Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

12 minutes ago, vanjabarsa said:

mene stvarno sramota da napisem onako najiskrenije a da ne bude vulgarno sta stvarno mislim na temu njegove principijelnosti :lol_2:

koliko je principijelan videli smo kad je  operisao lakat , tako da se manete te filosofije ...

 

Nije isto principijelan i tvrdoglav. 

 

Kod lakta se takodje rukovodio principom zdravog zivota... operacija je bila zadnje resenje, pa se na istu odlucio kad je iscrpeo sve druge opcije. Kod vakcine je vec nesto druga situacija jer prepreka za igranje nije povreda niti njegovo telo, nego odustajanje od njegovih duboko usadjenih uverenja. Koliko su mu ona bitna vidimo po tome da je pre spreman da zrtvuje istorijske rekorde nego njih. Ljudi onda u tome prepoznaju uzvisenost u kojoj je slavu, istoriju, rekorde i lovu stavio na nizu lestvicu prioriteta. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ciao said:

Ti sad poredis Novaka sa Hitlerom?

Na ovom forumu se moderatorima stvarno sve dopusta

🤦‍♂️

Na drugom topiku sam napisao sledeće: 

 

Quote

Koja podmetačina i to večito: ako za nekog kažeš da njegovo govno smrdi, odmah te optuže da si rekao da protivničko govno miriše. 

 

Gde se vidi poređenje Novaka i Hitlera? 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Kod lakta se takodje rukovodio principom zdravog zivota... operacija je bila zadnje resenje, pa se na istu odlucio kad je iscrpeo sve druge opcije. Kod vakcine je vec nesto druga situacija jer prepreka za igranje nije povreda niti njegovo telo, nego odustajanje od njegovih duboko usadjenih uverenja. Koliko su mu ona bitna vidimo po tome da je pre spreman da zrtvuje istorijske rekorde nego njih. Ljudi onda u tome prepoznaju uzvisenost u kojoj je slavu, istoriju, rekorde i lovu stavio na nizu lestvicu prioriteta. 

 

a kad je operisao lakat motivi mu nisu bili jurenje rekorda,trofeja,istorija ..... 

na temu "duboko usadjenih uverenja " se ovde pisalo i pisalo .....

Edited by vanjabarsa
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, ciao said:

pretpostavljam da je to bio uslov za sponzorstvo kod Novaka naprimer, to su pominjali jednom kako je on vrlo selektivan u odnosu na sponzore trazi slobodu za sebe

Ti ugovori nisu tako novi, teorije nema da u njima može biti nešto vezano za vakcine, ali verovatno ima nešto vezano za standarde ponašanja koje on treba da ispoštuje. Tako da svaki od sponzora može da ga otkači ako zaključi da je prevršio meru. Ali on je očigledno spreman i bez sponzora da ostane.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, vanjabarsa said:

 

a kad je operisao lakat motivi mu nisu bili jurenje rekorda,trofeja,istorija ..... 

na temu "duboko usadjenih uverenja " se ovde pisalo i pisalo .....

 

Ako je ovo namera da se udje u njegovu glavu, verovatno operacija nije na istoj razini neprikladnog kao i vakcinacija.

 

Ako cemo da pravimo paralele izmedju te 2 situacije zajednicka stvar jeste tvrdoglavost ali i decidnost... ne vidim neprincipijelnost. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, alcesta said:

Ti ugovori nisu tako novi, teorije nema da u njima može biti nešto vezano za vakcine, ali verovatno ima nešto vezano za standarde ponašanja koje on treba da ispoštuje. Tako da svaki od sponzora može da ga otkači ako zaključi da je prevršio meru. Ali on je očigledno spreman i bez sponzora da ostane.

Slazem se naravno i mislim da je ovaj itv za bbc sugerisan i od strane sponzora da on kao must mora da izjavi da on nije big boss antivax pokreta sto su ga otprilike optuzivali a sto on nije. Mogao bi sponzor da ga otkaci kada bi vakcina bila mandatory a on nece da se vakcinise, ja opet ali u tome jeste poenta - on zvanicno ima izbor, nije da je van zakona, tesko da neko sme da mu uslovljava sta ce da izabere ako zvanicno ima izbor a ima ga za sada bar zakonski.

 

 

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mmajstor said:

GMO?

Genetski Modifikovan Organizam.

 

U iRNK vakcini nema nikakav organizam.

 

Zato u kineskoj ima, modifikovan i to virus, malo ubiven varikinom (ili nekom sličnom hemikalijom), ali eto ga u onoj vodici koja nije mRNA, IRNK, GMO šta god.

1 hour ago, mmajstor said:

Za mRNA ne znam ali verujem da je tek u njihovoj osnovi genetska modifikacija. 

 

🤦‍♂️

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mmajstor said:

 

Vektorska Vakcina (AZ, Sputnik, JJ) se pravi tako sto se dva virusa (a virus jeste prost organizam) genetski modifikuju i ukrste.

