Jump to content

FC Arsenal


sasha arsenal

Recommended Posts

Dugo sam verovao da je bar dobro imati ga na klupi, ako smo bezidejni, udje, probas 20 minuta s njim.

 

Ali ovako, usrao najbolju sansu, bukvalno cist gol, evo sad ovaj napad, nista sam da napravi svojim individualnim kvalitetom, izuzev one lopte za Obamejanga.

 

Nadam se da ce ga zameniti ko god u drugom poluvremenu. Od svih ovih Vilok ponajbolji, koji nece ni igrati ove sezone osim u kupu, i Nelson ce sigurno imati vise prostora.

 

Prodati Mustafija, Ozila, Miktarijana i Elnenija, uzeti nekih 50 miliona za to sve i da se napravi zdravo jezgro tima.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Helmet said:

Emeri nije los trener, cak suprotno, ali se mora imati strpljenja. 

On je odlican trener, ali ima i onu Murinjovu komponentu ludosti. Voli da menja igrace u timu, a za dve godine u PSG nije poceo utakmicu sa istim sastavom. Zasto je recimo danas Lakazet na klupi?

 

10 hours ago, McLeod said:

 

Prodati Mustafija, Ozila, Miktarijana i Elnenija, uzeti nekih 50 miliona za to sve i da se napravi zdravo jezgro tima.

Dali bi oni Ozila  dzabe, samo da skinu 300000 funti nedeljno sa troskova, ali niko nece da ga kupi. Isti problem ima Junajted sa Aleksisom.

Edited by DJORDJE
Link to comment
Share on other sites

Pa ako nisu spremni onda je to krivica trenera, zar ne? Meni je on izgledao sasvim OK tokom onih prijateljskih utakmica. Koja je tek  misterija sa Kolasincem i Ozilom? Boga ti kao da su morali da putuju u Kabul, a ne Newcastle.

Link to comment
Share on other sites

I mene zanima ovo za Ozila i Kolasinca. Jbt, ovi nasi kao da su isli u legiju stranaca na pripreme pa ispovredjivani. Danas smo na guzove i los Njukastl izvukli pobedu, ali pod hitno moramo da iskristalisemo prvi tim jer nam slede jako neugodni derbiji i zaista hi bilo lose da zaostanemo odmah. Mora se dobiti Barnli, poele ide teska serija.
Ovaj mali Vilok je hio dobar, mozda on da se proba na centralnom veznom. Da se pod hitno ubaci Pepe umesto Mihtarijana i da Lakazet zauzme mesto u timu. Cembers mi ne uliva poverenje, Luiz umesto njega, to bi vec licilo na nesto. Ali pitanjw jw koliko je ovo relano, jer bog te pita u kakvom su stanju navedeni igraci .

Link to comment
Share on other sites

Prva utakmica u sezoni, prvo gostovanje - 3 boda bez primljenog gola. Sasvim dovoljno. Nisamo očekivao ovu formaciju, a kamoli ovakav sastav, ali na kraju i nije bilo toliko loše. Miki još jednom pokazao koliko je loš, nadam se da će otići do 31. avgusta, klinci odigrali sasvim korektno, posebno Vilok. Martinel i Sebaljos mi se baš svideli, nisu igrali mnogo, ali njihovo trčanje, traženje lopte, sam govor tela mi daju nadu da će momci biti zaista pojačanja. I dalje mislim da je nama idealan sistem 3-5-2 i da će to biti mnogo bolje u sastavu Sokratis-Holding-Luiz, a na stranama Beljerin i Tirni/Kolašinac.

Ozil i Kolašinac su pod 24-časovnom pratnjom, navodno ih neka mafija, pročitao na jednom mestu albanska ili turska, reketira tj da im je poručeno da su mete i da će im sve uzeti. Zato su porodice otišle u Nemačku, a oni imaju ograničeno kretanje i ne idu nigde bez policijske pratnje.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, DJORDJE said:

Pa ako nisu spremni onda je to krivica trenera, zar ne? Meni je on izgledao sasvim OK tokom onih prijateljskih utakmica. Koja je tek  misterija sa Kolasincem i Ozilom? Boga ti kao da su morali da putuju u Kabul, a ne Newcastle.

Lakazet se povredio na pripremama i zbog toga nije bio spreman. Pri rezultatu 0:0 Emeri je planirao da ga uvede, ali kada je Auba postigao gol, odlučio je da ne rizikuje i ostavio ga klupi. 

 

Link to comment
Share on other sites

Po mom misljenju jeste krivica trenera, ali bar nisu ozbiljno ispovredjivani kao nekad. Mislim da je Laka spreman za sledecu utakmicu, Pepe takodje moze od pocetka, Toreira ce biti spreman i tim ce drugacije izgledati.

