Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

https://www.lavoixdunord.fr/1185776/article/2022-05-28/djokovic-n-pas-oublie-tom-son-fidele-supporter-boulonnais

 

It's hard for an eight-year-old boy to realize what's happening to him. On the images shot by France Television, the face of Tom Paque speaks for him. As Novak Djokovic claps his hand, the little boy is literally speechless. And how not to be in front of the attitude of the tennis champion.

 

This Friday afternoon, Novak Djokovic plays his place for the knockout stages of Roland-Garros. Despite the challenge and the concentration, the world number 1 takes a look in the stands.

“When Djoko arrived on the course, he immediately recognized Tom, says Franck Paque his dad. Throughout the meeting, they winked at each other, thumbs up.

Between the Serb and the Boulonnais, a special relationship has been forged since their first meeting a year earlier.

B9731053830Z.1_20220528160543_000+GBKKJG

It was on this same court, the Philippe-Chatrier. While Novak Djokovic had just won his second title at Roland Garros, the champion came to the stands to greet this little supporter who had given voice throughout the final.

“Thank you for your support during this match,” Novak Djokovic had slipped to him before offering him a cap, and another to his sister, Léa. "Since then, he has been wearing it constantly," says Franck Paque, president of the Boulogne-sur-Mer Tennis Club.

A new cap Good news for Tom's parents, the cap will be able to go to the washing machine… This Friday afternoon, the Serb again spoiled the little Boulonnais.

B9731053830Z.1_20220528163850_000+GBKKJG

At the end of his meeting with Aljaz Bedene, of which he made short work, the defending champion crossed the whole field, climbed the billboards to come and give the little boy a new cap. “It was amazing,” says his dad. It was the start of the post-match protocol, normally players are supposed to give a speech right after the match is over, but Djoko rushed towards us. He again thanked Tom for his support and said goodbye to the children, before returning to the center of the lesson. A memory that will remain engraved in the memory of the very young tennis player and his sister Léa.

  • Like 1
  • Love 4
Link to comment
Share on other sites

Ozmo s Ivanisevicem:

https://sportklub.rs/blog/sasa-ozmo/goran-ivanisevic-djokovic-nadal-sport-klub/

 

Vidim da se po našim i vašim portalima prenosi nešto što ja nisam izjavio. Dao sam intervju Ekipu gde lepo sve piše… Taj intervju je bio u Rimu, tada nisam imao pojma o žrebu u Parizu. Mora da je bio neki loš prevod, govorio sam o žrebu za Australijan open i rekao sam da sam znao da će Nadal doći do finala kada su izbacili Novaka. To i piše u Ekipu.

To što ja smatram da je Nadal favorit na Rolan Garosu, to je uvek tako. Čovek koji je osvojio turnir 13 puta mora da bude favorit. Ali i prošle godine je bio favorit, pa ga nije osvojio. Da se vratim na pitanje, smatram da je jako teško igrati s njim u finalu jer ga nikada nije izgubio, isto kao što je skoro nemoguće igrati finale s Novakom na Australijan openu.

Prošle godine sam rekao da je bolje što igraju u polufinalu, a sada su nažalost već u četvrtfinalu. Prvo moraju da dođu do četvrtfinala, a verujem da hoće, imaćemo najveće četvrtfinale u istoriji Rolan Garosa. Ko će pobediti, nemam staklenu kuglu, niti sam ikada rekao da će Nadal, ali to što se prenosilo po portalima… Kakav bih ja bio trener da sam rekao da će Nadal pobediti Novaka i ući u finale, fascinantno mi je to stvarno.

