Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

Gober je u stvari novi Dzabar po ovome sto si ti napisao. Sam Alen iz Bruklina je napadacki za njega Dzabar, plus je dobar u odbrani. Da ne pricamo da je DJ naucio da sutira slobodna bacanja za razliku od precenjenog francuskog drveta. Trece  DJ je KD-ov drugar, tako da je ovaj potencijalan trejd samo kbb shbb, sta bi bilo kad bi bilo, a nece sigurno da bude.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

Allen je dobar potencijal i nema potrebe da Njetsi traže drugog centra. DAJ još uvek ima šta da pruži kao back up, tako da su oni jedna od retkih ekipa koja ima pokrivenu peticu fulltime. 

 

Kao što rekoh, Gobert jeste drvo, al trenutno najbolje u ligi. Takođe, zna svoje limite pa ne traži svoju kvotu šuteva na silu, dakle jedno samosvesno drvo za razliku od većine sličnih primeraka flore. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zvezdinho said:

Gober je u stvari novi Dzabar po ovome sto si ti napisao. Sam Alen iz Bruklina je napadacki za njega Dzabar, plus je dobar u odbrani. Da ne pricamo da je DJ naucio da sutira slobodna bacanja za razliku od precenjenog francuskog drveta. Trece  DJ je KD-ov drugar, tako da je ovaj potencijalan trejd samo kbb shbb, sta bi bilo kad bi bilo, a nece sigurno da bude.

 

hehe baš si fani gaj. 

 

allen je dobar defanzivno, dobar ofanzivno..sve to okejiš, nothing to write home about.

deandre jordan je igrač za 15-20min, nikada ga nisam gotivio, kao uostalom ni goberta ali rudy je sada u prajmu i biće tamo makar 4-5 godina

 

meni su i mitch rob i jaxon hayes zanimljiviji potencijali od goberta ali ne bih sada nipodaštavao onoi što je očigledno - čovek je najbolji centar-defanzivac u ligi, sviđala se meni njegova igra ili jok. a ne sviđa mi se.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Zvezdinho said:

Najbolji defanzivac i onda mu dodje Jokic u Solt Lejk Siti i napuni ga sa 30 poena.

 

super su ovi onelineri, moraću da ih uvežbam da bacam hot takes istine

dal da pregledam koga je sve melo od 35 godina uništio ove sezone, tj da primenim tu taktiku

 

kome je trae sve proturao loptu kroz noge

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Chaos Is Me said:

Tatum je daleko bolji atleta od Grangera, a iskorak je već napravio. 

Nije dobro usao u sezonu ali u 2020 je beljezio odlicne partije.

Vidjecemo za dalje, ocekivace se sve vise i vise, posebno u PO jer igra za Boston.

 

Od te nove plejade, jedan od nagledljivijih igraca iako igra za zelene.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, uini said:

 

super su ovi onelineri, moraću da ih uvežbam da bacam hot takes istine

dal da pregledam koga je sve melo od 35 godina uništio ove sezone, tj da primenim tu taktiku

 

kome je trae sve proturao loptu kroz noge

 

Zadnji mec Ibaka 27p, Siakam 27p, najbolji precenjeni defanzivac u ligi.

Edited by Zvezdinho
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Inace meni je neverovatno koliko je tada Skoti Pipen  bio underpaid. To mi nije bilo jasno ni kao klincu kako Kukoc, Luk Longli, Harper i  Rodman su imali vecu platu od njega. Primao je samo 2.7 miliona, dok je Kukoc na primer 4.5, Luk Longli 3.5. Jedino ako su imali neki dil, mada oni su tada sa samo Dzordanov ugovor potrosili 4/5 salary cup-a i redovno su ga probijali tako da ne vidim zasto onda Pipenu nisu dali posten ugovor. Na primer za sezonu 96/97 Rodman je imao  9 miliona, a Pipen 2.2 miliona.

 

https://hoopshype.com/salaries/chicago_bulls/1997-1998/

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Zvezdinho said:

Inace meni je neverovatno koliko je tada Skoti Pipen  bio underpaid. To mi nije bilo jasno ni kao klincu kako Kukoc, Luk Longli, Harper i  Rodman su imali vecu platu od njega. Primao je samo 2.7 miliona, dok je Kukoc na primer 4.5, Luk Longli 3.5. Jedino ako su imali neki dil, mada oni su tada sa samo Dzordanov ugovor potrosili 4/5 salary cup-a i redovno su ga probijali tako da ne vidim zasto onda Pipenu nisu dali posten ugovor. Na primer za sezonu 96/97 Rodman je imao  9 miliona, a Pipen 2.2 miliona.

