Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Ne znam nijednog drugog muzicara koji je u cetiri razlicite decenije bio relevantan.

Well, ako ne znaš ti... Možda Bob Dylan, Elton John, Alice Cooper, Mark Knopfler, Rolling Stones, Pearl Jam, Manic Street Preachers, New Order, The Cure, Morrissey, Johnny Marr, Depeche Mode, David Grohl, Noel Gallagher, (pa i brat mu Liam) i još gomila njih, za koje mi treba više od 10 sekundi razmišljanja na zadatu temu, sigurno znaju. [emoji846]

Sent from my SM-N9860 using controlled FACT 200

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da izbacuju u cetiri razlicite decenije muziku koja je relevantna, a ne albume koje slusaju samo fanovi nostalgicni za starim vremenima.

 

Mozda oni ostaju relevantni kao licnosti, ali ne izbacuju relevantnu muziku.

 

Novi album Gorilaza slusaju i klinci, cepa se na zurkama itd. Plus je konstantno Dejmon prihvacen i od kritike.

 

Videli smo kako izgleda novo izdanje Depeche Mode-a. 

 

Drugim recima, svi ti izvodjaci koje si nabrojao su imali dobre periode, ali i gomilu perioda i izdanja koje ljudi kupuju samo jer to neko ime stoji iza toga. Da im je to prvi album, tesko da bi ih uopste potpisala neka diskografska kuca 😁

 

Kada vec pricamo o Dejmonu, eto, on ne moze bez brace Galagera, a i ti si ih spomenuo.

 

Oni su objektivno bili relavantni samo 90ih.

 

Lijamov koncert bez pesama Oasisa iz 90ih je bezveze, a Dejmon moze lagano bez pesama koje je napisao 90ih.

 

Lijamov novi singl mozemo da slusamo ti i ja u Klubu nostalgicara za 90ih i nigde drugde, novi singl Gorilaza mozes da vrtis na milion mesta.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fancy said:


Well, ako ne znaš ti... Možda Bob Dylan, Elton John, Alice Cooper, Mark Knopfler, Rolling Stones, Pearl Jam, Manic Street Preachers, New Order, The Cure, Morrissey, Johnny Marr, Depeche Mode, David Grohl, Noel Gallagher, (pa i brat mu Liam) i još gomila njih, za koje mi treba više od 10 sekundi razmišljanja na zadatu temu, sigurno znaju. emoji846.png

Sent from my SM-N9860 using controlled FACT 200
 

 

kako si uspeo da promašiš bowiea, meni je on prvi bio kada sam pročitao taj post, uz rolling stones ofc ali bowie je baš slika & prilika lika koji je uvek bio aktuelan i nikada na staru slavu i reputaciju.

 

za neke baš nisam siguran na temu 4x decenija sa ove liste, npr dave ghrol i braćos galageros, jer je čisto matematički

peppersi svakako jesu, iako ja lično ne gotivim ništa iza one hot minute.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, realno *w said:

Skoro sam naleteo i probao, zanimljivo je. Gledao sam te neke ubice i ne mogu da skontam foru, tipa livada neka i on sad razmišlja"hmmm.... recimo Kirgistan, ali neki severni deo..."

Ma daj brateeee 😄

 

Ja sam počeo malo više da igram šah u poslednje vreme. Čak i malo da proučavam neka otvaranja, a posebno odbrane.

Da se razumemo, i dalje sam komedija, ali sam počeo da se snalazim na neke makar osnovne napade/odbrane.

 

 

I ja posle cca 20ak godina (u studenstkim danima, imao druga koji je bio nesto tipa u 1000 na nekoj FIDA listi... on meni "casove" šaha,  ja njemu preferansa 😄 ) , zahvaljujući ćeri koja hoće da nauci da igra jer je to sada IN na Instagramu/Snapchetu 😄 , počeo  ponovo malo aktivnije da igram .

