Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

  1. Past hour
  2. Svi smo čuli za slučaj trudne, klinički mrtve žene (Atlanta?) koja je održavana u životu da bi služila kao inkubator dok se trudnoća ne privede do kraja. To je direktan uticaj evanđelističkih i hrišćansko-fundamentalističkih doktrina. To je nightmare scenario koji nije tako loš u poređenju s talibanima. Svi ćemo se složiti da je u pitanju okrutno kršenje ljudskih prava. Bukvalno ženi nisu dopustili ljudsko dostojanstvo ni u smrti. Dijabetes nije tako strašan u poređenju sa kancerom, ali oba ubijaju. Meni su ova poređenja i mjerenja nesuvisla.
  3. Dojadio i "bogu i narodu"..ali je fascinantno ponovo videti koliko su bili međusobno nepoverljivi i zavađeni.. Da, apsolutno. Baš zbog te paralele studentski protesti 1996/97 - 2025 je i druga epizoda (po meni) isuviše insistirala na tim protestima..pojela je skoro 2/3 vremena, a kosovskoj krizi (koja je po meni mnogo bitnija) je dala premalo prostora..
  4. Neverovatna brzina povratka, uopšte nisam siguran da mu je to pametno. Ali ok, pokazao je veliko poštovanje ekipi u kojoj igra. A i oni su odradili svoj deo sa maksimalnim igranjem ove sezone.
  5. Protiv Niksa i Lejkersa je delovao dosta dobro, pogađao je šta je hteo za 2. Šut za 3 ga još uvek malo zeza ali je prestao sa preteranim ispucavanjem. Edit: Već i protiv Minesote je davao znake povratka u napadačku formu.
  6. У сваком делу сезоне и на сваком скору сам тврдио исто — да је тренер најслабија карика ове Звезде уз место резервног плејмејкера јер је Јаго катастрофалан. С тим да Јаго и то што немамо резервног плејмејкера може да се сакрије ако је тренер довољно креативан да пронађе алтернативна решења. Из тог разлога можеш да ме прескочиш са тим етикетама критичара који селективно коментарише. Да је Саша наш најмање квалитетан актер утакмица ћу тврдити и кад победимо Фенербахче, и кад одемо у плеј-оф, и кад будемо прваци Европе, и кад изгубимо дерби, и кад изгубимо од Меге, и кад не освојимо ниједан домаћи трофеј јер сам тај став стекао гледајући га свака три дана на утакмици или сваких пет дана уживо. Не мењам мишљење према ономе што је популарно или на основу последњих 40 минута. Кад тренер покаже да је превазишао дечије болести које га прате кроз целу каријеру, наравно да ћу се обрадовати и похвалити га. Само што је питање да ли сам ја тада променио мишљење о њему или је он променио себе, па самим тим и престао да нуди критичарима хиљаду разлога да га критикују. Неко кошаркашки школованији од мене и са чистим намерама би, сигуран сам, десет пута тврђе могао да нападне његов рад него ја. Ја причам искључиво о најосновнијим детаљима. За нашу екипу не тврдим да је најбоља, тако да немој да ми трпаш речи у уста или да говориш у моје име. Оно што сматрам је да је најскупља екипа Звезде у историји и уједно топ10 екипа по трошковима на плате више него добра да би се од ње могло нешто очекивати. Нисмо ми више аутсајдер који треба да крвари да би се домогао 12. места. Имамо велики тим, скупе играче, пуну дворану и изузетне услове за рад. Скор 17-13 после 30 кола није ванвременски подухват, него реалност. Ја сам први који ће се сложити са Јанисом да ми немамо право да очекујемо плеј-офове јер нам то није традиција, али нису нам традиција ни ова улагања, тако да је демагогија у рангу оне да је доста да нам играч од скоро милион евра зна превести лопту преко пола то да причамо како храбра Звезда храбро стоји на осмом месту у борби са великанима. Тако да — да, кочи нас тренер својим недостатком креативности, својом инертношћу, свом робовању шаблонима и рутинама и повремено (на срећу све ређе) својом сујетом.
  7. Nisam ja nigde pomenuo zabranu religija, vec samo sam objasnio da verski evangelisti jesu fundamentalisti. Ali srecom posto ih je sve manje u Americi tezi ide nametanje njihove Amerike. Dok pak u Saudijskoj Arabiji ili Iranu je daleko veca populacija fundametalista pa mogu da urede zemlju kako vole.
  8. Njegov koncert u Areni mi je licno jedan od najlepsih kojima sam prisustvovao. Vidim da je neko postavio link na yt bas iz Arene pa koga zanima:
  9. Mislim da Netanjahu neće biti zadovoljan time, njemu idu sad izbori, ne stoji bas najbolje i sigurno želi da kampanju zaokruži totalnim padu režima u Iranu.
