Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

10 hours ago, Jonnhy Clash said:

Izazivaš me da ti odgovorim sa jednom pesmicom ali neću, tek sam izašao sa MOP-a. Promeniću topik za sad. 

 

Ma nema problema, ti si moj idol Jonnhy, vidim promenio si i avatar, to bi trebalo da bude komunisticka partija Kanade, zar ne?

 

4382 osvojena glasa na poslednjim federalnim izborima 2015 godine ...... u zemlji od 37 miliona stanovnika....... 0,02% ….. ili na 10 hiljada ljudi dvoje (2) su komunjare.

 

Mislim ........ jasno ti je da ovde ima vise slucajeva nekog retkog oboljenja/ genetskog poremecaja nego komunista?

 

Kako hoces, ako ti mislis da to ima smisla samo napred - do konacne pobede, preko vode - do slobode :thumbup:

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:classic_blink:

 

Nike nixed the released of the Air Max 1 USA after having already sent the sneakers to retailers because the protesting quarterback said he felt the use of the Betsy Ross flag was offensive and carried slavery connotations, sources told The Wall Street Journal.

Citing people familiar with the matter, the Journal’s report stated: “After images of the shoe were posted online, Mr. Kaepernick, a Nike endorser, reached out to company officials saying that he and others felt the Betsy Ross flag is an offensive symbol because of its connection to an era of slavery.”

 

Znaci Independence Day je offensive and carries slavery connotation? Washington sledeci :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Angelia said:

:classic_blink:

 

Nike nixed the released of the Air Max 1 USA after having already sent the sneakers to retailers because the protesting quarterback said he felt the use of the Betsy Ross flag was offensive and carried slavery connotations, sources told The Wall Street Journal.

Citing people familiar with the matter, the Journal’s report stated: “After images of the shoe were posted online, Mr. Kaepernick, a Nike endorser, reached out to company officials saying that he and others felt the Betsy Ross flag is an offensive symbol because of its connection to an era of slavery.”

 

Znaci Independence Day je offensive and carries slavery connotation? Washington sledeci :classic_biggrin:

Sta sledeci, videla si onaj post o skoli kod mene. :)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DJORDJE said:

A sta je bitno? Svidjaju ti se Tejlorove ideje pa si zato postavio?

 

Cuj sta je bitno, valjda sadrzaj emisije, jebo ga Donald Duck :smiley33:

A rezonovanje da sam to postavio jer mi se svidjaju te ideje je jednostavno glupo, mozes valjda i bolje da me stalkujes :capone:

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DJORDJE said:

A sta je bitno? Svidjaju ti se Tejlorove ideje pa si zato postavio?

Svidja mu se iako nema misljenje.

2 minutes ago, Amigo said:

 

Cuj sta je bitno, valjda sadrzaj emisije, jebo ga Donald Duck :smiley33:

A rezonovanje da sam to postavio jer mi se svidjaju te ideje je jednostavno glupo, mozes valjda i bolje da me stalkujes :capone:

Dobro, zasto si postavio?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mrd said:

Svidja mu se iako nema misljenje.

 

Podmetanje, kao i obicno :cigar:

 

1 minute ago, mrd said:

Dobro, zasto si postavio?

 

Valjda da ako neko hoce da raspravlja o tome, jer taj pokret nije izmisljen nego postoji, a ti bi valjda da se ne prica o tome,  nego da se sakrije.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Amigo said:

 

Cuj sta je bitno, valjda sadrzaj emisije, jebo ga Donald Duck :smiley33:

A rezonovanje da sam to postavio jer mi se svidjaju te ideje je jednostavno glupo, mozes valjda i bolje da me stalkujes :capone:

Jel' ti tako i u privatnom zivotu kmecis kada te neko pita zasto si nesto uradio, ili je to samo deo tvog virtuelnog karaktera? Ti si na temi o Kanadi napisao:

Quote

 imam i gde da odem nazad, sa kanadskom penzijom pristojno da zivim, ali sam zabrinut za svoju decu, ovo je njihova zemlja, za koju ne zelim da postane kinesko-indijsko-pakistanski mix, ako me razumes.

