Jump to content

IndyCar sezona 2019


Borko

Recommended Posts

Uh, dobra trka iako za prvo mesto nije bilo sumnje, Rosi je uz'o malog Hertu u trecoj krivini prvog kruga i do kraja samo povecavao prednost na kraju zavrsivsi preko 28 sekundi ispred ostalih. Zato je iza njega bilo svacega - Dikson koji se na startu izvrteo i pao na poslednje mesto na kraju peti, Herta sa ludackom taktikom na mekim gumama koje se raspadaju driftuje po stazi u poslednjim krugovima i pada sa pete na osmu poziciju u poslednjem krugu... Vise akcije smo videli ovde u 5 krugova nego na celoj VN Francuske, i to sve bez ijedne zute zastave - cista trka od starta do cilja!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dzeremi Miles, Rosijev inzenjer:

 

Quote

 

Milless on Rossi’s Road America magic

thumbnail_abbott_roadam_0619_8790.jpg?w= Image by Phillip Abbott/LAT
 

By: Marshall Pruett | 27 minutes ago

 

 

Everyone in the NTT IndyCar Series paddock would like to know the secret behind Alexander Rossi’s all-conquering chassis setup on Sunday at Road America.

 

Even his Andretti Autosport race engineer, Jeremy Milless, who was responsible for the magical settings that allowed Rossi to wander out to a 28.4-second victory, is included in that group.

 

“Uh…I don’t know. I wish I did…I’d do it every weekend!” a laughing Milless told RACER. “We just unloaded really strong and we would have been fastest in the first session, but we didn’t get our overtake lap in because it went red, or we would have been fastest in that section. Then were fastest in the second session and then the third session we had an engine issue, so that session was a giveaway.

 

“I think we got behind a little bit in qualifying and [polesitter] Colton Herta out-did us because we were just kind of a session behind, but I think barring those couple things, we would have been fastest in every session. I wish I had the answer on exactly why it worked out that way, but I would say we just unloaded quick and we just buttoned down a couple little things and it was a good weekend.”

 

Outside of his flawless work inside the car, the key to Rossi’s staggering performance in the No. 27 Honda was tire management, and more specifically, being able to extend the peak performance of Firestone’s primary and alternate tires throughout each stint. As his rivals were slipping and sliding on worn tires, Rossi was setting blistering laps from start to finish, which set the crushing defeat in motion.

 

“You work on the balance of the car and generally the better and better you get it the easier it is on the tires,” Milless said. “Any time you have any of those little steering corrections on corner entry and any correction exiting the corner, the tire heat just goes up. So anything you can do to make the car not do that makes the driver and the tires happier — you tend to wear them less than you would have otherwise.

 

“There was a lot of time in the race where we were giving Alex gaps to second [place] and he was doing a lap time that he knew he could do the whole time. So on our black tire runs we had zero [tire degradation] and it was just because he could tell, in feeling the car, that he wasn’t stressing it that hard and he could just do that lap time the entire stint.”

 

1017565246-lat-20190622-lat_miller_2019_

“On our black tire runs we had zero [tire degradation] and it was just because he could tell, in feeling the car, that he wasn’t stressing it that hard and he could just do that lap time the entire stint.” Image by LAT

Rossi looked to have the race win in hand for most of the 55-lap contest, but his race engineer wouldn’t allow such a notion to set in on the timing stand.

 

“I was worried about Colton the whole time because we started on the new [Firestone] reds and he started on used reds, and I knew he had new to go at the end and I didn’t know if the track was going to come around and make the new reds good, because I knew Colton had at least the same pace as us if not even more,” Milless said.

 

“I was worried about him the whole time. My heart kept pounding on, and [race strategist] Rob [Edwards] was like, ‘Keep gapping, keep gapping… “There are optimal uses of overtake you can use to just give you a little lap time for the least amount of overtake so we were doing that quite a bit of the race just still trying to gap.”

 

Known for his smarts and sense of humor, Milless uncorked a reference from the worst racing movie ever made to describe Rossi’s untroubled run to victory lane.