 

Link to comment
Share on other sites

16. put u 1/4 finalu iz 18 nastupa. Do sada ucinak je 11-4, gubio od Nadala (predaja 2006.), Melcera ("prelom" u glavi nakon poraza 2010.), Tima (necu da se cimam, krompirce u trecem setu 2017.) i Cekinata (mozda ne igram sezonu trave, ostalo je istorija 2018) 

 

Mecevi za pamcenje - neodigran mec sa Fonjinijem 2011. kada je trebao da obori rekord po broju pobeda od pocetka godine, Conga 2012 i spasavanje ML, Nadal 2015. konacno pobeda na Satrijeu, Berdih 2016 (svaka pobeda sa tog turnira je za pamcenje), Busta 2020 nakon one diskvalifikacije na USO, Beretini prosle godine, nocna sesija pred publikom i zilavi Italijan.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Protiv Berdiha je igrao dan nakon meca sa Agutom (toga se sigurno secas), u cetvrtak. Mec je dobio manje vise rutinski, ali je imao onaj incident sa reketom kada ga je bacio o zemlju pa se nezgodno odbio i zamalo pogodio linijskog sudiju iza.

 

Protiv Buste je igrao u sredu uvece, bio bas naporan mec, em nakon onog USO, em je Novak nesto bio kilav (da li bolestan), izgubio prvi set, pa muke posle da slomi Spanca, ovaj se nikako nije predavao.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ni Zverev ne może da ga pretekne ako osvoji. Što naravno više nije ni bitno :classic_rolleyes:

4 hours ago, Milutinov Tata said:

Mislim da treba bas da se napregnemo da se setimo dramaticnog meca sa Berdihom koji se pamti :classic_biggrin:

Ja se ovako odmah samo mogu setiti mečeva koje je izgubio, ono četvrtfinale W kad je Berdih igrao finale, i onaj meč u Rimu kad je izgubio posle meč lopti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Helena said:

A Zverev?

Rekao bih da postoji teoretska šansa, ali čisto sumnjam da je on u mogućnosti da pobedi u dva uzastopna meča Alkaraza, pa potom Rafu, znači Novak ne sme da ide u polufinale!

 

To je naučna fantastika.

Edited by Dracarys
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alcesta said:

Ma Novak ako nekim čudom odbrani titulu na RG može posle što se mene tiče da bude i peti i deseti, who cares :classic_tongue:

Joj, kako se meni ponavlja u glavi na svakih deset sekundi 20 21 20 21 20 21 20 21:lol_2:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Svaku nedelju koju dobije na mestu broj 1, on sve više postaje GOAT. Da nije bilo problema sa Australijom i USA mastersima, Novak bi i ove godine završio godinu kao broj 1, jer mu je najveći protivnik ove sezone Alkaraz i njemu kad prođe šljaka, on je na tuđoj teritoriji!

 

Ova sezona je najveća mrlja ATP-a u istoriji.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nije više bitno za Novaka, samo, ostaće zapisano da je mogao još da vlada da nije sprečen, jer je ipak najraznovrsniji igrač koji zna da igra na svim podlogama i to je ključ mesta broja 1.

 

Što se tiče Alkaraza, on tek mora da pokaže kako zna da igra protiv Medvedeva i Novaka na hardu, pa potom trava i na kraju dvoranski tip turnira! Super je Alkarazu, ali da se Ramos nije spetljao u drugom kolu u petom setu, pitanje je da li bi on danas igrao, a na hardu su takve mine mnogo izraženije, jer nije svako Novak/Federer.

 

Samo je ružno što će rekord biti prekinut na tragičan način, ako neki igrač u budućnosti obori taj rekord, ostaće veliki upitnik šta bi bilo da je Novaku dozvoljeno da igra ovu sezonu u fulu!

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Dracarys said:

Svaku nedelju koju dobije na mestu broj 1, on sve više postaje GOAT. Da nije bilo problema sa Australijom i USA mastersima, Novak bi i ove godine završio godinu kao broj 1, jer mu je najveći protivnik ove sezone Alkaraz i njemu kad prođe šljaka, on je na tuđoj teritoriji!

 

Ova sezona je najveća mrlja ATP-a u istoriji.

 

Alkaraz osvojio Majami, igrao sf IW, prosle godine dobio Cicipasa na USO i ti kazes da kad prodje sljaka, on je na tudjoj teritoriji.

Jedino ako ne mislis na ovih par nedelja na travi jer je jos nepoznanica kako se tu snalazi...

Edited by Boxy
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...