Ti i Tejlor imate iste zebnje o buducnosti, zato je pitanje koje sam postavio sasvim legitimno.

Link to comment
Share on other sites

On 6/30/2019 at 7:53 PM, mrd said:

Evo još jedne nebuloze:

https://www.google.com/amp/s/thehill.com/homenews/state-watch/450950-san-fransisco-school-board-votes-to-paint-over-violent-george-washington%3famp

Umosto da kreiramo budućnost, mi brišemo istoriju! Ko je ovde lud?

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

Iskreno da ti kazem, da sam ja isao u tu skolu i ja bi trazio da se to prefarba ... ne bi me bas interesovalo da gledam velicanstvenu proslost i slavne pobede na putu u skolu ... mislim, sve je to u redu - i lud i istorija i buducnost i brisanje, ali ima gde da se vide i mrtvi indijanci i slavni traperi ... ne mora bas na skoli ...

 

BTW, zar ti ne lici ovo sto si napisao na insitiranje da se postuje odredjana politicka korektonst a.k.a. PC?

 

 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, DJORDJE said:

Jel' ti tako i u privatnom zivotu kmecis kada te neko pita zasto si nesto uradio, ili je to samo deo tvog virtuelnog karaktera?

Ti si na temi o Kanadi napisao:

Ti i Tejlor imate iste zebnje o buducnosti, zato je pitanje koje sam postavio sasvim legitimno.

 

Ali nisam ja tema ovde nego Sjedinjene Americke Drzave i desavanja u istoj.

 

Ocigledno je da je tebe i istomisljenike ovaj prilog uvredio na neki nacin i da bi zeleo da nije postavljen, te onda hajmo klizeci :cigar:

Zar nije jednostavnije napisati jest tako, nije tako, CNN laze i slicno :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

The battle for post-Trump conservatism is already underway — and Canada's Tories are watching closely

https://www.msn.com/en-ca/news/politics/the-battle-for-post-trump-conservatism-is-already-underway-—-and-canadas-tories-are-watching-closely/ar-AADNlQ7?ocid=spartanntp

 

 

On a hot Toronto evening at the end of June, about two dozen conservative big-thinkers crowded into a small private room in a pub called the Bedford Academy to hear that free trade and the free market aren’t all they’re cracked up to be.

...

Cass’s work — which questions the mantra that a growing economy eventually benefits everyone and which dismisses the idea that the free market is always right — is part of a broader re-think of conservative free market orthodoxy. 

Books like J.D. Vance’s Hillbilly Elegy , which inadvertently became a roadmap to the concerns of America’s white working class in the wake of Donald Trump’s election, and Cass’s book The Once and Future Worker have put a new focus on blue-collar workers. Former prime minister Harper’s book Right Here Right Now also tries to nail the populist jello to the wall with worker-centric ideas and a heartfelt plea to conservatives to stop fixating on reducing top marginal tax rates. In the new conservatism that he advocates, Cass wants to take the consumption-oriented policies that dominate our politics and put the focus on production and jobs or, in the words of politicians, “good jobs.”

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Hromi Daba said:

 

Iskreno da ti kazem, da sam ja isao u tu skolu i ja bi trazio da se to prefarba ... ne bi me bas interesovalo da gledam velicanstvenu proslost i slavne pobede na putu u skolu ... mislim, sve je to u redu - i lud i istorija i buducnost i brisanje, ali ima gde da se vide i mrtvi indijanci i slavni traperi ... ne mora bas na skoli ...

 

BTW, zar ti ne lici ovo sto si napisao na insitiranje da se postuje odredjana politicka korektonst a.k.a. PC?

