Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

1 minute ago, quad said:

Iz kojeg razloga bi raspisivali?
Zato sto se nekom zuri da resi, izbore je dobio na prici da ce da ponisti sve potpisano i vrati u UN celu pricu.

U principu, nama se žuri, njima ne. Oni su tek u nastajanju, a mi gubimo dragoceno vreme. Uostalom od nas se ne traži da eksplicitno priznamo Kosovo kao nezavisnu državu. Od nas se traži normalizacija odnosa. Stvar je u tome što ni jedna ni druga strana to ne poštuju. Možda je moje subjektivno mišljenje, ali mislim da je Srbija puno više učinila za normalizaciju odnosa dok se Kosovska strana ponaša kao razmaženo derište i iznova i na svaki način pokušava da iznudi priznanje, ne birajući sredstva.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Constantin said:

U principu, nama se žuri, njima ne. Oni su tek u nastajanju, a mi gubimo dragoceno vreme. Uostalom od nas se ne traži da eksplicitno priznamo Kosovo kao nezavisnu državu. Od nas se traži normalizacija odnosa. Stvar je u tome što ni jedna ni druga strana to ne poštuju. Možda je moje subjektivno mišljenje, ali mislim da je Srbija puno više učinila za normalizaciju odnosa dok se Kosovska strana ponaša kao razmaženo derište i iznova i na svaki način pokušava da iznudi priznanje, ne birajući sredstva.

To je to. 

Nije to tvoje subjektivno mišljenje već realnost. Srbija je učinila sve što je mogla za normalizaciju odnosa dok sa Kosova dobijamo samo pritiske i ometanja (takse, napad na naše zvaničnike, zapaljive izjave takozvanih predstavnika njihove vlasti).

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Jonnhy Clash said:

... ne odlučuje o tuđoj državi već o svojoj ...

... obrazložio sam to na ovom topiku još na početku ...

 

Kosovo odavno ne pripada vise ovom provizorijumu - to samo mogu da tvrde politicke analfabete koje drljave naZiJonsku pricu u beskraj. Vidim, mnogo su uspesni. Ni svoje ne mogu da ubede. Jedni drumom, drugi - sumom.

:classic_cool:

Ovo drugo je za bisere.

 

...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Pa ne žuri im se. Žele da propagandnom pripreme javno mnjenje i okrenu ga u korist priznanja Kosova. Sve ovo što se radi se radi zapravo zbog toga. Sve ove tenzije, medijska halabuka. Treba da se stvori utisak u narodu da će katastrofa biti ako se ne prizna Kosovo, ako ne uđemo u EU ješćemo korenje i raspašćemo se umesto da budemo El Dorado kao Bugarska i Rumunija.

Samo što kad je srpski narod u pitanju tu nikad nisi načisto sa negativnom kampanjom oko Kosova. Izgleda da što više oni truju oko Kosova to narod više ima želju da to KOsovo upozna pa je drastično povećano posećivanje srpskih enklava i manastira u poslednjih godinu dana. Narod ipak želi da vidi ko su ti "kosmetićari i gazimestanci" pogotovo je to vidljivo kod mlađih generacija koje ne veruju i "pink i studio b" propagandu.  

Link to comment
Share on other sites

Ne znam šta ste zapucali sa tom Bugarskom i kakve sve predrasude imate, ali trenutno su 20 godina ispred nas. Kad se uzme u obzir da su do pre 20-30 godina bili isto toliko ispod nas, po svim parametrima, napredak je očigledan. Nije to više ona Bugarska koja je kad se naoblači u Moskvi u Sofiji se otvarali kišobrani...Svakako imaju i Bugari da preleže mnoge "dečije bolesti" na putu do približavanja svim evropskim zemljama, ali mi nismo stigli ni do "kvalitetne dijagnoze".... Mi (zvanična Srbija) smo još na nivou da se kreten u mobilni telefon iz Severne Mitrovice dernja u telefon "Aco Srbine"..... e to je tek dijagnoza.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Jonnhy Clash said:

To je to. 

Nije to tvoje subjektivno mišljenje već realnost. Srbija je učinila sve što je mogla za normalizaciju odnosa dok sa Kosova dobijamo samo pritiske i ometanja (takse, napad na naše zvaničnike, zapaljive izjave takozvanih predstavnika njihove vlasti).