 

Ajd dobro, za te vakcine može da se kaže.

 

1 hour ago, mmajstor said:

 

Za mRNA ne znam ali verujem da je tek u njihovoj osnovi genetska modifikacija. 

 

Nije.

 

Na stranu što uprkos popularnom verovanju u narodu GMO nije ništa loše.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mmajstor said:

Sa druge strane ljudi koji jedu zdravu hranu nece pojesti Heinz kecap ne zato sto ce ocekivati nus pojavu od njega, vec zato sto veruju da na dug rok GMO ce imati stetne posledice po njihov organizam. 

 

Ljudi koji jedu zdravu hranu jejedu zato što veruju da je ostala hrana štetna na neki način. Bilo da se radi o pesticidima, lošim mastima ili šećerima.

 

Hrana na bazi GMO još nje dokazano ni štetna ni zdrava (ili bolje reći neutralna po zdravlje) a mogao si mnogo bolji primer da navedeš jer ljudi koji se zdravo hrane ne jedu kečap uopšte. 

Jer je prepun šećera što je dokazano štetna materija na duži rok prekomerne upotrebe (i u kečapu ga ima preterano mnogo).

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, McLeod said:

Postovati principijelnost kao osobinu van konteksta je malo bezveze. I za Hitlera mozemo reci da je bio principijelan.

 

Meni jedna stvar samo ne ide u glavu, na stranu sve cime je bio okruzen i da li to utice na ovu odluku ili ne, kako vrhunski sportista, a on svakako nije ni prvi ni poslednji, niti nesto poseban s ovim u vezi, uspe da sebi uvrti u glavu da je postigao uspehe zbog nekih amajlija, boga, rituala, "zivotne filozofije", a ne zato sto trenira kao konj skoro svaki dan 25+ godina, sto ce reci bar 3/4 dosadasnjeg zivota.

 

Ogroman broj igraca u NBA se zahvaljuje Bogu za sve svoje uspehe, dizu ruke ka nebu, eno Reed iz Buducnosti je "blessed" jer mu je data sansa da radi na najvisem nivou ono sto voli.

 

To ima veze sa cinjenicom da sam talenat i rad nisu dovoljni, da neko mora imati i srece, kako na pocetku karijere, tako i sa povredama tokom iste.

 

Koliko je samo sportista radilo na sebi, treniralo, imalo snove i karijera im se svede na neki amaterski put, tipa kosarkas koji igra u Dunavu, fudbaler kojem je vrhunac igranje na Malti ili Letoniji, teniser koji nikada ne dodje do profesionalnog nivoa. Evo onaj Pavlovic nikada nije vozio u F1, a sigurno je imao svoje snove.

 

Kako god, o tome sam vec i pisao - Djokovic uopste ne deluje kao neko ko je po svaku cenu resen da osvaja GS. Njegova prednost je ta izdrzljivost, fizicka sprema, mentalitet, ali (za razliku od Nadala kojem je smak sveta ako ne trijumfuje na Rolan Garosu ili Federera koji je gubio samo od Nadala u finalima GS u svom prajmu) Djokovic je zaista imao bisere i gubio od tenisera koji su daleko ispod njegovog nivoa.

 

Dovoljno je videti kako je Nadal slomio Medvedeva, a kako je Djokovic slomio sam sebe na poslednja dva GS.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, ciao said:

Slazem se naravno i mislim da je ovaj itv za bbc sugerisan i od strane sponzora da on kao must mora da izjavi da on nije big boss antivax pokreta sto su ga otprilike optuzivali a sto on nije. Mogao bi sponzor da ga otkaci kada bi vakcina bila mandatory a on nece da se vakcinise, ja opet ali u tome jeste poenta - on zvanicno ima izbor, nije da je van zakona, tesko da neko sme da mu uslovljava sta ce da izabere ako zvanicno ima izbor a ima ga za sada bar zakonski.

On izjavi da neće ni po koju cenu da se vakciniše a ti misliš da su mu sponzori to sugerisali i da će sad svima biti jasno da nije antivakser :classic_ohmy: izvini, ali stvarno mi ovo tumačenje nije jasno.

 

A to šta je zakonski obavezno a šta nije nema veze sa PR-om i percepcijom sponzora. Sašu Zvereva je nekoliko sponzora otkačilo i poprilično je imao problema, a povremeno ih ima i dalje, iako nije dokazano da je išta nezakonito uradio.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, alcesta said:

On izjavi da neće ni po koju cenu da se vakciniše a ti misliš da su mu sponzori to sugerisali i da će sad svima biti jasno da nije antivakser :classic_ohmy: izvini, ali stvarno mi ovo tumačenje nije jasno.

 

A to šta je zakonski obavezno a šta nije nema veze sa PR-om i percepcijom sponzora. Sašu Zvereva je nekoliko sponzora otkačilo i poprilično je imao problema, a povremeno ih ima i dalje, iako nije dokazano da je išta nezakonito uradio.

