Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

1 minute ago, Yi Sun Shin said:

60775118_1717008628401576_91491626427267



na stranu reklama koja je retardirana, al brate oni su toliko pukli da na silu pokušava vesić i SNS ministarstvo finasija uz svesrdnu pomoć privredne komore Srbije da ugura pare silujući član  118 zakona o radu, sa nekim mišljenjima  ministarstva, uputstvima poreske uprave ei na kraju mišljenjem jebenog ministarstva zdravstva....  a sve se svodi na isto, a to je da poslodavci direktno uplaćuju novce GSP-u za markice umesto kao i do sada što smo radnicima isplaćivali keš na ruke ili na račun, pa ga oni posle trošili na prevoz...  i sad privreda mora da skuplja dokaze da su isplaćene pare radnici potrošili na prevoz... a na sve to im pomaže ( kakvi su to paradržavni klošari jebo ih Koštunica koji ih je doveo) jebeni NIS koji odbija gradjanima da izda gotovinske račune za gorivo (sa podacima gradjanina) sve u svrhu trpanja para u jebeni GSP....  a što ovom forom jebu sve nas  u Srbiji jer klošari ne umeju da vode GSP  to je drugi par opanaka...  zato se  treba protiv sistema na svakom ćošku boriti i prebaciti ovo sranje na radnike... tj ne isplatiti im taj novac dok ne donesu dokaz da su novac potrošili na odlazak i dolazak s posla.  Više para nama poslodavcima, a ti sirotinjo glasaj za onog ljubitelja vrabaca što se lažno predstavlja kao gradonačelnik...

Isto su nam sad uturili južne predele naše nesvrstane braće sa novim obračunom bolovanja...  isto tako borba protiv sistema, pa sirotinjo bolesna obijaj pragove RFZO tražeći formulare koji ne postoje, a propisani su izmenama zakona od 10.4.2019...  😉

Link to comment
Share on other sites

Sve znam...ja sam prošle nedelje jedno dva radna dana potrošio jureći kolege da potpišu "Izjavu o korišćenju prevoza za dolazak i odlazak sa rada", i skenirajući te izjave da ih pošaljem na više instance. Ali vrh je što se na početku svakog meseca mora pravdati računom i nekom drugom izjavom.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Yi Sun Shin said:

Sve znam...ja sam prošle nedelje jedno dva radna dana potrošio jureći kolege da potpišu "Izjavu o korišćenju prevoza za dolazak i odlazak sa rada", i skenirajući te izjave da ih pošaljem na više instance. Ali vrh je što se na početku svakog meseca mora pravdati računom i nekom drugom izjavom. 


pa još ako je sopstveni automobil ona retardirana računica kilometri x vožnja x potrošnja...  jebeno na silu zapošljavanje u administraciju, i sad ti treba  da zaposliš 5 dodatnih ljudi da ti samo prevoz jure...  a najgore kad ti dodje poreznik on može da gleda i ovako, a Boba mi i onako...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Yi Sun Shin said:

kod mene može sopstveni automobil, ali dobija pare u iznosu cene karte za GSP koju bi platio u zavisnosti od GSP zone gde stanuje. S tim da naravno mora da pravda fiskalnim računom  sa pumpe.


čekaj čekaj polako rodjo s plaćanje...  da vidimo mi gde živi taj tvoj radnik, pa kakva mu je potrošnja, imaš li ti kakav atest i zašto nemaš, naravno atest za potrošnju mora biti overen kod nacionalne korporacije za overavanje atesta ( ovaj organ ne postoji, al sigurno nešto slično postoji), pa da dokaže  radnik da je on baš tim vozilom putovao na posao, da nije slučajno stopirao ili daleko bilo njih dvojica isti autom putovali...  😉

a ti seerotinjo samo glasaj da te ekipa iz SNS klana čerupa, dok ti ne daš Kosovo i piškiš uz vetar...

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...