Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 minute ago, comandante said:

izgleda da smo pogresno razumeli narandjasti penis kada je rekao ""i don't even wait. and when you're a star, they let you do it. you can do anything. grab them by the pussy. you can do anything", izgleda da nije govorio o lepsem polu nego o njegovim fanovima

Stvarno? 

A sta je Charles - princ, buduci kralj, u UK mislio kad je hteo da bude tampon? Tesko uporedivo - Tramp barem nije skolovan da pripazi sta prica. Mogao je pre izbora da lupeta dokle hoce, nikad nije ni ocekivao da bude na toj poziciji.

Drzacemo protiv Trampa locker room pricu, a necemo protiv Klintona akcije :classic_biggrin: 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, comandante said:

 

dobro, za ove balkanske macho soviniste da kazem da ih nekako razumem, pobegli sa balkana ali balkan nije od njih. ali tebe stvarno ne razumem, kako mozes da branis ovu musku sovinistu, ovo djubre, ovu bruku za covecanstvo

Ok, ajde da ti ozbiljno odgovorim.

Zato sto sam na te shoviniste naletala milion puta, Tramp je u toj prici stvarno minimalan. Vise puta sam ponovila da ja sa njim ne bih pila kafu, znaci kao licnost mi se ne dopada, ali ako cemo to da drzimo protiv njega - onda 95% ljudi nikad ne bi prosli za predsednika.

Znaci niti je on neka extremna sramota, niti je fenomenalan. Klinton je bio daleko gori po tom pitanju, George W je  bio veci tupson. Obama je bio gori predsednik, veliko razocarenje, jos uvek placamo za to.

Niko od njih nije idealan.

 

Prestanite sa TDS, on je falican kao svaki predsednik US, ni manje ni vise.

Ili barem kao svaki diplomata na zapadu.

Nista specijalno, samo sto ste posizeli zbog njega. Kao mnogi pre njega za par godina ce otici u istoriju.

Link to comment
Share on other sites

Ljubazno cu vam skrenuti paznju, da je danas (ili to bese juce, malo sam zauzeta pa mi se sve stopilo) britanski ambasador u US dao ostavku, nakon totalnog skandala, i njegovih Dear John memoa za Uk o Trampu. Iako je u tim mailovima nazvao Trampa nesposobnim, krajnji rezultat je da je on bio nesposoban. Jednostavno, danas sta god stavis napismeno moze da iscuri negde, i sposoban diplomata bi to znao. Sta to znaci - je pitanje za one koji pazljivije prate situaciju.
 
Pa onda, nastavlja se zaostravanje odnosa sa Iranom.
 
Demokrate su pocele da se jedu medjusobno, pocinje javni razdor izmedju extremne levice i iskusnog krila demokrata koji kontaju da levicarenjem samo gube. Nadam se da su skontali i da ce da se odalje od ludila extremne levice.
 
Dok se vi bavite licnim sukobima, ideoloskim razlikama, Kalimero kukanju moderaciji....generalno obdaniste.


Što je babi milo, to se babi snilo.
Nikakvog razdora samo normalna debata o daljem putu DP.
S druge strane, vidim da se pre toga Trump zakačio i sa londonskim gradonačelnikom, pa onda pre toga sa njujorškim. To mu je valjda neka manija da vodi brigu o gradovima. Samo što ga ovi ne zarezuju 5 posto za razliku od ovog naivnog diplomate koji mora da trpi uvrede od idiota.
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, melankolic said:

 


Što je babi milo, to se babi snilo.
Nikakvog razdora samo normalna debata o daljem putu DP.
S druge strane, vidim da se pre toga Trump zakačio i sa londonskim gradonačelnikom, pa onda pre toga sa njujorškim. To mu je valjda neka manija da vodi brigu o gradovima. Samo što ga ovi ne zarezuju 5 posto za razliku od ovog naivnog diplomate koji mora da trpi uvrede od idiota.

