Jump to content

FC Arsenal


sasha arsenal

Recommended Posts

15 minutes ago, McLeod said:

Inace, De Rosi je otisao u Boku. Ne razumem zasto ga nismo pojurili, mada je verovatno trazio zagarantovanu minutazu.

Danas pisali novinari izjave njegovih saigrača, svi kažu da je bio lud za Bokom, posle Rome da je bio zagriženi navijač Boke. Gledao tekme, youtube klipove sa stadiona i da ga je cimao Burdizo i da je De Rosi odmah pristao, samo je morao nagovoriti ženu da se presele u Argentinu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Mene zanima jedna stvar - Mavropanos. Decko kad god je igrao nije bio los, ajde imao je onaj crveni karton i poneki manji kiks, ali je pokazao vise od svih ostalih stoper, minus Holding u onoj fazi kad su mu se astroloske kuce poklopile savrseno verovatno.

 

A ne dobija sansu. A trpimo onog dunstera Koselnog godinama, a sad i Mustafija koji je sve kriminalniji.

Mavropanos deluje da može mnogo. I da, slažem se, pre bih gledao njega kako napreduje, pa makar kiksao, nego ove propale štopere koji ništa ne donose. Prošle sezone je bio povređen i to dosta dugo. Kasnije se vratio ali verovatno Emeri nije želeo da rizikuje sa njim. 

Link to comment
Share on other sites

Samo da ostavim ovo ovde. Emeri o Koselnom:

 

I’ve spoken about him, with respect to him. I tried to be with us in the position here and continue working and finding one solution between the club, between him and us. When he decided not to come here with us on tour, the solution is now only for the club and him. He decided to be out. I respect him but I have a responsibility, he has a responsibility, and the club have their responsibility. Now it’s one issue only for the club and him. My idea is to continue with the players we are working with, and the players that want to be here.

 

Blizi se najsrecniji dan u novijoj istoriji kluba...

Link to comment
Share on other sites

Doveli smo Nikolasa Pepea.

 

Zadovoljan sam, jos uvek je relativno mlad, ne znam bas za ovolike pare al ko ih jebe. Interesantan igrac, fizikalije su mu u rangu mladog Ronalda, dosta je visok, jak, koordinacija neverovatna i brz je. Dobar tehnicar.

 

Tezak lelemud u odbrani i neodgovoran sa loptom na vlastitoj polovini.

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da ce potpisati. Deluje brutalno. Nije gori od Ozila u odbrani, tako da... Popraviće te nedostatke vremenom, nadam se. 

 

On, Tirni i štoper-ja zadovoljan. Valjao bi još jedan štoper, desni bek i iskusan veznjak, ali da ne preterujemo.Za jedan prelazni rok dosta. 

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da dovodimo i Kediru. Da je ovo bilo pre 3 godine, bio bih jako zadovoljan ovako ne znam, ali mislim da ovo moze biti low risk high reward situacija.

 

Tirni nam treba samo pod uslovom da se oprastamo od Monreala, ili ako planiramo da Tenka prebacimo u vezni red, u suprotnom ne vidim razlog da dovodimo igraca na poziciji na kojoj smo uz napad jedino popunjeni, ali to je tako arsenalovski.

 

Emeri je na konferenciji posle Liona priznao da smo hteli da dovedemo nekog stopera. Posto mu je engleski i dalje krs, ne mogu da procenim da li se od te ideje odustalo ili dovodimo nekog drugog.

 

Nadam se da stoper dolazi, i da se oprostimo od Koselnog i Mustafija, i da spremamo Mavropanosa i Holdinga za takeover za godinu dve, da vidimo da li tu ima materijala ili ne.

Link to comment
Share on other sites

Kedira zna fudbala, ali više povređen no zdrav...ali videćemo. Mislim da će svi biti prijatno iznenađeni Čembersom ove sezone, ako dobije pravu šansu. Dečko ima glavu, solidnu tehniku i u pravom sistemu, posebno 3-5-2, mislim da će igrati baš dobro. Nama bi još neko krilo pod hitno.
P.S. Jel se zna šta je sa Lakom?

Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasno kakav plan ima Emeri za ovu sezonu. Koju formaciju planira s obzirom na pojacanja koja se vrte proslih dana? Pepe, Kedira, Tirni, stoper...

 

Ako je to 433 (moze da se gleda i kao 451) gde su trojica napred Pepe, Laka, Auba dok je Ozil na mestu ofanzivnog veznog, onda su na dve pozicije u sredini potrebna 2 Kantea da to sve pokriju. Plus jos 2 VVD na stoperima jer su nam i bekovi vise ofanzivni nego defanzivni. Onda ostaje da se nadamo  da u svakoj utakmici mozemo da postignemo vise golova nego sto mozemo da primimo. Posto nije pitanje da li ce protivnik da da gol vec kad i koliko. Slicno kao i ove sezone gde je primljeno 50 golova u ligi.  