S druge strane Srbija se obavezala da ne sputava članstvo Kosova u međunarodnim organizacijama.....

Napadi na naše zvaničnike ?....ja mislim da je ono teška režija sa Đurićem, ali dozvoljama da grešim....

"Zapaljive retorike"..... 🙂  ćuti kad su naši umereni. Kako reče Dačić onoj kosovarki "Ne sviraj qrtzu"...to nije zapaljivo, možda je bio realan, ali totalno neprimeren vremenu i mestu. Naš 'ministar vojni' pa sve do Parlamenta i poslanika....'ajde Džoni, budi realan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Constantin said:

Ne znam šta ste zapucali sa tom Bugarskom i kakve sve predrasude imate, ali trenutno su 20 godina ispred nas. Kad se uzme u obzir da su do pre 20-30 godina bili isto toliko ispod nas, po svim parametrima, napredak je očigledan. Nije to više ona Bugarska koja je kad se naoblači u Moskvi u Sofiji se otvarali kišobrani...Svakako imaju i Bugari da preleže mnoge "dečije bolesti" na putu do približavanja svim evropskim zemljama, ali mi nismo stigli ni do "kvalitetne dijagnoze".... Mi (zvanična Srbija) smo još na nivou da se kreten u mobilni telefon iz Severne Mitrovice dernja u telefon "Aco Srbine"..... e to je tek dijagnoza.

Jel može pristojno da se živi od 500 evra plate? Ne može. Prema tome, toliko o Bugarskoj.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Constantin said:

S druge strane Srbija se obavezala da ne sputava članstvo Kosova u međunarodnim organizacijama.....

Napadi na naše zvaničnike ?....ja mislim da je ono teška režija sa Đurićem, ali dozvoljama da grešim....

"Zapaljive retorike"..... 🙂  ćuti kad su naši umereni. Kako reče Dačić onoj kosovarki "Ne sviraj qrtzu"...to nije zapaljivo, možda je bio realan, ali totalno neprimeren vremenu i mestu. Naš 'ministar vojni' pa sve do Parlamenta i poslanika....'ajde Džoni, budi realan.

Dobro, imamo mi par budala na zvaničnim funkcijama koji sa vremena na vreme zaborave da popiju terapiju. 

Link to comment
Share on other sites

Napad na đurića jeste bila režija samo što oni u uniformama nisu bili lažni već pravi specijalci.

Dakle i druga strana je saučesnik u toj režiji uz ogromnu podršku svoje javnosti za tu akciju   

Edited by perkos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U principu, nama se žuri, njima ne. Oni su tek u nastajanju, a mi gubimo dragoceno vreme. Uostalom od nas se ne traži da eksplicitno priznamo Kosovo kao nezavisnu državu. Od nas se traži normalizacija odnosa. Stvar je u tome što ni jedna ni druga strana to ne poštuju. Možda je moje subjektivno mišljenje, ali mislim da je Srbija puno više učinila za normalizaciju odnosa dok se Kosovska strana ponaša kao razmaženo derište i iznova i na svaki način pokušava da iznudi priznanje, ne birajući sredstva.
Obrnuto, njima se zuri a nama ne.
Ovakav status nama odgovara vecno da ostane. (uz uslov da se ne lapa na prici o istom)
nece ni sns vecno.
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Jel može pristojno da se živi od 500 evra plate? Ne može. Prema tome, toliko o Bugarskoj.

Prosečna plata u Bugarskoj je veća od 500 €, dok je u Srbiji ispod 500 €....Znači toliko o tome. I mani se statistike to je poprilično daleko od realnosti, pogotovu u izarzito centalističkoj državi kao što je Srbija. U Nišu, koji je treći grad po veličini u Srbiji, sa preko 250 000 stanovnika, prijavljena je od strane vlasti rekordno mala nezaposlenost u odnosu na pre 4-5 godina, i da je smanjena za oko 30 000 ljudi koji su bili na evidenciji službe za zapošljavanje. E to ti je statistika. Kad zafrebeš malo dublje vidiš da je u tom periodu otvoreno 2-3 000 radnih mesta. Nigde u statistici nema to da je skoro 10 000 Nišlija zbrisalo na Maltu, Kinu & rest. Tako i plate..."prosečni" Nišlija ima skoro 150 € manju platu od "prosečnog" Beograđanina...to je statistika.

