Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

10 minutes ago, JohnnyDragon said:

Tako, lepo. 

Sposobna nacija, koja ide u progres, kao sto su Grci i Italijani zamenili Vizantiju i Rim.. Prosto jedan normalan istorijski proces da ga tako nazovem. 

 

Izvini, ali ako mozes konkretno sta bi oni pored Kosova trebalo da zamene kao Italijani Vizantiju? Osstao si nedorecen.

Albanija/Kosovo i progres? Pa oni nece prestici ni ovu nasu rupu od zemlje jos mnogo godina po mnogim parametrima. Ne znam zaista kakav progres ti vidis da oni donose.

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, marejosip said:

 

Izvini, ali ako mozes konkretno sta bi oni pored Kosova trebalo da zamene kao Italijani Vizantiju? Osstao si nedorecen.

Albanija/Kosovo i progres? Pa oni nece prestici ni ovu nasu rupu od zemlje jos mnogo godina po mnogim parametrima. Ne znam zaista kakav progres ti vidis da oni donose.

 

Ja ne znam jesi li bio u Kosovskoj Mitrovic, na severu i u južnom delu? 

Ako jesi, onda valjda nema pitanja o tome gde je rupa.. 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, JohnnyDragon said:

Tako, lepo. 

Sposobna nacija, koja ide u progres, kao sto su Grci i Italijani zamenili Vizantiju i Rim.. Prosto jedan normalan istorijski proces da ga tako nazovem. 

 

Ja mislim da bi trebao da prestanes da lupetas. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, JohnnyDragon said:

Suština je da Albanci žele celo Kosovo i Metohiju. 

Čak i da je bilo to šbbkb, oni se ne bi tu zadržali. Kao što se neće zadržati samo na KiM (da se razumemo, i ne treba). 


Nece ovo dozvoliti Vucic. 
 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Skyglider said:

 

A sta bih to video na Kosovu kad bih otisao, novi Singapur ? 

Ja ne mogu da verujem da možes da pricas o necemu sto ne znas. 

Kao kada bi mi usli u diskusiju o npr Erihu Fromu a da nismo čitali nista od njegovih dela. 

U najmanju ruku neukusno. 

Sedneš na bus, u kola, kako god, odeš u Mitrovicu, obiđeš celu, vratiš se, pa onda pricamo. 

Nije to tamo pleme u gradovima kao sto se misli... Mnogo se toga promenilo, a kod nas na žalost malo toga. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, JohnnyDragon said:

Ja ne mogu da verujem da možes da pricas o necemu sto ne znas. 

Kao kada bi mi usli u diskusiju o npr Erihu Fromu a da nismo čitali nista od njegovih dela. 

U najmanju ruku neukusno. 

Sedneš na bus, u kola, kako god, odeš u Mitrovicu, obiđeš celu, vratiš se, pa onda pricamo. 

Nije to tamo pleme u gradovima kao sto se misli... Mnogo se toga promenilo, a kod nas na žalost malo toga. 

 

Ko je rekao da je pleme u gradovima?  Samo pricas neke bajke o nekakvom progresu , a Kosovo je medju najgorim drzavama u Evropi po svemu.

 

Reci mi, sta bih to trebao da vidim u Kosovskoj MItrovici ? 

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, JohnnyDragon said:

Ja ne znam jesi li bio u Kosovskoj Mitrovic, na severu i u južnom delu? 

Ako jesi, onda valjda nema pitanja o tome gde je rupa.. 

 

Nisam bio, ali znam coveka koji je odatle i ide dole s vremena na vreme. Medjutim, I dalje ne razumem poentu tvog posta? Uzimas juzni deo Mitrovice kao reper da su Albanci progresivan narod? Nigde veze bukvalno. 

I napisao si da Albanci ne treba da se zadrze na teritoriji KiM, a ja koliko znam Mitrovica je deo KiM. Opet mi nisi odgovorio na ono sto sam te pitao. 

Link to comment
Share on other sites

Da nema para od gastarbajtera na Kosovu bi bio totalni haos. Velika lova spucana je u kupovinu imanja od Srba koja sad zvrje neobrađena. Istina izgradili su nesto saobracajne infradtrukture ali velika vecina ljudi gleda kako da zapali na zapad. Određeni političko mafijaski krugovi su prebogati i po tome se ne razlikuju od Srbije ili CG. Umesto praznih priča trebalo je ulagati u poljoprivredu ali kome se radi po plodnim poljima Kosova i posebno Metohije

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

za sve vas koji kukate na vucica, trampa i slicnu boraniju...

