Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

3 minutes ago, delgado said:

Everybody's heard, that the bird is a word

 

  Ja ne mogu da verujem da i dalje postoje ljudi koji nisu svesni da je LeBron ubedljivi secong goat, nego sto je Jordan satro goat. A tako sam bio lepo raspolozen, igrao 3. dan za redom basket jos priroda okolo, sad ste vec uspeli da me iznervirate hvala vam

 

2 minutes ago, mr clutch said:

giphy.gif

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kandza ima troduplo jacu ekipu, nema on sta Lebronu da pokaze

Kandza je odmorio celu 17/18 sezonu, propustio 16/17 plejof i propusta 30 utakmica godisnje, a igra na vrh levelu tek od 16/17. IMa on jos puno da rilja da moze i sa Durantom da se uporedi, a kamoli sa Kraljem lige poslednjih 13 godina.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, delgado said:

Kandza ima troduplo jacu ekipu, nema on sta Lebronu da pokaze

Kandza je odmorio celu 17/18 sezonu, propustio 16/17 plejof i propusta 30 utakmica godisnje, a igra na vrh levelu tek od 16/17. IMa on jos puno da rilja da moze i sa Durantom da se uporedi, a kamoli sa Kraljem lige poslednjih 13 godina.

 

Kandzina titula sa Rapsima > LeBrickova sa Landom

 

Ove godine ne vidim kako Leonardu moze izmaci titula, a ako posle osvoji jos jednu definitivno overava svoju 2. poziciju na goat listi

  • Ha-ha 2
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

HAHAHAHHAHA sta ti decko pises

 

  Samo je bilo potrebno da se polome Klay, Durant i pola tima GSW a on da ima Siakama i Lowry, 2 legit all-stara te sezone + Fredija, Ibaku, Gasola, Denija citava masinerija.

 

   Bron okrenuo 1-3 protiv 73-9 ekipe. Ja stvarno ne mogu da se nerviram vise, odoh da popijem lek

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ljuba i Ravnozemljas > Lowry i Pascal. Ovi ostali iz Raptorsa su nesto jaci od ostatka Cavsa. Kandza je dosao u ekipu sa gubtinickim mentalitetom i  instant doneo titlulu. Jeste Gsw bio destkovan, ali konkurencija na istoku je bila nego u LJ-ovom mandatu u Cavsima, gde nisi imao postenog rivala, vec je mogla energija da se steka za veliko finale.

Link to comment
Share on other sites

prosle godine je kavaj bio bolji, karijera ide na stranu lebrona a ova sezona je otvorena. samo ako si najbolji na svetu spakuj 35-40 poena po utakmici pa nek i izgubis ako imas losiju ekipu, onda si nadigrao konkurenta + moras i da ga preuzmes i sacuvas ako si stvarno bolji od njega. mozda izgleda da trazim puno sa skorerske strane ali nije lebron losiji od lilarda, mareja, donovana... isto dejvis ako hoce nekad u pricu  najbolji pf ikad, bolji od dankana ili garneta ili tu negde, dominiraj u seriji sa 30+15. sad je prilika da stekne legacy u tim predstojecim duelima.

medjutim ako lebron i kavaj budu tu negde sa ucincima na par poena sto je bilo u toku sezone a klipersi prodju i uzmu titulu lenard zadrzava pojas najboljeg igraca na planeti.

Edited by riviera
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ma slazem se da je LJ u ovom trenutku veci igrac od Leonarda. Malo sam istrolovao da je obrnuto. Sorry @delgado

 

Ali ako Kandza osvoji jos bar dve titule moza se diskutovati da li je bolji od Brona.

 

Ostajem pri tome Kavajeva titula sa Rapsima > Bronova sa Landom. Za razliku od Brona (Heat Cavs) Kavaju nije trebalo godinu dana fore i uigravanja da osvoji titulu sa novim klubom, sto je izuzetno tesko.