 

Inace, gledajuci ideju sa proslog meca, Sebaljos ce nam cak pre igrati u rupi nego CMa, ne znam da li mi se to svidja, nadao sam se da ce Dzaki malo da se smanji minutaza. To takodje znaci da necemo cesto gledati Pepea, Laku i Aubu zajedno, a zeleo sam to da gledam. Mozda Emeri zeli da se pomeri ka nekoj 4-3-3, ali za to nemamo dovoljno dobre veznjake, od te formacije bismo napadacki najvise profitirali, ali nisam siguran sta bi se desilo sa odbranom u tom slucaju 😄

Link to comment
Share on other sites

Džaka mnogo usporava ekipu i ne donosi ništa dobro na sredini terena. Nažalost, iz nekog razloga, verovatno zbog iskustva, Emeri ga drži u prvoj postavi. 

Da, 4-3-3 bi bila idealna formacija za napadačku trojku, ali bi se tako stvorile rupe pozadi. Očekujem najviše formaciju sa tri štopera, pogotovo u jakim utakmicama. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Kao što ste napisali, najvažnija su 3 boda (a ovih nula golova u mreži me posebno raduju, pa makar i protiv NUFC). Redovno su prosipani bodovi na ovakvim utakmicama prošle sezone.

Ovo i meni bode oci, sve utakmice koje smo mrljavo igrali i bili egal smo gubili. Uostalom tako smo izgubili LS za ovu sezonu neverovatnim prosipanjem bodova na kraju sezone.

Meni se cini da je 3-5-2 jedina logicna formacija sa igrackim kadrom koji imamo. Da igraju pozadi Holding-Luiz- Sokratis, a po bokovima Beljerin-Tirni i Kolasinac. Mislim da bi to malo pokrpilo odbranu i da bi sa brzim igracima koje posedujemo mogli da igramo na polukontre i da na taj nacin pokrijemo objektivne nedostatke koje imamo u igrackom kadru.

 

Mor ase izvesti dosta jaci tim protiv Barnlija, to je utakmica koja se mora dobiti,a posle valjda ide Totenhem i to ce biti lakmus papir kakvi smo u stvari.

Na papiru odlican prelazni rok, videcemo u praksi. Na prvi utisak mi se svidjaju pojacanja, videcemo na sta ce to da lici u nastavku. Uglavnom, gore od Koselnog, Mustafija i kompanije ne moze..

Link to comment
Share on other sites

Nije toliko tezak, bolje nego kao prosle sezone da nespremni docekamo dva derbija i onda da se vadimo.

 

Inace, vracao sam malo film i Emeri je generalno trener koji lose ulazi u sezonu, osim ono jednom sa Seviljom kad su se valjda zvezde poklopile. Valjalo bi na to obratiti paznju u klubu, mislim da je nedopustivo da nam tim bude u ovakvom stanju na samom startu sezone, mi imamo 5+ poluspremnih igraca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro je ovo. U odnosu na proslu bezidejnu utakmicu, danas se vec otprilike vidi ideja. Svidja mi se Emeri, imam utisak da rastemo iz godine u godinu sa njim, odmah je uvideo i odstranio glavne stetocine u timu. KAda bi doveli jednog world clas stopera, ovo bi bio tim sa velikim potencijalom. Mora se rekonstruisati odbrana i otkupiti Zebaljos po svaku cenu, on je ono sto nam treba, u paru sa Toreirom ockujem cuda od njih dvojice, cini mi se da su bas kompatibilni. Vec na zimu se mora pojuriti dobar stoper i bek.

Sada opusteno idemo u Liverpul da vidimo gde smo trenutno.

Link to comment
Share on other sites

Dobra utakmica. Steta za primljen gol,ali smo dobili Sebaljosa i Pepea. Sebaljos je odigrao onako kako Ozil odavno nije,trazio loptu,duel,gurao napred,trcao...odlican je bio. Nelson pokazao da PL nije isto sto i Bundesliga. Najlsa na klupu cim se Beljerin sredi. Vilok je morao napolje jos posle poluvremena,decko je jedva hodao. Vidi se pravac kome tezimo,ali ako izadjemo vs Liverpula sa 4 pozadi,izduvali smo.

 

Link to comment
Share on other sites

Slažem se sa Mekom, iako imaju ozbiljnu perspektivu nije baš momenat da praktično ceo meč igraju Vilok, Genduzi i Nelson. Vilok mi se sviđa, ali ima vremena. Pepe je dosta palamudio, jeste brz i dobar dribler ali mu je pas igra prilično ispodprosečna, maltene se obrukao sa nekim dodavanjima. Sebaljos zato pleni igrom ali i zalaganjem, mogao bi da bude baš pakao pojačanje. 6 bodova iz dva meča - not great not terrible. Deluje mi da itekako ima šta da se traži i protiv ovih glavnih favorita. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...