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fancy said:


Well, ako ne znaš ti... Možda Bob Dylan, Elton John, Alice Cooper, Mark Knopfler, Rolling Stones, Pearl Jam, Manic Street Preachers, New Order, The Cure, Morrissey, Johnny Marr, Depeche Mode, David Grohl, Noel Gallagher, (pa i brat mu Liam) i još gomila njih, za koje mi treba više od 10 sekundi razmišljanja na zadatu temu, sigurno znaju. emoji846.png

Sent from my SM-N9860 using controlled FACT 200
 

Nemoj zezati da si preskocio Bowie-a .... ali ima Snjofko donekle poentu.

 

edit: sad vidim da je i uini spomenuo Davida

Edited by Ne sam Safete
Link to comment
Share on other sites





 
kako si uspeo da promašiš bowiea, meni je on prvi bio kada sam pročitao taj post, uz rolling stones ofc ali bowie je baš slika & prilika lika koji je uvek bio aktuelan i nikada na staru slavu i reputaciju.
 
za neke baš nisam siguran na temu 4x decenija sa ove liste, npr dave ghrol i braćos galageros, jer je čisto matematički
peppersi svakako jesu, iako ja lično ne gotivim ništa iza one hot minute.



1. Fokusirao sam se na žive umetnike, koji i danas rade, my bad.

2. Sve je to individualno... "Relevantan" jednom ne mora da znači da je i nekom drugom...

Albarn je recimo za mene 3 sprata ispod Grohla... Jednostavno, Blur, imam 15ak-20 stvari koje su mi na "plejlisti", Gorlillaz samo 2-3, nisu moj cup od tea. (Clint Eastwood, "ona druga" s prvog i ona što ima Hill u naslovu.) Ova nova sa Flitvudmekovkom nije loša al sumnjam da ću je baš namerno puštati...

Noel G. npr. već 4 dekade pravi _meni_ daleko relevantniju muziku od Albarna npr.

Relevantnost je individualna stvar na kraju dana.

p.s.

preskočio i bowiea i pepperse. jedino još fali da preskoči laurent garniera i richie hawtina i da dobije otkaz na forumu


Ovu zadnju dvojicu i ne znam ko su.

Obavestiti @MetalHead -a.

Sent from my SM-N9860 using controlled FACT 200



  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, fancy said:

2. Sve je to individualno... "Relevantan" jednom ne mora da znači da je i nekom drugom...

Albarn je recimo za mene 3 sprata ispod Grohla... Jednostavno, Blur, imam 15ak-20 stvari koje su mi na "plejlisti", Gorlillaz samo 2-3, nisu moj cup od tea. (Clint Eastwood, "ona druga" s prvog i ona što ima Hill u naslovu.) Ova nova sa Flitvudmekovkom nije loša al sumnjam da ću je baš namerno puštati...

 

 

 

ja baš nasuprot, pokušavam da isključim svoje sviđanje kada sagledavam, objektivan uticaj xy benda ili solo umetnika.

 

galager ispred albarna može da bude isključivo tebi i hc fanovima oasis. to nema veze sa realnim uticajem koji je albarn napravio u odnosu na galagere ili mnoge mnoge druge pop izvođače.

btw, meni gorillaz uopšte nisu zanimljivi, ne padne mi na qrac da kliknem neku njihovu stvar ni kad sam janpi, radije ću neku šemsu suljaković ali da su bitni, bitni su.

5 minutes ago, fancy said:

Ovu zadnju dvojicu i ne znam ko su.

Obavestiti @MetalHead -a.

Sent from my SM-N9860 using controlled FACT 200

 

 

 

svakako su bitniji za generalno pop-muzičko nasleđe od braće galager. and than some.

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

Kakogod.

Nemam nikakvu ambiciju da budem "objektivni" pop-whatever kritičar.

Ako ste postavili parametre relevantnosti i složili se. Super, works for me. [emoji106]

Idem da slušam nerelevantnu muziku, guess it's a generation thing.

Sent from my SM-N9860 using controlled FACT 200

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

Kakva feministička pesma

 

 

Divljam k'o da treba mi dresura

prava kuja, nokti i frizura

Moje stanje uma ima svoje stanje uma

poročna i bludna, neukrotiva i looda

 

tjah, feminizam je i ranjivost iz koj proizilazi snaga. sara jo definitivno nije feminizam, već povlađivanje patrijarhatu.

s'druge strane je mimi mercedes:

 

 

5 minutes ago, fancy said:

Kakogod.