 

beat this

 

kosovska vlada uvela policijski cas, predsednik se protivi i kaze da je to protivustavno i upozorava policiju i ostale strukture bezbednosti da ne ucestvuju jer ce da krse zakon i mogu biti krivicno gonjeni

 

jebes black mirror

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, comandante said:

za sve vas koji kukate na vucica, trampa i slicnu boraniju...

 

beat this

 

kosovska vlada uvela policijski cas, predsednik se protivi i kaze da je to protivustavno i upozorava policiju i ostale strukture bezbednosti da ne ucestvuju jer ce da krse zakon i mogu biti krivicno gonjeni

 

jebes black mirror

 

 

 

zemljotres u Zagrebu prekjucer, press konferencija -> premijer Hrvatske poziva gradjane da se ne vracaju u kuce, gradonacelnik Zagreba poziva ih da se vrate. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vjekoslav said:

 

zemljotres u Zagrebu prekjucer, press konferencija -> premijer Hrvatske poziva gradjane da se ne vracaju u kuce, gradonacelnik Zagreba poziva ih da se vrate. 

 

nisam znao za ovo boldovano mada i samo zemljotres je dovoljan, srecom bez zrtava

 

btw sutra zaseda kosovski parlament, glasaju o obaranju vlade kurtija. francuzi i nemci otvoreno pro kurtija a amerikanci protiv

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Vjekoslav said:

bilo je zrtava, jedna djevojcica je poginula, 18 teze ozlijedjenih. al nije to tema.

 

ja sa negde video vest da ta vest nije tacna, da je samo ozledjena  :classic_sad:

 

 

8 minutes ago, Vjekoslav said:

 

kako ce ovi zasjedati u parlamentu, zar nije zabrana okupljanja?

 

improvizirace u sali parlamenta, koristice i mesta za novinare, goste i slicno. vv je naravno protiv jer nema uslova za zasedanje ali svi ostali navalili da se odrzi kao da im zivot zavisi od toga. vrhunac idiotizma

Link to comment
Share on other sites

Spoiler
 

PM Kurti Claims President Thaçi Told Him Kosovo-Serbia Agreement Was Ready to Be Signed

 

 
From: Exit Staff 9 hrs ago
PM Kurti Claims President Thaçi Told Him Kosovo-Serbia Agreement Was Ready to Be Signed

Kosovo’s parliament is holding a session to vote on a no-confidence motion against Prime Minister Albin Kurti. The motion was brought by Kurti’s coalition partner Democratic League of Kosovo (LDK).

The coalition partners first disagreed over the lifting of tariffs on Serbian goods. Then Kurti decided to fire a LDK minister after his statement contradicting the government decision not to support a state of emergency proposed by President Hashim Thaçi.

In his speech today, Kurti stated that his government is facing a no-confidence vote to open the way to an agreement with Serbia through exchange of territories. The agreement is ready and awaiting to be signed, according to him.

He added that President Thaçi had confirmed to him such an agreement already exists but that the dropping of tariffs on Serbian goods, without imposing reciprocity measures, was necessary before signing it.

“Lift the tariff, we go to Washington together, we make the deal and get rid of Serbia forever […] Only you and I can do this,” Kurti said Thaçi told him in one of their meetings.

Kurti argued that he would never be part of such a deal, and wouldn’t personally mind being ousted unless it wasn’t for the fact that the country is amidst the corona virus crisis on which his government is doing a great job.

The prime minister further argued that the aim of the political battle against him has not been to drop the tariffs, but not to impose reciprocity measures with Serbia because “Serbia cannot accept equality with Kosovo”.

Threats for an alleged withdrawal of American NATO troops from Kosovo, cancellation of alleged $200 million in US aid, dismissal of the minister are not the real reasons for the no-confidence vote, according to Kurti.

He said the vote was related exclusively to the plan to exchange territories and reach an agreement with Serbia. “We are here and alive, and won’t allow this happen,” Kurti stated.

 

 

Uau, Kurti je stvarno ozbiljan debilko. Ne znam samo sta je mislio ko stoji iza njega, pa da će da ga sačuvaju od Amerike, Dart Vejder i pola Mlečnog puta?

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...