Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

1 minute ago, Vredni mrav said:

 

Sad bih ja trebao da kazem da je to bilo pre 2012. odnosno pre nego sto je Vulin dodao na vlast. To je vaš level argumentacije.

Mi bar imamo neki level, vaša argumentacija ni uz sendvične prolazi.Ne znam samo da li sami možete da poverujete u te priče, koje su uglavnom spin na objavljene afere u cilju preklapanja istih ili,što je slučaj u Skupštini, gde isključivo služe za uvlačenje u goozitzu ovome što umišlja da je novi Tito.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Vredni mrav said:

 

Ne pravdam ja nista. Malo mi se kenja od stvarabna atmosfere da je korupcija nastala sada a u vreme bivseg rezima bila u obrisima. Razmere lopovluka bile su ogromne i 90ih i 2000ih. 

 

U opoziciji ima opcija koje imaju odredjen kapacitet. Njihov trenutni najveci problem je da se oslobode Đilasa, Jeremića, Pajtića, Tadića i ostalih vedeta DS-a. To nije lako jer nemaju keš koji imaju pomenuti. Smešno je koliko istrošeni pojedinci po svaku cenu zele da ostanu u politici cak i kada znaju da time umanjuju sanse opoziciji. Svi oni odlicno znaju svoje rejtinge jer i sami rade ankete. Njima je politika sredstvo za zastitu licnog biznisa.

 

PSG nema glavu i rep. Sergej se ponasa kao da je naduvan 24/7. Ideje SMS podrzavam, pa jedno 90% i steta je sto ne posotji neka ozbiljna stranka sa jakom infrastrukturom da gura te ideje. Rekao sam da smatram Bojana Djurica ozbiljnim covekom, a okej mi je i Đurišić. Imam odredjeno postovanje prema nekim pojedincima iz DS.

 

Šapićev način rada mi je isto okej ali samo u tom smislu da pokusava da bude pristojan, a politika mi nimalo nije bliska. Nije mi blizak ni Bakic ali bih ga voleo videti u parlamentu.

 

Nijedna opozicija ne moze pobediti AV trenutno. Ali je vazno da se vremenom iskristalise opcija koja ce iskoristiti trenutak kad god on bude bio. Mnogo je strpljenja i mudrosti u politici potrebno. 

Pa ne znam baš da se stvara atmosfera da je korupcija sada nastala, opet se vraćaš u prošlost. Naravno da je bilo raznih mahinacija ranije ali baš zbog toga je prethodna vlast i pala, te gubila podršku, a ova uprkos tome ostvaruje iste, a negde čak i bolje rezultate. A mnogo se gore stvari rade. Sad se više ni ne kriju, ne postoji nikakva odgovornost za učinjene postupke. 

Nije li ostavka Malog neki moralni čin, recimo? Ne mora opozicija da dođe, samo nek se postavi novi ministar, kako takav čovek može i dalje da bude u politici? Odakle sns-u kredibilitet da priča o lopovima ranije kad i sam u svojim redovima ima kadrove ds-a? Gde su krivične prijave, šta su uradili po tom pitanju? U kojim državama se ne bi ozbiljno uzdrmala vlast da se desi situacija kao ova sa Aleksandrom Obradovićem? Nemojmo se zajebavati.

 

Šta god se dešavalo pre desetak godina ovo sada je nedopustivo. Ja ne tražim da Đilas dodje na vlast, nikad nisam ni glasao ni za njega ni za ex ds, ali ova vlast mora pasti da bi se bilo šta makar malo pomerilo ka napred. Tonemo sve više i biće sve gore i gore. Globalno pričano. Pojedincima ovako stanje svakako odgovara i onima koji gledaju samo od danas do sutra. 

 

Da se pojavi u opoziciji neko ko ima malo više love, opet bi bio diskreditovan kao strani plaćenik ili ne znam ni ja čime još. Neće se pojaviti mesija kao iznenadna sila koja spasava stvar, ko god to očekuje neće nikada biti zadovoljan i naći opciju koja mu u potponosti odgovara.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pala je ta vlast ali posle 12-16 godina i to samo šarlatanskom greškom Tadica, inace je vlada DS SPS URS I manjine vec bila formirana 2012 iako su iza sebe imali sve i svasta.

