Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

2 minutes ago, Miki28 said:

Ozb? Nisam znao za to tj da je ulagao u to😀

Јесте јесте, рекламирао на твитеру ко луд. Ваљда није све у то уложио иначе нам не гине штиме следеће сезоне.

Link to comment
Share on other sites

Nema od Bobija više košarke, neka reklama, neka scena u holivudu, malo garbidž tajm da ga vide ljudi i to je to. Mislim skroz pošteno, uspeo je u životu. Krenuo iz Boljevca, dogurao do NBA, od njega sasvim dovoljno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bobi je vec godinama opasan cirkuzant, a poslednje 2 je doslovno postao Donciceva kuckica, bar na osnovu klipova s treninga Dalasa.

 

Sto dalje od nas ti sporaci. Pre bih zadrzao kuza nego sto bih doveo bobija.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne vidim zasto Alimpije ne bi dosao u KKCZ. I Radonjic je otisao, pa se vratio, rade to mnogi klubovi. Alimpije je bio pocetnik, Covic mu je dao sansu, bez obzira na nacin kako se to zavrsilo, Covic je ucinio MNOGO za Alimpija i sa FMPom i kasnije sa Zvezdom. Ne moze niko da mi kaze da Alimpije nije zahvalan do neba Covicu za tu sezonu. Zavrsilo se kako se zavrsilo, moglo je i sa trofejom ABA lige, znamo kako je sve ispalo u Podgorici. 

 

U medjuvremenu je napredovao kao trener, bar po rezultatima, ne znam sa aspekta igre tih timova, jer ih nisam pratio, ovi koji jesu, mogu i da kazu nesto o tome, ali ja nisam upucen. Znam da je sa Bursom napravio veliki rezultat, tako da sam prilicno siguran da je bolji trener nego 2018, e sad, koliko bolji i da li je to dovoljno da opet obrise patos sa Robijom, to ne znam. Cak i da je ostao Radonja, ako se sipa i sipa preko puta, dzaba sve, kad tad ce da napravi neki uspeh, mada ne mora da znaci i dalje mislim da imamo bolju domacu osnovu sa Dobricem, Lazicem, Mitrovicem, Lazarevicem, Ivanovicem,  ( nije bas domaci, ali znate na sta mislim ), Markovic ( ako ostane i prodje ceo trening proces, a ne kao lani kad je dosao u sred sezone), nego njihovi domaci sa sve Andjusicem i Petrusevim, Zvezdini su battle tested sa gomilom trofeja i jakih utakmica.

Walters, Hollins i DeDa mogu da se nadomeste, odlazili su i odlazice uvek stranci nakon jedne sezone, nista spektakularno niti strasno, potrebno je odratiti skauting kao i lani i utegnuti to na terenu. Novca ce biti , verovatno i malo vise nego u prosloj sezoni, opet ce biti na dodjem ti, ali tako je uvek i blo. Mnogi otpisuju Vajta, kao da zaboravljaju sta je radio u Zalgirisu i da je igrao final 4 sa njima, prosla sezona NIJE nikakav reper njegovog kvaliteta, znamo sta je bilo. On jeste znak pitanja i to veliki, ali ako se oslobodi straha, bice veliko pojacanje. 

 

Kalinu ce biti malo teze nadoknaditi, ali ne i nemoguce. Jos je rano za otpisivanje Covica i Zvezde, da vidimo rostere, pa redom. 

Vec sada je borba neregularna sa tolikim novcem preko puta, ali zato su i uspesi sladji, kao sto je i ova minula verovatno za Covica najsladja od svih do sada, sladja ce mu biti verovatno, Boze zdravlje, ona tamo u junu 2023. 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

Ма какав Боби, он може 3 минута корисне кошарке одиграти под условом да је на терену крштен плеј који га може хранити лоптама под обручем па или да угура лопту у кош или изнуди два бацања. А у одбрани је толико ужасан да би све више од 3-4 минута његових било катастрофа по одбрану екипе.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi koji hoce Alimpija, iskorak u Evropi i titule,dobice jedn veliko  nista. Mislim d li ste realni uopste sta pisete? Toliko vam je Covic srozao gledanje na trenere da je to neverovatno, spominju se Vlada Jovanovic, Stefanovic, Alimpijevic...paako mladi treba da dobiju sansu sto on ne da mesto mladjem? Sto nema mladjih u timu itd????

 

Stvarno uzasno ovo citati u poslednje vreme..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Losmi17 said:

Bobi je vec godinama opasan cirkuzant, a poslednje 2 je doslovno postao Donciceva kuckica, bar na osnovu klipova s treninga Dalasa.

 

Sto dalje od nas ti sporaci. Pre bih zadrzao kuza nego sto bih doveo bobija.

Al je tebe udarilo Sunce kad nicim izazvanim dajes ove nazive Bobanu,da je najgori kosarkas na svetu trenutno stvarno ne vidim potrebu za ovim.

 

A sto se kosarke tice jasno je da je pao,svako bi kad i ne igra ali ima klubova koji bi mogli da ga koriste ako znaju.Eno da bude u Virtusu drugu treci centar je vrlo korisno resenje po njih.Sto ofanzivno sto defanzivno,u Evropi je sve vise tornjeva pod kosem,mora neko to da zagradi,da parira.

