Jump to content

Domaće serije


deez nuts.

Recommended Posts

30 minutes ago, Klotzen said:

 

Definitivno je budžet bio nizak. Mišić jeste centralna figura i u romanu do ovog perioda što je prvi serijal odradio ali ne ovoliko dominantan. Pretpostavljam da su scene sa fronta maksimalno skratili zbog budžeta. Borbe su "maskirali" krupnim kadrovima a da ne bismo gledali te krupne kadrove duži vremenski period onda su i te scene skratili. I ja sam davno čitao roman ali se sećam da je opis borbi za onaj mitraljez bio poprilično dugačak dok se ovde sve svelo na kadar od 30 sekundi. Moram priznati da se dosta stvari ne sečam, možda je vreme da se to pročita ponovo pošto imam skoro sve knjige iz tog serijala.

 

No u odnosu na Kralja Aleksandra ovo je za klasu bolje. Inače uvek sam se pitao zašto ta knjiga nikad nije ekranizovana i odgovor je verovatno taj da traži ogroman budžet da se uradi kako treba. Primetno je da mi više nemamo ni dovoljno glumaca za ovako velike projekte pa je dosta sporednih uloga dodeljeno ljudima koji očigledno nisu glumci. Videćemo drugu sezonu, ona će biti manje ratna a više dramska pa će im biti verovatno lakše što se tiče budžeta.

 

 

Seriju Kralj Aleksandar nisam ni odgledao pošto je baš loše rađena a ovo ipak ima gledljivost a očekivanja za drugu sezonu su ipak veća. Čitanje vremena smrti ponovo je baš izazov i moglo bi se odraditi.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mare80 said:

Jel ista producentska kuća radila "Korene" i "Vreme smrti" ?

Meni su "Koreni" za dva koplja kvalitetnije odradjeni,počev od glume pa nadalje ...

 

Korene, Vreme smrti, Vreme zla, sve je radila ista producentska kuća, isti režiser, mislim čak i isti scenaristi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Just now, Constantin said:

Odgledao još pew nwkoliko meseci....dok je bilo na Superstar :bravo:

Ti nisi forumski psiholog - ti si forumski Constantin, car svega istocnog i cuvar nasledja Svetog Rimskog Carstva. 😛

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kronostime said:

Ti nisi forumski psiholog - ti si forumski Constantin, car svega istocnog Južnog i cuvar nasledja Svetog Rimskog Carstva. 😛

 

Nisam video zadatu temu i pitanje...znaš da mi povremeno popusta konc

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Constantin said:

 

Nisam video zadatu temu i pitanje...znaš da mi povremeno popusta konc

Ostarelo se, neje vid kako nekad k`d se dzivdzan na puskomet nisanio a rukama lomila sablja o....

Oslabele ruke.

:classic_biggrin:

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Odgledah Meso i dobra prica skroz. Drzalo mi paznju, nije bilo dramskog prokenjavanja cemu su skloni ovi domaci kreatori serija, niti nepotrebnog odugovlacenja price. Vidim da ima dva nastavka, pa cu da bacim oko i na to. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 4/17/2024 at 5:55 PM, Dragan Mićić said:

Kosti i Koza jos bolji od Mesa. Barem meni.

 

Meni Meso bolje od Kostiju, vise mi je drzalo paznju, a i bolja mi je atmosfera bila nekako. Ne znam dal me je neko ovolko nervirao kao lik u seriji kao Kosta Gajic iz Kostiju, bukvalno mi je doslo 10x po epizodi da ispesnicim monitor. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Markoss said:

 

Meni Meso bolje od Kostiju, vise mi je drzalo paznju, a i bolja mi je atmosfera bila nekako. Ne znam dal me je neko ovolko nervirao kao lik u seriji kao Kosta Gajic iz Kostiju, bukvalno mi je doslo 10x po epizodi da ispesnicim monitor. 

A meni je nekako bas ta atmosfera mucna u Mesu. Sve mi je sivo i tammo. Jedva sam cekao kraj.

Link to comment
Share on other sites

Evo pogledao i Kozu, i dalje stojim pri Mesu kao najboljem. Sta znam, nekako mi je dosta rupa bilo u ovoj celoj prici, nerealnih nekih stvari, dogadjaja, ali opet, najvise simbolike ima glede sve tri sezone. 

 

I da, u Kozi mi je zapravo najmucnija atmosfera, pogotovo sve ovo oko Slobodana. 

 

Kolja je svakako vrh glumac, steta sto ima partijsku knjizicu. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...