Zavisi sta se definise kao antivakser - moze da se kaze da je antivaxer neko ko nece da se vakcinise (u tom smislu Novak jeste) a moze da se kaze da je antivakser neko ko promovise antivakcinaciju, podrzava antivax pokret - to Novak nije. On nikad nije promovisao antivakserstvo nego je naprotiv organizovao vakcinaciju ko je hteo na turnirima u beogradu, sugerisao iz sve snage (po recima crnog) Filipu i Duciju da se vakcinisu. Znaci on ne misli da su vakcine bez veze i da generalno ljudi ne treba da se vakcinisu nego smatra da on licno ne mora i ne treba da se vakcinise jer on jako pazi na svoje telo i svoje zdravlje (ocigledno misli da naprimer Filip i Duci to ne rade pa njima trebaju vakcine). Znaci on nigde i nikad nije propovedao nevakcinisanje i sa te tacke gledista nije antivakser a u Australiju ga nisu pustili upravo zbog optuzbe da ce on da organizuje demonstracije otprilike, antivax pokret i slicno - sto je netacno jer on to nikad nije radio ni imao nameru da radi. I sponzorima je vazno da to bude eksplicitno receno. Druga stvar je on licno u odnosu na svoje telo i svoje vakcinisanje - on nece da se vakcinise i na to zvanicno ima pravo. Znaci on ima za sada zakonsko pravo da se ne vakcinise i on ga koristi, a nije lepo da tera druge da se ne vakcinise ali on to i ne radi. Po meni to je ono na cemu sponzori insistiraju da se eksplicitno kaze. Da on ne propagira antivakserstvo za druge ljude a pogotovo ne za sve.

Edit : i to se odnosi samo na vakcinu za covid, on istice da nije protiv vakcina generalno, pretpostavljam da kad bi se pojavila ponovo variola vera da bi se vakcinisao ali dotle jos nismo stigli i nadam se da necemo

Edited by ciao
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ciao said:

Da on ne propagira antivakserstvo za druge ljude a pogotovo ne za sve.

 

Kako ne propagira antivakserstvo? Pa on je idol milionima mladih ljudi koji ce ga kopirati u svemu.

Za mene je to cista katastrofa ovo sto radi i interesuje me ko mu je to uvrtio u glavu. Pepe, Jelena, Osmanagic, Nestorovic... 

Ako ovako nastavi moze lako da zavrsi u nekoj ustanovi.

Link to comment
Share on other sites

On do sada nije ni hteo da se izjasni da li je vakcinisan ili nije upravo zbog toga, bilo je dosta ljudi koji su mislili da se vakcinisao jos odavno - da nije bilo ovog s-nja sa Australijom ne bi se ni znalo pouzdano da li je ili nije vakcinisan, znaci ne bi ni mogao da bude idol jer se nije znalo pouzdano jeste ili nije sto je verovatno on namerno i gajio kao dilemu

I nikad nije rekao da su vakcine lose ili stetne ili da on misli da je to nepotrebno - sada kaze i to samo za sebe i smatra sebe izuzetkom jer se toliko brine o svom zdravlju (uspesno btw jer se to odrazava na njegovu formu)

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, ciao said:

Zavisi sta se definise kao antivakser - moze da se kaze da je antivaxer neko ko nece da se vakcinise (u tom smislu Novak jeste) a moze da se kaze da je antivakser neko ko promovise antivakcinaciju, podrzava antivax pokret - to Novak nije.

Definicije, definicije... on možda nije protiv "proverenih" vakcina generalno, ali protiv ove vakcine jeste. Lični primer je bolja promocija od milion izjava, zato je po meni bilo dobro što se nije ranije izjašnjavao ovako eksplicitno. Sad kad su zahvaljujući australijskom fijasku svi bili u prilici da analiziraju njegov zdravstveni karton, manje-više je svejedno, ali nije baš morao za svoje dobro da bude ovoliko kategoričan.

 

22 minutes ago, ciao said:

Znaci on ne misli da su vakcine bez veze i da generalno ljudi ne treba da se vakcinisu nego smatra da on licno ne mora i ne treba da se vakcinise jer on jako pazi na svoje telo i svoje zdravlje (ocigledno misli da naprimer Filip i Duci to ne rade pa njima trebaju vakcine)

Pa vidi, ovako ispada da se on brine za sebe i svoje zdravlje a da ga za ostale koji se vakcinišu, pa i pomenute, živo zabole ako ih vakcina potruje, osakati, steriliše ili šta već u njihovom univerzumu zamišljaju da će od vakcine da im se desi, što opet ne daje bog zna kako povoljnu sliku o njemu, jelte.

Kako god okreneš, doveo se u nemoguć položaj. Ako je antivakser ne valja, ako nije opet ne valja po ovoj logici. nema tu izlaza osim da se vakciniše, što neće uraditi, pa samo možemo da čekamo rasplet.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...