 

O kakvoj odgovornosti u politici pricamo kafa je Pajtic posle dokazanog javnog laganja 12 godina bio premijer Vojvodine.

 

Ne moram da zamisljam to sa A.Obradovicem u nekoj ozbiljnoj zemlji, mogu da pogledam sudbinu asanza ili snoudena.

 

Ili Bajdena za koga je jasno da je iskoristio polozaj da bi sinu nabacio kintu. Ipak demokrate su pokrenule impicment zbog  Trampovog mesanja Ukrajne. Vise bih boleo da su poslovne tajne bugarske namenske zavrsile kod nas, ovako oni sklapaju nove poslove koje su do dada radile nase fabrike...

Edited by Vredni mrav
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, marejosip said:

A mnogo se gore stvari rade. Sad se više ni ne kriju, ne postoji nikakva odgovornost za učinjene postupke. 

Ovo.

Bio u ponedeljak na slavi kod drugara. Zadesio se tamo jedan gradski odbornik iz Subotice. Danas clan SNS u cije redove je presao iz DS. Dobro poznata kategorija "preletaca" na nasoj jadnoj politickoj sceni. I bukvalno istim recima priznaje sadasnje stanje. Kad je malo popio i alkohol ga opustio kaze mi E,Crni..nekad je bilo neke nelagode,straha ako se krene putem bezakonja,a ovi sada se ne plase nikoga,ne prezaju ni od koga i ne skrivaju kriminal.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Vredni mrav said:

Vise bih boleo da su poslovne tajne bugarske namenske zavrsile kod nas, ovako oni sklapaju nove poslove koje su do dada radile nase fabrike...

Prvo, tako ti je kad ti BIA-om upravlja keramičar, ali "Dunarit" i VMZ nisu "napravile" Slininog ćaleta, nego je isti napravio Slinu. Ko im je kriv što su išli gologuzi među svatove. Alavi na pare, nisu prezali ni od čega i eto im ga na. Polja krompira pored Yure na Ledenoj steni vape za njima. Naravno, ukoliko se dokaže da su protivpravo sticali materijalnu korist za lično ime, a sve se čini da jeste tako. Čak ni "sukob interesa" u ovoj državi se ne smatra krivičnim delom....naravno, među vladajućom partijom, koja god bila na vlasti. Nadam se da će se i to promeniti.

Link to comment
Share on other sites

Đilasu bilo mnogo nelagodno dok je pravio 100 miliona evra dobiti u poslovima sa drzavom. Dok su pukli jedno 300 miliona evra sa Agrobankom i Razvojnom bankom Vojvodine sve se snedbivali od nelagodnosti. 

Tek što je Nibens grupi bilo nelagodno, Galenici i Azotari, pa tek mašinama iz Kolubare koliko je nelagodno bilo 🙄

2 minutes ago, Constantin said:

Prvo, tako ti je kad ti BIA-om upravlja keramičar, ali "Dunarit" i VMZ nisu "napravile" Slininog ćaleta, nego je isti napravio Slinu. Ko im je kriv što su išli gologuzi među svatove. Alavi na pare, nisu prezali ni od čega i eto im ga na. Polja krompira pored Yure na Ledenoj steni vape za njima. Naravno, ukoliko se dokaže da su protivpravo sticali materijalnu korist za lično ime, a sve se čini da jeste tako. Čak ni "sukob interesa" u ovoj državi se ne smatra krivičnim delom....naravno, među vladajućom partijom, koja god bila na vlasti. Nadam se da će se i to promeniti.

 

Sukob interesa je cist i ocigledan. Samo mi objasni kako nije sukob interesa kada gradonacelnik Bg preprodaje sekunde. Pitam jer je Marinika sad u njegovoj partiji, videcemo do kad.

 

Nemoj samo da mi kazes sto ga niste uhapsili, ni ti ni ja nismo sudije ni tuzioci. Pitam te principijelno, koja je poenta napadati vlast zbog korupcije i pruzati podrsku onima koji su korupcijom stekli mnogo? 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Vredni mrav said:

 

 

Sukob interesa je cist i ocigledan. Samo mi objasni kako nije sukob interesa kada gradonacelnik Bg preprodaje sekunde. Pitam jer je Marinika sad u njegovoj partiji, videcemo do kad.

