Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

26 minutes ago, Константин said:

 

У вези Младеновића, причао и причао док није постављен за директора. Психољуб којег помињеш је његов кум и то је једино што га је квалификовало за ту позицију. У школи  био и шабан Короман. А и без тих ментола види се како се ради. Крајњи циљ сваке омладинске школе није само титула у одређеном узрасту већ број играча за први тим. Тако да од Младеновића оста само шупља прича.

У принципу уклапа се у стратегију клуба који је спискао 50М за годину дана и свако (прет)коло гања нове аквизиције а ростер пун к'о шипак.

За Иванића обештећење 1,3М+плата 400Кх3,5 год уговор, Милуновић дошао као слободан играч плата 400Кх2,5 год уговор, што за 2 појачања из Батеа износи 3,7М еврова обавеза. Учинак до сада јадан. У исто вријеме мали Терзић за којег се одмах видјело да може да игра мин ову усрану лигу (ено га игра Серију А) и док се експериментисало са лијевим беком којег нисмо имали, спакован експресно и продат за 1,5М евра.

Значи треба само не мрачити и подржати концепт...:classic_laugh:

 

Sve to stoji. Naravno da titule u mladjim kategorijama nisu nikakav reper. To stalno govorim i za u20 i u21 prvenstva. Na zapadu poatoji koncept koji ni ne podrazumeva takmicenje u najmladjim kategorijama.

Znam da mu je psiho kum, ali opet pricao sam sa mladenovicem milion puta i deluje mi da kapira i fudbal i da nije glup decko.

 

 

17 minutes ago, red_white said:

Serija A jos nije pocela. To sto je igrao kuo mec protiv Monce ne znaci nista, igrao i Vlahovic dao dva gola. I Joveljic je igrao protiv Flore i slicnih pa lad dodje mec sa Hofenhajnom ni sa klupe ne ulazi. Terzic u Fiorentini ima jacu konkurenciju nego u Zvezdi i tesko ce on tamo da igra prvenstvene meceve. Ali dobro to je njegov izbor i njegovog menadzera.

 

To je najmanje izbor njega i njegovog menadzera. Zna se ko ga je i zasto prodao

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Markoss said:

 

Nebitno potpuno. Terzic ima kvalitet za nas, mozda cak i za prvih 11, i to nece promeniti xy ovakvih komentara. Niti to sto neko ne igra u Seriji A ili u Bundesligi znaci da nema kvalitet za nas.  

 

I nije izbor ni njega, ni menadzera, nemoj da pricas stvari koje ne znas, kao da ih znas. 

Bila je prica da nije hteo da produzi ugovor.

Link to comment
Share on other sites

Slavoljub Djordjevic se ovde pljuje a da niko nije pogledao kako covek radi i sta radi.  IMate tekme omladinaca i proslogodisnjih kadeta pa pogledajte pre nego nesto napisete. To sto on nije omiljen kod pojedinih i sto je Draganov kum  to je jedna stvar, sta on radi i kako radi je druga. Pogledajte pa pricajte.

Imamo mi talente u Graficaru, bez problema mozemo zameniti Jevtovic-Simic sa Stanojev-Gavric... i da budemo u plusu odmah a do kraja sezone i u debelom plusu. Preporucujem da se malo pogledaju tekme, ima sta da se vidi.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, DonJuan said:

Super je priča da imaš tim u kom će mladi igrači sticati iskustvo, ali ja se plašim da mi skupo ne plaćamo tu našu "filijalu". Koliko igrača smo poslali tamo i koliko su oni plaćeni? I zašto...?

Rdjavom ku*cu i dlaka smeta .. 

 

Pa gde bi se svi ti klinci razvijali da nema tog Grafičara ? Klubovi u PLS opstaju sa minimalnim budzetima vec xy godina tako da ne vidim neki veliki trosak za taj Graficar s obzirom da dobitak moze biti visestruko veci ..

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, NROX said:

Slavoljub Djordjevic se ovde pljuje a da niko nije pogledao kako covek radi i sta radi.  IMate tekme omladinaca i proslogodisnjih kadeta pa pogledajte pre nego nesto napisete. To sto on nije omiljen kod pojedinih i sto je Draganov kum  to je jedna stvar, sta on radi i kako radi je druga. Pogledajte pa pricajte.

