Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Gudura

Recommended Posts

Trener košarkaša Crvene zvezde analizirao pojačanja, a posebno jedno.

Obradović uverava, jedno pojačanje će biti najprijatnije iznenađenje!
Foto: Srdjan Stevanovic/StarsportphotoNE VESTI
Saša Obradović polako, ali sigurno, sklapa kockice i sprema novu Crvenu zvezdu.

On smatra da će navijači biti zadovoljni novim igračima, a posebno je govorio o inteligenciji Lengstona Hola.

"Ne mogu svi da budu skoreri, mora da postoji i neko vezivno tkivo. Pogotovo u spoljnoj liniji, gde pored Voldena i Lojda, sa kojima može da se kombinuje, moramo da imamo nekog ko više razmišlja kao plej, a Hol to može, jer ima veliku košarkašku inteligenciju. Uveren sam da će navijači biti prijatno iznenađeni", rekao je Obradović, a prenosi Žurnal.

On smatra da je pozicija pleja "ugrožena", odnosno da nestaje sa scene u modernoj košarci.

"Ta pozicija se sve više gubi i to je činjenica. Sve je manje pravih plejmejkera, pogotovo na evropskom tržištu. Prosto je nemoguće boriti se sa klubovima koji imaju daleko veće mogućnosti da dovedu igrače koji se ubrajaju u grupu pravih plejmejkera, kao što su recimo Pangos ili Hermanos", rekao je Obradović.
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Maverick88 said:

"Ta pozicija se sve više gubi i to je činjenica. Sve je manje pravih plejmejkera, pogotovo na evropskom tržištu. Prosto je nemoguće boriti se sa klubovima koji imaju daleko veće mogućnosti da dovedu igrače koji se ubrajaju u grupu pravih plejmejkera, kao što su recimo Pangos ili Hermanos", rekao je Obradović.

 

Hermanos?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Takođe sam u zbunu, nakon pročitanog intervjua. U fazonu Uskoković će dobiti šansu, ali ako iskoči neko dobro ime onda ćemo reagovati.

 

Premalo je jedan igrač koji je primarno asistent.

 

Quote

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Obi-Wan said:

Takođe sam u zbunu, nakon pročitanog intervjua. U fazonu Uskoković će dobiti šansu, ali ako iskoči neko dobro ime onda ćemo reagovati.

 

Premalo je jedan igrač koji je primarno asistent.

 

 

Gde je rekao covek da nece vise nikog dovoditi? Kada je inace Sale najavljivao beke igrace i na kojom pozicijama ce igrati? Jedino je rekao da ce na 1/2 biti 4 stranca znaci...

Link to comment
Share on other sites

Nekako sam malo razočaran. Lični utisak, ne želim da mračim...

Posle Noka i Lojda, progutao sam Voldena. Očekivao 2,3 bombe, iskreno.. Mi doveli na mestu te "bombe" - Hola. 

Pominje se ŠTIMAC, Simon, Rit... 

Sve je to nekako za mene vrlo tanko ukoliko ne dovedemo bar odličnog pleja i krštenu četvorku. Eto možda nekog za poziciju 4-5. Ne mora klasična četvorka. 

Tankoo. Za mene, bar, dosta sve to tanko. 

Partizan zadržao sve. Doveo Dangubića, dobrog pleja i traže centra. Ne vidim da će ikako biti slabiji od prošle sezone osim sigurno na poziciji trenera. 

Edited by StiviKivi
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, StiviKivi said:

Nekako sam malo razočaran. Lični utisak, ne želim da mračim...

Posle Noka i Lojda, progutao sam Voldena. Očekivao 2,3 bombe, iskreno.. Mi doveli na mestu te "bombe" - Hola. 

Pominje se ŠTIMAC, Simon, Rit... 

Sve je to nekako za mene vrlo tanko ukoliko ne dovedemo bar odličnog pleja i krštenu četvorku. Eto možda nekog za poziciju 4-5. Ne mora klasična četvorka. 

Tankoo. Za mene, bar, dosta sve to tanko. 