 

Nemoj samo da mi kazes sto ga niste uhapsili, ni ti ni ja nismo sudije ni tuzioci. Pitam te principijelno, koja je poenta napadati vlast zbog korupcije i pruzati podrsku onima koji su korupcijom stekli mnogo? 

Nego šta nego ću da ti kažem.  Znači osim što ova vlast čini to što čini,još dodatno, navodno ima dokaze za nekaloša dela prethodne vlasti,u ovom slučaju Đilasa,i ne želi da ga procesuira. To je nova nepravilnost.Šta se kupuje time ? Naklonost, da se ne desi isto,u slučaju da ovaj žuti dođe na vlast ponovo? Opet...sramota.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izuzetno me obradovala činjenica da je SzS, ovako heterogen (Luka Razukić aj em luking et ju) uspeo da pregura ove prve udare organizacije na vlasti. Dobar je i ishod događaja u DSu, što više ekipe ode sa Lekom i Balšom, to bolje imho. Bukvalno je neophodno da ostanu da traju u prosrotu i vremenu, da pametno isturaju Mariniku sa podacima svake nedelje i da ne odustaju. Moj utisak je da se organizacija prvi put opasno kruni i urušava. Prolećni štrajkovi, uključivanje jače priče oko kvalifikacija ljudi iz sistema, rad ovo malo medija koji rade, društvene mreže... sve to negde dopire i do ljudi sa pijace. A ljudi definitivno počinju da osećaju da ovo neće još dugo trajati. Pomeranje izbora, "rešenje" sa radnicima pošte, skorašnje sklanjanje ministra finansija... sve su to mali porazi koji su, pre samo godinu dana, bili ipak nezamislivi.

Edited by Laki_ft
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Constantin said:

Nego šta nego ću da ti kažem.  Znači osim što ova vlast čini to što čini,još dodatno, navodno ima dokaze za nekaloša dela prethodne vlasti,u ovom slučaju Đilasa,i ne želi da ga procesuira. To je nova nepravilnost.Šta se kupuje time ? Naklonost, da se ne desi isto,u slučaju da ovaj žuti dođe na vlast ponovo? Opet...sramota.

 

Mogu i ja tebe da pitam sto niste pohapsili one od pre 2000. al sto bih ja tebe to pitao?

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Vredni mrav said:

 

Ko brani Jutku? Jutka je isti covek i danas i pre 20 godina. Svi znaju sta je radio kako se ponasao ali mu politicki polozaj niko nikad nije ugrozio. Jedina razlika je u tome sto je krajem 2017. usao u SNS. Pre toga je bio u kampanji Jeremica zajedno sa Marijom Lukic koja danas vodi njegovu stranku u Brusu. Bitanga i ološ bio oduvek i oduvek je imao političku zaštitu. 

 

Tako da me zajebi sa tim podmetanjem.

 

 

Ti braniš Jutku, kad napišeš da se kenja o Jutki to znači da smatraš da je nebitno što je lik optužen za seksualno uznemiravanje. Treba da te sram i stid i treba da letiš odavde zbog toga.

1 hour ago, Vredni mrav said:

pisem cinjenice

Ne pišeš činjenice. Pitao sam te da postaviš šta je Verica Barać pisala o Đilasu, ne vidjeh odgovor na taj post. Ajde nađi gdje Verica Barać piše Ditler tajkun ukr'o 650 milijooona, pa da priznam da pišeš činjenice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Beonegro said:

Ti braniš Jutku, kad napišeš da se kenja o Jutki to znači da smatraš da je nebitno što je lik optužen za seksualno uznemiravanje. Treba da te sram i stid i treba da letiš odavde zbog toga.

Ne pišeš činjenice. Pitao sam te da postaviš šta je Verica Barać pisala o Đilasu, ne vidjeh odgovor na taj post. Ajde nađi gdje Verica Barać piše Ditler tajkun ukr'o 650 milijooona, pa da priznam da pišeš činjenice.