Imamo mi talente u Graficaru, bez problema mozemo zameniti Jevtovic-Simic sa Stanojev-Gavric... i da budemo u plusu odmah a do kraja sezone i u debelom plusu. Preporucujem da se malo pogledaju tekme, ima sta da se vidi.

pogledali i to vise puta posto ima nas koji pratimo mladje kategorije i naravno nismo videli nista sto u slučaju Slavoljuba nije nikakvo iznenađenje

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Nate said:

 

Znam da mu je psiho kum, ali opet pricao sam sa mladenovicem milion puta i deluje mi da kapira i fudbal i da nije glup decko.

 

 

Супер. Питај га следећи пут је ли питао Милојевића зашто није малом Терзићу више давао шансу пошто једно вријеме није ни имао лијевог бека?

Питај га је ли питао Терзу зашто је продао Алексу на брзину за 1.5М и да ли су се он и Милоје побунили? Питај па нам јави.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Константин said:

Супер. Питај га следећи пут је ли питао Милојевића зашто није малом Терзићу више давао шансу пошто једно вријеме није ни имао лијевог бека?

Питај га је ли питао Терзу зашто је продао Алексу на брзину за 1.5М и да ли су се он и Милоје побунили? Питај па нам јави.

Za terzica ti i kazem da je bio protiv njegove prodaje kao i protiv dovodjenja nekih igraca. Sad da li je na kolegijumu digao dva prsta i najebao se nekom majke to ne znam.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Markoss said:

 

Pa koga da imamo u prvom timu iz nase skole kad smo Adzica, Terzica, Ilice i Joveljica prodali pre nego sto su napunili 20 godina? Mogli smo na silu da gurnemo Stanojeva, al ne vidim da bi iko imao neke koristi od toga. 

 

Jebote, drka se na taj Partizan, koga su oni izbacili iz generacija 98-99-00 u koje su ulozili opasnu lovu i isto pricali da su uzeli sve najbolje iz Srbije. Jovanovica, Vlahovica i Markovica, wow, top talenti, zaista igracine. Gde su Nisic, Bosnjak, Vlalukin, Petrov, Jankovic? Sve igraci o kojima se takodje pricalo kao o top talentima, a nisu uspeli da dobiju sansu ni u slabijem timu od naseg. Ne kazem nista, samo da se svasta desi u razvoju igraca, i neko jednostavno ne dobaci do prvog tima, a sa 16 je vazio za top igraca (imamo i mi takvih slucajeva), jednostavno se ne razvije. 

 

Mi trenutno imamo Nikolica, Njegosa i Krstovica. Moze i bolje, ali na spram onog prosle godine kad smo samo imali Jovelju, ovo je iskorak. 

 

Elem, drago mi je zbog Tedica, oduvek mi se vise svidjao od Stuparevica, al je bio nedorecen nekako, falilo mu je i da bude malo agresivniji i bezobrazniji. Napredovao je lepo, naucio je da daje golove i iz polusansi, i to je napredak. 

 

Ok, jasno sve, ne uspe svaki talenat... ali ih u Partizanu bar guraju. Meni je ok da nam ne igra klinac u ls ili da metne dete protiv Jang Bojsa, ali u pingpong ligi moze... posebno jer su prosle sezone gurani Simic i Causic skoro svaki mec, pa bolje da nam je neki klinac igrao 20-30 minuta da vidim da li ima kvalitet za prvi tim.

 

Eto, da li mislis da Erakovic ne bi mogao da bude cetvrti stoper? Ili npr. taj Stanojev, ne znam kakav je ali da li mislis da bi igrao gore od Simica, Jevtovica, Gobelje? Verovatno... ali nije da ne mozemo da priustimo taj rizik u nasoj ligi. Ovako nam trunu klinci pa posle vracamo kao neke propalitete.

 

Ne moze niko da me ubedi da ne mozemo da stvorimo zamene za igrace tipa Gobelja, Jovancic, Vukanovic... naravno, neki se ne bi snasli, ali neki bi pruzili i vise od ocekivanog. 

 

I ovaj mali Tedic bi da je kod nas bio u Graficaru i dalje. 

