Jump to content

Recommended Posts

Bilo je poslednjih dana dosta problema sa ovim " sranjem" Android systeb webview... I meni je pun qfer aplikacija "seckao"  

 

24 minutes ago, Sprivel said:

Ok daj ruku.

 

Ako nije tajna, koji model imas :classic_biggrin: 

Edited by John Dies at the End
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Just now, Klotzen said:

Snapdragon je odlično rešenje za pro varijantu. Jedino što mi se ne sviđa a to je odlika cele 10 serije su kriminalne boje i odsustvo klasičnog crnog modela.


A šta kažeš za odnos 6 i 8 gb? Je l' bi išao u svakom slučaju na jači?

Link to comment
Share on other sites

Ja trenutno imam 3gb RAM-a (4pro), kada sam kupovao mobilni mislio sam da ću igrati igre na njemu kada sam na vikendici međutim vrlo brzo sam digao ruke od igara jer bez 20+ inči ekrana to je za mene mučenje. S tim u vezi ja jedino što radim na mobilnom je youtube + chrome i ponekad slušanje radija i muzike. I mogu ti reći da do prošle godine mobilni se nije zakašljao ni jednom. Sada ima malo "zakašljavanja" ali kontam da je 4GB za one slične meni sasvim dovoljno.

 

Dilema između 6 i 8 je samo u igrama, i eventualno ako planiraš da ga koristiš 5+ godina jer do tada će to verovatno biti standard za korisnike kakav sam ja. Ako voliš da igraš igre onda RAM-a nikad dosta pogotovo ako koristiš emulatore, a bez emulatora mislim da je 6 sasvim ok za narednih 2-4 godine koliko većina koristi jedan telefon. Obzirom na gore navedeno ja ću najverovantije uzeti ovaj sa 6GB RAM i 64GB, za žene 128GB jer one su majstori kako popuniti memoriju ma kolika da je 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Klotzen said:

Ja trenutno imam 3gb RAM-a (4pro), kada sam kupovao mobilni mislio sam da ću igrati igre na njemu kada sam na vikendici međutim vrlo brzo sam digao ruke od igara jer bez 20+ inči ekrana to je za mene mučenje. S tim u vezi ja jedino što radim na mobilnom je youtube + chrome i ponekad slušanje radija i muzike. I mogu ti reći da do prošle godine mobilni se nije zakašljao ni jednom. Sada ima malo "zakašljavanja" ali kontam da je 4GB za one slične meni sasvim dovoljno.

 

Dilema između 6 i 8 je samo u igrama, i eventualno ako planiraš da ga koristiš 5+ godina jer do tada će to verovatno biti standard za korisnike kakav sam ja. Ako voliš da igraš igre onda RAM-a nikad dosta pogotovo ako koristiš emulatore, a bez emulatora mislim da je 6 sasvim ok za narednih 2-4 godine koliko većina koristi jedan telefon. Obzirom na gore navedeno ja ću najverovantije uzeti ovaj sa 6GB RAM i 64GB, za žene 128GB jer one su majstori kako popuniti memoriju ma kolika da je 🙂

 

 

Ma ne igram, zato i pitam. 

Hvala, tako sam nekako i mislio. 

Link to comment
Share on other sites

Stigao mi danas prvi a72.

 

 

Baš dobri prvi utisci, jako dobar telefon. Ekran je fenomenalan, kamera još bolja. Malo pod rukom ne prija plastika na zadnjim leđima, ali svakako mora maska zbog ogromnog ležišta za kamere.

Naravno, kao glavni aduti OIS i Ip67, što nisam siguran da smo videli na nekom ne-flegšip telefonu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Redmi Note 10 je 25.000, a Poco X3 30.000 u Mi prodavnici. Sve zavisi sta ti vise odgovara. Redmi Note 10 ima Amoled ekran, manji je i laksi, dok X3 ima IPS ekran, ali i dosta bolji procesor i bolju kameru.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Xpert said:

Redmi Note 10 je 25.000, a Poco X3 30.000 u Mi prodavnici. Sve zavisi sta ti vise odgovara. Redmi Note 10 ima Amoled ekran, manji je i laksi, dok X3 ima IPS ekran, ali i dosta bolji procesor i bolju kameru.

 

Gledam da uzmem nesto za Gospodju, a posto ona ne igra igrice, procesor i nije presudan. Kamera joj jeste bitna, ali kontam da moze da se ubaci gcam. Nisam gledao cene u mistore nego kod ovih par prodavaca sa KP sa kojima sam saradjivao. Pogledacu i kakve su varijante u mistore, hvala!

Link to comment
Share on other sites

Hardverski, osim ekrana što je Xpert rekao, je bolji Poco za naijansu. Po meni ako je Poco skuplji 10-20% to je ok kupovina, ako je više od toga batali. Ako neće igrati ove najvnovije igre onda nema razloga da ide na Poco. I ova 10-ka će sve da odradi mada Poco na papiru ima bolje kamere pa ako joj je to bitno ....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Klotzen said:

Hardverski, osim ekrana što je Xpert rekao, je bolji Poco za naijansu. Po meni ako je Poco skuplji 10-20% to je ok kupovina, ako je više od toga batali. Ako neće igrati ove najvnovije igre onda nema razloga da ide na Poco. I ova 10-ka će sve da odradi mada Poco na papiru ima bolje kamere pa ako joj je to bitno ....

