Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

36 minutes ago, Down With The Sickness said:

E bas ti hvala za Ice-T-ija, valjao sam se od smeha, bez zayebancije,  simpatican video. Ice-T je skroz kul.

 

Priceless, kada ulicni gangster priznaje i skida kapu predsedniku USA kao nekome ko je capo di tutti capi :roflmao:

 

Kada prodje ovih 8 godina trebace nam neki tihi predsednik, Donald zna da bude intenzivan :roflmao:, sto jes jes!

 

 

Uvek je bio simpatican lik. Volim kako kaze da niko ko je sposoban za predsednika ne zeli poziciju niti se kandiduje.

Trebali su da intervjuisu i gospodju T - sigurna sam da bi imala brilijatne savete za administraciju.

Link to comment
Share on other sites

On 5/18/2020 at 10:52 AM, Doorn said:

Devojka je zaista sjajna i u njoj se, izmedju ostalog, ogleda velicina Trampovog genija, koji ovoliko brzo uci i napreduje u pogledu kolinearnosti svog tima sa taktikom i ciljevima svoje politike - od pocetne ekipe koja je bila nesto poput F2A Buffala (laki avion koji je americka vojska koristila pocetkom WWII i koji nije u potpunosti mogao da odgovori na potrebe tog konflikta) do ovog sada P-51 Mustanga (jedan od najboljih saveznickih aviona sa velikim zaslugama za oslobadjanje Evrope). Tramp je vrlo precizno kao najveceg neprijatelja svega razumnog i konstruktivnog u americkom javnom zivotu identifikovao lazne vesti/medije i u maniru vrsnog vojnog stratega od prvog dana jurisa na to "srce tame", sto bi rekao Dzozef Konrad, praveci time stit za druge ljude koji sprovode u delo politike koje su americki gradjani podrzali na izborima. Da Tramp nije oljustio laznjake do gole koze pred ocima kompletne javnosti, "da svi vide", ni jedan od njegovih velikih trijumfa (od smanjenja poreza preko izlaska iz Pariza do postavljanja Breta Kavana za ustavnog sudiju) ne bi mogao da se desi, ljudi bi popustili i povukli se pod prevelikim pritiskom laznih vesti. I ovu strategiju niko drugi od konzervativnih kandidata osim Trampa ne bi mogao da iznese (ja sam pre izbora vise podrzavao Teda Kruza, ali i njega bi slomili i nista ne bi uspeo da uradi jer bi poljubio prsten i pustio da ove groteskne organizacije prolaze kao legiitmni mediji, koji bi iz TE pozicije onda sahranili i njega i sve sto bi pokusao da napravi), u tom smislu je ova devojka Trampov P-51, pogledajte samo ovaj sou:

 

 

(na kraju se cuje kako neko od laznjaka cvili na nepravdu "bili ste pripremljeni za ovo pitanje" :classic_ninja: )

Edited by bohumilo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, bohumilo said:

Devojka je zaista sjajna i u njoj se, izmedju ostalog, ogleda velicina Trampovog genija, koji ovoliko brzo uci i napreduje u pogledu kolinearnosti svog tima sa taktikom i ciljevima svoje politike - od pocetne ekipe koja je bila nesto poput F2A Buffala (laki avion koji je americka vojska koristila pocetkom WWII i koji nije u potpunosti mogao da odgovori na potrebe tog konflikta) do ovog sada P-51 Mustanga (jedan od najboljih saveznickih aviona sa velikim zaslugama za oslobadjanje Evrope). Tramp je vrlo precizno kao najveceg neprijatelja svega razumnog i konstruktivnog u americkom javnom zivotu identifikovao lazne vesti/medije i u maniru vrsnog vojnog stratega od prvog dana jurisa na to "srce tame", sto bi rekao Dzozef Konrad, praveci time stit za druge ljude koji sprovode u delo politike koje su americki gradjani podrzali na izborima. Da Tramp nije oljustio laznjake do gole koze pred ocima kompletne javnosti, "da svi vide", ni jedan od njegovih velikih trijumfa (od smanjenja poreza preko izlaska iz Pariza do postavljanja Breta Kavana za ustavnog sudiju) ne bi mogao da se desi, ljudi bi popustili i povukli se pod prevelikim pritiskom laznih vesti. I ovu strategiju niko drugi od konzervativnih kandidata osim Trampa ne bi mogao da iznese (ja sam pre izbora vise podrzavao Teda Kruza, ali i njega bi slomili i nista ne bi uspeo da uradi jer bi poljubio prsten i pustio da ove groteskne organizacije prolaze kao legiitmni mediji, koji bi iz TE pozicije onda sahranili i njega i sve sto bi pokusao da napravi), u tom smislu je ova devojka Trampov P-51, pogledajte samo ovaj sou:

