Jump to content

NAORUŽAVANJE SRBIJE - podizanje borbene moći ili uludo bacanje para


Constantin

Recommended Posts

3 minutes ago, Clash said:

Meni ovo naoruzavanje SRB/CRO kao nadmetanje klinaca ko ce imati bolji mobillni telefon.

Skrsimo pare na telefome od kojih koristimo 5% mogucnosti.

 

Meni i tebi to tako, realno, izgleda. Ipak, donekle razumem....da ne razglabam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

S-300 sa AliExpress-a.

Ruska zastarela tehnika koje se oni rešavaju i kojoj je istekao (ili će veoma brzo isteći) rok trajanja (mislim na one Migove koje su nam "poklonili", za koje smo morali debelo da platimo remontovanje).

 

A sad 12 novih Rafala + 12 polovnih Rafala ... Šta će Srbiji toliki Rafali :ajme: 

Aj da su rešili da kupe 4 do 6 komada (pola od toga da budu polovnjaci), čisto da može da se kaže da je nebo "pokriveno", al' 24 komada za jednu malu siromašnu državicu.

 

Mislim, razumem da time Vučić kupuje blagonaklonost stranaca, al' pretera ga sa čepljenjem.

Mada, ne iznenađuje...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Clash said:

Meni ovo naoruzavanje SRB/CRO kao nadmetanje klinaca ko ce imati bolji mobillni telefon.

Skrsimo pare na telefome od kojih koristimo 5% mogucnosti.

 

To se ovdje zove ko ima veci k...c. Inace  Finci imaju oko 50 aviona F-35 , ovi moji narucili 54 ( trenutno 35 na raspolaganju) Svedjani sami proizvode JAS-gripen . Nisam siguran kako bi se provela ova nazovi velesila.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Klotzen said:

 

Putin te je demantovao i dokazao da svako ko želi da bude nezavisan mora da ima jaku armiju. Da je UKR imala jaču armiju Putinu ne bi palo na pamet da radi ovo. E sad države koje ne žele da vode samostalnu politiku tu bih se složio sa tobom, one mogu da smanje ulaganja u vojsku i postanu privezak neke velike sile.

 

Evo jedan primer sa druge strane. Da Iran nema veliku armiju SAD bi davno skinuo ajatolaha i uveo tamo neku normalniju vlast. Ali pošto bi taj rat bio prilično skup za SAD oni se neće nikad odlučiti na tako nešto osim ako bi Iran prvi napao nekog od njihovih saveznika.

 

Da nisu Ameri obarali Saha Pahlavija - Ajatolah ne bi ni dosao na vlast.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, ras kass said:

Jake reči, "zastarelo" za sistem koji postoji jedva 8 godina, i kakav je da je za Hrvatsku PVO je izmislio potencijal. FK-3 nije nikad isproban u praksi nadam se da neće baš ovde da se testira ali jeste sistem odvraćanja. Naizgled Srbiji ne treba mnogo da dovede u pristojno stanje PVO ali je taj mali korak istovremeno najteži - da štapske torbice zamenimo monitorima. Zvuči lako ali...

Link to comment
Share on other sites

Jake reči, "zastarelo" za sistem koji postoji jedva 8 godina, i kakav je da je za Hrvatsku PVO je izmislio potencijal. FK-3 nije nikad isproban u praksi nadam se da neće baš ovde da se testira ali jeste sistem odvraćanja. Naizgled Srbiji ne treba mnogo da dovede u pristojno stanje PVO ali je taj mali korak istovremeno najteži - da štapske torbice zamenimo monitorima. Zvuči lako ali...
Kao što rekoh..."kiselo groždje"...što se njih tiče. Imaju nešto bolje. Ne bi im dron veličine aviona pao u centar Zagreba. Da nije pao ni tad ga ne bi primetili.
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Constantin said:
45 minutes ago, urosg3 said:
Jake reči, "zastarelo" za sistem koji postoji jedva 8 godina, i kakav je da je za Hrvatsku PVO je izmislio potencijal. FK-3 nije nikad isproban u praksi nadam se da neće baš ovde da se testira ali jeste sistem odvraćanja. Naizgled Srbiji ne treba mnogo da dovede u pristojno stanje PVO ali je taj mali korak istovremeno najteži - da štapske torbice zamenimo monitorima. Zvuči lako ali...

Kao što rekoh..."kiselo groždje"...što se njih tiče. Imaju nešto bolje. Ne bi im dron veličine aviona pao u centar Zagreba. Da nije pao ni tad ga ne bi primetili.

Inače naš sistem VOJIN je domaći proizvod, SA cVOJIN je baziran na Ubuntu 18.04 LTS i malčice je bizarno kad pogledaš u radarski ekran a sa strane GNOME 3 sidebar kao da ćeš da kresneš Firefox ili pošalješ mail iz njega ili pustiš neku muziku iz Rhythmboxa-a

Link to comment
Share on other sites

Imacemo vise vojnih nego civilnih aviona.