 

“He didn’t say much on the radio all day,” he continued. “I always joke around about the movie “Driven” and we always like calling him [Sylvester Stallone’s character] Joe Tanto. He was just out there humming and picking up quarters with his tires and stuff…

 

“We asked how the car was once and he said the car is awesome and he asked for a half turn of wing out from going from reds to blacks. We put the half turn in for the final stint and that was it. Small tire pressure adjustment at one point, because we were starting to just go faster so we were getting more heat in the tires and I had to adjust them to get them where I wanted. Then pretty much just watched…”

 

 

Link to comment
Share on other sites

- Pato O'Vord, aktuelni Indi Lajt sampion i (povremeni) vozac Karlina u Indikar sampionatu koji je ovog vikenda debitovao u F2 seriji kao deo RBR programa za mlade vozace ce karijeru nastaviti u japanskom Superformula sampionatu umesto dosadasnjeg RBR "djaka" Danijela Tiktama.

Link to comment
Share on other sites

Narednog vikenda je Toronto Indi:

 

HIT_LOGO_HYBRID_ONLIGHT_retina.png

honda-indy-toronto-2018-festival-map.jpg

Prosto neverovatno zvuci da je Indikar vec duboko zagazio u drugu polovinu ovogodisnjeg sampionata - trka u Torontu bice 11. od 17 - i stvari se vec polako kristalizuju. Na celu je Dzozef Njugarden u skoro pa mrtvoj trci sa Aleksom Rosijem, nesto iza njih je Simon Pazeno pre svega na krilima fenomenalnog Meseca Maja jer osim pobeda na obe ovogodisnje trke u Indijanapolisu slabo sta ima da pokaze. Ovoj trojici treba dodati i Skota Diksona koji se obicno ovde u Trorontu pocinje buditi u svojim pohodima na sampionske titule - on trenutno zaostaje stotinjak bodova za vodecim, sto je otprilike dve pobede ako ne racunamo svu silesiju mogucih bonus poena u prekomplikovanom sistemu bodovanja Indikar sampionata.

Toronto Indi se vozi od 1986. na ulicnoj stazi kroz gradsko sajmiste, stisnutoj, uskoj, brutalno dzombastoj sa mesovitom podlogom od asfalta i betona, duzine 2824 m sa 11 krivina gde se krug vozi ispod minut. Nelsinjo Pike je nakon svog izleta u Indi Lajt seriji ovde 2015. stazu opisao kao najzahtevniju na kojoj je ikada vozio u svojoj karijeri. Tipicna ulica na kojoj je haos uvek realna mogucnost i gde betonsi zidovi ne prastaju ni najmanju gresku, trka u Torontu cesto ume da bude i zrtva promenjivog vremena, cisto da se dozivljaj dodatno zabiberi. Kako prognoza trenutno stoji, vikend ce biti topao sa mogucnoscu pljuskova - u nedelju su sanse za kisu 60%.

 

Apsolutni rekorder po broju pobeda ovde je Majkl Andreti sa 7. Od aktivnih vozaca, Dikson i Pauer imaju po 3 pobede.

 

Kompletnu satnicu vikenda mozete videti ovde: http://hondaindy.com/festival/schedule

 

 

Link to comment
Share on other sites

Za pocetak najbitnije - rezultati:

 

FP1:

https://racerdigital.files.wordpress.com/2019/07/indycar-results-p1.pdf

 

FP2:

https://racerdigital.files.wordpress.com/2019/07/indycar-results-p2.pdf

 

Stigoh relativno rano na stazu, ranije nego obicno, mehanicari su vec vredno radili na bolidima ali vozaci i inzenjeri su tek pristizali. Posle kupovine pasova prva stanica padok da zamenim vaucer za narukvicu / padok pas. Pa kad sam vec tamo, da vidim sta se dogadja.

 

U startu naletim na Hinca koji potpisuje autograme, reko' vidimo se u nedelju na podijumu, kaze dogovoreno. 😄 Malo dalje neka baba sa onom ogradom za hodanje smara Brajana Hertu "a men' s' kaz'li da su ovde vozaci, jab' jako 'tela d'upoznam vozace, a 'de mog' videt' vozace, men' je broj 27 najomiljeniji jer mi je rodjendan dvaj'sedmog, a kako cu ja prepoznat' vozace ako vidim vozace a jakob' 'tela da vidim vozace" - Brajan dobrica sve se trudi babi da objasni, pa znate oni su zauzeti, oni prolaze ovuda pa ih mozete videti, a bice autogram sesn kad su svi zajedno pa mozete tamo... Tu ja uletim u pricu i skinem mu babu sa grbace, eno gospoja tamo ce vam biti potpisivanje u 12 sati, tamo stanite i sacekajte. "Jao hvala sinko ja bih bas volela upoznat' vozace", rek'o evo gospoja bas ste upoznali jednog - pokazem na Hertu u taktickom povlacenju - taj je u svoje vreme bio prilicno dobar vozac 🙂

