Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

Kakva god vlada da se formira, izgleda mi kao sve manja mogucnost da dodje do dogovora uskoro,

u roku od nekoliko godina.

Glavni razlog toga je sto Tramp nece imati dovoljno snage da to progura.

njegova situacija u USA je takva da ide ka porazu na sledecim izborima,

a cak i ako teoretski moze da pobedi, prakticno tesko da ce se Vucic osmeliti

da ulazi u neki dil sa njim.

 

Link to comment
Share on other sites

Veton Suroi upozorava da Thaqi preskače zakon i VV kao pobednike izbora pokušavajući da napravi neku svoju vladu bez Kurtijeve stranke. To naziva ustavni puč. Poslusao sam i kako je Mimoza Lila sasula ratnim profiterima sve u lice na sred Skupstine. Daut Haradinaj prokuvao od muke,nije znao gde udara.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Stoned Laki21 said:

 

Vršilac dužnosti premijera Kosova Aljbin Kurti je objavio da je Vlada Kosova donela odluku o ukidanju takse na proizvode iz Srbije i Bosne i Hercegovine i uvođenju mera reciprociteta u odnosu na Srbiju. Mere reciprociteta neće biti primenjene u odnosima sa BiH, rekao je premijer na vanrednoj konferenciji za medije.

Takse su danas ukinute bez ikakvih uslova koji smo imali prlike ranije citati.

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

"Sjedinjene Države su bile jasne da Kosovo treba da ukine sve takse a ne da stvara nove barijere, jer ove politike štete gradjanima Kosova i guše ekonomiju Kosova. Protiv smo najnovijeg koraka primene recipročnih mera na kretanje robe iz Srbije", navodi se u saopštenju Ambasade podeljene medijima. Prema Ambasadi SAD, mere reciprociteta stvaraju više problema u trenutku kada SAD veruju da će sporazumi o avio, železničkom i drumskom saobraćaju o kojima su se obe strane dogovorile, kada budu sprovedeni, povećati ekonomski razvoj i stvoriti uslove potrebne za uspešan dijalog. Vlada Kosova je sinoć donela odluku o ukidanju takse od sto odsto na proizvode iz Srbije i Bosne i Hercegovine uvedene u novembru 2018. godine i uvela mere reciprociteta i odnosu na Srbiju. Iste mere ne važe za BiH.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=04&dd=01&nav_category=640&nav_id=1671683

 

 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, laki perkos said:

Na Kosovu je od strane vlasti u PR doneta uredba o dozvoljenom kretanju u.trajanju od 90minuta u toku 24h. Proveravace se na osnovu zadnja dva ili troja broja JMBG koji imaju građani Kosova. Zna li neko kako to funkcionise?

U principu, to je kao par-nepar. Verovatnije je da će biti na osnovu zadnja dva broja, kontrolnog broja, jer koliko znam treća cifra od nazad nije jednako zastupljena u rasponu od 1 do 0. Vezane satnicu sa zadnjim ciframa. Možda i nije loše rešenje, ukoliko se dobro primeni.

 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Div said:

U principu, to je kao par-nepar. Verovatnije je da će biti na osnovu zadnja dva broja, kontrolnog broja, jer koliko znam treća cifra od nazad nije jednako zastupljena u rasponu od 1 do 0. Vezane satnicu sa zadnjim ciframa. Možda i nije loše rešenje, ukoliko se dobro primeni.

 

Po sat ipo....tako da svi članovi porodice imaju (možda se tako negde pogodi) različito vreme.....

Link to comment
Share on other sites

Ovako funkcionise: 

Gleda se pretposlednji broj KOSOVSKE licne karte. I na osnovu toga imas 90min da se kreces. Evo i zvanicne tabele, raspored se menja na 3 dana. E sad pitanje na nase drage funkcionere, sta cu primera radi ja, i ostali ljudi koji nemamo kosovsku licnu kartu vec samo srpsku? Na RTS-u navode da ce na KiM kretanje biti dozvoljeno po broju sa kosovske licne karte, pa kako to kad Srbija ne priznaje te licne karte? Pa kazu onda se gleda zadnji broj sa pasosa za strane drzavljanine, dakle ja imam pasos koordinacione uprave sa cu ja? Srpski pasos koji kosovo ne priznaje, ja mu dodjem strani drzavljajnin na svojoj teritoriji i blage veze nemam kad da izadjem iz kuce. 

IMG-831703f52bed7a0dd78720361941e495-V.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 4/15/2020 at 1:58 AM, Igor028 said:

Ovako funkcionise: 

Gleda se pretposlednji broj KOSOVSKE licne karte. I na osnovu toga imas 90min da se kreces. Evo i zvanicne tabele, raspored se menja na 3 dana. E sad pitanje na nase drage funkcionere, sta cu primera radi ja, i ostali ljudi koji nemamo kosovsku licnu kartu vec samo srpsku? Na RTS-u navode da ce na KiM kretanje biti dozvoljeno po broju sa kosovske licne karte, pa kako to kad Srbija ne priznaje te licne karte? Pa kazu onda se gleda zadnji broj sa pasosa za strane drzavljanine, dakle ja imam pasos koordinacione uprave sa cu ja? Srpski pasos koji kosovo ne priznaje, ja mu dodjem strani drzavljajnin na svojoj teritoriji i blage veze nemam kad da izadjem iz kuce. 

IMG-831703f52bed7a0dd78720361941e495-V.jpg

 

ja koliko znam taj pasos je i dalje vazeci. ti ako zivis na kosovu trebao bi da znas da svi srbi ukljucujuci i one koji zive na severu postuju nove mere ministarstva zdravlja pa bi mogao da pitas nekoga mada sam siguran da je za tebe broj zadnji broj bast tog tvog pasosa

 

kurmedal.com je sajt gde ukucas taj broj i dobijas vreme za svaki dan kada mozes izaci, imas i na srpski jezik

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kakva hajka na Kurtijevog savetnika Shkelzena Gashija koji je u nekoj tv emisiji izjavio da su i neki pripadnici UQK izvrsili zlocine nad civilima. Odmah je smenjen a sad se utrkuju ko će vise da ga opljune. Čak se i ptoesti najavljuju sve uz poznato "da nije bilo uqk još bi bila srbija"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, laki perkos said:

Kakva hajka na Kurtijevog savetnika Shkelzena Gashija koji je u nekoj tv emisiji izjavio da su i neki pripadnici UQK izvrsili zlocine nad civilima. Odmah je smenjen a sad se utrkuju ko će vise da ga opljune. Čak se i ptoesti najavljuju sve uz poznato "da nije bilo uqk još bi bila srbija"

Isto je izjavio i Hashim 2018. godine na sednici SB.

 

Ovi imaju sreću što je pandemija ove pošasti, inače vi LVV izvelo najmanje 500.000 građana na ulice, što ne znači da i neće. Bojim se po smirivanju pandemije, da će na Kosovu izbit veći nemiri, nego oni iz 2004. godine. Protseti su već najavljeni.

Edited by Pristevac
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...