Partizan zadržao sve. Doveo Dangubića, dobrog pleja i traže centra. Ne vidim da će ikako biti slabiji od prošle sezone osim sigurno na poziciji trenera. 

Nista onda brt, sezonska za Evrokup ti ne sme promaci. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, bosMan_jr said:

Nista onda brt, sezonska za Evrokup ti ne sme promaci. 

Jedi pitu roki. Uporedi ko nam je sve otišao. Imam svoje mišljenje i za mene je to za sada slabo. Ako imaš drugačije, napiši. Nemoj mi te klinačke forice sipaš ovde. Bitno da nama i dalje tu Lazić, Simanić, Dobrić.. Pa nije. Nije bitno, i nije dobro. Otišla kompletna spoljna linija. Doveli smo Voldena i Hola. Lepo je to ali pored fantastičnog prvog pleja. I nekog pod Obručima da ne bi ovde kasnije zbijali šale sa Ritom i limitiranim Kuridžom. 

Link to comment
Share on other sites

Slažem se , tanko je ovo iskreno i objektivno gledajući. To što smo mi Cigani skloni loženju , to je neka druga stvar. Ova ekipa bez jakog pleja i četvorke nema kapacitet za nešto više. Prosto je tako , bez ulepšavanja

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Maverick88 said:

Gde je rekao covek da nece vise nikog dovoditi? Kada je inace Sale najavljivao beke igrace i na kojom pozicijama ce igrati? Jedino je rekao da ce na 1/2 biti 4 stranca znaci...

 

Evo ovde kaže da sada nije tema dovođenje novog pleja. Znaci znamo da nam treba, ali sada ne pricamo o tome. Nije nego. 🙂

 

Ako je ovo malo nespretno upakovan odgovor da čekamo sniženje cena ok. Ali ne prolazi priča da ćemo samo dovesti nekog ako moze ekstremno da nam pomogne. Znacio bi nam i jos jedan "Hol", da se ne lažemo, a ne samo "Pangos".

 

Ako se u nekom slučaju otvori mogućnost da dovedemo igrača koji će napraviti razliku, o tome možemo da razgovaramo. Ali za sada to nije tema. Dakle, ako se pojavi neko ko može ekstremno da nam pomogne, verujem da ćemo reagovati u tom pravcu", rekao je Obradović.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Obi-Wan said:

 

Evo ovde kaže da sada nije tema dovođenje novog pleja. Znaci znamo da nam treba, ali sada ne pricamo o tome. Nije nego. 🙂

 

Ako je ovo malo nespretno upakovan odgovor da čekamo sniženje cena ok. Ali ne prolazi priča da ćemo samo dovesti nekog ako moze ekstremno da nam pomogne. Znacio bi nam i jos jedan "Hol", da se ne lažemo, a ne samo "Pangos".

 

Ako se u nekom slučaju otvori mogućnost da dovedemo igrača koji će napraviti razliku, o tome možemo da razgovaramo. Ali za sada to nije tema. Dakle, ako se pojavi neko ko može ekstremno da nam pomogne, verujem da ćemo reagovati u tom pravcu", rekao je Obradović.

Cekaj zar ti mislis da ce on da kaze gotovo je dovodimo igraca? LOOOOOL pa naravmo da ce ovako da odgovori nzm sta ste očekivali da kaze stavite slemove stize bomba. Evo za dan dva ce biti vrv Simke zavrsrn i zvanicno pa eto ni njega nije spomenuo kako to hmm, radi se na pleju uveliko ne brinite vi nista. 

Edited by Maverick88
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Maverick88 said:

Cekaj zar ti mislis da ce on da kaze gotovo je dovodimo igraca? LOOOOOL pa naravmo da ce ovako da odgovori nzm sta ste očekivali da kaze stavite slemove stize bomba. Evo za dan dva ce biti vrv Simke zavrsrn i zvanicno pa eto ni njega nije spomenuo kako to hmm, radi se na pleju uveliko ne brinite vi nista. 

 

Ne, nisam to ni pomislio niti napisao.