  10. Ne bi tezili da izazovu armagedon ustvari ovo sto rade evangelisti je totalno kontra veri, jer oni misle da mogu da uticu na bozije planove?!? Ja sam cisto iz perspektive verskih filozofija tumacio obe fundamentalisticke grupe. To sto ti kazes da je u velikoj ekonomskoj krizi je jos gore po tvoj stav. Dakle Kina koja je u krizi pravi solarne planine dok Amerika sa nikad boljom ekonomijom ima administraciju koja se itekako lozi na evangelisticku viziju sveta i radi na armagedonu... I da do skoro smo imali "samo sto Amerika propala nije" vecinom od rusofila, sad pak imamo i "samo sto Kina propala nije" od amerikanofila.
  11. Hej, zabrana abortusa nije tako loša, ćuti, bar nije krivično djelo vješanje zbog nepokrivanja u javnosti. To da može dovesti do smrti žene/djevojčice (they like 'em young) zbog komplikacija neželjene trudnoće kao krajnji ishod - tjelesnu i ličnu autonomiju ovom prilikom da zanemarimo - ne dopire do svijesti. Reći ženi da lupeta jer je zabrinuta zbog planova za ukidanje ženskih prava u bastionu demokratije nije lijepo @Darko
  12. Znaci ne navijaju za terorizam, ali posto im je Biblija fetish, onda je to isto? 🤔 i zato sto podrzavaju Izrel jer im Biblija to govori... znaci svako ko veruje u Deda Mraza je opasni fundametalista. Ja sam bila ubedjena da sam ja agresivni ateista, ali ovaj napad na sve religiozne ljude, prelazi moj kapacitet za kritikovanje religije. Sta je sledece? Da izbrisete "In God we trust", ili da zabranimo "opasne" religije...to zvuci poznato. Ako pocnemo sa jednom opasnom religijom, jel to OK? Ne mogu da verujem da ja treba da branim religiozne ljude....
  13. Nisam gledao ali po rezultatima bih rekao da niksi polako dižu formu pred po, počeli su da igraju konkurentno, pa čak i da dobijaju ove neke timove sa vrha zapada što je retko za njih, ovo je sada već druga godina a i dalje ne mogu da se naviknem da u regularci ne igraju istim intezitetom kao u plejofu nego da ima prostora da se sačuva nešto i za taj deo sezone.
  14. Imao je slican post i u onoj seriji poraza pa kad smo opet napravili seriju pobjeda ne bi ovakvih postova.. Kod tih kriticara vlada misljenje da imamo najbolju ekipu u ligi al da nas koci trener. E sad sto se igraca tice, Nvora u efesu klupa, dosta utakmica nije ni usao, Odzelej u Valensiji mizerna minutaza, Montejunas u Monaku van 12,Kalinic u godinama ni K od nekadasnjeg Kalinica, Izundu prvi putvu evroligi u tridesetoj,Batler prvi put u evropi, igrac sa mnogo mana a ovdje iz nekog razloga se predstavlja kao najbolji igrac evrolige, Bolomboj se vratio nakon skoro godinu pauze, Kodi godinama evrokup igrac i onda jedna dobra sezona u Baskonijinom sistemu koji mu je odgovarao, isto igrac sa dosta nedostataka,Moneke koristan igrac ali nije bas da se u njega moze pouzdati, vidjeli smo sinoc.. Ako se sta treba zamjeriti to je neka prepotentnost u ovakvim utakmicama, ne igranje odbrane prvo poluvrijeme, razigravanje protivnika, redovno primljenih oko 50p,kad planiraju poceti igrati odbranu od prve minute ne znam al to zamjeram Obradovicu, ima sasvim dovoljno igraca da grizu od prve minute, nema potrebe da se cuvaju za zadnju cetvrtinu. Nama ce Partizan i Pariz kuci biti bas teske utakmice, dolaze rastereceni kao Bajern i Makabi kao sve te ekipe kojima ove utakmice nemaju takmicarski znacaj, a jos ih i publika motivise. Ali isto tako lako se moze desiti da dobijemo Barsu ili Real tamo,uglavnom sve je otvoreno, ni jednu laku nemamo ali nema ni jedne koju ne mozemo dobiti, osim mozda Panatenaikos. Da ima dvije lose sezone ima, ali nije bas da Real dovodi indijance..
  15. Ma kako da nisu. Šta misliš, na šta bi svet ličio da likovi kao Bin Laden imaju moć koju ima Amerika? Taj deo sveta je u velikoj ekonomskoj krizi. Ogromni procenat mladih je nezaposlen, market nekretnina je u velikoj krizi, a dugovi su izuzetno veliki: Total Debt (Government + Corporate + Household): China: Reached a record ~336% of GDP in 2025, largely driven by a massive corporate debt pile. United States: Estimates vary between 264% and 320% of GDP. A ponekad ih smore malo više i pretuku na smrt.