 

Ti si neki tumač misli ili šta? Da ja sam napisao da kenjaju o Jutki oni koji su ga drzali 12 godina na vlasti i kojima nije smetao sve dok pre 2 godine nije presao u SNS. A bio je u prvim redovima u kampanji Vuka Jeremića 2017. i da su i tada svi znali kakva je bitanga i olos od coveka.

 

A to sto podmeces radi bana govori kakva si mizerija od forumaša. 

 

A nisam nigde napisao Đitler niti spomenuo 650 miliona niti kradju. Tako da ti decko da se sabereš sa svojim dzovanskim forama ili me ne kvotuj vise. Ako te zanima sta jr govorila Verica Barac, verujem da si sposoban da koristis google. Nece biti lako jer u to vreme veliki mediji nisu smeli to da objave, pa ces naci na nekim manje poznatim portalima.

Edited by Vredni mrav
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vredni mrav said:

Tako da ti decko da se sabereš sa svojim dzovanskim forama ili me ne kvotuj vise

Će mi zabraniš? Da nećeš možda da dođeš da me biješ? 😄

Znam ja šta je pisala Verica Barać, njena organizacija i dalje ima sajt. I zamisli, nije pisala o krađi, tako da to što si je pomenuo predstavlja samo još jednu priglupu naprdnjačko-vučićevićevsku manipulaciju.

6 minutes ago, Vredni mrav said:

Ti si neki tumač misli ili šta? Da ja sam napisao da kenjaju o Jutki oni koji su ga drzali 12 godina na vlasti i kojima nije smetao sve dok pre 2 godine nije presao u SNS. A bio je u prvim redovima u kampanji Vuka Jeremića 2017. i da su i tada svi znali kakva je bitanga i olos od coveka.

Pa kenjaju zato što ga optužuju da je silovatelj? Ti stvarno imaš mnogo ozbiljniji problem od stranačkog opredjeljenja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Vredni mrav said:

 

Ti si neki tumač misli ili šta? Da ja sam napisao da kenjaju o Jutki oni koji su ga drzali 12 godina na vlasti i kojima nije smetao sve dok pre 2 godine nije presao u SNS. A bio je u prvim redovima u kampanji Vuka Jeremića 2017. i da su i tada svi znali kakva je bitanga i olos od coveka.

 

Primili ste u stranku čoveka za kog se znalo da je bitanga i ološ ? Pa kakav vam je ostatak kadra ako ovako javno primate napasnika i siledžiju ? 🙂

Edited by Klotzen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Beonegro said:

Će mi zabraniš? Da nećeš možda da dođeš da me biješ? 😄

Znam ja šta je pisala Verica Barać, njena organizacija i dalje ima sajt. I zamisli, nije pisala o krađi, tako da to što si je pomenuo predstavlja samo još jednu priglupu naprdnjačko-vučićevićevsku manipulaciju.

Pa kenjaju zato što ga optužuju da je silovatelj? Ti stvarno imaš mnogo ozbiljniji problem od stranačkog opredjeljenja.

 

Nisam ni ja pricao o kradji. Ali kao i ona jesam pricao o zloupotrebi polozaja i stvaranju monopola nad medijima.

 

Neoptuzuju oni njega sto je seksualni manijak, vec sto je clan sns. Dok to nije bio bio im je okej. U Sns ima raznog ološa ja to nisam nikada sporio.

 

Ako nastavis da podmeces samo ides na block i to je to.

 

Edited by Vredni mrav
Link to comment
Share on other sites

On 12/13/2019 at 5:24 PM, Vredni mrav said:

Vrh je ta ekononija. Đilas zaradi dobro, a RTS nije ostecen.

 

On 12/13/2019 at 9:04 PM, Vredni mrav said:

Sve sto sam rekao i jeste potkrepljeno. Djilas je dok je bio gradonacelnik preprodavao reklamni prostor na nacionalnoj TV, ostvarivao prihode i monopol nad medijima. Izvor Savet za borbu protiv korupcije.

 

14 minutes ago, Vredni mrav said:

Nisam ni ja pricao o kradji. Ali kao i ona jesam pricao o zloupotrebi polozaja i stvaranju monopola nad medijima.