Na to i ja uhvatim krivinu i krenem ka izlazu iz padoka i u prolazu naletim na Dzeremija Milesa, Rosijevog inzenjera (koga inace vec godinama regularno smaram, jos otkad je radio na Njugardenovom bolidu u timu Sare Fiser i koji me vec prepoznaje) - dobro jutro sefe, kako ide, jel' imate makinu da skinete Penskijima skalp? Kaze nadam se da da, inace smo dzaba dolazili.

 

Krenem napolje u obilazak staze, da vidim sta je gde ove godine i da odradim redovno hodocasce do krivine 3:

66485842_2640524545992029_62043331854010

 

Usput prodjem kroz padoke za pratece serije - kanadski Naskar, Porse GT3 i Robi Gordonovi SST skakavci.

 

U tom dodje vreme i za FP1 pa sam zauzeo busiju:

66414477_2640523985992085_60303867608049

Rezultati su postavljeni gore, a trening je tri puta prekidan crvenim zastavama jer su se redom u krivini 11 (koja je ove godine neverovatno dzombasta i klizava) izvrteli Pauer, Njugarden i Sato.

Nazad u padok, usput obidjoh i omladinu sa Indikar lestvice. U USF2000 sampionatu ove godine debituje i jedno poznato prezime:

 

66468346_2640525895991894_20194842724353

 

U pitanju je Rubinjov sin Eduardo - mali inace nista ne lici na caleta, k'o da ga je Toni Kanan pravio :roflmao: :

 

EduardoBarrichello.jpg?h=470&la=en&w=585

 

Uhvatio sam Rubinja tamo, reko sta sad radis, gde vozis, kaze trka se u stock car brasil sampionatu i u pauzama putuje da navija za dete. Eduardo je do prosle godine bio na FIA lestvici vozeci u F4 sampionatu, od ove godine se presaltao na Indi.

Ulazim u padok tacno kad su bolidi poceli da pristizu na tehnicki pregled, jedan od matorijih stjuarda se raspricao sa nekim covom i ja se tu prikacim, na kraju mi je objasnio u sitna crevca citav proces pregleda bolida i sve opcije koje timovi imaju na raspolaganju za setap i jos masu stvari. Lik se zove Dan, pita me za akcent, rek'o mu odakle sam, kaze znao sam da mi zvucis poznato, imali smo do pre dve godine tu sa nama jednog Bosanca...

Naletim posle na Carlija Kimbala i Konora Dejlija - oni ne voze ovog vikenda, pitam ima li sta u izgledu, kaze Kimbal on ima jos par trka zakazano sa Karlinom, Dejli kaze nema nista dogovoreno, postoje neke sanse da upadne umesto Ciltona na ovalima ali samo ako niko drugi ne ponudi vise. Dejli je jedan od par talentovanih momaka koji su izvisili jer nemaju novaca, poput Munjoza i Votjea, ovog vikenda nakon dugo vremena Sejdz Karam je konacno dobio priliku... Ajd' ove sezone jos pomoz'boze i nema nekih ociglednih placenika u sampionatu (Drakone, Binder i tako ta buranija) ali i dalje dosta momaka koji zasluzuju mesto u bolidu ne dobijaju priliku.

U tom je stiglo i vreme za autogram sesiju - ne znam da li je baba upoznala vozace:

66688666_2640525545991929_33302492611440

66723639_2640527262658424_33925758122039

66642334_2640526492658501_54725334689801

Muvanje oko staze, odgledao Naskar trening i ulovio nesto za pregristi, pa stiglo vreme i za FP2:

66322602_2640526842658466_70236331624418

Krivina 11 i nemilosrdna grba koja je ovaj put glave dosla Rosiju (dvaput overio zid, zadnjim desnim i prednjim levim) i Satou koji je propisno razbio bolid:

 

66785654_2640528649324952_55149537142065

Sato - posledice:

66904463_2640529019324915_68445426254505

Posle sam popricao sa Takuma-sanovim mehanicarem, kaze ode ogibljenje, poluosovina i patos - za razliku od Rosija koji je samo izmenjao gume, Sato se povukao sa staze nakon udesa.