 

“When these comments first started, I kind of thought that she was keeping the progressive flank at more of an arm’s distance in order to protect more moderate members, which I understood,” Ocasio-Cortez told The Washington Post. “But the persistent singling out . . . it got to a point where it was just outright disrespectful . . . the explicit singling out of newly elected women of color.”

Optuzila Pelosi za rasizam - ne bih ja rekla normalna debata.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mrd said:

 

Americka levica ima vrlo jasno definisan minimum koji se mora prihvatiti od svih BELIH gradjana Amerike:

 

1. Svi belci su rasisti - bez izuzetka.

 

2. Jevreji su krivi za sve.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ko ima bilo kakav problem sa ovim sto sam napisao moze da mi se javi kako bih to dokumentovao.

Link to comment
Share on other sites

Joe Biden proglasen nepodobnim od svojih kolega iz demokratske partije da bude predsednicki kandidat jer je previse bogat!

 

Zaradio je 15 miliona dolara.

 

Hussein Obama je najpozeljniji za potpredsednickog kandidata, moze i Michelle Obama, jos bolje jer je crna zena, dupla kvalifikacija …….. imaju 150 miliona dolara, ali to nije bitno. Radili su posteno i zaradili.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Ajde da probam da te zamolim da prekines sa tim podmetanjima, dokurcio si jarane ………. ko zna, mozda upali.

 

 

 

Kakvo bre podmetanje, cijela polemika na ovom topiku, a i sire, je izmedju onih koji su za desnu, konzervativnu ili lijevu opciju, tzv libtardi.

Bio si do sada sasvim jasan do sada sta zelis (Ja necu besplatno. Hocu da platim.) kao i za koga ces da glasas (kozervativci), tako da ne vidim razlog za nervozu, te i otuda moje cudjenje hvaljenjem kanadskog zdravstvenog sistema koji si vise puta kritikovao, a sa kojim sam ja sasvim zadovoljan i ne bih ga nikada mijenjao za onaj ispod juzne granice.

 

 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Amigo said:

 

Kakvo bre podmetanje, cijela polemika na ovom topiku, a i sire, je izmedju onih koji su za desnu, konzervativnu ili lijevu opciju, tzv libtardi.

Bio si do sada sasvim jasan do sada sta zelis (Ja necu besplatno. Hocu da platim.) kao i za koga ces da glasas (kozervativci), tako da ne vidim razlog za nervozu, te i otuda moje cudjenje hvaljenjem kanadskog zdravstvenog sistema koji si vise puta kritikovao, a sa kojim sam ja sasvim zadovoljan i ne bih ga nikada mijenjao za onaj ispod juzne granice.

 

Jarane, ja ljude ne prijavljujem moderaciji, nije mi to zivotni stil …… na starom forumu NIKADA, na ovom sam pokusao par puta za teske trolere tipa Sprivel i video da to nema efekta pa sam odustao.

 

Podmeces, izvrces, vadis iz konteksta I republicko-srpski kao Dodik neinteligentno provociras.

 

Covek je izvalio da je Kanada socijalisticka zemlja :roflmao:, a ja sam mu rekao da je to idiotizam i da je klasicna, ako ne i ultra-kapitalisticka pa je lecenje "besplatno" pod znacima navodnika, jer naravno ne postoji nista besplatno. Ko placa doktore pola miliona dolara godisnje ako je besplatno? Karl Marks? :s_d:

 

Niti sam se time "hvalio", niti sam kudio. To je CINJENICA.

 

A to sto si ti iskopao se odnosilo na lekove koje placamo. Postavio si nekog budalu koji satro hoce da budu besplatni …….. napisao sam da JA necu da budu besplatni, placam ih I NISU MI SKUPI. To sto ce biti besplatni znaci samo da ce mi uzeti jos 100-200 dolara mesecno na porez, a meni se to ne svidja. Radije bih platio - moje su pare, pa je onda valjda red da se ja pitam. A ko hoce …… pa neka izvoli, ja mu ne branim. Trebalo bi da ljudi imaju mogucnost izbora, to nije lose, to je dobro.