Evo još jednom, šta je Verica Barać pisala na temu Đilasovog nelegalnog bogaćenja?

18 minutes ago, Vredni mrav said:

Neoptuzuju oni njega sto je seksualni manijak, vec sto je clan sns. Dok to nije bio bio im je okej. U Sns ima raznog ološa ja to nisam nikada sporio.

Ne, lik je optužen za seksualno uznemiravanje, ne za članstvo u SNS. To što ti učitavaš druga značenja govori o tvom sistemu vrijednosti, ne o Jutki ili opoziciji.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 12/13/2019 at 4:41 AM, Vredni mrav said:

 

Kud ces jednostavnije odgovore. Radulovic je napravio vrh rezultat 2016. i to bukvalno net kampanjom. Kako je usao u skupstinu krenuo je sa idiotskim performansima dosao do toga da pola djb ne moze da ga gleda ocima. Razjebao stranku na svim nivoima.

 

Pa nije napravio vrh rezultat, 2014. je imao 2%, dve godine kasnije samo 6%.

 

Cak i oni su se salili da ce imati vise, ali nije bilo realno. Sto znaci da tvoja teza da eto i drugi imaju internet ne pije vodu.

 

On 12/13/2019 at 4:41 AM, Vredni mrav said:

SJ isto napravio odlican rezultat i onda krenuo da sere o caušesku i sličnim glupostima, trazio od AV da bude premijer... pritom se za njega zna da je bio covek zadatka, odradio zadatak i otisao. Jbg ako to ne znas onda sta da pricamo...

 

Uopste nije bitno sta je radio Jankovic nakon izbora, mogao je i da izjavi da su njegovi glasaci retardirani, da javno opljacka banku, bilo sta lose.

 

Tvrdio si da milion anti - Vucic glasaca jedva cekaju da im se pojavi postena alternativa i onda ce u buljucima da izadju i glasaju za nju - to se nije desilo. Podrska Jankovicu i Jeremicu je slicna podrsci koje su anti - Vucic stranke dobile 2016.   

 

On 12/13/2019 at 4:41 AM, Vredni mrav said:

Problem je sto ti ocekujes instant rezultat a to ne biva. Mora mnogo ozbiljno da se.radi i ostvaruje direktan kontakt da ljudima.

 

A ne formiramo se danas i ocekujemo 40% sutra. Bukvalno opozicija je posle BG izbora morala praviti strategiju za 2024.  sa prolaznim merenjima 2020 i 2022...

 

Eno Karic je na predsednickim izborima imao 18%, a krenuo je sa 0% jer ranije nije bio u politici.

 

Verovatno je i on koristio prednosti drustvenih mreza, njegov rast verovatno nije imao nikakve veze sa time sto je imao svoju televiziju koja je danonocno prenosila njegovu kampanju.

 

Kakva strategija za 2024? Ti mislis da je ljudski vek, a pogotovo u Srbiji nekih 200 godina?

 

On 12/13/2019 at 4:41 AM, Vredni mrav said:

AV i Toma su lomili zute 12 godina, ako mislis da im je bilo prijatno da gube izbore svakih godinu dana, sigurno nije. Ali su radili na sebi, koliko god ih potcenjivali. A to potcenjivanje je njima najvise pomoglo. AV nikog ne potcenjuje.

 

Saruman i lazni diplomac su do 2008. bili u ultranacionalistickoj stranci i pricali su da je skupstina sigurna kuca za Ratka Mladica, da su na zapadu svi srpski neprijatelji. Imas snimak sa Sarumanom koji izjavljuje da se ne seca da je izjavljivao ista o velikoj Srbiji, a izjavljivao je.

 

Kako to da niko ne moze da pita Sarumana da li i dalje misli da Karadzic ne sme da bude u Hagu i da je njegovo hapsenje izdaja - kada izjavi da i dalje nije ustanovljeno ko je ubio Panica?