Znači mani se Bugara....vidi s ovima iz Temišvara, ako poznaješ prilike, ovamo grešiš.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, quad said:

Obrnuto, njima se zuri a nama ne.
Ovakav status nama odgovara vecno da ostane. (uz uslov da se ne lapa na prici o istom)
nece ni sns vecno.

Nešto bih citirao, nije bitno od koga, ali se slažem s tim. Oni što im je bitno ko je ovo napisao već će izguglati...

(Čitati s razumevanjem i ne hvatati se demagoški za prvu rečenicu)

 

 

Quote

 

 Kosovo valja prodati. Dva su razloga. Prvi, svet hoće stabilnost Balkana odmah, mada ne zna kako. Zato će svaka sledeća kompenzaciona ponuda biti lošija po nas. Drugi, Srbi masovno lažu da vole Kosovo. Da je to zaista “pupak” Srpstva, “sveta srpska zemlja”, “kolevka” Evrope, “najskuplja” srpska reč - Srbi ne bi pola veka odlazili sa Kosova. Ne samo da su odlazili, već se ukupno njih hiljadu, od nekoliko stotina hiljada, vratilo za celu deceniju nacionalno vrelog slobizma. Ne samo da nisu hteli da se vraćaju, već posle stodnevnog rata, ova srpska vojska i ova srpska policija jedine su u istoriji ostavile Kosovo pevajući, pokazujući tri prsta i ne skrivajući radost što odlaze i što su živi. Plakali su samo oni koji su ostavljali dom, imanje i grobove. Ni oni nisu plakali zbog manastira, cara Lazara i Gazimestana. Kao u Kninu, niko nije odbio naređenje za povlačenje, niko nije ostao na Kosovu da pogine za politiku laži i obmana, halucinacija raspršivanih nacionalnim fakirima, narikačama, opsenarima i skotovima. Racionalno. Ohrabrujuće, čak.


U prethodnoj deceniji razoreni su svi nacionalni mitovi. O hrabrosti i čojstvu, o zajedništvu Srba od Plitvica do Skoplja, o bratstvu sa Crnogorcima, o pobedama u ratu i porazima u miru, o Kosovu. Hvala Slobi što više nemamo u šta da verujemo. Hvala nama samima što smo nacija kostimirana i preparirana da krene na sopstvenu sahranu. Da se najede i napije na daći, iznad nameštaja od čamovine. Ako je došlo vreme da pođemo od nule, nule kao istorijskog računa, nule kao rezultata milenijumskog nacionalnog bilansa, učinimo to kao nacija - što još nismo, kao odrasli ljudi - što ćemo možda biti.

 

Ova srpska vlada ne treba da bira ulogu na Kosovu; ni Lazarevu, ni Majke Jugovića, još manje Brankovića. Uradite ono što je u testamentu ostavio Đinđić. Trgujte sa svetom, priznajte Albancima da drže većinski paket akcija Kosova, odlomite koliko možete za pravoslavnu enklavu, tražite obezbeđivanje prečice do Evrope, zahtevajte značajan stimulativni paket za održavanje balkanske stabilnosti, hrabro se suočite sa izbeglicama i priznajte da podgrevate lažnu nadu o vraćanju naše vojske na Kosovo ili o potpunom vraćanju Srba tamo odakle su krenuli. Svaka sledeća vlada dobiće manje od vas, svaka sledeća ponuda Srbima biće uvredljivija od ove. Ovu možemo da podnesemo, imajući na umu njenu alternativu. Ništa! Ovoj vladi pripada da u svojoj politici bar jednom bude državnička, a ne “švercerska”. Za ovo, imaju opravdanje.


Albanci su, kao NATO pešadija, “na jatagan” za sebe oteli Kosovo. Spremni su da prilože još desetine hiljada svojih da umru za ono u šta veruju. Koliko smo mi spremni da platimo, u životima, za ono što verujemo da nam pripada? U toj jednačini počiva misterija što ćemo na kraju ove decenije imati na granici ujedinjene Albance, buduće hegemone Balkana. Demonizovani, izolovani, sankcionisani, bombardovani, proterani, osiromašeni, smanjeni, apatičnim Srbima - usred borbi za bukvalno preživljavanje - eksponencijalno opada interesovanje za Kosovo. Poslednja velika prilika propuštena je ‘93. kad je Zimerman ponudio Ćosiću trećinu Kosova. Tada su Jović i Milošević zapretili da će Dobricu obesiti na Terazijama ako Šiptarima ustupi pedalj “naše svete zemlje”. Super. Šta bi danas dali Srbi za takvu ponudu. Dušu? Ono što nije uradila srpska mudrost, uradiće - kao i obično - srpska nemoć.