  16. Pa čovek je lepo sumirao sve, ništa sporno nije rekao. To je Saša. Takvog ćemo Sašu gledati i sledeće sezone kad bude sklopio svoj tim ili barem deo novog tima. Evo i ti si napisao "Činjenica je da imamo evidentnih problema u odbrani i ne možemo da rješimo taj problem." kako ne možeš da ga rešiš? Pa je l imamo mi trenera? Hoće on da rešava to ili ćeš ti, ja...? I onda ovo "Ulazimo mlako u utakmice, loše se brani šut za 3p" pa zašto je to tako? Zašto i druge ekipe ne ulaze u iste probleme iz utakmice u utakmicu? Nemoj da se pravimo ludi, Saša će biti pedaliran do 3-4 kola EL sl. sezone kad sa svojim novim timom bude gubio konce kao sad sa ovim. Mislim da smo #1 koji menja trenera već na početku EL. Neće ni Saša biti izuzetak. Ali dobro, eto, ima Sale još "finala" do samog finala, pa da vidimo da li će da utegne svoju ekipu ili će razni forumaši, tviteraši i instagrameru da vide gde je problem a trener ne.
  17. Today
  18. Pa frka mu je jer je Trump rekao da mora da se pita oko izbora novog vrhovnog verskog vodje, i pomenuo je primer Venecuele. Dakle Reza vidi da Trump je spreman da stari rezim u Iranu ostane na vlasti ako prihvate da budu "dobri" a za raju ga zabole.
  19. rahmetli ćaća i amidža se prevrću u grobu
  20. Bas u nezgodnom trenutku dolazi Marijeva povreda.Jokic jos nije uhvatio svoj ritam i forumu.
  21. Golman Mateus.. Vrhunski u svom poslu, temperament koji tera svoje igrače da idu napred, kao što ona pesma kaže “ Gol, još samo jedan gol i onda bar još gol i tako dva, tri puta! Jer ti veliki si klub i ne igraš na bod, već igraš za rezultat” Na sve to i pored potresa mozga čovek dodje da podrži košarkaše. Veći Zvezdaš od mnogih koji su u novinama i izjavama prvi kako vole Zvezdu. Primer kakav karakter iskusnih treba tražiti i u budućnosti. Porodičan čovek bez mrlja u karijeri, posvećen treninzima, uz to da ima bar priblizan karakter kao Mateus! Legenda.
  22. U Iranu zene ne moraju da nose burke, vec ih smaraju da pokrivaju kosu (marame). Evangelisti npr ne mogu da tako nesto zahtevaju jer toga u hriscanstvu nema. Zahtevi da zene nose burke ili pokrivaju kosu, to je u islam uslo iz preislamskih obicaja u Arapa. Takodje evangelisti ne podrzavaju klasican teorizam. ALI evangelistima je fetish "end of times" i tu su daleko ludji i od bin ladenovaca. Elem evangelisti imaju misiju da Amerika pomaze Izrael u bilo cemu sto radi, sutra da krenu da ubijaju muslimane bez ikakvog razloga to je za evangeliste super, jer smatraju da mora da se formira nekakav stari Izrael (veliki Izrael) i da izbije neki svetski rat (tj Armagedonu u religijskim knjigama) ima tu nekih tripova sa izgradnjom treceg hrama i savrsenom crvenom junicom ali "umereniji" evangelisti smatraju da su to bajke da je samo potrebe nekakav globalni rat, i onda ce bozija vojska predvodjena Isusom da se spusti sa neba i dolazi sudnji dan. A da vecina Izraelca ce da izgine a oni sto preteknu sa ostalim Jevrejima po svetu ce da predju u hriscanstvo. Izraelci pametni ljudi vide da imaju posla sa ludacima ali korisnim ludacima pa su u fazonu do jaja, pa im podgrevaju njihovu fatanziju samo tako, jer svako malo lemaju se komsijama a cak finasiraju i genetska istrazivanja savrsene crvene junice. Dakle eto gde smo dosli dok deo sveta se bavi XXI vekom: zvanicna Amerika sa ludim evangelistima se bavi Armagedonom.
  23. Vjerovatno si još pod utiskom, ali nabrojao si sve mane koje ima i ono gdje je zabrljao prethodne 3 godine. Svaki trener na svijetu ima i vrline i mane, tako i naš aktuelni. Za svakog možeš naći "more" grešaka i fejlova. Kad se izgubi sve je crno i ništa ne valja. Ide se od kulina bana i nabrajaju se taksativno sve mane koje igrač/trener posjeduje. Kad se pobjeđuje narativ je "samo da izbjegnemo Grke i Real u plej ofu" jer se jelte podrazumjeva da ćemo biti među 6. Svaka utakmica je priča za sebe. Činjenica je da imamo evidentnih problema u odbrani i ne možemo da rješimo taj problem. Ulazimo mlako u utakmice, loše se brani šut za 3p, nema energije. Tek kad krene osjetniji pritisak s tribina tad smo sposobni odigrati kasvetnu odbranu. Problem je što nemamo konzistentnost na tom kraju parketu i samo u vrlo kratkim intervalima odigramo kako treba.