Tu naletim i na matorog Fojta, i to jos dobro raspolozenog - pitam kako zdravlje, kaze evo sad je prilicno dobro, reko' lepo ga je videti, isprepadao nas je zimus u par navrata, kaze nameracile se pcele da me ubiju ali ne dam se jos (radio je na svojoj farmi i dva puta su ga dobro izujedale pcele-ubice, jedva je pretekao). Mnogaja ljeta, casna starino!

66904624_2640531389324678_12024077827839

 

I tako - do kraja dana muvanje po padoku, otisao do staze da pogledam trening Lajt serije, u padoku Rajan Hanter-Rej na skuteru voza jednog po jednog svoja tri klinca s kraja na kraj, klinci uzivaju. Kazem mu brate skoro si me rasplakao, kad sam ja bio tolicki i mene je isto tako moj deda vozao...

U medjuvremenu svi su polako krenuli da se pakuju - na stazi su jos uvek bili GT3 Porsei, ali treba se odmoriti, dugacak je vikend...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Uh zatraj'o sam na stazi danas, udario bio pljusak posle kvalifikacija za Indi pa se sve oduzilo dok se staza ne prosusi, na kraju su ugurali sve trke.

 

Jutros na FP3 incident izmedju Satoa i Bordea, prvo je Borde isekao Satoa na stazi a posle ovaj u boksu fizicki nasrnuo na njega. Sato je novcano kaznjen, a ja sam kasnije prisustvovao objasnjavanju Bordea sa Papisom (Maks je uz Arija Lajendajka jedan od stjuarda), gde mu Papis sugerise da porazgovara sa Satoom i da izglade situaciju jer nece da bude nerasciscenih racuna koje bi isterivali na stazi. Borde je pizdeo i galamio, kao ko je Sato da se zali na bilo ciju voznju, skoro je poubijao svoje mehanicare u boksu u Teksasu, nema s kim se nije pocukao na stazi, sta ja ima da pricam s njim kad je on mene prvi udario, na sta ce Papis - ali Sebastijane, nije ti ovo prvi put da si se potukao. Da, ali ja nikad nisam nikoga prvi udario! Ali Sebastijane, razmisli, zasto svako bas tebe hoce da bije? :roflmao: I sve tako u krug. Neverovatno koliko je Indi padok otvoren i koliko se sve javno dogadja - stoje Papis, Borde i Dejl Kojn ispred DCR transportera u padoku, na metar od njih ja i dva lika lovca na autograme, i sve se tu resava. Posle Papis stao da prica sa nama trojicom, kaze kako je ovo uobicajena procedura, da za razliku od "nekih drugih serija koje necemo imenovati" u Indikaru je sve transparentno, da su pre 4 godine doneli odluku da stjuardi uvek budu isti na svim trkama (opet za razliku od "nekih drugih serija") i kaze da je po njemu to mnogo bolje jer menjanje stjuarda iz trke u trku je nefer pre svega prema tim ljudima koji treba da donesu odluke. Njemu je trebalo nekoliko meseci da se uhoda i uhvati fazon, a sad su on i Ari vec poceli i da prepravljaju pravilnik, skupili su dovoljno iskustva da vide koja pravila imaju smisla a koja ne i onda svake godine revidiraju da bi ceo proces bio sto efikasniji. Kaze interesuje ih samo dve stvari - bezbednost i fer takmicenje; da li je neko uradio nesto cime je ugrozio bezbednost ostalih na ili oko staze, i/ili da li je neko uradio nesto cime je stekao nefer prednost. Sve ostalo se ostavlja da se resi samo od sebe.

Pitao sam Papisa za Emersona Fitipaldija (Papis je Emov zet), kaze da je Emo dobar sa zdravljem ali da je skurcao sve pare, ozenio se po peti put - kaze pet zena, sedmoro dece, dvaput svetski sampion, dvaput pobednik Indija, bas ga briga, koji ce mu pare?