 

21 hours ago, Vredni mrav said:

I meni je muka kad krene relativizacija svega toga pa ti opskurni likovi odjednom postanu neka alternativa Vucicu. Muka mi je kad vidim ko sve kenja o Jutki, a Jutka im 12 godina bio sve i svja u Brusu plus je vezivao i poslanicki mandat sa mestom predsednika opstine. Ili kada kenjaju o namenskoj a boleo ih kurac dok su radnici ginuli a Rados radio za njih. Muka mi je i kad oni koje je boleo kurac za Milana Pantica sada svaki dan pricaju o Milanu Jovanovicu. I mogao bih do sutra ovako.

 

Moze tebi da bude muka i 2008. ili 2010. kada je DS bio na vlasti od toga ko ih kritikuje, ali u normalnoj drzavi DS bi itekako trebalo da odgovara na pitanja javnosti u vezi afera. A afera je bilo dosta i bukvalno je DS spao sa ogromne podrske na nekih 12% i padali bi i nize da nije Tadic izabran za predsednika DS 2004.

 

Kakve veze ima sta je ranije radjeno? Po tome orci nikada nije ni trebalo da dodju na vlast jer su bukvalno svi do jednog bivsi ultranacionalisti koji su prodali ideologiju i sve u sta su se kleli za vlast i oportunisti koji su videli priliku da predju u pobednicki tim.

 

Jutka je 2019. u SNS i on je i dalje na istom mestu, za njega se organizuje podrska SNS zena, imali smo samo bezobrazluk Sarumana da pita isto sto i ti, kao da je on nezavisni analiticar ili celnik partije kojoj su svi isti, a ne predsednik SNS.

 

21 hours ago, Vredni mrav said:

Muka mi je i od mnogih naprednjaka. A tih fazona kako ste vi opozicionari  sposobni a naprednjaci su stoka, ja sam se tih nazi ideja naslusao i gotovo uvek oni koji zastupaju takve stavove i sebe smatraju nekom elitom, su najobicniji infantilni razmazeni i nadobudni q...

 

Od kojih ti je naprednjaka muka? Od Zorane Mihajlovic? Brnabic? Vesica?

 

Ne znam za opozicionare, u DS su se od osnivanja medjusobno klali i pravili puceve. Kad se kaze da su sposobni, to ne znaci da su voljni da pomognu zemlji nego da imaju ambicija u politici i ne gledaju u Tadica kao u Boga.

 

Znas li zasto nazivam druzinu protiv koje nemas nista da kazes Sarumanom i orkovima? Zato sto su preslikani oni, Saruman kao inteligencija i vrhovni autoritet kome se svi klanjaju i gomila orkova koja ne ume da kaze svoje misljenje, koje nema svoje ja u stranci, kojima je jedini program da je A.Vucic Bog licno koji 24h radi za zemlju. Pa Martinovic kritikuje druge poslanike jer ne brane Njega licno, ne vladu, ne ministre, ne stranku nego - Njega licno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Vredni mrav said:

 

Nisam ni ja pricao o kradji. Ali kao i ona jesam pricao o zloupotrebi polozaja i stvaranju monopola nad medijima.

 

Neoptuzuju oni njega sto je seksualni manijak, vec sto je clan sns. Dok to nije bio bio im je okej. U Sns ima raznog ološa ja to nisam nikada sporio.

 

Ako nastavis da podmeces samo ides na block i to je to.

 

 

Interesantno je kako si odluku da se 2012. ide u savez sa Gospodinom Zatvorska Kosulja nazvao "pa to je politika", a sad se odjednom pravis cistucan i ponavljas reci M.J.Jutke: "Ne udaraju oni na mene, nego na Vucica".

 

Pises i da nekome nije stalo do Pantica, a stalo im je do Jovanovica. Problem sa SNS i njihovim apologetama je sto zaista misle o svojim biracima i onima koji gutaju te price da su kompletni idioti (kao sto rece Saruman jednom) koji misle da je dosao kraj istorije pa hajde da ostavimo bagru do kraja njihovih bednih zivota ili dok nam se ne smuci vise da gutamo to sto nam serviraju, a to je negde oko 2030. ili 2035.

 

Nista to sto se svuda u Evropi desava povratak stranaka koje su ranije bile na vlasti. FDP je bio na vlasti i otisao ispod cenzusa, bio je u opoziciji i usao u skupstinu posle. SPD je razmatrao da li im se uopste isplati da ulaze u vladu i odu na ispod 10%.