  24. Najteži poraz ove sezone svakako ali mora se dalje, još uvek mislim da imamo dovoljno kvaliteta da ostvarimo zacrtano. Jeste Kari iškolovao Sašu generalno ali smo izgubili između ostalog jer je raspali Rathan Mayes pogodio lude šuteve iz 1 na 5 igre, a pre toga ih je na isti način u igri održavao Dimitrijević. Niko ne igra rekreativno u EL, to je juče pokazao i slabašni Asvel. Sve su to ekipe koje imaju neki kvalitet i sa razlogom su u elitnom takmičenju. Mi smo se usrali pritiska opet i kao da psihološki ne možemo da iznesemo ulogu ekipe koja sa ovim skorom i ovim kvalitetom treba manje više rutinski da obezbedi poziciju u barem top 8. Otvoren sam za prijatno iznenađenje protiv Fenera.
  25. Видели смо у Каунасу 2023. године како то изгледа кад је фрка а кад не могу играчи да измисле сами поене, кад му је екипа постигла два поена за четвртину у полуфиналу Евролиге. Видели смо и против клинички мртвог Партизана са његовим помоћником који га је ресетовао за десет минута. Видели смо и јуче кад против више него скромног Бајерна у последњих седам минута утакмице на домаћем терену нама једине поене (укупно читава четири) креирају Чима и Коди силовањем јер акције не уме да нацрта. Форумашким чуварима ватре би се прилично очи отвориле кад би отишли на једну утакмицу да виде понашање нашег тренера кад крене проблем. Или стоји као попишан поред аут линије или млатара рукама у стилу навијача и кука што му се не суди сваки контакт као фаул. Смернице играчима не нуди, да реагује жустрије не уме, акцију да позове или не зна или не стигне да схвати да му је то посао јер му треба минут да се прилагоди на нову ситуацију на терену... Можда би онда свима који имају насушну потребу да напушавају оне који га таквог гледају из меча у меч пало на памет да и ми колико и они желимо Звездин успех, а можда и више. Осим ако им није једини задатак да по аутоматизму напљују сваког ко има потребу да искаже неповерење према тренеру који годинама не мења неке ужасне навике које има. Једну утакмицу не могу навести за коју се ове сезоне може рећи да је у њој Саша декласирао свог супарника и да смо зато добили. Вечито се јебавамо по 30 минута, на већи број поена ако нам упадају шутеви преко руке или на мањи ако цигларимо, и онда се уздамо у инјекцију страсти Калинића или подршке публике да бисмо победили. Као да смо јебени Голден Стејт па имамо луксуз да чекамо последњу четвртину јер ћемо свакако рутинирати противника. Хоћемо курац, победише нас и Макаби и Бајерн на нашем терену јер та стратегија да ће се све на крају само од себе десити не може увек да ради. Као што није радила ни у Каунасу кад је требао да направи тренерски искорак. Не треба даље ићи у анализи јучерашње утакмице од посматрања измене Батлер-Калинић за НАПАД Звезде. Батлер пита о чему се ради. Калинић пита о чему се ради. Помоћници гледају да ли је требала бити отказана измена. Он одмахује руком као да се већ предао, пролази утакмица поред њега. О ротацији на позицији пет је већ све вероватно и речено. Четири здрава центра имамо и Плавшића којег смо се одрекли, а њему је за крај меча go-to решење петорка са крилом на центру. Више од недељу дана је имао да спреми меч да бисмо ми у 16. минуту утакмице већ четвртог играча променили на центру... Ако је то план, пишам се на план. Ако није план, како је могуће да је толико промашио да му треба четврти различити играч на једној позицији за 16 минута кошарке?! Једног центра је једва дочекао јер је дефанзивна неман, другог је назвао нашим најбољим, трећи му је лидер ван терена и малтене ништа није усрао у целих пет минута које је добио, четврти пролази кроз двомесечну имплементацију, петог смо се одрекли. Не, нама ће Оџелеј да настави да игра центра након што смо га шест месеци истрошили у десет различитих улога. О реализацији напада из тајмаута се може књига написати. Смисленије изгледа играјте шта хоћете стратегија актуелног спортског директора.
  26. Pa koji put ove sezone je vođenje početničko? 😄 Ovde i kad dobijemo ispadne da je vođenje početničko hahaha
  1. Load more activity
×
×
  • Create New...