 

Jel mozemo ovde da stanemo? Ti nalupetao svoje, ja sam ti odgovorio i nema vise nikakve potrebe da nastavljamo, jer OVO UOPSTE NIJE TOPIK O KANADI VEC O USA !!!

 

Sve ostalo je tvoje cisto trolovanje.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Denis Jasharevic said:

Joe Biden proglasen nepodobnim od svojih kolega iz demokratske partije da bude predsednicki kandidat jer je previse bogat!

 

Zaradio je 15 miliona dolara.

 

Hussein Obama je najpozeljniji za potpredsednickog kandidata, moze i Michelle Obama, jos bolje jer je crna zena, dupla kvalifikacija …….. imaju 150 miliona dolara, ali to nije bitno. Radili su posteno i zaradili.

 

Sećam se jednog susreta sa stricem i braćom, svi američki državljani, kada su nam došli u porodičnu posetu. Davno je bilo, pre više od 20 godina, viđao sam ih još nekoliko puta otad ali neću nikad zaboraviti šta je stric tom prilikom rekao. Parafraziram: "Bilu Klintonu je, po kandidovanju za Predsednika USA, bila popisana imovina i procenjena na 950 hiljada USD. Za vreme mandata, zakonom mu je zabranjeno sticanje bilo kakve dobiti, čime se bave posebni organi".  

 

Eto, sticajem okolnosti, radi se takođe o demokrati.  

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Barracuda said:

 

Sećam se jednog susreta sa stricem i braćom, svi američki državljani, kada su nam došli u porodičnu posetu. Davno je bilo, pre više od 20 godina, viđao sam ih još nekoliko puta otad ali neću nikad zaboraviti šta je stric tom prilikom rekao. Parafraziram: "Bilu Klintonu je, po kandidovanju za Predsednika USA, bila popisana imovina i procenjena na 950 hiljada USD. Za vreme mandata, zakonom mu je zabranjeno sticanje bilo kakve dobiti, čime se bave posebni organi".  

 

Eto, sticajem okolnosti, radi se takođe o demokrati.  

 

Ma to je sve suplja prica, sada mu se imovina procjenjuje na 80 miliona. Oni tek uzmu pare poslije mandata, to je tako namjesteno.

 

https://www.celebritynetworth.com/richest-politicians/presidents/bill-clinton-net-worth/

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Barracuda said:

 

Sećam se jednog susreta sa stricem i braćom, svi američki državljani, kada su nam došli u porodičnu posetu. Davno je bilo, pre više od 20 godina, viđao sam ih još nekoliko puta otad ali neću nikad zaboraviti šta je stric tom prilikom rekao. Parafraziram: "Bilu Klintonu je, po kandidovanju za Predsednika USA, bila popisana imovina i procenjena na 950 hiljada USD. Za vreme mandata, zakonom mu je zabranjeno sticanje bilo kakve dobiti, čime se bave posebni organi".  

 

Eto, sticajem okolnosti, radi se takođe o demokrati.  

Tramp koji je jedan od retkih predsednika da dolazi iz biznisa, je morao pre preuzimanja funkcije da prebaci firmu u vodjenje clanovima familije, posto ne ide ni da mu oduzmu sta ima u vlasnistvu.

Nisam sigurna, cini mi se da je i platu stavio u dobrotvorne svrhe, osim onog sto po prirodi pozicije placa od troskova u BK.

Naravno, svaki predsednik posle ima dozivotno obezbedjenje, a zaradjuju na knjigama, predavanjima, javnim nastupima i sl.

5 hours ago, Sprivel said:

Kad smo vec kod kinte, jel Trupac ispostavio tax returns?

To nije obaveza, i on kao biznismen nema nameru da to uradi i izlozi firme konkurenciji. 

