vode računa samo o TV pravima i najvećim sponzorima. Igrači su uvek bili poslednja rupa na svirali. A što se tiče ITF-a tu tek nema nade s ukrajinskim i ruskim savezom i ostalim državama koje biraju strane...

da treba reorganizovati ceo teniski svet i uvesti red - treba. Ali mora da i u postojecoj strukturi postoje neki pravilnici i "ugovori" koji podlezu nekim zakonima "civilnog sveta", te ne mogu tek tako da ponistavaju stvari iz ugovora. Ipak su oni neka "pravna lica" ili kako se to vec zove, koja su registrovana negde i posluju u realnom svetu (placaju poreze negde) koji je uredjen nekim pravilima poslovanja. Ne znam samo koja drzava je nadlezna za tenis, USA ili UK (gde bi trebalo da se vode sporovi), gde su oficijelno prijavljeni kao neki andrak u teniskoj strukturi. Nesto mi se cini da su za ATP nadlezni sudovi u USA (i mozda u UK). Ali definitivno mora da neki "lokalni" sud na teritoriji drzave gde se "obavlja posao" mora da bude nadlezan za povredu ugovora ili kako se to sve pravno zove.

 

Mislim da sam negde procitala da je kao WTA savetovala igracice kako mogu da zatraze pravnu pomoc protiv Wimbldona, ali ne verujem da je taj savet bio nesto specijalno koristan (kao sto ni u Australiji nije bilo koristi od tzv. pravne pomoci koju su ceskoj teniserki "ponudili" AO/teniski savez Australije ili ko vec).

 

problem je izgleda da su svi upetljani u mnogo stosta do guse, verovatno jedni druge drze za gusu, te se ni ne pokrece neki pravni postupak van "sistema" da se gluposti raspetljaju.

 

sto se tice ITF, oni su suspendovali ruski i beloruski savez (naravno, odluka nije bila jednoglasna, ali je bilo dovoljno saveza koji su glasali za tu odluku).

Link to comment
Share on other sites

on jadan izigrava fikus dok leci nogu - uvek je neko drugi kriv/nadlezan kad se ne radi o njegovim interesima, nikad nije on!

kog klinca je u PC ako nema ni o cemu misljenje?

lepo ja rekoh: teletabis :puke:.

 

Link to comment
Share on other sites

Koliko god da se trudim da imam razumevanja za njega, brate mili, šampion jesi, da predstavljaš druge nisi, ni za nivo mesne zajednice a kamoli nešto veće. Jednom je već istupio iz PC-a, nije trebalo da se vraća. Ako nećeš ni za svoje mišljenje da preuzmeš odgovornost a kamoli nešto više, ne treba da se baviš ovakvim stvarima i punktum.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Saša Ozmo

 

Lajovic on #Wimbledon: I think the only way for ATP to take a stance was to take the points away. It was their only bargaining chip with the way structure is in tennis. I don’t know why they didn’t freeze last year’s points, I feel that would do less damage to the players. 1/2

 

Saša Ozmo

 

Lajovic: I believe that some players will skip #Wimbledon, but many have told me they plan on going. I do. #RolandGarros

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alcesta said:

Koliko god da se trudim da imam razumevanja za njega, brate mili, šampion jesi, da predstavljaš druge nisi, ni za nivo mesne zajednice a kamoli nešto veće. Jednom je već istupio iz PC-a, nije trebalo da se vraća. Ako nećeš ni za svoje mišljenje da preuzmeš odgovornost a kamoli nešto više, ne treba da se baviš ovakvim stvarima i punktum.

ma predlog je potekao od njega (i, prema Brigsu, Federera), a sad se pravi blesav i nece da prizna u javnosti. a glup je toliko da ne moze da smisli neki iole elokventniji odgovor.

kog klinca trazi u PC? kog klinca je onomad kukao kako zaboga njega nisu licno zvali iz PC da ga konsultuju oko Kermodea (pa se onda ceo "progresivni" teniski "novinarski" svet obrusio na tadasnji PC i kako su se usudili da se ne konsultuju s dve najuitcajnije i najvaznije osobe u svetu tenisa oko tako bitne stvari kao sto je produzenje ugovora tadasnjem CEO)? tad je imao "misljenje" i nije se ustrucavao da ga iznese u javnosti. ima i misljenje kad prica ko je "opsednut" rekordima i osvajanjem titula (za razliku od njega skromnog i skrusenog koji eto samo igra jer voli da igra :classic_rolleyes: , po cenu da se nakljuka lekovima protiv nesnosnih bolova u stopalu, uprkos polomljenim rebrima i kojim jos sve ne povredama koje ima! ma da! ). imao je misljenje kad je priao kako on eto potice iz fine i kulturne porodice koja neguje prave vrednosti "za razliku od nekih". i o jos nekim stvarima je imao misljenje, ali o onome sto bi trebalo da mu je u "opisu posla"  - ne, tu nema misljenje!