 

 

Ako ostaje u 343 (moze i kao 3412 i 3421)...

Tu na 3 mesta za stopere se nalaze Sokratis, Cejmbers, Holding,  Mavropanos, Mustafi, Kos, Monreal, Saliba. Mozda i taj novi stoper sto kaze Mcl? Od toga Kos valjda odlazi, Mustafi u kanalu, Sokratis jedini dobar. Mavropanos premalo igrao pa ne znam sta da kazem.

 Holding odigrao dobro pocetak sezone pa se povredio i nije dugo igrao. Da li je on toliko bas napredovao ili se samo poklopila tada dobra forma da tako odigra? Njega vise pamtim po onom pocetku kada je dosao iz Boltona i prolazio ga ko je i kao hteo, bio bas los tad. 

Cejmbers vracen i mozda moze kao treci stoper ako ima uz sebe dva bolja. Monreal kao iskusniji da ulece da zakrpi. Saliba placen dosta a nemas ga ove sezone.

Da li dolaskom Tirnija hoce Kolasinca da prebaci na levog stopera? Ako vec daje 30 miliona za beka ne verujem da bi to radio da mu ovaj greje klupu.

Samo da ne gledamo opet one eksperimente sa Dzakom i Elnenijem u poslednjoj liniji.

 

Dalje, na spoljnim pozicijama ostaju desno Beljerin i Najls, a levo Kolasinac i Tirni. Obe strane vise ofanzivne nego defanzivne.

 

Dva mesta na sredini Toreira, Dzaka, Sebaljos, Kedira, Elneni, Gvenduzi.. To mi je i ok ako se u ostale pozicije vise ulozi. Toreira i Dzaka vecinom u prvoj, sto smo i gledali ove sezone tako da znamo koliko mogu. A to je da ne mogu konstantno da igraju dobro i da je narocito Dzaka sklon da napravi glupost. Ali za razliku od prosle sezone, kad su im zamene bili Elneni i Gvenduzi koji su slabi za ovaj nivo sad su tu bolji. Posto je Remzi bio vise povredjen nego sto je igrao mada je imao jako lep period u drugom delu.

Sebaljos da bude prva zamena za njih a sa Kedirom cenim da hoce ono sto je hteo prosle sezone sa Lihtstajnerom ali nije uspelo. A to je da kao iskusan igrac bude osigurac i da unosi sigurnost.

 

Sto se ofanzivnog dela tice tu su onda Ozil, Miki, Pepe,Ivobi, Laka ,Auba a ima 3 mesta. Zavisi da li ce da bude 1-2 ili 2-1. Ozil i Miki u kanalu a nema ponuda za njih. Ozil preskup da bi bio na klupi a igrama ne zasluzuje mesto u 11. Takodje ako je neko od njih u igri onda jedan od tria Pepe,Laka,Auba mora da greje klupu tako da njih mora bas dosta da rotira. a svi su placeni dosta para. Ivobi da krpi na manjim utakmicama.

 

Eto, malo sam pokusao da odgonetnem sta ustvari Emeri hoce. Vise sam razradio ovaj 343 sistem. Posto je najavljivano da ce budzet da bude 50 miliona plus ono sto se proda. Do sada nikakve ponude vece nisu stigle za Kosa, Ozila,Mikija, Mustafija (zaradjeno desetak miliona od prodaje Ospine i nekih klinaca). Samo Saliba i Tirni su preko tih najavljenih 50.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da će Emeri Monreala koristiti kao trećeg štopera pošto ne može više da iznese poziciju levog beka,tako da je to razlog što se dovodi Tirni+odbranbeni kvaliteti Kolašinca. Ja lično mislim da treba da se dovede. Da je prioritet kao štoper, nije, ali nije ni loša priča. 

Link to comment
Share on other sites

Skroz se slazem sa poslednjom recenicom. Nece moci Kolasinac levo sam da izvuce, a i ja sam vise prebacio Monreala na stopera. Tirni je povredjen jos uvek, ako sam dobro ispratio.

Vise sam gledao iz ugla ove sad sezone, gde bi bolje bilo da se doveo taj jedan stoper koji ce uz Sokratisa da izvuce najveci deo. Da recimo trojka bude Sokratis, pojacanje i Cejmbers. Dok bi u FA kupu, Liga kupu i Evropi na jesen trojka bila Holding, Mavro, Monreal. S tim sto bi Hol i Mavro imali prednost kad treba da se popuni rupa u prvoj postavi.

Ili mozda racuna da to moze da odradi i Mustafi a da onda pojacanje nije potrebno?