Link to comment
Share on other sites

Jbg, ako poredimo realno, Kawhi nema nijednu titulu MVP-a niti ce imati zbog odmaranja tokom sezone, LeBron ih ima 4. Da ne pricamo o rekordnom broju sezona sa 25+PPG, o allstar nastupima, izborima u prve petorke lige deceniju, raznim porusenim statistickim rekordima, meni je smesno kad npr Wook napise Kawhi ima MVP FInals 2014 preko Brona, Kawhi je prvi deo karijere u SAS do 16/17 bio vise sistemski igrac i iza Tonija i Timija, pa i Manua, 3-4 opcija sampionske ekipe. Dali su i Igudali MVP, al to davanje MVPa Lenardu i Igudali pokazuje samo koliko je Bron nadigrao sve igrace u finalima pa meni je to pohvala za njega kad daju sporednim igracima SAS/GS MVPF, a ne Dankanu ili Curryju koji su to zasluzili.

 

   Kawhi je bio sljaker do 25-6 godine karijere, a Bron je vec imao epske utakmice, 50+ poena i svasta nesto. Odveo klivlend sa Pavlovicem i Bubijem u finale i imao epske utakmice protiv Detroita sa 22 godine. Sampionski Boston 08 odveo u 7 tekmi sa isto raspadima od saigraca. Masakrirao pola lige i otpustio pola trenera po eastu. Najbolji strelac daleko u istoriji plejofa, bice prvi po broju pobeda...  LeBron ima osvojenih mvp nagrada koliko Lenard, Durant, Curry i Harden zajedno. A potvrdio je to sa 3 MVP finala kao daleko prva opcija. 

 

  Bukvalno nijedan igrac iz ovog perioda 2003- do danas ne moze da se poredi sa Kingom. 

Link to comment
Share on other sites

Nema Bron taj luxuz ko Kawhi da odmori 30 utakmice godisnje zbog load managementa, u Torontu je imao taj luxuz i sad u CLippersima (+PG kolko nije bilo) --> sto nam jasno govori koliko su mu ekipe jace od Lebronovih, bilo Cle bilo Lal bilo MIA. I mogu sa argumentima u nedogled, ali dzabe, Lebrona toliko mrzite da bi kao Wook posle pola sezone 14/15 proglasavali i Butlera boljim od njim, i svakog ko na par sezona zaseni javnost. Jedini mi Doncic ima taj LBJ potencijal od svih igraca posle njega. 

Just now, uini said:

pati.

 

 Bas si postao saljivdzija u poslednje vreme, vredjas ljude opusteno (Malkolma npr vise puta) a to ti sve prolazi jer si kao fun guy hehe

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Drakaris said:

Bron je devet puta igrao finale. Bron nikad nije imao ekipcinu, kao sto ima Kavaj. Moze se reci za obe titule i sada sa Klipersima su najveci favoriti su upravo zvog dubine ekipe. 

Nemoj zajebavati, pa bio je Heat 2010-14 najjaci tim lige. Nije imao dubinu kao sada Clippersi, ali imali su jaku osnovu big3. Moze da se oduzme poslednja Bronova sezona, jer se Wade tada bas ofuco. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, delgado said:

 

 

 Bas si postao saljivdzija u poslednje vreme, vredjas ljude opusteno (Malkolma npr vise puta) a to ti sve prolazi jer si kao fun guy hehe

 

ejj, ti si već drugi (prvi je @McLeod pre godinu dana) koji poteže kako ja vređam @Malkolm Brogdon, nadam se da će jednom da se pojavi na temu i potvrdi ili opovrgne te tvrdnje.

Link to comment
Share on other sites

Pa citao sam one vase diskusije u oldie but goodie na temu second goata, Jordan vs Lebron i to, pa i one diskusije u fudbalu sa Mesijem i Maradonom. NIsam se tad ukljucivao jer nije bilo potrebe, ali bez kopanja se secam da si decku napisao "Stvarno mi te zao". Kao i meni sada ovo "pati" msm bas onako prizemni nivo vredjanja, ako smo do toga dosli onda daj da batalimo sve diskusije

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, delgado said:

Pa citao sam one vase diskusije u oldie but goodie na temu second goata, Jordan vs Lebron i to, pa i one diskusije u fudbalu sa Mesijem i Maradonom. NIsam se tad ukljucivao jer nije bilo potrebe, ali bez kopanja se secam da si decku napisao "Stvarno mi te zao". Kao i meni sada ovo "pati" msm bas onako prizemni nivo vredjanja, ako smo do toga dosli onda daj da batalimo sve diskusije

 

hajde da batalimo sve diskusije a brogdon će, nadam se, da se javi na temu.

