Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

  1. Past hour
  2. Sahranjene devojcice koje je dvojac USA Izrael pobio u napadu na Iran. Valjda se oglasio neko savremeni Dzejmi Šej i objasnio da je to kolateralna šteta..
  3. Играмо девет утакмица, а не девет финала. Притисак против Ефеса је био неподношљив. Кроз целу утакмицу као да се чека крај и да се победи. Нема подршке, нема ничега. Ни у једном моменту се хала није затресла, тако да кажем. Било је мучно. Код неких убачених кошева, осећај као да пада камен са срца. За мене то не треба тако да буде. Екипа игра стварно добро. Неке утакмице јесу несрећно изгубљене, али то је спорт. Само подршка, па шта буде.
  4. Dugo nisam bio na topiku, ali pošto nas svakodnevno bombarduju naslovima o Epstajn fajlovima, pa više nismo sigurno šta smo već pročitali a šta nismo, već sada je jasno da je očekivani lov na lisicu isterao iz brloga - komšijsku mečku. Plan je bio genijalan u svojoj jednostavnosti - otključaš taj famozni sef, isteraš lisicu iz jazbine zaborava i konačno proglasiš pobedu morala nad mračnim silama. I mi smo, kao publika, spremili kokice... Jer šta može da krene loše u tom filmu? Međutim, čim je brava sefa škljocnula, iz brloga nije istrčala lija, nego je izletela cela mečka... I to sa pedigreom. U pratnji nekoliko vitezova i bivših stanara Bele kuće. Klintonovi su nam otkrili da su samo leteli avionom, ali da nisu gledali kroz prozor, kao što je onomad Bil rekao da je pušio marihuanu, ali nije - uvlačio. Njihov deblji kraj svakako nije u sudnici niti ima političke volje sa bilo kog kraja spektra da im se navuku bukagije na noge, već u činjenici da im je političko nasleđe sada neraskidivo vezano za ostrvo na kojem niko nije bio zbog plaže. I princ Endrju je postao hodajuća reklama za to da se plava krv najlakše ledi na sudu, pa umesto kraljevskih počasti, dobija ulogu člana porodice kog se svi sete samo kad treba da se zaključa kapija... Da im ne bi on ušao dok nešto slave. A medijski magovi su tek posebna priča, jer oni koji su decenijama prodavali moralne lekcije, odjednom su shvatili da su im se imena našla na spisku putnika za koji se ne dobijaju nagradni kilometri, nego trajni otkaz... I od poslodavca, a i od poverenja javnosti. Ispostavilo se da brlog i nije bio jazbina, nego VIP loža. A problem sa isterivanjem mečke je taj što, kad ona jednom izađe, više niko ne brine o lisici.
  5. Da, da video sam ceo pres, ali ovo je bila sustina - dokle je siledzija spreman da ide cak i na stetu svoje zemlje i svojih gradjana. A pardoksalno je izabran jer je privrednik, dealmaker i biznismen koji razume ljude i njihove biznise.
  6. https://streamable.com/pcarb6 Jokic attempts to turn Keyonte George into one of his horses
  7. Kao neko ko je ceo život proveo u stanu i nikad nije živeo u kući (osim jednog kratkog perioda pre sto godina), rekao bih da je kuća ipak daleko bolja opcija od stana. Znam da i kuća ima svojih muka - imam prijatelje koji se žale na komšiju što pali neko đubre u dvorištu, a ima i onih što iznesu zvučnike u dvorište... Ali, realno gledano, šansa da imaš mir i tišinu je u kući mnogo veća nego u zgradi. U zgradi si naguran sa svima, svi jedni drugima nad glavom. A novogradnja? Pa to je katastrofa - nema zvučne izolacije. Onaj dole na prvom prdne, ti na trećem skočiš iz kreveta misleći da je zemljotres. Sve se čuje, i to previše glasno. Srećom pa nisam u novogradnji, al' vrlo dobro znam kako je. Možda postoje neke novogradnje sa solidnom zvučnom izolacijom, ali to je baš retkost...