 

neverovatno koliko su poslednje 2 godine otkrile koliko je djubre.

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alcesta said:

Mislim da su se slemovi generalno previše obezobrazili poslednjih godina i preuzeli preveliku moć u odnosu na druge strukture. Trebalo bi da je za njih nadležan ITF, ali nisam sigurna ko tu koga sluša, deluje mi da ih više ne zarezuju pet posto. Eto RG onomad zakazao "nadoknadu" u jesen kad im je palo na pamet, nikog nisu pitali, ATP turnire u tom terminu ko šiša, i to im je tako prošlo. Onda smo ovih par godina imali na svakom slemu različita pravila za peti set, dok se najzad nisu setili da to nema smisla, ali opet je svaki slem prekrajao pravila kako njemu odgovara. Vimbldon i danas ima različita pravila za dublove u odnosu na ostale.

Ko je uopšte danas nadležan da kažnjava neki GS, ako nije ITF, i da utiče da se loše odluke menjaju? Čini mi se da vode računa samo o TV pravima i najvećim sponzorima. Igrači su uvek bili poslednja rupa na svirali. A što se tiče ITF-a tu tek nema nade s ukrajinskim i ruskim savezom i ostalim državama koje biraju strane...

Pravda za kladionice - kazu da su kladionice sada najveci finansijeri i moc :smiley26:

 

Link to comment
Share on other sites

Osaka je juče rekla da će razmisliti o učešču jer nju motiviše napredak na listi.

To bi već mogao da ima izvesne posledice na W. Bez obzira na njenu manje uspešnu karijeru na travi , velka je  globalna zvezda ,a naročito u USA gde ima desetine spoznora. Možda se odrazi na tamnošnji rejting W

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

narocito jer izgleda da nema ni naznaka da se Serena eventualno vraca da igra Wimbldon (bar ja nisam videla).

 

 

bice da je ipak Rafica imao neko misljenje i saopstio ga glavesinama ATP...

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Osaka koliko sam razumela ima milione navijača naročito medju mladjom populacijom u USA , koja u proseku ima manji attention span u odnosu na ranije generacije. 

Ako gledamo WTA , šta može  tu ciljnu grupu u velikom broju da  privuče da gledaju, kupuju kompulzivno proizvode sponzora  za vreme turnira.. And so on...

Edited by Keira
Link to comment
Share on other sites

Ja sam negde ranije videla da je Serena planirala da igra W ali to je bilo pre svega ovoga. Sad ko zna bi li joj zdravlje dozvolilo svakako, ali ona i ne igra za poene više, tako da ne verujem da bi je konkretno baš to odbilo. Mnogo je verovatnije da prosto neće biti spremna.

Link to comment
Share on other sites

 

https://www.tennismajors.com/wimbledon-news/players-most-affected-by-atp-wtas-removal-of-ranking-points-at-wimbledon-600912.html

Sajmon se nije bas pretrgao s racunanjem, ali evo liste koju je napravio:

 

NOVAK DJOKOVIC: LOSES 2,000 POINTS, SET TO LOSE NO 1 SPOT

MATTEO BERRETTINI: LOSES 1,200 POINTS, WILL DROP OUT OF THE TOP 10

DENIS SHAPOVALOV: LOSES 720 POINTS, LIKELY TO EXIT THE TOP 20

MARTON FUCSOVICS: LOSES 360 POINTS, SET TO DROP OUT OF THE TOP 100

DENIS KUDLA: LOSES 115 POINTS, WILL DROP OUT OF TOP 100

KAROLINA PLISKOVA: LOSES 1200 POINTS, SET TO DROP OUT OF TOP 10

ANGELIQUE KERBER: LOSES 720 POINTS, WILL DROP OUT OF TOP 20

AJLA TOMLJANOVIC: LOSES 360 POINTS, WILL FALL TO AROUND NO 80

Roger Federer: Loses 600 points, will not have an official ranking

SERENA WILLIAMS, WILL HAVE ZERO POINTS AFTER WIMBLEDON

 

Link to comment
Share on other sites

Nesto pocinjem da mislim da ATP malo blefira - rekli su to sto su rekli ne bi li eventualno naveli W da ipak omoguci ucesce Medi & co, a ako oni bas ne budu hteli u poslednjem momentu ce da zamrznu bodove od prosle godine ili daju bar 50% ili nesto slicno - moj osecaj za feeling. Wait and see.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...