 

https://hoopshype.com/salaries/chicago_bulls/1997-1998/

Potpisao je produzenje ugovora na 5 godina '91 a imao je jos 2 na taj stari tako da je potpisao do kraja 97/98 sezone a tada je to bio ozbiljan novac u to doba. MJ je imao 26/8 ugovor koji je isticao na ljeto '96 a prije pocetka te 95/96 sezone salary cap je skocio sa 16 miliona na 23 miliona sa tendecijom rasta, tako da je MJ onda potpisao onaj masivni ugovor sa 30+ miliona po sezoni za 96/97 i 97/98 sezonu.

Pipen je kasnije u Hjustonu i Portlandu nadoknadio to, tu je dobre pare dobio.

Edited by Miki28
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Zvezdinho said:

Opet sramota da Denis Rodman ima 3.5 puta vecu platu od njega. I jebeni Ron Harper i Luk Longli.

Potpisao je taj produzetak rano, htio je da se obijezbijedi. U pocetku je bio okej placen, posle je ispalo da je malo placen kad je salary cap skocio.

Sto se tice Kukoca i Harpera treba da uzmes u obzir da su potpisani kad je MJ bio u penziji, Harper je uzeo 19/5 a Kukoc 24.5/6.

Rodman je dosao u trejdu sa SA a istekao mu je ugovor na kraju 95/96 sezone i kao sto sam rekao tad je vec salary cap bio znacajno veci i Bullsi su mu dali 9 miliona na jednu sezonu a vec sledece upola manje.

Svakako da je trebao da uzme vise love u Bulsima ali kontam i odluku uprave sto ga je zadrzala na tom ugovoru, to im je dalo flexibilnost da dovedu Rodmana i ostale.

 

Bila je i neka prica da ga je i vlasnik Bulsa savjetovao da ne potpise tako rano taj ugovor ali da je Skoti zelio jer je imao neke probleme sa povredom ledja ili tako nesto pa je htio da se obezbijedi na duze staze. E sad nisam se nesto udubljivao u to pa da saznam da li je istina ili ne.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zvezdinho said:

Inace meni je neverovatno koliko je tada Skoti Pipen  bio underpaid. To mi nije bilo jasno ni kao klincu kako Kukoc, Luk Longli, Harper i  Rodman su imali vecu platu od njega. Primao je samo 2.7 miliona, dok je Kukoc na primer 4.5, Luk Longli 3.5. Jedino ako su imali neki dil, mada oni su tada sa samo Dzordanov ugovor potrosili 4/5 salary cup-a i redovno su ga probijali tako da ne vidim zasto onda Pipenu nisu dali posten ugovor. Na primer za sezonu 96/97 Rodman je imao  9 miliona, a Pipen 2.2 miliona.

 

https://hoopshype.com/salaries/chicago_bulls/1997-1998/

 

 

recimo da je neka steph curry situacija 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ta serija jos i moze da se zamisli, i ja bih rekao Chicago vs bilo koji sampion do late 2000s, da moze da se izmasta takoreci, sve posle toga je neuporedivo.

Za ovo sto kaze Stephen, malo je lupio i ostao ziv, pogotovo zbog toga sto su Bullsi bili na kraju tada, a Lakersi odigrali najbrutalniji playoff ikada, i naravno samo im je Iverson onim ludilom u G1 sprecio titulu bez poraza. Mada, Smith je redefinisao znacenje hot take, sta sve covek nije rekao. I bilo bi zabrinjavajuce, da ovog vikenda nista ne kaze, kad je premijera tog dokumentarca

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Miki28 said:

Stephen A. Smith nesto prica da bi '98 Bullsi pocistili '01 Lejkerse.

To bi islo u 7 utakmica samo tako, kakvo crno ciscenje.

Cak bih dao i prednost Lejkersima ali ajde mozda je to navijacki

 

Fil Dzekson ne bi bio u Lejkersima, verovatno i Ron Harper.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...