 

 

(na kraju se cuje kako neko od laznjaka cvili na nepravdu "bili ste pripremljeni za ovo pitanje" :classic_ninja: )

 

Kakva zena zmaj !!! Plus izgleda fizicki zdravo i psihicki prezdravo, sto je danas retko videti u medijima :classic_biggrin:

 

TRUMP 2020! MELANIA 2024!

Edited by Down With The Sickness
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, bohumilo said:

Tramp je vrlo precizno kao najveceg neprijatelja svega razumnog i konstruktivnog u americkom javnom zivotu identifikovao lazne vesti/medije i u maniru vrsnog vojnog stratega od prvog dana jurisa na to "srce tame", sto bi rekao Dzozef Konrad, praveci time stit za druge ljude koji sprovode u delo politike koje su americki gradjani podrzali na izborima.

Mene samo interesuje sta ce ovi mediji raditi kad ne budu imali Trampa da ga prave u baba-rogu?

Fox naravno nece nista izgubiti posto vec koliko bese 10 godina ima najgledanije vesti u US, iako su dosta dobili do sada sa trampom, ogroman porast, ali sta ce ovi ostali kad ne budu imali koga da razvlace?

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Angelia said:

Mene samo interesuje sta ce ovi mediji raditi kad ne budu imali Trampa da ga prave u baba-rogu?

Fox naravno nece nista izgubiti posto vec koliko bese 10 godina ima najgledanije vesti u US, iako su dosta dobili do sada sa trampom, ogroman porast, ali sta ce ovi ostali kad ne budu imali koga da razvlace?

Pa imace jos dugo vreme Trumpa za "baba - rogu"! Jer njenu tek pretstoji dugacka i uspesna, vrlo perspektivna karijera. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Darth Bane said:

Pa imace jos dugo vreme Trumpa za "baba - rogu"! Jer njenu tek pretstoji dugacka i uspesna, vrlo perspektivna karijera. 

 

Tramp je prokockao američku "soft power", da su je nacije sledile i gledale u Ameriku.  Sada je sramota pripadati državi kojoj je on lider. Taman posla da se neko na nju ugleda.

 

I mene je bila sramota 1990-ih da sam državljanin Srbije kojoj je Slobodan Milošević lider. Nije me bilo sramota Srbije nego njega, čak i izabranog lidera. Tako bi me i danas bila sramota da živim u državi koja je izabrala Trampa za vođu. Izvinjavao bih se, "Eto, šta ću , tu sam, gde ću, podnosim i sam tu sramotu".

 

Uticaj Amerike je uzeo cork-screw dive. 

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hamilton said:

Pa tebi sve 5, ti si na dalekom istoku, top brate, sto se cimas?! I mene bi bilo sramota da botujem za komunisticku rupu pa jbg, ne trljam ti to na nosic. 

Za tebe je daleki istok, za USA i Kanadu je zapad - geografski gledano. :default_coffee:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kronostime said:

Kad sednes na sajku neces ici preko Panamskog kanala, Atlantika, Sredozemlja, Sueckog kanala i Indijskog okeana, vec ces na zapad - preko Pacifika.:lol_2:

Zasto? Posle ja trollujem. 😛

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Gorivo, takse za prolazak, duzina puta....:lol_2:

To samo ovi sto ti kazes sa "istoka" oni su u krizi US i Canada nemaju problema. Ovi na istoku moraju jedra da kace na avione, kako bi ustedeli na gorivu. US samo kaze 5 karata i mirna backa. 😛

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Kronostime said:

Gorivo, takse za prolazak, duzina puta....:lol_2:

Bunker (ships fuel oil) je all time low. Trenutno Asia Europe se isplati ići preko cape of good hope nego kroz Suez. Traje duže, ali isplati se. Neke brodolinije to već i rade. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Doorn said:

Bunker (ships fuel oil) je all time low. Trenutno Asia Europe se isplati ići preko cape of good hope nego kroz Suez. Traje duže, ali isplati se. Neke brodolinije to već i rade. 