Da li je moguć povratak Albanaca u okvir Srbije? Isključeno. Koji pametan Srbin, sa ovakvom predistorijom, hoće da živi u zajednici sa Albancima, koji bi za četvrt veka u broju pretekli Srbe i došli do Niša? Konfederacija? Ne verujem. Svaki oblik zajedništa sa nacijom koja je na pragu stvaranja Velike Albanije (Makedoncima je Kosovo budućnost), predstavlja improvizovanu skelu koja će se urušiti čim odavde odu oni koji umeju da dobiju rat, a ne znaju da organizuju mir. Neka Velika Albanija bude bradavica na nosu Amerike koja se upustila u rat protiv Srbije začet na lažima spolja i glupostima iznutra.

 

Dotle, pitanje Kosova ruinira svako pitanje demokratije unutar Srbije. Zato je nulta tačka početka stvaranja srpske budućnosti izbacivanje Kosova iz unutrašnje srpske politike. Šta je to sem priznavanja faktičkog stanja? Svaki ustav, svi izbori, zakoni, međunarodni pregovori, krediti, teritorijalno definisanje, odbrana, sve predstavlja beznadežnu improvizaciju dok se ne pojavi “konačno rešenje”. Umesto da tragamo za konačnim statusom Kosova, pozabavimo se konačnim oblikovanjem Srbije. Oni mogu da čekaju, jer nastaju. Mi nemamo vremena, jer nestajemo. Za sada, konačna je samo definicija odnosa Srba i Kosova. Ono što je Kosovo nama, odavno nismo mi njemu! Tačka.

 

Kosovo tako postaje lažna zakletva koju strašljiva vlast svakodnevno polaže pred nacijom i batina kojom se neprestano preti onima koji “prodaju” nacionalne interese. U međuvremenu, “konačno” rešenje za Kosovo postoji samo za Albance - stepenasta nezavisnost, ma šta ona značila. Za Srbe, ostaju samo bajke u koje veruju ljudi čiji je jedini greh što su živeli na periferiji Srpstva u vreme kad se svojski stvarao Beograd, antički grad-država. To je prestroga nagrada sveta za sva iskušenja kojima nismo odoleli.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, quad said:

Obrnuto, njima se zuri a nama ne.
Ovakav status nama odgovara vecno da ostane. (uz uslov da se ne lapa na prici o istom)
nece ni sns vecno.

Ovaj status ne odgovara nikom sem trenutnim vlastodršcima na obe strane, u Srbiji znamo kako je a ni na Kosovu ne cvetaju ruže. Ovde se s'punim pravom pisalo o pomoći iz EU i pomoći dijaspore a na Kosovu je u najmanju ruku ista situacija.

 Masovan je odlazak stanovništva u potrazi za boljim životom, ne maže se ni nezavisnot na hleb svakodnevno ...   

Edited by perkos
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, perkos said:

Napad na đurića jeste bila režija samo što oni u uniformama nisu bili lažni već pravi specijalci.

Dakle i druga strana je saučesnik u toj režiji uz ogromnu podršku svoje javnosti za tu akciju   

Čim se ovako nešto desi, ja se zamislim, sa pogledom na "prestonicu" , za koliko smo miliona € u tom trenutju "kartki" ostali...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, quad said:

Pa da baci kamen malo dalje ovaj sto je pisao ovaj txt.

pitacu tebe direktno, sta dobijas priznanjem/prodajom?

Ja lično, nisam bitan, dobitak je za Srbiju, generalno. 

Spoiler

Odgovoriću ti, kad se budem vratio, posao zove.

Link to comment
Share on other sites

Ja lično, nisam bitan, dobitak je za Srbiju, generalno. 
Spoiler

Odgovoriću ti, kad se budem vratio, posao zove.