 

Pa dvoumim se izmedju ova dva telefona. Na KP je RN10 trenutno 175 evra, X3 195. Kako nije hitna kupovina, videcu kakva ce situacija biti kad krene kod nas i 10 Pro, ne vidjam ga u ponudi. Treba napomenuti da RN10 ima 4GB RAM, ali za njeno surfovanje i fotkanje to je i sad sa RN5Pro i vise nego dovoljno.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Da li neko ima iskustva sa: https://cubot.net/phones/KingKong-mini-2-specs/60

 

Jedini razlog zbog kojeg sam zainteresovan za ovaj model jeste veličina: Height: 119 mm

+ baterija bi trebalo da bude OK.

 

Ono što mene najviše interesuje je da li ovaj telefon može da ima problema sa radom na mrežama u Srbiji? Ovo su mu specifikacije:

  • 4G FDD-LTE: Band: B1/ 3/ 7/ 8/ 19/ 20
  • 3G WCDMA: 900 / 2100 MHZ
  • 2G GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz

Trebalo bi da može, bez ikakvih problema? 🤔

 

Ovo su mu ostale specifikacije:

 

Quote

OS: Android 10

CPU: MT6761, Quad-Core, 64-bit / GPU: PowerVR GE8300

Memory: 3GB RAM + 32GB ROM (Micro SD card slot, support up to 128GB)

Battery: 3000 mAh

Card: Nano SIM card 1 + Nano SIM card 2 + Micro SD card

Camera: 13.0MP ƒ/ 2.2 aperture with 1* 0.5A LED flashlight | 8.0MP front cameraFixed focus 4P lens

 

Ostatak na: https://cubot.net/phones/KingKong-mini-2-specs/60

 

Ili, ako mozda imate drugi model da preporucite, a da je slicnih dimenizija: da height ne bude preko 14cm  (max 140mm) + da moze da se kupi u Srbiji?

Edited by Senn
Link to comment
Share on other sites

Da li će da radi na mreži ne treba da brineš. ja mislim da se više i ne proizvode telefoni za specifične zahteve nego svi podržavaju manje više sve standarde.

 

Bateroka od 3k je mala čak i za mene koji samo surfujem na telefonu. Memorija 32GB je minimum ispod koga ne treba ići danas tako da ti je to ok. Naravno ovo sve pod pretpostavkom da si prosečan srpski korisnil mobilnog. Pošto su ta dva ?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Klotzen said:

Da li će da radi na mreži ne treba da brineš. ja mislim da se više i ne proizvode telefoni za specifične zahteve nego svi podržavaju manje više sve standarde.

 

Bateroka od 3k je mala čak i za mene koji samo surfujem na telefonu. Memorija 32GB je minimum ispod koga ne treba ići danas tako da ti je to ok. Naravno ovo sve pod pretpostavkom da si prosečan srpski korisnil mobilnog. Pošto su ta dva ?

 

Meni su zahtevi veoma niski, bitno mi je da bude što manji (da može u džep da stane)

a, baš kad zatreba, da mogu da ga povežem na net i koristim neke osnovne aplikacije (za email, Skype, mape, da mogu nesto da pronadjem na netu... ) ali to veoma retko. Plus da makar ima kakvu-takvu kameru.

 

Bitno mi je da nije tepsija. Sada svi ovi novi Android telefoni imaju dimenzije jednog manjeg posluzavnika, ne mož da nađeš neki dobar mali telefončić više...

 

Što se tiče baterije od 3K, pošto je tako mali pretpostavljam da će moći da traje pristojno, da izgura makar 2-3 dana uz neko normalno koriscenje (uglavnom samo pozivi).

 

-------------------

 

Što se cena tiče:

 

- Ovaj bolji (Unihertz Atom XL) je oko 300 evra: https://www.unihertz.com/atom-xl.html

ali ga nema u Srbiji 😞 Ima i 4300mAh i deluje mi dobro, nije glomazan (134mm), ima sve...

 

- Ovaj drugi (Cubot KingKong Mini 2) je oko 110 evra: https://cubot.net/phones/KingKong-mini-2-specs/60

Znači verovatno je krš kvalitet i nije pouzdan, ali pošto je toliko jeftin a dimenzije su mu odlične - vredi pokušati. Kao što sam spomenuo, nisam neki zahtevan korisnik, 90% upotrebe su obični pozivi...

Ima da se kupi u Srbiji.

Link to comment
Share on other sites

Za to što si naveo bez brige, biće dovoljan osim baterije. Ja imam trenutno Xiami 4 pro koji je odprilike istih karakteristika uz bateriju od 4k. Ta baterija ode za dva sata youtube-a koji je pride minimizovan jer je meni bitan samo zvuk (muzika ili neki jutarnji programi)

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pre neki dan kupih Poco F3 8/256 i prezadovoljan sam. Telefon je vrhunski u svakom mogucem pogledu. 

Brz, fluidan, sjajan amoled ekran, odlicna baterija i vise nego korektna kamera. Za 355 evra (na KP), koliko sam ga platio mislim da ne postoji bolja opcija, u ovom trenutku. Ako neko razmislja o kupovini novog telefona i budzet dostize do 350 evra, topla preporuka za ovaj model. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja dočekao redmi note 10 pro, 128/6gb. Za 240e. 😄

Imam varijantu preko direktora bez poreza iz Austrije. Ionako je jeftinije, plus je bez poreza.

8 gb nije bilo dostupno, ali je meni 6 sasvim dovoljno jer sam prosečan korisnik. Kamera se fino pokazuje za sada, što mi je aj kao bitno.

Naravno koliko para, toliko muzike.

 

Prethodni telefon mi je bio honor 9 i verovatno ga ne bih ni menjao da nisam razbio ekran. Neverovatno kako me je služio.

Za moje potrebe odličan telefon. Fina kamera, u to vreme do 300e, taman dimenzije...

 

Al' već je i omatorio, zato mi je ovaj sad ko avion.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...