Lako je tebi iz `olandije da oplovljavas Rt Dobre Nade (a Nada ima prilicno gadnu, tj. olujnu narav), no kako ce on sa zapadne obale? :lol_2::lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Quote

Obama’s and Trump’s styles in all matters of diplomacy and decorum could not be more different. Obama once described the guiding principle of his foreign policy as “Do not do stupid shit.” Trump appears to take pride in throwing his international (and domestic) rivals off guard with erratic behavior and off-the-cuff rhetoric (North Korea, Iran, the Middle East, Europe, Mexico).

 

...dopada mi se kako je lik ovo ukratko opisao, ima necega u pomeranju ocekivanog ponasanja u neocekivano,

ali ima i toga da neocekivano ume da bude iritantno za neistomisljenike jer u takvim trenucima ostaju zbunjeni i besni - ne snalaze se.

 

jedino ne znam zbog cega se obama u svom mandatu nije i sam drzao tog svog principa `do not do stupid shit`

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ako uzmemo u obzir gustinu populacije u nekim velikim gradovima koji su generalno plavi, kako je moguce da se to ponavlja i kad nema razlike u gustini populacije, osim tamo gde je broj umrlih ispod nacionalnog proseka:

 

WASHINGTON (Reuters) - As America's response to the coronavirus pandemic splits along partisan lines, a Reuters analysis may help explain why: Death rates in Democratic areas are triple those in Republican ones.

By Wednesday, U.S. counties that voted for Democrat Hillary Clinton in the 2016 presidential election reported 39 coronavirus deaths per 100,000 residents, according to an analysis of demographic and public health data.

In counties that voted for Republican Donald Trump, 13 of every 100,000 people had died from the virus.

The uneven impact reflects the disproportionate toll the infectious disease has taken in densely packed Democratic-voting cities like New York. Rural areas and far-flung suburbs that typically back Republicans have not seen as direct an impact.

The pattern holds beyond New York, the epicenter of the U.S. outbreak. Democratic counties in 36 of the 50 U.S. states collectively reported higher death rates than Republican counties.

In Maryland, where the disease has killed more than 2,000 people, the death rate in the Democratic suburbs of Washington is four times higher than in the conservative counties in the Appalachian panhandle.

In Kansas, which has reported 152 fatalities, the death rate is seven times higher in the two counties that backed Clinton than in the rest of the state.

There are exceptions. Republican counties report a higher death rate in Delaware, Nebraska and South Dakota, where the disease has raced through meatpacking plants. Republican counties have been harder hit in Montana, New Hampshire, New Mexico, North Dakota and Texas, where rates are well below the national average.

 

Mozda i ovde imamo razliku u nacinu brojanja smrti od virusa.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Angelia said:

Mozda i ovde imamo razliku u nacinu brojanja smrti od virusa.

 

Fundamental lack of understanding.

 

Urbane i gustije naseljene sredine, pri tome obrazovanije i glasaju za Dems (think: Greenwich Village) su upravo ono što virus voli.

 

A ti to dohvatila kao na pijaci, neko prebaždario kantar pa zakida na meri.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Yoyogi said:

 

Fundamental lack of understanding.

 

Urbane i gustije naseljene sredine, pri tome obrazovanije i glasaju za Dems (think: Greenwich Village) su upravo ono što virus voli.

 

A ti to dohvatila kao na pijaci, neko prebaždario kantar pa zakida na meri.

Navela sam da ako zanemarimo urbane i gusce naseljene sredine ovaj clanak tvrdi da jos uvek postoji razlika, zato sto se radi o counties, u 36 drzava. Nisu sve counties gusto naseljene.

Ako ti nije jasno mozes da pitas. 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...