I ja da sam u njegovoj situaciji (sto je teoretski nemoguce) bi uradila isto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Barracuda said:

 

Sećam se jednog susreta sa stricem i braćom, svi američki državljani, kada su nam došli u porodičnu posetu. Davno je bilo, pre više od 20 godina, viđao sam ih još nekoliko puta otad ali neću nikad zaboraviti šta je stric tom prilikom rekao. Parafraziram: "Bilu Klintonu je, po kandidovanju za Predsednika USA, bila popisana imovina i procenjena na 950 hiljada USD. Za vreme mandata, zakonom mu je zabranjeno sticanje bilo kakve dobiti, čime se bave posebni organi".  

 

Eto, sticajem okolnosti, radi se takođe o demokrati.  

 

U zemlji sa 600 bilionera i 15 miliona milionera ne bi trebalo ocekivati da predsednik bude siromasan. Zapravo bi bilo potpuno nenormalno, kako pre tako i posle mandata.

 

Ne vidim nista lose sto neko, recimo ruski tajkuni, arapski seici, americki bankari za nekoliko hiljada dolara uz veceru ili generalna publika za 70-80 dolara u nekom pozorisnom setingu zele da prisustvuju veceri ili govoru bivseg predsednika. To su svakako interesantne licnosti koje su prozivele 4 ili 8 godina na poziciji najmocnijeg coveka sveta. Licno sam nezainteresovan.

 

Tarife za veceru/govor su od 200 hiljada Hilari do pola miliona isplacenih Klintonu u Rusiji. Arapski seici su sigurno izdasniji, ali nemamo podatke.

 

Obame su postali Netflix zvezde, potpisali ugovor na 60 miliona dolara, a i gospodja Misel potpisuje svoju knjigu za 500 dolara po primerku, red 2 kiolometra, osladile se parice.

 

Nema u tome nista lose, pa neka budala koja samo zna da skace potpisuje ugovor na 200-300 miliona. Lebron potpisao da nosi odredjene patike za milijardu dolara …… ne vidim zasto bi predsednici bili gologuzija.

 

Business as usual.

Link to comment
Share on other sites

DT nije obavezan da pokaže svoj tax report. Raniji predsednici su to radili, ali nikad pre njega predsednik nije bio businessman. Carter je bio, ani jeon uzgajao kikiriki. [emoji38]

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, mrd said:

DT nije obavezan da pokaže svoj tax report. Raniji predsednici su to radili, ali nikad pre njega predsednik nije bio businessman. Carter je bio, ani jeon uzgajao kikiriki. emoji38.png

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Pa ne samo da nije obavezan, tax return je privatna stvar, on ima u posedu privatnu firmu, koja nije obavezna da javno objavljuje rezultate. Ko zna, kako privatne firme  funkcionisu razumece.

 

Njegova odluka da ne objavljuje tax return je savrseno logicna. On time ne bi objavio samo svoj prihod, nego detalje privatne kompanije. To se jednostavno u biznisu ne radi.

A nakon njegovog mandata on treba da se vrati tom biznisu, zasto bi ostetio isti?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Biznismeni mogu biti postedjeni od uvida kongresa u poreske obaveze... e svasta se ovde da procitati

 

 

Spoiler

The tax code provides that Congress’ tax committees—including the House Committee on Ways and Means, the Senate Committee on Finance, and the Joint Committee on Taxation (JCT)—are entitled to obtain any tax returns from the IRS that they request.3 Section 6103(f)(1) of the Internal Revenue Code (IRC) reads:

Upon written request from the chairman of the Committee on Ways and Means of the House of Representatives, the chairman of the Committee on Finance of the Senate, or the chairman of the Joint Committee on Taxation, the Secretary [of the Treasury] shall furnish such committee with any return or return information specified in such request, except that any return or return information which can be associated with, or otherwise identify, directly or indirectly, a particular taxpayer shall be furnished to such committee only when sitting in closed executive session unless such taxpayer otherwise consents in writing to such disclosure.4