  8. @texas trajno. Bilo je tu svega, ali kad je utvrdjeno da je i klon onda je doneta odluka da ban bude trajni. @bozidar trajno
  9. To zato sto su mu uskratili da koristi njihove baze... https://newrepublic.com/post/207275/trump-threatens-take-over-spain-air-bases-iran-war
  10. Не да је добро него је врхунски. Пут у пустињу на релативно небитну утакмицу би нас екстремно исцрпео пред окршај у којем бисмо уз мало среће могли и отписати Панатинаикос као конкурента у борби за пласман у топ6 Евролиге. Усудио бих се сад да кажем да регионална лига и утакмице које нам предстоје у њој до плеј-офа више немају никакав значај до јер и тај један циљ у виду избегавања окршаја са Дубаијем у четвртфиналу (или полуфиналу ако формат такмичења остане исти) више није приоритет пошто би нас дочекали у суседној земљи, а не 5000 километара далеко од Београда. Сав фокус сада може да буде на Евролиги и девет преосталих финала које имамо. Картер и Риверо растерећени могу да се уводе кроз утакмице у првенству.
  11. Svi polaze od sebe a niko ili retko ko od drugog. I zato svi, svugde, na svim nivoima imaju probleme sa necim ili nekim. U mojoj zgradi isto neko baca djubre. Veze kesu i zavrljaci. Kukaju stanari, zale se, ispred je igraliste za decu, stavili kamere, niko ne zna ko je tacno. Ovoga to nista ne tangira (nema zajednickog peoblema) Neko govedo zatvori traku sa uslovnom strelicom iako ima jos jednu ili dve trake u smeru pravo gde moze da stane i ne smeta nikome. Neka tetka/strina redovno zauzima brzu traku na auto putu sa 60 sa sat i nema ideju da uopste nekom smeta i da krsi neki saobracajni propis ili bonton. Nerviram se, šizim, vicem, svadjam se sam sa sobom. Onda meni, a ne njima, bude lose, na kraju dana.
  12. To radi mnogo bolje kad nema Watsona i Gordona jer onda na terenu imas 3 coveka (sem Jokica) koji mogu da kazne mismatch koji je tu automatski.
  13. Trump u svom stilu kafanskog siledzije pomahnitalo preti Spaniji da ce prekinuti sve ekonomske odnose sa njima. cnn In 2025 the US exchanged $47.5 billion worth of goods with Spain, according to US Census Bureau data. The US exported $4.6 billion more to Spain than it imported from there, meaning Trump’s trade threat could hurt US businesses more than Spanish ones.
  14. Svaki dan donese nešto novo, pa smo i danas imali dve izutetno važne pojedinosti, od kojih je jedna deo kontinuiteta, a druga se sagledava kao naredna stranica u geopolitici. Ono što je deo očiglednog kontinuiteta je pogodak zgrade koja je bila mesto sastanka iranskog vrha, odnosno tela od 88 članova koje bira novog vrhovnog vođu. I imajući u vidu dvojake izveštaje, odnosno još ne znamo da li su članovi tog tela bili prethodno evakuisani ili nisu, činjenice potvrđuju ono što smo na ovom topiku odranije pisali, a to je nemogućnost da se bilo kakav vrh sastane bilo gde a da ne budu ili poubijani, ili izvučeni iz tog gnezda smrti u zadnjem trenutku. Iranski mediji tvrde da je zgrada bila evakuisana, ali čak i da je tako, činjenica da su morali da beže sa sopstvenog sastanka pokazuje dubinu krize. I logično pitanje koje se nadovezuje na tu današnju izraelsku akciju je kako voditi državu ako njeni rukovodioci ne mogu čak ni da budu u istoj prostoriji... Jer, ako su članovi tela za izbor vrhovnog vođe morali da se razbeže, onda je sukcesija već u neviđenom haosu. Druga važna pojedinost jeste prijem nemačkog kancelara u Belu kuću, što se može oceniti kao nekakav prizvuk Koalicije voljnih iz 2003. godine. Merc je, naime, prvi evropski lider koji se sreo sa Trampom licem u lice otkako je počela operacija u Iranu, i ne samo da se sastao, već je u Ovalnoj kancelariji eksplicitno rekao da je Nemačka na istoj strani oko uklanjanja režima u Teheranu. On je dodao i da će razgovarati o danu posle, odnosno šta posle pada režima, te istakao da Nemačka podržava ukidanje iranskog nuklearnog i balističkog programa, kao i ukidanje podrške Hezbolahu, Hutima i Hamasu. Ovo je prvi put da je jedan veliki evropski lider javno rekao da je promena režima u Iranu zajednički cilj sa SAD , jer pre toga su Evropljani bili mnogo oprezniji i fokusirani samo na deeskalaciju. Zašto to počinje da liči na Koaliciju voljnih iz 2003? Jer kreće sa tvrdim jezgrom, dakle SAD i Izrael kao glavni napadači, a zatim se pridružuju voljni saveznici koji nisu učestvovali u prvim udarima, ali sada daju političku podršku i razgovaraju o danu posle. Mercov dolazak i izjava su prvi korak ka širenju, slično kao što su 2003. godine Poljska, Španija, Velika Britanija i drugi brzo prišli posle početka. Fokus na promenu režima ključan je u toj geopolitičkoj slagalici, dakle ne samo ograničeni udari, već i dan posle, jer to planiranje je direktan eho 2003. Ako se u narednim danima pridruže Britanija ili Francuska, onda ćemo imati jasnu Koaliciju voljnih 2.0. Ako ne, ostaće bilateralna podrška za SAD i Izrael. Ali jedno je sigurno - režim u Iranu više ne može da računa na evropsku neutralnost.