Pogledao Lajt trku, Telic pobegao na startu, Askju pretekao ViKeja za drugo mesto i... nista vise do kraja trke.

 

Kvalifikacije za Indi jako guste, bilo je opet puno okretanja i cesanja o zidove ali ne vise u kriticnoj krivini 11 nego u 3, 8, pa i u 5. Samo se Dikson jedno 6 puta okrenuo i na kraju drugi - na polu je Pazeno. Bukvalno je lutrija bila zadnja runda kvalifikacija gde su se vozaci smenjivali na celu kako ko zavrsi krug - na kraju su i Dikson i Rosi napravili greske u zadnjem krugu sto je poklonilo pol Pazenou i dalo sansu Rozenkvistu da se ucacka na trece.

 

Rezultati kvalifikacija: https://racerdigital.files.wordpress.com/2019/07/indycar-results-quals-2.pdf

 

Onda je ljuljnula kisa, a posle kise vozili su Porse GT3 kup pa kanadski Naskar.

Naskar trka je bila spek-ta-ku-lar-na. Davno nisam video bolju trku uzivo. Za razliku od "velikog" naskar kupa, gde se stalno izmisljaju nova debilna pravila i pravi cirkus, ovi njihovi lokalni sampionati su totalno bazicni, ono nacionalna klasa, Usce i Miseluk scena. Bez pizdarija za zacinjavanje soua, cisto trkanje, mehanicari goli do pojasa umazani uljem, nista garaze fenseraj, sve se radi na betonu pored staze, pajseri, macole, i djunta sa sitnim nutom :classic_tongue:

Bila je zestoka borba izmedju Aleksa Taljanija i Endrua Rendzera celu trku, da bi jedan njihov medjusobni kontakt u samom finisu trke iskoristio Kamiran i pretekao ih obojicu. Iz kruga u krug je povecavao prednost, i kad je vec delovalo da je siguran pobednik - ukucao se u zid odvalivsi citav zadnji kraj - ono, iza vrata karoserije vise nema, samo gola sasija i rolbar ostali. Trku je tako dobio Taljani ispred Rendzera a Kamiran je na kraju pobrao ovacije celog Naskar padoka, svi mehanicari pocev od njegovih napravili su mu spalir i tapsali mu kao da je pobedio. :roflmao:

giphy.gif

Najludje - trku sam gledao sa redarima pored jedne od stanica sa zastavama, preko puta izlaza iz boksa, kod dzinovskog TVa. Super opustencija, dele sa nama 'ladnu vodu (zlata vredno na onolku vrucinu), zajebavamo se, tek stize kod nas Rajan Hanter-Rej i staje da gleda i on sa nama. Kaze cujem publika uzdise i navija, mora da je dobra trka - i ostao s nama covek do kraja. Gde to ima u "nekim drugim serijama koje necemo imenovati"? :thumbsup:

 

Fotke cu neki drugi dan da okacim. Kasno je jbg, treba sutra ustati pogledati Silverston pa onda opet ceo dan napolju na nogama...


(E da, jos ovo - potpisao sam forum na Hincov trkacki kombinezon, sada mu na levom ramenu izmedju ostalog stoji i Vox92. Naime, davanjem dobrovoljnog priloga za Make a Wish fondaciju dobijas pravo da mu se potpises - kombinezon ce do trke sutra biti potpuno isaran, a on ce u njemu voziti. Ovo je inace tradicionalna akcija vec godinama unazad, Make a Wish ispunjavaju zelje deci oboleloj od teskih bolesti.  https://en.wikipedia.org/wiki/Make-A-Wish_Foundation  )
 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Slike sto sam duzan od juce:

 

Vikensov NSX

 

67206535_2642610522450098_60138058248104

 

Rosi i Dejli:

66780243_2642611155783368_59003470266666

 

Kijamet:

66780966_2642612469116570_43194899572373

Naskar tehnicki pregled posle trke:

 

66843403_2642612172449933_66672225040434

 

Ranjenici:

66792275_2642611939116623_78041587201951

66748938_2642612369116580_32097352190074

66479583_2642612759116541_63207698905295

15 do 9 uvece, svako normalan je vec odavno otisao kucama, ja kreten sam ko duh setam po stazi :classic_tongue:

67059306_2642612912449859_88530835531439

Link to comment
Share on other sites

Rezultati: https://racerdigital.files.wordpress.com/2019/07/indycar-race-results-unofficial.pdf

 

Stigao sam na stazu taman na pocetak vormapa, redaljka Ganasijevaca i Penskijevaca na svima, Rosi najbolji od ostalih. Uhvatim Dzeremija Milesa u padoku (treba da vratim pricu malo unazad, juce na kraju dana sam popricao sa njim, ja sam mislio da su kvalifikacije bile egal i da Dikson nije izistinski brz jer je preterivao bolid i izvrteo se jedno 6 puta, da nece moci da drzi tempo celu trku, Dzeremi je rekao - brzi su od nas i Penskiji i Ganasiji, sutra trece mesto najbolje sto mozemo uzeti) - kazem mu ja uf ne valja covece, Ganasijevci i Penskijevci su brzi k'o rakete, a on ce to sam ti juce i rekao, nisi mi verovao. Rekoh izvini brate, necu vise da se pravim pametan, na to on kaze ne brini nista, bice dobro!

Promuvao se po padoku, otisao do SPM tima gde se Vikens sprema za demonstraciju NSX, pa napolje na stazu. Porse GT3 trku je obelezio teski udes nakon koga su dva vozaca poslata u bolnicu na preglede, a zatim su vozili SST.

66584232_2644160235628460_28845626007822

66511037_2644160955628388_56215859753658

Ko nije upoznat sa SST serijom ne zna sta propusta. Serija je cedo Robija Gordona, nekadasnjeg Indikarovca i Naskarovca, legende ofrod trkanja (Baha 1000 i tako to). Premisa je sledeca - voze se kamioneti koji su zapravo uvecane verzije RC modela, sa debilno mekanim ogibljenjem i gumama potpuno neprilagodjenim podlozi, pogonjeni Naskarovskim V8 motorima koji su dovoljno jaki da kad se nagazi gas dizu prednje tockove. Svaki pokusaj skretanja u krivine izaziva proklizavanja i propinjanje na dva tocka, a kao da to nije dosta po stazi su razmestene skakaonice. Boduju se kvalifikacije (s tim sto se startuje obrnutim rasporedom, najsporiji je prvi), voze se dve trke, prva na pola sata, druga sa startnim redosledom obrnutim rezultatom prve trke na 11 krugova (prakticno 10 - jer se posle 5 krugova izbacuje zuta zastava za jedan krug da bi se svi ponovo skupili, i onda se vozi finalnih 5). Znaci kretenluk do maksimuma odvrnut, ali ludo zabavno za gledanje. Ovako je to onomad izgledalo u Ostinu na pocetku sezone:

 

 

Danas je trku uzeo Harlin ispred Metjua Brabama i Potsa, a pobednik celog vikenda je Brabam (ukupno bodovi kvalifikacije, prva i druga trka).

67150044_2644170108960806_31447514876456
Robi Gordon snima SST podijum

67083329_2644171535627330_42866432198836

67389072_2644171452294005_16924518302917

Posle SST podijuma na istom mestu sacekao ceremuniju predstavljanja vozaca, pa se onda zapucao na isto mesto gde sam juce gledao Naskar sa redarima.

Ceremonija je inace bila prilicni bizar, evo samo ovoliko za primer:

67112636_2644171835627300_36768799912466

Danas je bila velika vrucina, ne toliko sama toplota koliko velika vlaznost i sparina nakon one kisurine juce. Toliko je bilo jbno da je jedan od "mojih" redara tokom trke kolabrirao od suncanice i morala je hitna da intervenise. Kako li je tek bilo vozacima?

Pre trke je Vikens odvezao krug u NSX-u sa svojom verenicom Karli Vuds, i bogami nije stedeo ni auto a ni nju - posteno ga je nagazio:


Trka je startovala zutim periodom nakon masovke u krivini 8 koju je izazvao Kolton Herta preambicioznim pokusajem preticanja Pauera. Herta se izvrteo, Pauer zavrsio u ogradi usput pokupivsi ni krivog ni duznog Rehola, a tu su se nasli i Lajst i Erikson. Svi su nakon intervencije redara nastavili. Zatim se razvilo takticko nadmudrivanje izmedju Penskijevaca sa Pazenoom i Njugardenom, Ganasijevaca sa Diksonom i Rozenkvistom i Andretijevaca sa Rosijem i Markom, uz terciranje Bordea, Satoa i Dzonsa. Sato uzima Bordea, Marko Andreti i Dzons gube korak, prikljucuje se Hinc, Rosi i Njugarden se bore, Njugarden ne moze da drzi tempo, izdvajaju se Pazeno, Dikson i Rosi. Sato odustaje zbog kvara, Pazeno dominantno vodi, Rosi ganja Diksona, zatim se Dikson odlepljuje i u samom finisu sustize Pazenoa i u poslednjem krugu zuta zatava - Pauer se ponovo skrkao u krivini 8, gotovo, kraj pod zutom. Na kraju su Herta i Rehol taktikom uspeli da iscupaju top 10 finis nakon onog udesa na pocetku, Erikson je zavrsio sa 4 kruga zaostatka na 20. mestu ali kao uteha ostaje mu najbrzi krug.

66780246_2644180232293127_52904851426309

67169417_2644181115626372_70990723860953

66607704_2644189388958878_85064830295463

66650106_2644191335625350_74394320215641

Podijum, pa ponovo u padok. Medijske ekipe rade intervjue (Robin Miler sa Racer.com, Kejti Hargit za zvanicni Indikar YT kanal, Taunsend Bel za NBC, neki Japanci intervjuisu Satoa...), timovi demontiraju opremu, pakuje se sve, vec narednog vikenda vozi se u Ajovi. Natrcao opet na Dzeremija, kaze "jesam ti kazao da cemo biti treci?"

66696176_2644205315623952_11262508314405
Robin Miler i RHR

66619698_2644204965623987_56629007990894
Dejl Kojn

66592222_2644205118957305_20395594821528
Kapetan Rodzer

Tehnicki pregled:

67070607_2644204475624036_12811382441713

66522693_2644204752290675_94560934739889

Ne mogu vise da stojim na nogama, mrtav sam, vucem se polako do tramvaja pa put kuci...

Link to comment
Share on other sites

Vec ovog vikenda u subotu uvece, nakon ulice u Torontu vozi se oval u Ajovi.

venueProfilePicture-ae8b471f-f3c7-41c0-9

 

 

iowa.768c2a5169718a84f216f56e8a4b43a0.pn

Najkraca staza na kalendaru Indikar sampionata sa duzinom kruga od 0.875 milje / 1400 m, zbog cega brzine nisu narocito velike u poredjenju sa ostalim ovalima ali je na stazi nonstop akcija jer vec nakon samo par krugova pocinje prestizanje za citav krug. Sagradjen 2006, Ajova Spidvej u Njutnu u blizini De Mojna, na kalendaru Indikar sampionata je prakticno od samog pocetka, od sezone 2007 (IRL) da bi tu ostao i nakon ujedinjenja dve Indikar serije 2008. godine. No pitanje je koliko ce jos ostati jer je trka ove godine izgubila glavnog sponzora.

Staza netipicna u svakom pogledu cesto nam daje i netipicne pobednike - najvise pobeda ovde ima Rajan Hanter-Rej 3, a ovde su pobedjivali i pojedinci kojima ovali nisu bas najjaca strana - Hinckilif dvaput, Borde, cak i Marko Andreti je uspeo ovde da pobedi. Mada jedna pravilnost upada u oci - tim Andreti Autosport je ovde uzeo 7 pobeda, sto je vise nego svi ostali ukupno (5).

 

U kontekstu sampionata, ovo bi trebalo da tera vodu na vodenicu Andretijevca Aleksa Rosija koji na tabeli sampionata dise za vrat lideru Dzozefu Njugardenu - razlika je trenutno samo 4 poena sto po Indikarovom sistemu bodovanja prakticno nije nista (25. mesto dobija 5 poena, razlika izmedju prvog i drugog je 10). Do kraja sezone, ukljucujuci i ovu trku, ostalo je jos 6 trka, pa kom' obojci kom' opanci...

 

Satnica vikenda: https://digbza2f4g9qo.cloudfront.net/-/media/Files/2019/IndyCar/12-IOWA/indycar-weekendschedule.pdf?vs=1&d=20190709T174025Z

 

(dodati 7 sati za srednjeevropsko vreme)

Link to comment
Share on other sites

  • Radoye unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...