Sale izjavljuje da dolazak novog pleja nije tema. A pošto znamo da jeste, verovatno čak i najvažnija tema - onda mi ta izjava odstupa od realnosti. 

Očekivana izjava bi bila, planirano je dovođenje još jednog igrača sa takvim i takvim osobinama...trenutno nismo blizu tog resenja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Obi-Wan said:

 

Ne, nisam to ni pomislio niti napisao.

Sale izjavljuje da dolazak novog pleja nije tema. A pošto znamo da jeste, verovatno čak i najvažnija tema - onda mi ta izjava odstupa od realnosti. 

Očekivana izjava bi bila, planirano je dovođenje još jednog igrača sa takvim i takvim osobinama...trenutno nismo blizu tog resenja.

A inace je do sada govorio kakvi mu igraci trebaju i koliko ce ih jos dovesti, isl. Dajte brt malo razumevanja i ne hvatajte se za reci, plus jako diskutabilno na koji nacin novinar prenes i citira reci. Tako da... Evo jancu da ti kazem da se plej uveliko trazi. A on ovde sta je hteo da kaze da ako neki ekstra igrac iskoci isl da mozemo da ga platimo isl uvek je dobrodosao, ali toga za sada nema. 

Edited by Maverick88
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nesto razmisljam... Bez jos jednog cistog keca i resenja na centru (ima li vatre u Kuzmicu ili nema), mislim da nema sta da trazimo ni u jednom takmicenju. 

 

Hajde stavio sam i Reath-a kad se toliko pominje. Izbacio Simanica, Ristica... 

Plej + Simonovic + da se resi koji igrac od Kuzmic/Stimac/neko_treci nam je druga opcija na centru, i to 'e to. Treca opcija Djordjevic uz Reath-a koji je kombo 4/5.  

 

image.thumb.png.9d11b6a8cde72d524990f4617f4bbd9d.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MetalHead said:

Nesto razmisljam... Bez jos jednog cistog keca i resenja na centru (ima li vatre u Kuzmicu ili nema), mislim da nema sta da trazimo ni u jednom takmicenju. 

 

Hajde stavio sam i Reath-a kad se toliko pominje. Izbacio Simanica, Ristica... 

Plej + Simonovic + da se resi koji igrac od Kuzmic/Stimac/neko_treci nam je druga opcija na centru, i to 'e to. Treca opcija Djordjevic uz Reath-a koji je kombo 4/5.  

 

image.thumb.png.9d11b6a8cde72d524990f4617f4bbd9d.png

Msm da je rano davati zakljucke sta i kako se moze u bilo kom takmicenju u julu. Zaista jako cudna konstatacija. A ni ceo roster nije formiran, niti su ostali formirali rostere, tako da.... 

Edited by Maverick88
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma jasno, samo razmisljam kako nam se ranije obijalo o glavu kad smo stedeli na poziciji organizatora. A i to oko Kuzmica...

 

Znaci prividja mi se prosla sezona gde Zo i Ojo kao nesto pokusavaju, a prvi ne moze sam na pleju (mucnina me hvata kad se setim Filipa ili forsiranja Djenke i Davidovca na pleju), Ojo je limitiran a Kuzmica nigde... I onda vadimo stvar sa dolaskom Pantera, pa i Lukasa i pre toga Stimca. Ne bih to da gledam opet. 

 

Mislim da je svaka doselekcija znak da nisi dobar posao uradio u pauzi. Osim ako nije neka povreda u pitanju. 

Jer treba vremena da se pridoslice uklope, pripreme nisu prosli.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MetalHead said:

Ma jasno, samo razmisljam kako nam se ranije obijalo o glavu kad smo stedeli na poziciji organizatora. A i to oko Kuzmica...

 

Znaci prividja mi se prosla sezona gde Zo i Ojo kao nesto pokusavaju, a prvi ne moze sam na pleju (mucnina me hvata kad se setim Filipa ili forsiranja Djenke i Davidovca na pleju), Ojo je limitiran a Kuzmica nigde... I onda vadimo stvar sa dolaskom Pantera, pa i Lukasa i pre toga Stimca. Ne bih to da gledam opet. 