To sto je juce u reprezentaciji morao da igra licem kao nikada u zivotu vise govori o igri tima i njegovih plejmejkera.Na istom mecu je Dangubic resavao 3 zavrsnice napada,ustvari mozda 4.2 sutem na isteku 2 izolacijom??

U Zvezdi bi Boban bio prva opcija,svakako previse riskantno.Drugi klubovi imaju drugacije situacije pa moze da se nadje mesta za njega.

Edit:Bitniji centri na ovogodisnjem F4 Mustafa Fal,Poarje-Tavares,Plajs, sve doslovno tornjevi.Osim ovih cak i timovi poput Albe imaju svoje adute,onaj Kumandje i slicne pojave u EL...

Edited by UDresuKvinsiMilera
Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da je Alimpiju lijepo u Bursi nakon odličnih rezultata koje je napravio prošle sezone. Uživa povjerenje kluba i igrača, uzima vjerovatno dobre pare. Nije lako napustiti to i doći ponovo u Zvezdu đe je pritisak javnosti i navijača veći. Ja sam uvjeren da će on jednog dana ponovo biti trener Zvezde, ali mislim da to neće biti ovog ljeta.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, StiviKivi said:

 

a vidi ti lukavu autorku radu nikolić, kako baca intro za tekst a onda na kraju intra lukavo ubacuje "pita se marko simonović"

 

Crvena zvezda je osvojila četiri trofeja protekle sezone. Prvi i najbitniji je još jedan mandat predsednika Nebojše Čovića, a preostali su oni sa terena, regionalna i domaća liga, kao i nacionalni Kup.

 

tako se to radi (rado), ne mora čova da čita ceo tekst da bi razumeo da je biznis obavljen.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, NikeAir said:

Znacili bi nam tako iskusni igraci na nas mlad tim 😁.Bez zezanja,mislim da ni Bobi ni Bjelica nemaju vise preterani sportski motiv za bilo koji tim a kamoli za nas.

Imaju itekako motiv u borbi protiv Partizana a ni za Evrologu ne bi bili losi 😄

Link to comment
Share on other sites

188 страна ничега. Освежавам странице да бих прочитао нешто ново и паметно, а све једно те исто.

 

Почетак је јула ми немамо тренера, а главни ривал за титулу слаже коцкице, а није далеко од краја. Ова сезона може већ да се заборави, а плашим се да ће нов тренер само потврдити то.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Sjećaš li se Rum kasato said:

Pretpostavljam da je Alimpiju lijepo u Bursi nakon odličnih rezultata koje je napravio prošle sezone. Uživa povjerenje kluba i igrača, uzima vjerovatno dobre pare. Nije lako napustiti to i doći ponovo u Zvezdu đe je pritisak javnosti i navijača veći. Ja sam uvjeren da će on jednog dana ponovo biti trener Zvezde, ali mislim da to neće biti ovog ljeta.

Alimpije je svoj plafon u Bursi udario.Evo i da uzme EK sledece sezone opet zbog finansija nece igrati EL sa tim klubom,neku titulu u turskoj moze samo slucajno da osvoji pored Feera i Efesa.Ne mogu da verujem da mu ugovor ne dozvoljav lak izlazak u slucaju EL ponude.Doduse mozda jeste lak ali ne za Zvezdu,ako je recimo i 100k obestecenje mi bi se premisljali.

13 minutes ago, uini said:

 

a vidi ti lukavu autorku radu nikolić, kako baca intro za tekst a onda na kraju intra lukavo ubacuje "pita se marko simonović"

 

Crvena zvezda je osvojila četiri trofeja protekle sezone. Prvi i najbitniji je još jedan mandat predsednika Nebojše Čovića, a preostali su oni sa terena, regionalna i domaća liga, kao i nacionalni Kup.

 

tako se to radi (rado), ne mora čova da čita ceo tekst da bi razumeo da je biznis obavljen.

Haos sta radi zena,na konferencijama isto dominantna.Novinarstvo i u sportu postaje burek teski.Pre neki dan za partizan tekst,opet rekonstrukcija celog tima u partizanu,opet od temelja!-otisli im danguba,zagorac,kuruc... tj samo oni koji su i trebali da odu

Edited by UDresuKvinsiMilera
Link to comment
Share on other sites

Ćaćo, Ivanović, Marković

Gudura, Dobrić, Lazić,

Kalina, Lazarević

Bjelica ,White

Tobi, Tarczewski, Luka

 

Da li bi Sfeiroplulos pristao na ovo gore ili bi zahtevao i nekog tamnije puti u rosteru? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, medobrundo said:

Ćaćo, Ivanović, Marković

Gudura, Dobrić, Lazić,

Kalina, Lazarević

Bjelica ,White

Tobi, Tarczewski, Luka

 

Da li bi Sfeiroplulos pristao na ovo gore ili bi zahtevao i nekog tamnije puti u rosteru? 