Nemam nikakvu ambiciju da budem "objektivni" pop-whatever kritičar.

 

pa vidiš, ti navodnici govore da smatraš kako je jedino tvoj ukus relevantan, što je meni potpuno van poimanja sveta koji me okružuje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, uini said:

pa vidiš, ti navodnici govore da smatraš kako je jedino tvoj ukus relevantan, što je meni potpuno van poimanja sveta koji me okružuje.

 

Jebote :ajme:  Ti si baš toliko dokon da ćeš svaki navodnik, tačku i znak interpunkcije da studiraš ne bi li ušao u nekakvu diskusiju?

Ja ovde silazim. Zaista.

 

Govorio (uvek) o onome šta volim da slušam i šta poznajem.  Drugo me _zaista_ ne zanima mnogo. 

 

I ne znam šta više pokušavaš da dokažeš?

Da sam sebičan van poimanja?  Jesam.

Da se ne razumem u muziku?  Evo, ne razumem se.

Da ne treba da pišem više o muzici u kafani p.o. jer nisam objektivan?  Evo neću više.

 

Ostavljam je objektivnima, čuvajte mi kafanu:smiley64:

Šalim se... ne morate da je čuvate, radite s njom šta hoćete.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@fancy, ništa od navedenog, već da ne bi trebalo da svoj ukus nudiš kao relevantan za ceo svet, a još manje da se ljutiš kada se neko suprotstavi tvom ukusu.

koji je inače strava ali ni blizu mog, superiornog u odnosu na tvoj :lol_2:

 

upravo je to moja poenta, razgraničiti lični ukus i objektivni uticaj ali idi duri se ako ti tako prija, zabole me realno (mada mi iskreno malo smeta a malo i uživam u ovoj situaciji, objektivno : ))

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

Jebote napisao sam poruku na jednom forumu a ne svedočio na sudu.

Dao sam svoje mišljenje.
Ko se oseća da mu je nešto nametano _molim_ da stisne report button, srediću mi ban preko veze, obećavam.

Zamorno mi je ovo, nemam više živaca za beskonačno objašnjavanje.

Zaista.

Sent from my SM-N9860 using controlled FACT 200

Link to comment
Share on other sites

Ja pored ovog foruma, koristim jos jedan o arhitekturi, kao klinac sam RSB i cetvrti forum koji sam u zivotu koristio je posvecen Oasis-u.

 

Tolika je moja opsednutost tim bendom od tinejdzerskih dana i kao neko ko je takav fan, kazem da je Noel bio relevantan samo u jednoj deceniji, a Dejmon je upao u cetvrtu.

 

I meni je pao na pamet prvi Bouvi, to su sigurno 70e i 80e, ali da li ima jos dve da je bas bio relevantan?

 

Dejmon izbacuje i dalje relevantan i jedan od najiscekivanijih albuma godine i onda ide na turneju sa Blurom sa rasprodatim koncertima u ogromnim prostorima.

 

Bowie je imao periode neke gde je malo bio predmet sprdnje, kao matorac hoce da bude moderan i urban. Ne vidim da iko tako nesto pise o Dejmonu.

 

Tu je i vrlo dobra solo karijera i isto dobar The Good, the Bad & the Queen bend.

 

Bilo je Blur je dobio bitku, a Oasis rat, a u stvari je Oasis dobio bitku, a Dejmon rat.

 

U Peperse se ne razumem toliko, ali ono sto znam su albumi iz 90ih i 2000ih, znam da 80ih i 2010ih nisu bas dobijali najbolje kritike, 80ih nisu ni bili relevantni koliko znam, 2010ih vise na osnovu stare slave nego na osnovu dva nova albuma u deceniji. Ne znam za ove nove sad iz 2020ih.

 

U ove dj-eve se uopste ne razumem 😁

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ako je bila priča o bendovima koji imaju odličan prvi, pa još bolji drugi, pa još bolji treći album, prvi mi na pamet pada Tool od ovih bendova koji su planetarno popularni. Posle kreće pad kreativnosti ali taj uzlazni gradijent od prvog ka trećem albumu je školski primer onoga o čemu pričate, ako sam dobro razumeo diskusiju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...