 

 

Ni jednog momenta mi nije moj post delovao kao promocija PC. Cinjenica da su se neke stvari desile postoji, ako hocemo da gledamo placuci, mozemo da kazemo da je jako vazno da se vide i crnci african-american kao robovi i pobijeni indijanci, da se ne zaboravi kako je beo covek harao. Da ne pominjemi cinjenicu da je vise predsednika US bilo robovlasnici. Tom logikom bi Cele-Kula trebala da se srusi, psto velica torturu na napacenim Srbima i ostalima. Ja rekoh, ne mozemo da izbrisemo istoriju, ali mozemo da sazidamo bolju buducnost.

U nedostatku pozitivnih ideja o buducnosti, i kukavicluku da se preduzmu odredjeni koraci, koji bi menjali buducnost, okrecemo se proslosti i napominjemo da mi nismo krivi.

Da se razumemo, uvazavam tvoj stav, ali se ne slazemo.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, mrd said:

Ni jednog momenta mi nije moj post delovao kao promocija PC. Cinjenica da su se neke stvari desile postoji, ako hocemo da gledamo placuci, mozemo da kazemo da je jako vazno da se vide i crnci african-american kao robovi i pobijeni indijanci, da se ne zaboravi kako je beo covek harao. Da ne pominjemi cinjenicu da je vise predsednika US bilo robovlasnici. Tom logikom bi Cele-Kula trebala da se srusi, psto velica torturu na napacenim Srbima i ostalima. Ja rekoh, ne mozemo da izbrisemo istoriju, ali mozemo da sazidamo bolju buducnost.

U nedostatku pozitivnih ideja o buducnosti, i kukavicluku da se preduzmu odredjeni koraci, koji bi menjali buducnost, okrecemo se proslosti i napominjemo da mi nismo krivi.

Da se razumemo, uvazavam tvoj stav, ali se ne slazemo.

 

Ja zaista ne razumem kakve veze ima ovo sto si ti napisao sa onim sto sam te pitao? No dobro ...

 

Zabole me kako je beli covek harao ... zabole me koliko je US prezidenta bilo koji su posedovali robove ... sto se mene tice, Cele-Kula moze slobodno da se srusi, jedan razlog manje da se zaurlava kako su Srbi narod najnapaceniji ...

 

No mi je degutantna ideja da deca na putu u skolu moraju da gledaju mrtve indijance i velicanstvene trapere koje je namolovao neki Rus 1936 ... sve zbog bolje buducnosti ...

 

Se secas koliko je bilo bitno za izgradnju bolje buducnosti da se znaju sve slavne ofnazive ... tako da - zabole me i za bolju buducnost ...

 

PS

Nisi ti direktno zahtevao PC odnos prema proslosti svesno, ali jesi prakticno ... sve zbog bolje buducnosti, nagadjam ...

Edited by Hromi Daba
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Hromi Daba said:

 

Ja zaista ne razumem kakve veze ima ovo sto si ti napisao sa onim sto sam te pitao? No dobro ...

 

Zabole me kako je beli covek harao ... zabole me koliko je US prezidenta bilo koji su posedovali robove ... sto se mene tice, Cele-Kula moze slobodno da se srusi, jedan razlog manje da se zaurlava kako su Srbi narod najnapaceniji ...

 

No mi je degutantna ideja da deca na putu u skolu moraju da gledaju mrtve indijance i velicanstvene trapere koje je namolivao neki Rus 1936 ... sve zbog bolje buducnosti ...

 

Se secas koliko je bilo bitno za izgradnju bolje buducnosti bilo da se znaju sve slavne ofnazive ... tako da - zabole me i za bolju buducnost ...

 

PS

Nisi ti direktno zahtevao PC odnos prema proslosti svesno, alio jesi prakticno ... sve zbog bolje buducnosti ...