 

Mislim da je svaka doselekcija znak da nisi dobar posao uradio u pauzi. Osim ako nije neka povreda u pitanju. 

Jer treba vremena da se pridoslice uklope, pripreme nisu prosli.

Nisam bas skontao ovo oko stednje na organizatorima igre? Mi nemamo para toliko koliko se prica, pustite vi te price avioni kamioni 15 miliona budzet isl, budzet je manji nego prosle sezone. Imamo velike gubitkr zbog korone kao i vecina timova, velike znakove pitanja sta i kako ce se igrati sl sezona, da li ce biti publike da li ce uopste i kada poceti. Tako da uzeli bi mi i Jovketa i Pangosa i Hermansona da imamo da ih platimo. Mi vise od 400k bez bonusa tesko da mozemo da ponudimo(ovo je samo moje misljenje nzm da li je zaista tako) Tako da polako, uvek smo čekali pleja na kraju da bogati pokupuju pa sta nam ostane, mi da se takmicimo sa njima ne mozemo u aspektu novca nikada. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stedeli smo prosle gdine na organizatorima igre pa smo krenuli u sezonu sa Zo-om i Filipom. E kad je krenula guza da zvace gace, onda je bilo daj i kombo Pantera, daj i Lukasa... na to mislim. Ne smemo to opet da dozvolimo jer dzaba onda sto si doveo Nnoko-a pored onoliko drvne gradje koju imamo pod ugovorima (Kuzmic, Ristic, Jovanovic, Djordjevic). 

 

Jel smo sa Ojo-om definitivno zavrsili?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, MetalHead said:

Stedeli smo prosle gdine na organizatorima igre pa smo krenuli u sezonu sa Zo-om i Filipom. E kad je krenula guza da zvace gace, onda je bilo daj i kombo Pantera, daj i Lukasa... na to mislim. Ne smemo to opet da dozvolimo jer dzaba onda sto si doveo Nnoko-a pored onoliko drvne gradje koju imamo pod ugovorima (Kuzmic, Ristic, Jovanovic, Djordjevic). 

 

Jel smo sa Ojo-om definitivno zavrsili?

 

Mi smo prosle sezone imali mnogo veci budzet i doveli dosta skupe igrace, a zadrzali ceo proslosezonski tim.

 

Samo bezobrazluk Nebojse Covica je uzrokovao da se doveo samo jedan plejmejker jer je njegov naslednik morao da ima bitnu ulogu u timu.

 

Sad je vec meh.... dva dobra igraca, sve ostalo ne bi ni nekom Monacu pomoglo da osvoji EC. Walden, Hall, Simonovic, Stimac, Reath, sve igraci koji bi da igraju za Mornar ili Cedevitu i ne bi bili neki veliki favorit za titulu u ABA ligi.

 

Lepo je rekao Obradovic - Pangos, Hermannsson, to su bas imena koja su se ovde pominjala i kojima sam se nadao. Ovi Amerikanci iz evrokupa su sve neka kombo resenja koji imaju snagu, atletiku i brzinu na svojoj strani, ali nemaju mozak i magiju plejmejkera, nemaju to nesto sto imaju Williams, Rochestie, Pangos. A bas takav tip igraca nam je trebao, pa evo, neka je i Colom iz Valencie, ali upravo igrac koji je limitiran fizicki, ali ima kosarku u malom prstu, zna kad treba pravovremeno da doda, stvara magiju na terenu.

 

Mi cemo opet da nagomilamo gomilu prosecnih igraca i da ih placamo, a malo opcija imamo na koje mozemo da se oslonimo.

 

Prosle sezone u teoriji smo imali brdo resenja - u odbrani su Kuzmic, Gist, Jenkins i Lazic trebalo da budu bedem, a Stratos, D.Brown, Baron i L.Brown da nam donose te poene, uz saradnju Gista sa plejmejkerom u napadu.

 

Ne znam otkud ljudima da imamo neki ogroman budzet, ovo je realno manji budzet i od onih sezona kada nas je vodio Radonjic.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...