 

p.s. Gledam danas nase transfere, prvi put saznajem da je Radonjic doveden iz Rome za 3 miliona evra.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ZiS said:

Utakmica u Bernu sutra, plejof za LS a ovde se i dalje drvi o tome da li je neki klinac trebalo da igra u  pingpong ligi 20 minuta...levom i desnom da se prekrstim...

Ovde se vode konstruktivne i dugorocno smislene teme, druze Zis...

 

Elem, mlati se prazna slama i odgovara se na postove likova koji ili nemaju pojma o cemu pisu, ili su trolovski nastrojeni i zajebavaju po temi. Treba biti mudar i ne reagovati.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, vepar said:

 

Ok, jasno sve, ne uspe svaki talenat... ali ih u Partizanu bar guraju. Meni je ok da nam ne igra klinac u ls ili da metne dete protiv Jang Bojsa, ali u pingpong ligi moze... posebno jer su prosle sezone gurani Simic i Causic skoro svaki mec, pa bolje da nam je neki klinac igrao 20-30 minuta da vidim da li ima kvalitet za prvi tim.

 

Eto, da li mislis da Erakovic ne bi mogao da bude cetvrti stoper? Ili npr. taj Stanojev, ne znam kakav je ali da li mislis da bi igrao gore od Simica, Jevtovica, Gobelje? Verovatno... ali nije da ne mozemo da priustimo taj rizik u nasoj ligi. Ovako nam trunu klinci pa posle vracamo kao neke propalitete.

 

Ne moze niko da me ubedi da ne mozemo da stvorimo zamene za igrace tipa Gobelja, Jovancic, Vukanovic... naravno, neki se ne bi snasli, ali neki bi pruzili i vise od ocekivanog. 

 

I ovaj mali Tedic bi da je kod nas bio u Graficaru i dalje. 

 

p.s. Gledam danas nase transfere, prvi put saznajem da je Radonjic doveden iz Rome za 3 miliona evra.

 

Po meni stanojev ce tesko postati igrac. Sem izuzetne brzine decko nema nijedan drugi kvalitet. Po meni ce se od njega pre napraviti solidan bek, nego dobro krilo. Tu dolazimo do OS koja je to morala prepoznati

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Threekola said:

Rdjavom ku*cu i dlaka smeta .. 

 

Pa gde bi se svi ti klinci razvijali da nema tog Grafičara ? Klubovi u PLS opstaju sa minimalnim budzetima vec xy godina tako da ne vidim neki veliki trosak za taj Graficar s obzirom da dobitak moze biti visestruko veci ..

Za koga? Ja za sada ne vidim nikakvu korist od Grafičara. Ali baš nikakvu. Ja vidim samo da mi kupujemo igrače po Srbiji, i da ih šaljemo tamo, vidim da se i mladi igrači direktno odatle prodaju u inostranstvo (kao Terzić na primer). I šta ima Zvezda od toga, razvijaće se u Grafičaru? Hoće, kako da ne. Ja samo vidim da neko tu dobija dobru proviziju i ništa drugo.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Manoly said:

Ovde se vode konstruktivne i dugorocno smislene teme, druze Zis...

 

Elem, mlati se prazna slama i odgovara se na postove likova koji ili nemaju pojma o cemu pisu, ili su trolovski nastrojeni i zajebavaju po temi. Treba biti mudar i ne reagovati.

 

Па одговори ти овима што тролују и немају појма шза пишу, буди увјерљив можда буде ефекта, потруди се. Ионако пишеш досадне постове у којима не кажеш ништа, као андол, нит штете нит користе.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, DonJuan said:

I šta ima Zvezda od toga, razvijaće se u Grafičaru? Hoće, kako da ne. Ja samo vidim da neko tu dobija dobru proviziju i ništa drugo.

 

 

I koliko košta ta usluga razvijanja igrača za prvi tim i prodaju?  Il su ti ljudi iz grafičara zvezdaši do koske pa rade to  džaba,   (edit) što no bi se reklo iz svog džepa plaćaju razvoj igrača Crvenoj Zvezdi?

Edited by Stondisha
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Stondisha said:

 

 

I koliko košta ta usluga razvijanja igrača za prvi tim i prodaju?  Il su ti ljudi iz grafičara zvezdaši do koske pa rade to  džaba,   (edit) što no bi se reklo iz svog džepa plaćaju razvoj igrača Crvenoj Zvezdi?