 

Mada, mozda Emeri vec sad planira nesto na duzi rok, jer osim Kedire, sve su ovo mladji igraci. Tirni, Saliba, Pepe, Sebaljos, Martineli, svi od 18 do 24. Mozda pokusa i da kupi spanca na kraju sezone.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da sa trenutnim sastavom treba da igramo 3-5-2 (5-3-2, zavisi ko kako gleda),gde imamo 3 štopera, čak može i Naćo ne daj Bože da igra skroz levo u toj trojci, Kolašinac i Beljerin spoljni, Džaka,Toreira sredina, a gore Auba,Laka i još neko ko nije u kanalu, Miki,Ivobi, bilo ko. Tu maksimalno skrivamo mane Kolašincu i dajemo prostor Beljerinu za kontre. Problem je što su nam krila nikakva. Holding,Čembers i Sokratis bi po meni bili trio, gde bi Sokratis bio ćale koji bi rukovodio njima, za razliku od Košćelnog ili sačuvaj Bože Mustafija. Po meni, cilj svih ciljeva preko leta jeste prodati/pokloniti Ozila i Mustafija. Dobro je što Spursi,Junajted i Čelzi nisu ništa bolji nego prošle sezone pa nas neće previše koštati ovaj prelazni rok što se tiče (ne)kvaliteta ekipe.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, TiMiDi said:

Skroz se slazem sa poslednjom recenicom. Nece moci Kolasinac levo sam da izvuce, a i ja sam vise prebacio Monreala na stopera. Tirni je povredjen jos uvek, ako sam dobro ispratio.

Vise sam gledao iz ugla ove sad sezone, gde bi bolje bilo da se doveo taj jedan stoper koji ce uz Sokratisa da izvuce najveci deo. Da recimo trojka bude Sokratis, pojacanje i Cejmbers. Dok bi u FA kupu, Liga kupu i Evropi na jesen trojka bila Holding, Mavro, Monreal. S tim sto bi Hol i Mavro imali prednost kad treba da se popuni rupa u prvoj postavi.

Ili mozda racuna da to moze da odradi i Mustafi a da onda pojacanje nije potrebno?

 

Mada, mozda Emeri vec sad planira nesto na duzi rok, jer osim Kedire, sve su ovo mladji igraci. Tirni, Saliba, Pepe, Sebaljos, Martineli, svi od 18 do 24. Mozda pokusa i da kupi spanca na kraju sezone.

Mislim da su Holding i Sokratis zacementirani u startnoj postavi, pod uslovom da se ovaj prvi vrati u formu pre povrede. Mora se dovesti taj još jedan štoper koji će popuniti štoperski trio, kada Emeri bude forsirao formaciju sa tri štopera. Tu su Čejmbers i Mavropanos da popune. 

Što se tiče Mustafija, nadam se da će ga nekome uvaliti. 

Mislim da će Emeri, kao što neko reče,najviše postavljati formaciju 3-5-2 ili 3-4-3.Mada bih ja najviše voleo 4-3-3 ili 4-4-2, ali naši veznjaci ne mogu da isprate defanzivne zadatke. Toreira može ali Džaka i Genduzi ne mogu. Zato sam i pominjao u više navrata Dukurea. Njega bih upario sa Toreirom i dao Genduziju i Sebaljosu maksimalnu slobodu,pa i Ozilu, iako njega više i ne računam. 

Pepe i Tirni, ako dođu, doneće mnogo toga dobrog i unaprediće ekipu. 

Rado bih vide leđa Ozilu, Mikiju, Džaki, Mustafiju, Elneniju, Košelnom, Dženkinsonu... Novac od njihove prodaje može lepo da se iskoristi. 

Link to comment
Share on other sites

Pre bih zadrzao i ovakvog Mustafija nego ga prodao a da ostanemo na stoperu sa Sokratisom, Cembersom, Mavropanosom i Holdingom. Ako svi bukvalno ne eksplodiraju, a nisu dali naznake da je to moguce, to je katastrofa u rangu Fulama prosle sezone.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, sasha arsenal said:

Ornstein piše da će Arsenal pokušati da proda Mustafija i Košelnog pre kraja prelaznog roka. 

Ovi iz uprave rešili da urade ozbiljan posao ovog leta. Ako sve ovo završe, nema šta, mora im se čestitati. 

Ma sve se polomise da ih kupe. Koselni je barem u mladosti bio pristojan igrac, ali je dogurao do 34 godine i sada eventualno mogu da ga prodaju Amerima ili Kinezima. Mustafija cisto sumnjam da bi i oni kupili.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

Ma sve se polomise da ih kupe. Koselni je barem u mladosti bio pristojan igrac, ali je dogurao do 34 godine i sada eventualno mogu da ga prodaju Amerima ili Kinezima. Mustafija cisto sumnjam da bi i oni kupili.

Ma neka ih i daju džabe, samo da oslobode plate i prostor za nekog korisnijeg. 

 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, sasha arsenal said:

Ma neka ih i daju džabe, samo da oslobode plate i prostor za nekog korisnijeg. 

 

Dali bi oni njih i dzabe, samo treba pronaci budalu koja ce da ih placa do isteka ugovora. Ozil je lepo rekao da ne mora ni da igra, dokle god ga placaju 300000 nedeljno. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...