Svaki Srbin kad polozi B i C kategorije dobija automatski i dozvolu za avion.

Jedino ako ima 18 godina nece moci sam da baca bombe, mora biti neko ko ima 5 godina iskustva.

I nece moci da vozi od 23-05 casova.  

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

The recent semi-secret delivery of Chinese weapons systems to Serbia drew criticism from Washington where an unnamed spokesman said that Belgrade should be aware of the possible cost and risks of doing business with Beijing.

 

On 4/11/2022 at 5:47 PM, Kronostime said:

Kada bi se novac ulozen u nalazenje novih nacina da se pobije sto vise protivnika, a da imas sto manje zrtava, ulozio u: medicinu, proizvodnju hrane, poboljsanje uslova zivota sirom sveta, istrazivanje i omogucavanje naseobna na Mesecu i okolnim planetama i njihovim satelitima - covecanstvo bi imalo mnogo vece sanse za opstanak.

 

 

objasnila sam sta mislim o tome...znaci i to ce doci na red sa daljim napretkom civilizacije

pritom niko ne garantuje stoprocentno antiratno okruzenje ako se islelis na Mesec ili neku planetu

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Mama_mia said:

 

The recent semi-secret delivery of Chinese weapons systems to Serbia drew criticism from Washington where an unnamed spokesman said that Belgrade should be aware of the possible cost and risks of doing business with Beijing.

 

Ne znam u kom kontekstu je ova pretnja ? Ko odredjuje čije naoružanje smeš da koristiš? Mogu da razumem pretnje Turskoj zbog nabavke S-400 jer je Turska član NATO Alijanse u okviru koje se za sve pita USA, ali ovo je, u najmanju ruku, neprimereno....

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Mama_mia said:

 

The recent semi-secret delivery of Chinese weapons systems to Serbia drew criticism from Washington where an unnamed spokesman said that Belgrade should be aware of the possible cost and risks of doing business with Beijing.

 

 

objasnila sam sta mislim o tome...znaci i to ce doci na red sa daljim napretkom civilizacije

pritom niko ne garantuje stoprocentno antiratno okruzenje ako se islelis na Mesec ili neku planetu

 

 

Do sada nisu bili problem kineski krediti i izgradnja infrastrukture, preuzimanje kljucnih industrija - a problem je kupovina oruzja od iste?

Pri tom, skoro svi proizvodi zapadnih brendova imaju na sebi Made in PRC?

Kinezi (a i Indijci) trguju sa onim sto se na Zapadu zove civilizacija jos od anticke Grcke, Persijanaca, Rima, Venecije, Spanije, Portugalije, Ujedinjenog Kraljevstva Engleske i Skotske, Belgije.....

Da Kina nije usla u izolaciju svojevoljno i da je Zlatna Flota potrajala - ko zna kako bi izgledala danasnja istorija.

https://en.wikipedia.org/wiki/Zheng_He

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Constantin said:

Ne znam u kom kontekstu je ova pretnja ? Ko odredjuje čije naoružanje smeš da koristiš? Mogu da razumem pretnje Turskoj zbog nabavke S-400 jer je Turska član NATO Alijanse u okviru koje se za sve pita USA, ali ovo je, u najmanju ruku, neprimereno....

 

Upravo zato sto srbija nije ni u eu ni u nato pa joj daju pozeljne smernice ... Isto kao i sto detetu moras da skrenes paznju na neprihvatljivo ponasanje...Posle kad to dete srbija poraste neka radi sta hoce, ali je vazno da nauci dok je malo.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mama_mia said:

 

Upravo zato sto srbija nije ni u eu ni u nato pa joj daju pozeljne smernice ... Isto kao i sto detetu moras da skrenes paznju na neprihvatljivo ponasanje...Posle kad to dete srbija poraste neka radi sta hoce, ali je vazno da nauci dok je malo.

 

Ja to vidim tako, kao kad Piroćanac kaže detetu....ako budeš dobar ću te vodim u poslastičaru da gledaš kolače. Ionako je to "neimenovani" izvor.

Link to comment
Share on other sites

da ostavim i nastavak

N1 english

 

“Doing business with companies based in the People’s Republic of China is a sovereign decision but governments need to be aware of the short- and long-term risks and costs”

(unnamed State Department spokesman)

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mama_mia said:

da ostavim i nastavak

N1 english

 

“Doing business with companies based in the People’s Republic of China is a sovereign decision but governments need to be aware of the short- and long-term risks and costs”

(unnamed State Department spokesman)

 

 

Mi ćemo i dalje da trgujemo sa PRC, u svim oblastima, a vi ako vam dozvolimo......samo još to da su ubacili i sve bi bilo OK...:smiley31:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...