Link to comment
Share on other sites

Just now, mr clutch said:

Nemoj zajebavati, pa bio je Heat 2010-14 najjaci tim lige. Nije imao dubinu kao sada Clippersi, ali imali su jaku osnovu big3. Moze da se oduzme poslednja Bronova sezona, jer se Wade tada bas ofuco. 

Jesu, ali zbog koga? To je glavno pitanje. 

Klipersi imaju najbolju dubinu u NBA ikad. Koji je to luksuz da po pola sezone propuste Kavaj i Dzordz i zavrse na onako mocnom zapadu samo nekoliko pobeda iza Lejkersa. 

 

Sto se tice SAS-a '13 i '14, oduzmi ekipama po Brona i Kavaja, Majami bi bio lagano ometlan

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Drakaris said:

Bron je devet puta igrao finale. Bron nikad nije imao ekipcinu, kao sto ima Kavaj. Moze se reci za obe titule i sada sa Klipersima su najveci favoriti su upravo zvog dubine ekipe. 

na losem istoku i onda  6 puta izgubio od timova sa zapada tako da to samo  govori koliko bi puta izasao u  finale da je igrao na zapadu. ne znam uopste i otkud se to stavlja u uspehe da si bio 6 puta drugi, onda i i ostali igraci treba da se slave po broju poraza u finalu. uostalom to su timska dostignuca i isto koliko je samo on zasluzan za titule sa majamijem i pobedu nad  gsw toliko isto je i "kriv" za sezone kada nije bio prvak. imao on ovih individualnih dostignuca koja ga stavljaju na prvo mesto u eri u kojoj je igrao  koje pominje delgisa, timska dostignuca idu drugima u prednosti.

 

pravio je on isto timove sa sampionskim aspiracijama u majamiju, klivlendu i sada u lejkersima samo su drugi napravili bolje + chokovao sa dalasom gde je bio favorit. tu bi imao 4 na svom kontu. problem je sto je otisao iz majamija koji je imao vrh upravu, trenera i sa kojim bi bio u stabilnoj sredini gde bi uzeo sigurno jos dve titule do kraja karijere samo njemu je to bilo malo jer je hteo da stigne dzokija i da osvaja svake sezone titulu kao ovaj u prajmu karijere.

Just now, Drakaris said:

Jesu, ali zbog koga? To je glavno pitanje. 

Klipersi imaju najbolju dubinu u NBA ikad. Koji je to luksuz da po pola sezone propuste Kavaj i Dzordz i zavrse na onako mocnom zapadu samo nekoliko pobeda iza Lejkersa. 

 

Sto se tice SAS-a '13 i '14, oduzmi ekipama po Brona i Kavaja, Majami bi bio lagano ometlan

otkud sad ovaj jogi-prelet kad cele sezone pises da nemaju plejmejkinga i da se ne mozE tako do titule.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Drakaris said:

Jesu, ali zbog koga? To je glavno pitanje. 

Klipersi imaju najbolju dubinu u NBA ikad. Koji je to luksuz da po pola sezone propuste Kavaj i Dzordz i zavrse na onako mocnom zapadu samo nekoliko pobeda iza Lejkersa. 

 

Sto se tice SAS-a '13 i '14, oduzmi ekipama po Brona i Kavaja, Majami bi bio lagano ometlan

Prvi pasus se slazem da opasnu dubinu imagu Klipani.

 

#drugipasus Lebron je tada bio duplo bolji igrac od Kavaja, koji je tada bio glue guy, igrac sistema, a Bron u svome prajmu i najbolji igrac lige. Big 3 Spursa je tada usao u pozne godine i daleko od svog prajma, excluded '13 Tonija koju je osurio. Rotacija SA je bila sira, ali je dosta igraca sistem Grega Popovica ucinio boljim nego sto jesu, jer su im pronadjene prave uloge i nisu izlazili iz svojih opanaka. Big3 Heata u datom momentu > big3 SA. Nije za porediti oduzimanje LJ i Kavaja, jer je tada James bio ubedljivo najbolji igrac u finalu, i davao Heatu extra kvalitet. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...