Ja ne mislim da decu interesuje mrtav indijanac, ili crnac rob, bar ne na nacin na koji ti navodis. Decu s'oprostenjem boli briga za boju koze, naciju, veru, ili bilo sta. To kasnije nauce od nas pokvarenih matorih, kojima je nekada neko podavio macice, pa sad u svemu vidimo pokvarenost, ili nesto drugo. Decu taj moral niti zanima, niti ih intrigira, mene jos manje. Meni jedino smeta cinjenica, da cemo obristai taj mural, srustiti stitine spomenika sve uz opravdanje da smo nezniji i humaniji, a nista necemo promeniti. Kad se ova tradicija brisanja istorije ustali imacemo situaciju stare rusije i ostalih satelitskih diktatorskih uredjenja, gde je novi diktator rusio spomenike prethodnog diktatora. 

Nisam ja propagirao bolju buducnost, vec sam napisao da proslost ne moze da bude lepsa i da su se stvari vec desile, sta god mi uradili. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Hromi Daba said:

 

Ja zaista ne razumem kakve veze ima ovo sto si ti napisao sa onim sto sam te pitao? No dobro ...

 

Zabole me kako je beli covek harao ... zabole me koliko je US prezidenta bilo koji su posedovali robove ... sto se mene tice, Cele-Kula moze slobodno da se srusi, jedan razlog manje da se zaurlava kako su Srbi narod najnapaceniji ...

 

No mi je degutantna ideja da deca na putu u skolu moraju da gledaju mrtve indijance i velicanstvene trapere koje je namolivao neki Rus 1936 ... sve zbog bolje buducnosti ...

 

Se secas koliko je bilo bitno za izgradnju bolje buducnosti da se znaju sve slavne ofnazive ... tako da - zabole me i za bolju buducnost ...

 

PS

Nisi ti direktno zahtevao PC odnos prema proslosti svesno, ali jesi prakticno ... sve zbog bolje buducnosti, nagadjam ...

E pa ne može da te zabole. Istorija je istorija i mora da se ponavlja deci. Iznova i iznova. Nema budućnosti dok se ne obračuna sa pokvarenom istorijom.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, mrd said:

Ja ne mislim da decu interesuje mrtav indijanac, ili crnac rob, bar ne na nacin na koji ti navodis. Decu s'oprostenjem boli briga za boju koze, naciju, veru, ili bilo sta. To kasnije nauce od nas pokvarenih matorih, kojima je nekada neko podavio macice, pa sad u svemu vidimo pokvarenost, ili nesto drugo. Decu taj moral niti zanima, niti ih intrigira, mene jos manje. Meni jedino smeta cinjenica, da cemo obristai taj mural, srustiti stitine spomenika sve uz opravdanje da smo nezniji i humaniji, a nista necemo promeniti. Kad se ova tradicija brisanja istorije ustali imacemo situaciju stare rusije i ostalih satelitskih diktatorskih uredjenja, gde je novi diktator rusio spomenike prethodnog diktatora. 

Nisam ja propagirao bolju buducnost, vec sam napisao da proslost ne moze da bude lepsa i da su se stvari vec desile, sta god mi uradili. 

 

Ne razumem tvoje postovanje proslosti ... prvo, proslost je ultimate fake news - uvek brisana, sa muralima prefarbavanim, spomenicima rusenim, spomenicima pravljenim, koga briga ... drugo, proslost se ne maze na leba ... no to je neka druga diskusija ...

 

Ne vidim velicanstvenost i neophodnost tog murala, te ne shvatam tvoje originalno pitanje "ko je ovde lud" ... mozda je lud bio onaj ko je taj mural narucio? ... a deca o trenutnoj proslosti mogu da saznaju iz knjiga, ako ih interesuje ili im treba za ocenu ...

Edited by Hromi Daba
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Hromi Daba said:

... no mi je degutantna ideja da deca na putu u skolu moraju da gledaju ... 

 

witz: neko dete koje je virilo kroz kljucaonicu roditeljske spavace sobe:

 

'a meni brane da ceprkam u nosu!'.

:classic_biggrin:

 

...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked and unlocked this topic
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...