 

Mislis li da je 2000. na vlast dosla grupa koalicija andjela sa neba, ekstremnih filantropa, boraca za prava neduznih i svetaca bez mrlje? Ne, dosla je grupa ljudi koja je u tom trenutku predstavljala opoziciju politike koju su vodili SPS, SRS i Jul na celu sa Milosevicem, Mirom Markovic, Seseljom, Vucicem i Dacicem.

 

Sta tek da kazu ljudi 2012., da im je muka kao i tebi sto opoziciju predstavljaju ljudi koji su izdali sve ono sto su 15 godina govorili i na sta su huskali svoje pristalice ili 2014. nakon sto su napravili savez sa covekom kome su pravili zatvorsku kosulju?

 

Oni i opstaju sve do danas upravo onako kako je Prokic objasnio u Utisku nedelje: "Moze da prizna Kosovo i ne ode sa vlasti". Sta je Tadic, patriota ili kreten koji nije umeo da stvori pravi monopol nad medijima? Nece biti da je tako, bice da je neko 2012. dosao na vlast upravo jer je bio spreman da uradi sve sto mu se trazi, samo da mu niko ne moze da postavi nezgodna pitanja poput:

 

Da li je Ratko Mladic ratni zlocinac ili heroj?

Da li je Karadzica trebalo hapsiti i isporucivati ga u Hag?

Da li je Zoran Djindjic tolika lopina da je trebalo da bude ponizen i nakon smrti tako sto ce mu se ulica nazvati ulicom Ratka Mladica?

 

Pa kad nakon tih odgovora njegovi biraci pocnu da beze u apstinenciju, a ne ovako, da imamo apsolutnog gospodara istine u zemlji u kojoj ga hvale i Seselj i Ceda i koji bi trebalo da ima 100% jer je malo jedno, a malo drugo.

 

U normalnim zemljama, takva banda kao sto je SNS i takav neartikulisani agresivni lazov kao sto je Vucic nemaju podrsku vecu do 5-10% i to dok su jos uvek na vlasti.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

Moze tebi da bude muka i 2008. ili 2010. kada je DS bio na vlasti od toga ko ih kritikuje, ali u normalnoj drzavi DS bi itekako trebalo da odgovara na pitanja javnosti u vezi afera. A afera je bilo dosta i bukvalno je DS spao sa ogromne podrske na nekih 12% i padali bi i nize da nije Tadic izabran za predsednika DS 2004.

 

 

Kada je to DS pre Tadica imao ogromnu podrsku dosta vecu iznad tih 12%?

Da je Djindjic ostao ziv na izborima ne bi osvojili nista mnogo preko tih 12%,jednostavno jak uzak krug glasaca se podrzavao tadasnji DS,njihov istorijski maksimum je za vreme Tadica.

Dos jeste na parlametarnim 2000 god osvojio preko 60% ali tu je da se ne lazemo Kostunica  vukao barem 2/3 glasova

Edited by Zvezdarac
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Laki_ft said:

Izuzetno me obradovala činjenica da je SzS, ovako heterogen (Luka Razukić aj em luking et ju) uspeo da pregura ove prve udare organizacije na vlasti. Dobar je i ishod događaja u DSu, što više ekipe ode sa Lekom i Balšom, to bolje imho. Bukvalno je neophodno da ostanu da traju u prosrotu i vremenu, da pametno isturaju Mariniku sa podacima svake nedelje i da ne odustaju. Moj utisak je da se organizacija prvi put opasno kruni i urušava. Prolećni štrajkovi, uključivanje jače priče oko kvalifikacija ljudi iz sistema, rad ovo malo medija koji rade, društvene mreže... sve to negde dopire i do ljudi sa pijace. A ljudi definitivno počinju da osećaju da ovo neće još dugo trajati. Pomeranje izbora, "rešenje" sa radnicima pošte, skorašnje sklanjanje ministra finansija... sve su to mali porazi koji su, pre samo godinu dana, bili ipak nezamislivi.

Pa  pasce i ovi , u to nema sumnje … za jedno 10-ak godina.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...