Neko je gore napisao da bi priznao zato sto neki profesor dobija dodatak i zato sto neko srbuje, priznavanjem bi ti isti imali dodatak/srbovali i u bgd jer su njihovi.

da ono nije dnevna tema i razlog drpacine sve bi drugacije izgledalo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, perkos said:

Ovaj status ne odgovara nikom sem trenutnim vlastodršcima na obe strane, u Srbiji znamo kako je a ni na Kosovu ne cvetaju ruže. Ovde se s'punim pravom pisalo o pomoći iz EU i pomoći dijaspore a na Kosovu je u najmanju ruku ista situacija. 

 Masovan je odlazak stanovništva u potrazi za boljim životom, ne maže se ni nezavisnot na hleb svakodnevno ...    


A narod se najlakše zamlaćuje pričom:

Ene srba/albanaca sa noževima u zubima spašavajte žene i decu krenula invazija na Sever...
 



i s druge strane:

https://youtu.be/_GzHI7Wwy6U

Edited by Stondisha
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jonnhy Clash said:

Je li Rusija priznala Kosovo. Nije. Jesu li priznale Argentina, Španija? Nisu. Što bi Srbija priznala? Šta imamo od toga? 

 

ovo je fakat fenomenološki fascinantno. identična priča kao i sa priznanjem Slovenije i Hrvatske. i ajd sad ti ovakvima objasni Interreg IPA CBC fondove, ili pak generalno, samu ideju Evropske unije.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

...

 

>> ... "Poreska uprava tzv. Kosova nije primljena u IOTA"
Srpska Poreska uprava uspešno je odbranila prijem Poreske uprave tzv. Kosova u Intra-evropsku organizaciju poreskih administracija (IOTA).
IZVOR: B92 UTORAK, 9.07.2019. | 09:37

 

     To je saopštio ministar finansija u Vladi Republike Srbije Siniša Mali.
     "To je odlična vest za Srbiju i još jedna potvrda da smo uspeli da i na ovaj način potvrdimo nelegitimnost tzv. kosovskih institucija. Naime, dokazali smo da se ništa na silu i bez dogovora sa zvaničnim Beogradom ne može postići", rekao je Mali.

Napomenuo je da je trajna politika Srbije pronalaženje kompromisnog i trajnog rešenja za pitanje Kosova, ali i da je neophodno poštovanje međunarodnog prava.

     "Po važećoj Povelji IOTA članice ove organizacije mogu biti samo države priznate od strane Ujedinjenih nacija", istakao je ministar i dodao da će se Srbija i u budućnosti svim snagama boriti da sačuva institucionalni legitimitet svojih državnih organa.

Delegaciju Poreske uprave Republike Srbije u Briselu činile su direktorka Dragana Marković i glavna kontakt osoba za IOTA Snežana Ilić, koje su se uspešno izborile sa ovim pitanjem, pa Poreska uprava tzv. Kosova nije primljena u tu značajnu međunarodnu organizaciju.

    Generalna skupština IOTA održana je od 1. do 5. jula 2019. godine, a o članstvu se odlučivalo tajnim glasanjem.

Poreska uprava Republike Srbije je članica ove organizacije od 2002. godine od kada aktivno učestvuje u njenom radu. IOTA je organizacija koja pruža podršku i pomoć zemljama članicama u unapređenju njihovih poreskih administracija.  ... <<

 

Odlicno, jos jedna pobeda!

Sad ce Kosovo da pohita i ukine takse!

:kece:

 

...

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Stondisha said:

Jasno kao dan da hobit Vulin želi da i dalje provocira, ovoga puta vodeći oficire VS, a sve po naredbi svoga šefa. Inače vlasti Kosovu trebaju Vulinu, Đuriću, i njima sličnim trajno zabraniti ulaz na Kosovo, jer svakim njihovim odlaskom tenzije porastu. A to im je jedini cilj.

  Uostalom ako je cilj bila bolnica, zašto  ministarstvo zdravlja ne odredi lekare koji bi posetili bolnicu, a ne da ministar vojni to radi.

 

 Umesto da Srbija i njeni zvaničnici smiruju strasti, oni pošto su sa svima posvađani  (mislim na ex YU) sada se koškaju i sa Bugarskom. A Borisov lepo odgovori ovom kremetu iz Žitorađu na regionalnom samitu u BiH. 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...