Џаба све ако не променимо лекара.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

Ne vidim zasto Alimpije ne bi dosao u KKCZ. I Radonjic je otisao, pa se vratio, rade to mnogi klubovi. Alimpije je bio pocetnik, Covic mu je dao sansu, bez obzira na nacin kako se to zavrsilo, Covic je ucinio MNOGO za Alimpija i sa FMPom i kasnije sa Zvezdom. Ne moze niko da mi kaze da Alimpije nije zahvalan do neba Covicu za tu sezonu. Zavrsilo se kako se zavrsilo, moglo je i sa trofejom ABA lige, znamo kako je sve ispalo u Podgorici. 

 

U medjuvremenu je napredovao kao trener, bar po rezultatima, ne znam sa aspekta igre tih timova, jer ih nisam pratio, ovi koji jesu, mogu i da kazu nesto o tome, ali ja nisam upucen. Znam da je sa Bursom napravio veliki rezultat, tako da sam prilicno siguran da je bolji trener nego 2018, e sad, koliko bolji i da li je to dovoljno da opet obrise patos sa Robijom, to ne znam. Cak i da je ostao Radonja, ako se sipa i sipa preko puta, dzaba sve, kad tad ce da napravi neki uspeh, mada ne mora da znaci i dalje mislim da imamo bolju domacu osnovu sa Dobricem, Lazicem, Mitrovicem, Lazarevicem, Ivanovicem ( nije bas domaci, ali znate na sta mislim ) nego njihovi domaci sa sve Andjusicem i Petrusevim, Zvezdini su battle tested sa gomilom trofeja i jakih utakmica.

Walters, Hollins i DeDa mogu da se nadomeste, odlazili su i odlazice uvek stranci nakon jedne sezone, nista spektakularno niti strasno, potrebno je odratiti skauting kao i lani i utegnuti to na terenu. Novca ce biti , verovatno i malo vise nego u prosloj sezoni, opet ce biti na dodjem ti, ali tako je uvek i blo. 

 

Kalinu ce biti malo teze nadoknaditi, ali ne i nemoguce. Jos je rano za otpisivanje Covica i Zvezde, da vidimo rostere, pa redom. 

Vec sada je borba neregularna sa tolikim novce preko puta, ali zato su i uspesi sladji, kao sto je i ova minula verovatno za Covica najsladja od svih do sada, sladja ce mu biti verovatno, Boze zdravlje, ona tamo u junu 2023. 

 

Alimpije jeste zahvalan, kao što je to i mnogo puta naglašavao. Ali biti zahvalan i dotrčati kad Čović tleskne prstima, su dve različite stvari.

 

Ko ima vremena nek pogleda njegov intervju kod Edina i Koleta, gde se jasno može videti koliko mu situacija u Bursi prija. Sledeče sezone bi možda po prvi put u trenerskoj karieri bio bez velikog pritiska, zbog uspeha u prošloj sezoni. A to mislim da za trenera mnogo znači.  Isto tako, radi se o solidnoj organizaciji, dobri navijači, solidan tim za taj rang takmičenja, a i lova verovatno nije slaba. 

Na našoj strani je verovatno samo ta EL, ali ne verujem da je to dovoljno da prevagne. Bio je več trener u EL, a ima i tek 36 godina. Ne žuri mu se nigde.

 

Što se tiče njegovog napretka, ja tu nisam toliko siguran, koliko i večina ovde na forumu. Oni su imali uspeh u EC, prevashodno zbog onog nakaradnog sistema, koji konkuriše za najglupljeg u istoriji sporta. Gde se zaboravlja da su oni jedbva upali u playoff, u koji je išlo 16 od 19 ekipa. U turskoj takođe 7. mesto ako se ne varam. Mada, odati mu treba priznanje da mu je ekipa igrala najbolji basket tad kad je bilo najbitnije. A to uopšte nije zanemarljivo, i odlika je dobrih trenera i sistema, da izgrade ekipu i igru kroz sezonu i tempiraju formu za playoff.

 

That being said, ja nisam protiv Alimpijevića. Ne zato što bi mislioi da je on neka ekstra opcija, nego zato što ne verujem da možemo mnogo bolje... Pored toga, prošla sezona, a posebno izbacivanje Partizana u Areni mu je digla status medju našim navijačima, pa bi verovatno imali malo više strpljenja, nego neke druge opcije koje se spominju. A to može da bude bitan faktor u celoj priči. Kad ima podrške, i kad ne leti drvlje i kamenje od prvog poraza napred.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, StiviKivi said:

Ali Simon nije normalan. On bi još godinu-dve u Zvezdi igrao. 

Sprema nam se nova Kešelj varijanta znači.

7 minutes ago, NikadProtivKaline said:

znaci kalini se dugovale 3 plate(ko li je to vec ovde napisao vise puta), sad su ga isplatili...ali je obestecenje 100k

a mi vec uracunali milion ipo(1m plata + 500k obestecenje)  na onih 7,5m

Dobro da su ga isplatili, jer bi inače otišao bez ikakvog obeštećenja i još bi nas tužio za stare plate, plus bi plaćali sudske troškove.

Takoreći, zaradili smo.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...