In short: The Treasury Secretary, which, for practical purposes, means the IRS as the relevant agency within the Treasury Department, “shall furnish” each of the tax committees with “any return or return information” requested in writing by its chairman. “Return information” includes related information such as the status of any IRS audits and the files containing documents produced in the process of audits.5 As law scholar Harry Litman explains, the term “shall” means exactly what it says: “The language [‘shall’] is the well-established norm, across a range of legal settings, used to denote an absence of discretion on an official’s part. It leaves no room for quibbles.”6 As Litman notes, Congress’ power to obtain tax returns parallels prosecutors’ ability to inspect tax records upon an ex parte order from a court, derived from Section 6103(i). In that context, “The practice is entirely routine and swift, usually taking less than a week,” Litman writes. “I know of no attempt by the secretary of treasury ever even to argue discretion not to comply.”7

The only limitation that the statute places on the tax committees’ ability to obtain tax returns is that, absent taxpayer consent, they must be in closed session when receiving the material—that is, the tax committees cannot receive tax returns from the IRS in a setting open to the public. The law further empowers each of the tax committees to inspect the returns and return information “at such time and in such manner” as its chairman determines, including by delegating the task to “such examiners or agents as the chairman … may designate or appoint.”8

The law also requires the IRS to furnish tax returns or return information directly to other congressional committees upon their request. The other, nontax committees must be “specially authorized” to inspect the returns or return information by a House- or Senate-approved resolution. That resolution must “specify the purpose for which the return or return information is to be furnished and that such information cannot reasonably be obtained from any other source.”9 These further restrictions do not apply to requests by the tax committees mentioned above.

While portions of the tax code may be byzantine, Section 6103(f) is straightforward: If Congress asks for any tax returns, the IRS must provide them.

1

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Angelia said:

Pa nek traze preko Kongresa, zar nisu?

 

Nemam pojma, nisam bas ispratila dramu sa taksom do detalja, ali to i dalje ne znaci ono sto vi pisete, tipa biznismen ne mora, drugi pa mogli bi... U zakonu stoji da ako kongres trazi IRS mora da da izvestaj i to je to. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Baby said:

 

Nemam pojma, nisam bas ispratila dramu sa taksom do detalja, ali to i dalje ne znaci ono sto vi pisete, tipa biznismen ne mora, drugi pa mogli bi... U zakonu stoji da ako kongres trazi IRS mora da da izvestaj i to je to. 

Trazili su i IRS je odgovorio da se radi o privatnim podacima. Sad pokusavaju sa tuzbom.

Znaci ja sam u pravu.

Predsednik nije u obavezi. Kongres moze da zahteva, taj deo zakona se jos preispituje.

 

Sto se tice pozicije predsednika, moze ali ne mora.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Baby said:

 

Nemam pojma, nisam bas ispratila dramu sa taksom do detalja, ali to i dalje ne znaci ono sto vi pisete, tipa biznismen ne mora, drugi pa mogli bi... U zakonu stoji da ako kongres trazi IRS mora da da izvestaj i to je to. 

Ajde da pojasnim.

 

Predsednik nema obavezu da objavi tax return.

Kongres moze da trazi, na tome smo jos neodlucni sta je zakonski, ali u situaciji u kojoj je Kongres u istoj liniji sa predsednikom, to cak nece ni biti opcija.

Imamo specificnu situaciju - da predsednik odbija da objavi tax return, a Kongres je u suprotnom taboru. Kongres sad zahteva to po totalno posebnom zakonu, videcemo sta ce SC da odluci, da li je prednost data njegovoj privatnosti ili zahtevu Kongresa.

 

Znaci i Tramp i Kongres imaju legalnu argumentaciju. SC ce odluciti, ali to ne znaci da je Tramp pogresio.

 

Edit: progutala slova

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked and unlocked this topic
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...