  15. Laki je malo nervozan? Zaglibio izgleda, no exit strategy? Ne treba mu Španija? A šta ako mu otkaže i Nemačka koju trenutno hvali, dok ih sutra ne ispreskače? I otvoreno kaže da se Španija ne pita da li USA može da koristi Španske baze, ako se reše da ih koriste, koristiće ih. Mislim, zna se da su Evropske države samo sluge, ali može da bude barem diplomata kao njegovi prethodnici. I GB mu ne valja, by the way. I da se vratim na omiljenu bajku kako će USA da nukuje Rusiju zbog Poljske ili Estonije, to je bre savez, braća praktično, lol. Tramp: “European countries have been helpful, some of them not. Germany was magnificent. He was wonderful. Others were very good as well. But some European countries, like Spain, behaved terribly. Moreover, I told Scott [Bessent] to cut off all relations with Spain. And now Spain has essentially said that we cannot use their bases. Fine. We don’t need them anyway — if we want to, we can use their base. We can simply fly in and use it. No one is going to tell us that we can’t use it. But we don’t even need to. Still, they have acted unfriendly. So we are going to stop all trade with Spain. We want nothing to do with Spain. And by the way, I am unhappy with the United Kingdom as well.”
  16. Today
  17. Ne putujemo u Dubai u aba ligi vec igramo u Sarajevu sto i nije tako lose reklo bi se.Nesto dobro u svemu ovome.
  18. Ljudi pratite Happy i Informer specijale, bolja zabava i od Monty Python-a. Defile eksperata kod kojih je uvek 2+2=8
  19. Ko te za to optuzio? Ja sigurno nisam, a moj odgovor je poslednji...
  20. Razumem ja sta ti pricas i generalno si u pravu, ali nekako ne mogu da otpisem na to da "ljudi funkcionisu razlicito i da nemaju svi istu svest o sebi, okruzenju, svetu, moralu, dobru/zlu i (ne)prihvatljivom" ako se radi o bacanju djubreta kroz prozor. Postoji neka granica, mogao bih da razumem primer sa biciklom, odnosno ni meni kad sam bio mlad ne bi palo na pamet da to nekom moze da smeta, cak bih mozda i bio u fazonu jao kakva osoba, njoj sve sigurno smeta, ali bih bio svestan toga da ako mi se recimo pas uneredi u hodniku da treba da pocistim za njim. Ovo bacanje djubreta kroz prozor mi je cak i gore od toga.
  21. bbc The UAE says it has intercepted 172 Iranian missiles and 755 drones since Saturday. Bahrain's military has also issued a statement, saying it has intercepted 73 missiles and 91 drones launched from Iran since Saturday.
  22. Može se naći mnogo primjera igrača koji su se bukvalno polomili da dođu za ovaj prozor.Kod svih ali ne kod Srbije.Avramović u Beogradu gleda utakmicu sa tribina... Ne vole Srbi Srbiju.Teško za priznati ali istinito... PS Milutinov je već danas spreman.Juče nije bio.
  23. Do petka ima tri dana, ne da će da igra, već neće izlaziti celu utakmicu 😄
  24. Bayern izgleda ubedio Obsta da ostane kod kuce ,zivo me.zanima koje su pare u pitanju
  1. Load more activity
×
×
  • Create New...