Upravo, i nije prvi put da se ovakve stvari dešavaju, pa onda kada stvar pukne, kao što je pukla sa Sopotom, onda se odjednom jave dugovanja prema istom klubu, koji je tu samo da "razvija igrače". Da se razumemo, nemam ja ništa da mi klince šaljemo u bilo koji klub da stiču iskustvo, ali ne vidim nikakvu korist od toga, niti se ko vraća iz Grafičara, niti ćemo igrače koje smo kupili ikada videti u prvom timu, pošto je jasno da nemaju, ne kvalitet za prvi tim Zvezde, nego za mnogo slabije ekipe (npr. Vidić).

Link to comment
Share on other sites

Just now, DonJuan said:

Upravo, i nije prvi put da se ovakve stvari dešavaju, pa onda kada stvar pukne, kao što je pukla sa Sopotom, onda se odjednom jave dugovanja prema istom klubu, koji je tu samo da "razvija igrače". Da se razumemo, nemam ja ništa da mi klince šaljemo u bilo koji klub da stiču iskustvo, ali ne vidim nikakvu korist od toga, niti se ko vraća iz Grafičara, niti ćemo igrače koje smo kupili ikada videti u prvom timu, pošto je jasno da nemaju, ne kvalitet za prvi tim Zvezde, nego za mnogo slabije ekipe (npr. Vidić).

 

 

Ovo bi se u ZPPA zvalo fiktivni promet, tj ima elemenata fiktivnog prometa samo što je teško dokazivo jer stvarno ima neke privredne aktivnosi i vidi se da je pružena neka usluga za taj novac koji je isplaćen... e sad kakvi je svrha te usluče i kakvu dobrobit klub iz toga vadi... 
 


 

Link to comment
Share on other sites

Jel moze kod nas da se registruje klub tipa Barcelona B ili Joung Ajax koji bi igrao II ili III ligu?

Sto se tice igranja mladih igraca jasno je da je brat bratu 50% timova iz Linglong lige tezak raspad,pa ne  vidim razlog zasto neki mladi igrac ne bi dobio priliku ako ne protiv Partizana,Vojvodine ili Cukarickog,a ono protiv npr. Indjije ili Macve?

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mare80 said:

Jel moze kod nas da se registruje klub tipa Barcelona B ili Joung Ajax koji bi igrao II ili III ligu?

Sto se tice igranja mladih igraca jasno je da je brat bratu 50% timova iz Linglong lige tezak raspad,pa ne  vidim razlog zasto neki mladi igrac ne bi dobio priliku ako ne protiv Partizana,Vojvodine ili Cukarickog,a ono protiv npr. Indjije ili Macve?

 

Može. Teleoptik ti je primer toga, samo što mu Partizan nije promenio ime, inače su zvanična filijala koja ne može da igra u istom rangu takmičenja kao i Partizan.

Za Grafičar nisam siguran da važe ista pravila, tj. ako bi izborili LIng long ligu, mislim da ne bi bilo problema da nastave takmičenje u višem rangu. Možda grešim, ali ako neko zna bolje, neka kaže.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Константин said:

 

Па одговори ти овима што тролују и немају појма шза пишу, буди увјерљив можда буде ефекта, потруди се. Ионако пишеш досадне постове у којима не кажеш ништа, као андол, нит штете нит користе.

Ti si ovde strucno lice da procenjujes ko kakve i kog kvaliteta postove pise, uz neizbezno ponavljanje i naklapanje stvari koje normalan svet zna. Lepo je sto podsecas na ovoj temi o tome, a opet niko da ti pojasni da oni neinstruisani i pametni to znaju, da odmoris prstice od silnih naklapanja...

 

O tome u kakavom stanju je klub pise se nasiroko od strane ljudi koji godinama unazad kriticki gledaju na sve o cemu pisu.

Ovde se, pak, javlja i vas nekolicina koji i ono sto valja pljujete i kritikujete, naviknuti na raspad sistema koji dugo traje u Zvezdi. I onda se kao uvredjena mlada ponasas kad ti neko kaze da seres. Nije na odmet i malo realnosti.

Edited by Manoly
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...